زندگینامه امید نوروزی – کشتی گیر

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

زندگینامه امید نوروزی – کشتی گیر

پادکست زندگینامه امید نوروزی کشتی گیر

بیوگرافی امید نوروزی (زندگینامه ورزشکاران)

امید نوروزی کشتی گیر جوان و موفق فرنگی کار کشور عزیزمان است که بارها در مسابقات المپیک و جام جهانی برای تیم ملی کشتی فرنگی ایران به میدان رفته و افتخارات فراوانی برای کشورمان به ارمغان آورده است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه امید نوروزی این کشتی گیر شیرازی دوست داشتنی با ما در ادامه همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی امید نوروزی

امید نوروزی در بیست و نهم بهمن ماه 1364 در روستای بهرغان شهر سپیدان واقع در استان فارس متولد شد. امید دوران کودکی خود را در محله ی دروازه کازرون شیراز پشت سر گذاشت و زمانی که تنها نه سال سن داشت در باشگاه هلال احمر شیراز، تحت نظر الیاس کانون پور ورزش کشتی را شروع کرد.

امید نوروزی در سنین نوجوانی در باشگاه تختی حضور پیدا کرد و کشتی را به صورت حرفه ای زیر نظر استاد چمیانی ادامه داد. او با علاقه در این رشته ورزشی فعالیت می کرد تا این که در مسابقات انتخابی تیم ملی در رده جوانان توانست مقام اول را به دست آورد و به عضویت تیم ملی در بیاید. وی برای دو سال متوالی در تیم ملی جوانان عضویت داشت و به خاطر نداشتن کارت پایان خدمت نتوانست در رقابت های آسیایی قطر و مسابقات جهانی گواتمالا شرکت کند.

آغاز فعالیت حرفه ای امید نوروزی

امید نوروزی به خدمت مقدس سربازی رفت و در تمام مدتی که از میادین مسابقات دور بود سعی کرد با تمرین های شخصی بدن خود را همان طور آماده نگه دارد. به همین خاطر توانست مقام نخست را در مسابقات انتخابی تیم ملی کسب کند و به عضویت تیم بزرگسالان در بیاید. اولین حضور او در مسابقات جام بزرگ اوکراین بود که در آنجا هم موفق شد مقام نخست را به دست آورد و عنوان ستاره و پدیده ی مسابقات را هم به خود اختصاص دهد. 

امید نوروزی کشتی فرنگی را انتخاب کرد و در مورد دلیل این انتخاب گفته است که کشتی فرنگی به نظرش جذاب تر از کشتی آزاد است و تکنیک های کشتی فرنگی برایش به مراتب زیباتر است. سبک کشتی های حسن رنگرز در جذب او به این رشته بسیار موثر بوده است.

امید نوروزی بعد از کسب مدال طلای جایزه بزرگ اوکراین در مسابقات قهرمانی جهان سال 2009 دانمارک حضور پیدا کرد و توانست در این دوره از رقابت ها از سد حریفان بلغارستانی و چینی خود بگذرد ولی به خاطر دلایل مبهم در داوری از دور مسابقات حذف شد.

بیوگرافی امید نوروزی (زندگینامه ورزشکاران)

قهرمانی در مسابقات آسیایی 2010 گوانگجو

امید نوروزی در مسابقات آسیایی 2010 گوانگجو شرکت کرد و پس از شکست دادن حریف ژاپنی خود، در برابر حریف چینی خود ژن جی قرار گرفت و او را هم مغلوب کرد. سپس حریف ازبکستانی خود را از سر راه برداشت و در مرحله نهایی در برابر جونگ جی هیون نماینده کره جنوبی قرار گرفت و توانست او را هم شکست دهد و در جایگاه اول مسابقات قرار بگیرد. امید طی این مسابقات اولین کشتی گیر ایرانی لقب گرفت که روی سکوی اول بازی های آسیایی گوانگجو قرار گرفت. وی پس از حضور در مرقد شاهچراغ مدال خود را به این آستان مقدس تقدیم نمود.

حضور در مسابقات جام جهانی

امید بعد از پنج ماه، در مسابقات جام جهانی 2009 ارمنستان شرکت کرد و موفق شد عنوان نخست مسابقات را از آن خود کند و به عنوان ستاره ی این مسابقات شناخته شود. وی همچنین در مسابقات جام جهان 2010 بلاروس و مسابقات قهرمانی جهان 2011 استانبول از سد تمام حریفان خود گذشت و موفق شد مدال طلای این مسابقات را به خود اختصاص دهد. به او در طی این رقابت ها، لقب فنی ترین کشتی گیر این دوره را اعطا کردند. امید نوروزی در وزن دوم مسابقات قهرمانی جهان موفق شد نخستین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی ایران را به دست آورد.

وی همچنین در مسابقات جام جهانی 2012 سارانسک در روسیه نیز حضور داشت و موفق شد در جایگاه سوم این رقابت ها قرار بگیرد. وی پس از کسب مدال های طلای المپیک 2012 لندن، پانزده ماه از رقابت ها دور ماند و پس از این مدت مجدد توانست در یک رده وزنی بالاتر در مسابقات جایزه بزرگ 2013 باکو شرکت کند و مدال برنز مسابقات را از آن خود کند.

امید نوروزی طی مسابقات انتخابی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی جهان 2014 ازبکستان مصدومیت شدیدی پیدا کرد و همه برای حضور او در این دوره از رقابت ها بیم و امید زیادی داشتند؛ ولی امید علی رغم مصدومیتی که داشت در مسابقات شرکت کرد و سرانجام تیم ملی کشتی فرنگی ایران موفق شد با مدال طلای حمید سوریان، مدال نقره ی امید نوروزی و مدال های برنز قاسم رضایی و افشین بیابانگرد، در مجموع 42 امتیاز به دست آورد و برای نخستین بار کشتی ایران به مقام نخست رقابت های قهرمانی جهان دست پیدا کند.

امید نوروزی

قهرمانی در مسابقات المپیک 2012 لندن

امید نوروزی بعد از به دست آوردن عنوان قهرمانی در مسابقات جام جهانی 2010 و 2011، خود را برای حضور در مسابقات المپیک 2012 آماده کرد. وی در مسابقات المپیک ابتدا توانست حریف خود را با نام یانگ شنگ که نفر پنجم المپیک پکن بود را با کسب امتیاز سه بر یک مغلوب کند. پس از آن حریف بلغاری خود را با نتیجه ی سه بر صفر شکست داد سپس به مصاف حریف قدر قزاقستانی خود المت کیبیسپایف رفت و او را هم با نتیجه سه بر یک مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

در مرحله نهایی در برابر نماینده ی ژاپن قرار گرفت و با کسب نتیجه ی سه بر صفر توانست بر او پیروز شده و وارد مرحله فینال المپیک 2012 لندن شود. در مرحله نهایی به مصاف ریواز لاشخی از گرجستان رفت و با امتیاز چهار بر صفر توانست قهرمان مسابقات المپیک 2012 لندن شود.

عکس های امید نوروزی

زندگینامه امید نوروزی

بیوگرافی امید نوروزی

امید نوروزی

امید نوروزی

امید نوروزی

امید نوروزی

امید نوروزی

زندگی خصوصی

امید نوروزی ابتدا در رشته تربیت بدنی در دانشگاه آزاد مرودشت به تحصیل پرداخت و پس از آن در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت ادامه تحصیل داد و مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه شیراز کسب نمود.

وی هنوز مجرد است و همیشه موفقیت های خود را مدیون زحمات زیاد پدر و مادرش می داند.

عناوین و افتخارات امید نوروزی

کسب مدال طلای جایزه بزرگ اوکراین در سال 2009

کسب مدال طلای مسابقات جام جهانی ارمنستان در سال 2009

کسب مدال طلای مسابقات جام جهانی بلاروس در سال 2010

کسب مدال طلای بازی های آسیایی گوانگجو در سال 2010

کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان ترکیه در سال 2011

کسب مدال طلای جایزه بزرگ گرجستان در سال 2011

کسب مدال برنز مسابقات جام جهانی روسیه 2012

کسب مدال طلای المپیک لندن 2012

کسب مدال برتز جایزه بزرگ باکو در سال 2013

کسب مدال برنز جایزه بزرگ مجارستان در سال 2014

کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان ازبکستان در سال 2014

4.6/5 - (91 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx