زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا – فوتبالیست

نظرات 2
8 دقیقه زمان مطالعه

 زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا - فوتبالیست

بیوگرافی گابریل باتیستوتا (زندگینامه ورزشکاران)

در زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا اینگونه آمده است که : گابریل عمر باتیستوتا در اول ماه فوریه سال ۱۹۶۹ میلادی در رکونکویستای کشور آرژانتین متولد شد. وی فوتبال حرفه ای را از تیم شهرش رکونکویستای در فصل ۱۹۸۷-۱۹۸۶ شروع و بعد از تعویض تیم هایش در آخر به تیم های فیورنتینا، رم و العربی قطر پیوست. او در فصل ۱۹۹۰-۱۹۸۹ به تیم ریورپلاته رفت و در فصل بعد به خدمت بوکاجونیورز آرژانتین در آمد.

زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا - فوتبالیست

گابریل باتیستوتا ۹ فصل در فیورنتینا بود و پس از ۳ سال در رم در کنار یازیکنانی چون توتی، کاسانو، امرسون و ساموئل بازی کرد. گابریل در زمان حضورش در العربی آقای گل لیگ دسته اول قطر شد. لقب وی در زمان اوج شهرتش باتی گل به معنای باتیستوتای گلزن بود. در خصوص این بازیکن می توان به این مطلب اشاره نمود که او بی شک بعد از مارادونا افسانه ای آرژانتین و مسی عجوبه بی نظیرترین گلزن تاریخ آرژانتین است.

سطح کیفی این بازیکن در دوران خودش بسیار بالا بوده است و بی شک این امر میسر نخواهد شد مگر اینکه او از هوش بالایی برخوردار باشد. در دوران فوتبال گابریل باتیستوتا او گل های فراوانی با تکنیک بالای خود به ثمر رسانده که در توان هر کسی نیست و نخواهد بود. هر کسی که کمی فوتبال بلد باشد و چهارچوب را بشناسد می فهمد که گل هایی را که گابریل باتیستوتا به ثمر رسانده کارهر کسی نمی باشد.

زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا - فوتبالیست

بُت باتیستوتا از مدت ها قبل شکسته شد، درست از زمانی که فلورانس و فیورنتینا را ترک نمود و به رم پیوست. باتی گل هر چند موفق شد در تیم جدید اولین قهرمانی عمر خود را تجربه کند، ولی به تدریج به سایه ای کمرنگ از مرد افسانه ای شهر فلورانس تبدیل شد.
در فلورانس او را در حد یک قدیس ستایش می کردند و مجسمه تمام قد وی یکی دیگر از آثار باستانی جدید(!) شهر محسوب می گشت. او در ۳ بازی آخر تیم العربی قطر گل نزد و وقتی باز هم مصدوم شد، قراردادش با این تیم عربی به صورت یک جانبه و از سوی باشگاه فسخ گردید.

زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا - فوتبالیست

گابریل باتیستوتا با به ثمر رساندن ۵۶ گل در ۷۸ بازی ملی برای آرژانتین در این زمینه رکورددار بود. او بیشتر عمر فوتبالش را در فیورنتینا ایتالیا سپری نمود حتی به همراه این تیم در سری B نیز حضور یافت. رئیس باشگاه العربی درباره فسخ قرارداد مهاجم آرژانتینی می گوید: “او انگیزه خود را برای بازی کردن از دست داده بود، هر چند که از نظر بدنی در شرایط خوبی قرار داشت. گابریل باتیستوتا بهتر است که همین حالا فوتبال را کنار بگذارد، قبل از آنکه فوتبال به کنار گذاشتن وی اقدام کند” جالب است یک شیخ عرب که از فوتبال فقط پول خرید بازیکن و دلار و چاه نفت را می شناسد، به وی توصیه فنی می کرد.

گابریل باتیستوتا که یک فوتبالیست متدین و مذهبی است، در زمان کودکی عاشق بسکتبال بود، اما پس از قهرمانی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۷۸ به فوتبال گرایش پیدا کرد و تحت تأثیر استیل “ماریو کامپسی”، آقای گل مسابقات قرار گرفت. زمانیکه در ترکیب تیم رکونکویست مقابل “نیوولز اولدبویز” ۲ گل به ثمر رساند، سال ۱۹۸۸ از سوی همین تیم خریداری شد و زیر نظر مارچلو بی یلسا فوتبال جدی خود را شروع کرد.

زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا - فوتبالیست

سال اول برای گابریل باتیستوتا، اصلاً دوران خوبی نبود و مجبور بود دور از خانواده و نامزدش در یکی از اتاق های ورزشگاه بخوابد. در پایان سال به دپورتیوو ایتالیانو قرض داده شد و وقتی در جام کارنو اله ایتالیا با ۳ گل بهترین گلزن شناخته شد، بلافاصله به ریورپلات رفت و در این تیم با وجود به ثمر رساندن ۱۷ گل در نیم فصل از سوی دانیل پاسارلا نیمکت نشین شد.

درگیری های باتی گل با پاسارلا در زمان مربیگری وی درتیم ملی نیز ادامه یافت. گابریل باتیستوتا در سال ۱۹۹۰ به بوکاجونیورز تیم مورد علاقه اش پیوست. یک سال بعد اسکار تابارز هدایت بوکا را در دست گرفت و با حمایت شدید از باتیستوتا وی را دوباره احیا نمود. باتی گل در همین سال برای تیم ملی انتخاب شد و در کوپا آمه ریکا که در شیلی برگزار می شد با ۶ گل علاوه بر عنوان آقای گلی، جام قهرمانی را نیز به دست آورد.

گابریل باتیستوتا در سال ۱۹۹۱ به فیورنتینا رفت و وقتی در سال ۲۰۰۰ در آستانه قهرمانی در سری A و لیگ قهرمانان اروپا هر ۲ جام را از دست داد، برای تحقق بخشیدن به رؤیاهایش به رم ایتالیا پیوست. باتی گل می گوید: “من مطمئناً فوتبال را در نقشی دیگر ادامه خواهم داد. ابتدا می خواهم کلاس های مربیگری را تکمیل کنم”.

زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا - فوتبالیست

گابریل باتیستوتا پا

مصدومیت ناشی از دوران ۱۷ سال فوتبال حرفه ای برای گابریل باتیستوتا اسطوره گلزن فوتبال آرژانتین بسیار گران تمام شد. وی که به علت درد شدید ناشی از مصدومیتش شب و روزها بیداری و سختی کشیده با توصیه غم انگیز یک پزشک روبرو گردید که پایش را قطع کند. البته باتی گل آنقدر درد کشید که خود اول به پزشکان پیشنهاد داد پایش را قطع کند اما اکنون این پزشک اختصاصی اوست که به مهاجم سابق تیم ملی فوتبال آرژانتین و باشگاه رم می گوید که باید این کار را انجام بدهد.
۱۰ سال است که حدود ۱۰ قطعه پلاتین در پای گابریل باتیستوتا کار گذاشته شده است اما هیچ کدام کارگر نیامد. قطع پای این اسطوره محبوب برای هوادارانش که تک تک گل های او را به یاد دارند اتفاقی بسیار تلخ و غم انگیز خواهد بود. هنوز خبری از قطع پای او نیست و شاید بهتر شده باشد.

زندگینامه گابریل عمر باتیستوتا - فوتبالیست

افتخارات گابریل باتیستوتا

قهرمانی سری B : فیورنتینا در فصل ۱۹۹۳ – ۱۹۹۴
جام حذفی ایتالیا: فیورنتینا در فصل ۱۹۹۵-۱۹۹۶
قهرمانی سری A :رم در فصل ۲۰۰۰-۲۰۰۱
آقای گل سری A : فیورنتینا در فصل ۱۹۹۴ – ۱۹۹۵ با ۲۶ گل زده
قهرمانی کوپا آمه ریکا : ۲ بار با آرژانتین در سال های ۱۹۹۱ و ۱۹۹۳
آقای گل کوپاآمه ریکا : ۲ بار با آرژانتین در سال ۱۹۹۱ با ۶ گل زده

تیم های گابریل باتیستوتا

۱۹۸۹-۱۹۸۸ : نیوولزاولدبویز
۱۹۹۰-۱۹۸۹ : ریورپلاته
۱۹۹۱-۱۹۸۹ : بوکاجونیورز
۲۰۰۰-۱۹۹۱: فیورنتینا
۲۰۰۲-۲۰۰۰ : رم
۲۰۰۳-۲۰۰۲ : اینتر
۲۰۰۴-۲۰۰۳ : العربی قطر

۳.۶/۵ - (۵۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx