زندگینامه فرانچسکو توتی

نظرات 2
7 دقیقه مطالعه

زندگینامه فرانچسکو توتی

بیوگرافی فرانچسکو توتی(زندگینامه ورزشکاران)

در زندگی نامه فرانچسکو توتی اینگونه آمده است که: فرانچسکو توتی به ایتالیایی: Francesco Totti متولد ۲۷ سپتامبر ۱۹۷۶ در رم یک فوتبالیست ایتالیایی است. توتی تا سال ۲۰۱۶ در تیم آ. اس. رم ایتالیا و تیم ملی ایتالیا که با آنها موفق به کسب جام جهانی ۲۰۰۶ شد بازی میکرد. پست فرانچسکو توتی مهاجم یا هافبک تهاجمی بود.

زندگینامه فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی رم

هرچند فرانچسکو توتی بیشتر در پست مهاجم دوم معروف است یک متصل کننده میان دو پست که بازیکن در نقش یک لینکر خط هافبک را به مهاجم یا مهاجمان متصل میکند. توتی همچنین اولین گزینه برای ضربات آزاد و پنالتی‌ ها در رم بود که تا کنون گلهای فراوانی از روی توپ‌ های مرده به ثمر رسانده‌ است. توتی به عنوان سمبل رم شناخته میشود چون تا کنون باشگاه را علی‌ رغم پیشنهادهای بسیار از تیمهای قوی تر و ثروتمند تر ترک نکرده‌ است و به عنوان بهترین گلزن باشگاه رم با بیشترین بازی انجام داده برای تیم در تاریخ باشگاه ثبت شده‌ است. در ۱۷ ژوئن سال ۲۰۰۷ فرانچسکو توتی به عنوان ارزشمند آقای گلی اروپا دست یافت و کفش طلای قارهٔ سبز را از آن خود کرد. همچنین او دومین گلزن برتر تاریخ سری آ است و تنها سیلویو پیولا بازیکن اسبق تیمهای لاتزیو و یوونتوس با به ثمر رساندن ۲۷۴ گل بالاتر از او قرار دارد.

زندگینامه فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی در تیم ملی

فرانچسکو توتی در بازی فینال جام ملت‌ های اروپا زیر ۱۸ سال در ژوئیه ۱۹۹۵ در پیروزی ۴ بر ۱ برابر اسپانیا برای ایتالیا گل زنی کرد. در فینال زیر ۲۱ ساله ها در تساوی یک بر یک برابر اسپانیا نیز زنندهٔ تنها گل تیمش بود. ولی فرانچسکو توتی اولین بازی رسمی خود را برای تیم ملی بزرگسالان ایتالیا در دهم اکتبر سال ۱۹۹۸ در بازی برابر سمویس انجام داد.

فرانچسکو توتی در یورو ۲۰۰۰

فرانچسکو توتی در تورنمنت نهایی یورو ۲۰۰۰ نیز حاضر شد و در بازی برابر رومانی و بلژیک موفق به گلزنی شد. هر چند ایتالیا در بازی فینال طرف بازنده برابر فرانسه بود، توتی لقب بهترین بازیکن میدان را از آن خود کرد و به عقیدهٔ بسیاری از کارشناسان همچون میشل پلاتینی وی بهترین بازیکن تورنمنت بود.

فرانچسکو توتی در جام جهانی ۲۰۰۲

در جام جهانی ۲۰۰۲ توتی آن قدرها هم خوش شانس نبود. در دور دوم رقابت‌ها توتی در بازی برابر کره با دریافت کارت زرد دوم به دلیل فریب داور در محوطهٔ جریمه هر چند تمام کارشناسان رای بر اشتباه داور و پنالتی دادند از زمین بازی اخراج شد تا ایتالیا از دور رقابت‌ ها کنار برود.

فرانچسکو توتی در یورو ۲۰۰۴

در یورو ۲۰۰۴ هم شانس با فرانچسکو توتی خیلی یار نبود چون از سوی کمیته داوران از انجام بازی تا مرحلهٔ نیمه نهایی برای ایتالیا محروم گشت به دلیل پرتاب توف بر صورت کریستین پولسن مدافع دانمارک، هر چند این تصویر هم توسط تلویزیون دانمارک تسلیم یوفا شد و در آن حرکت قبلی بازیکنان سانسور شده بود.

زندگینامه فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی در جام جهانی ۲۰۰۶

بعد از مصدومیت شدید فرانچسکو از ناحیهٔ مچ پا حضور او در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان در هاله‌ ای از ابهام قرار داشت ولی او سرانجام با کمک پزشکان به این تورنومنت بزرگ رسید. پزشکان در درون مچ پای وی پلاتین کار گزاشته بودند تا او بتواند بازی خود را انجام دهد. در بازی برابر استرالیا وی تک گل بازی را در آخریت دقیقهٔ بازی از روی نقطهٔ پنالتی برای ایتالیا به ثمر رساند. در برد ۳ بر ۰ برابر اوکراین فرانچسکو توتی پاس گل اول را به زامبروتا به زیبایی داد. در بازی برابر آلمان در نیمه نهایی هم توتی به میدان رفت. وی همچنین در بازی فینال هم از ابتدا به میدان رفت ولی در دقیقهٔ ۶۱ جای خود را به هم باشگاهی اش یعنی دانیله ده روسی داد و وی همراه تیم جام طلایی را بالای سر برد و در پایان مسابقات در بین ۲۳ نفر برتر تورنومنت قرار گرفت.

زندگینامه فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی خداحافظی کرد

فرانچسکو توتی محبوب تیم آ.ث رم در سال ۲۰۱۶ در بین هوادارن خود از فوتبال خداحافظی کرد.

زندگینامه فرانچسکو توتی

افتخارات تیمی فرانچسکو توتی

آ اس رم

سری آ: قهرمان ۲۰۰۱

نایب قهرمانی: ۲۰۰۲٫۲۰۰۴٫۲۰۰۶٫۲۰۰۷٫۲۰۰۸٫۲۰۱۰

کوپا ایتالیا: قهرمان ۲۰۰۷ , ۲۰۰۸

نایب قهرمانی ۲۰۰۳٫۲۰۰۵٫۲۰۰۶٫۲۰۱۰٫۲۰۱۳

جام برندگان سری آ: قهرمان ۲۰۰۱٫۲۰۰۷

نایب قهرمانی: ۲۰۰۶٫۲۰۰۸٫۲۰۱۰

زندگینامه فرانچسکو توتی

تیم ملی

جام جهانی: قهرمان ۲۰۰۶

جام ملت‌ های اروپا: نایب قهرمانی۲۰۰۰

جام ملت‌های اروپا زیر ۲۱ سال: قهرمان ۱۹۹۶

زندگینامه فرانچسکو توتی

فرانچسکو توتی و همسرش

فرانچسکو توتی در سال ۲۰۰۳ رابطه‌ اش را با همسر آینده‌ اش ایلاری بلازی، یکی از مجریان سرشناس شبکه‌ های ایتالیایی زبان، شروع نمود. رابطه‌ ای که در ۱۹ ژوئن ۲۰۰۵ به ازدواج آنها منجر شد. مراسم ازدواج پر هزینه ایلاری و فرانچسکو به طور مستقیم از شبکه‌ های تلویزیونی پخش گردید. اولین فرزند آنها کریستین در ۹ نوامبر همان سال متولد شد. دومین فرزند این زوج، دختری که شنل نام گرفت، ۱۳ می ۲۰۰۷ متولد شد. دختری که به قدری برای فرانچسکو عزیز است که توتی خود اعتراف کرده پس از تولد شنل از شدت خوشحالی حتی فراموش کردم از حال همسرم سوال کنم! ایلاری و فرانچسکو داشتن فرزندان بیش تر را به بعد از خداحافظی توتی از فوتبال و گذشتن همسرش از مرز سی سالگی موکول کرده‌ اند. توتی میگوید همواره در آرزوی داشتن ۵ فرزند بوده است.

زندگینامه فرانچسکو توتی

افتخارات فرانچسکو توتی

مقام شایستگی شوالیهٔ جمهوری ایتالیا

مقام شایستگی افسری جمهوری ایتالیا

فیفا ۱۰۰۱۲۵ بازیکن برتر جهان که توسط پله انتخاب شد

ستاره‌ های جام جهانی ۲۰۰۶

عضو تیم منتخب یورو ۲۰۰۰

بازیکن سال فوتبال ایتالیا: ۲۰۰۰٫۲۰۰۱٫۲۰۰۳٫۲۰۰۴٫۲۰۰۷

بازیکن سال سری آ: ۲۰۰۰٫۲۰۰۳

زندگینامه فرانچسکو توتی

بازیکن جوان سال ایتالیا: ۱۹۹۹

بهترین گلزن سری آ: ۲۰۰۶٫۲۰۰۷

کفش طلائی اروپا: ۲۰۰۷

پای طلا: ۲۰۱۰

دومین گلزن برتر تاریخ سری آ

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx