زندگینامه ماریو گومز – فوتبالیست

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه زمان مطالعه

زندگینامه ماریو گومز – فوتبالیست

پادکست زندگینامه ماریو گومز – فوتبالیست

بیوگرافی ماریو گومز (زندگینامه ورزشکاران)

به ماریو گومز گارسیا در فوتبال لقب (سوپر ماریو) داده شده است. به این دلیل که او در تمامی رده های تیم های ملی آلمان برای ۱۹ سال بازی کرده است. او اولین بازی خود را در سال ۱۹۹۱، در تیم زیر پانزده سال آلمان انجام داد. و همین طور آخرین بازی ملی خود را در ۲۴ ژوئن سال ۲۰۱۸ و در مقابل تیم ملی سوئد انجام داد؛

گومز در همان سال، پس از ۱۹ سال از بازی های ملی برای همیشه خداحافظی کرد. گومز ۳۱ گل ملی در ۷۸ بازی خود با تیم ملی بزرگسالان آلمان به ثمر رسانده است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه ماریو گومز در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی ماریو گومز

دوران کودکی و نوجوانی ماریو گومز

ماریو گومز در تاریخ دهم جولای سال ۱۹۸۵ در Riedlongen آلمان به دنیا آمد. او مادری آلمانی و پدری آلبانیایی داشت. ماریو بزرگ شده جنوب آلمان، در شهری با فاصله ی ۱۰۰ کیلومتری با مونیخ است. اولین خاطره ماریو از فوتبال بسیار با مزه است. او می گوید: «تقریبا هیچ چیز از فوتبال نمی دانستم. تنها می دانستم باید با توپ از تمام بازیکنان عبور کنم و گل بزنم، و من شروع کردم به دریبل زدن همه؛ و در بین فریاد پدر، مادر و هم تیمی هایم یک گل هم زدم. البته گل به خودی!»

ماریو در حیاط پشتی خانه اش و هنگامی که توسط پدر برای تمرین به آنجا فرستاده شده بود؛ یاد گرفت با هر دو پا روپایی بزند. همین موضوع باعث شد تا او از همان دوران جوانی دو پا باشد. گومز در کودکی هیچ علاقه ای به تماشای فوتبال در تلویزیون نداشت و خیلی زود از تماشای آن حوصله اش سر می رفت. اما اولین بار، با دیدن نبوغ جی جی اوکوچا در مستطیل سبز، ماریو اولین الگوی فوتبالی خود را پیدا کرد.

او بر خلاف خانواده اش که تماما طرفدار رئال مادرید هستند، یکی از علاقه مندان متعصب بارسلونا بوده است. ماریو در آن سال ها سبک بازی برزیلی را بسیار دوست داشت و بسیاری از ستارگان بارسلونا نیز برزیلی بودند. ماریو در سن ۱۳ سالگی اولین پیشنهاد خود را از اشتوتگارت دریافت کرد. پیشنهادی که هیچ نوجوان عاشق فوتبالی آن را رد نمی کند. اما ماریو در کمال شگفتی در این سن، خانواده و تحصیل را انتخاب می کند.

چند سال بعد و طی یک رویارویی با تیم اشتوتگارت، گومز دوباره پیشنهاد اشتوتگارت را دریافت می کند و این بار به این تیم می پیوندد. گومز در ابتدای حضور در اشتوتگارت در عین جوانی همچون یک فوتبالیست حرفه ای از خود مراقبت می کرد؛ او در همان سال های ابتدایی ورزش هم اعتقاد داشت، باید تغذیه مناسبی داشته باشد، زمانش را تنها صرف تمرین نماید و ساعات خواب منظمی داشته باشد. امکانات فوق العاده ی باشگاه به ماریو گومز جوان، در درخشیدن و نمایش گذاشتن استعداد های خود کمک کرد.

آغاز فعالیت حرفه ای

ماریو گومز

اشتوتگارت : باشگاه اول و آخر  / ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹

ماریو گومز خیلی سریع از تیم جوانان به تیم دوم اشتوتگارت و از آنجا هم به تیم اصلی راه پیدا کرد. مربی آن سال های اشتوتگارت جیوانی تراپاتونی بود. تراپاتونی با تمرین های ویژه ی خود ماریو را آماده فصل بعد کرد. تراپاتونی اولیم فرصت را به گومز برای یک بازی ده دقیقه ای در لیگ قهرمانان داد. او در برابر چلسی ۱۰ دقیقه در زمین حضور داشت و اولین فردی که از رقیب برای تصاحب توپ به سراغش آمد، مارسل دزائیلی بود.

تراپاتونی در اشتوتگارت، ماریو گومز – مهاجم طلائی تیم ملی آلمان را ساخت. او با انجام تمرینات ویژه و جدا از سایر اعضای تیم، گومزِ آماده را در پایان فصل راهی تیم ملی آلمان کرد؛ عضویتی که در هفتم فوریه ی ۲۰۰۷ در برابر سوئیس برای اولین بار اتفاق افتاد و گومز یازده سال عضو تیم ملی فوتبال بزرگسالان آلمان ماند. او در اولین دیدار خود موفق شد، دومین گل تیم ملی آلمان را به ثمر برساند. فصل رویایی ماریو، با یک تماس از طرف خبرنگار نشریه معتبر کیکر تکمیل شد. او در هنگامی که مشغول رانندگی بود خبر انتخابش به عنوان بازیکن سال فوتبال آلمان را شنید. این فصل رویایی فوتبال گومز، نهایتا با قهرمانی اشتوتگارت در فصل ۲۰۰۷ به پایان رسید. انتخابی که توجه تیم های بزرگ و البته بایرن مونیخ را جلب وی کرد.

بایرن مونیخ : ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳

بایرن مونیخ، برنده ی رقابت جذب ماریو گومز بود. آن ها پیشنهادی به او دادند که رکورد نقل و انتقالات بوندسلیگا را شکست. سوپر ماریو برای بایرن مونیخ در طول چهار فصل و در ۱۱۵ بازی، ۷۵ گل در رقابت های مختلف به ثمر رساند. او با پیراهن بایرن مونیخ دو بار قهرمان بوندسلیگا و یک بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. او صدمین گل خود را در بوندسلیگا با پیراهن بایرن مونیخ به ثمر رساند. رقم قرارداد گومز با بایرن مونیخ بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون یورو تخمین زده شده است.

فیورنتینا : ۲۰۱۳-۱۴

ماریو گومز در هشتم جولای ۲۰۰۳ در لباس فیورنتینا، پا به سری آ گذاشت. قرارداد او چیزی در حدود ۲۰ میلیون یورو تخمین زده شده است. پای گومز در سری آ در تاریخ یکم سپتامبر ۲۰۱۳ و در مقابل جِنووا به گل زنی باز شد.

بشیکتاش : ۲۰۱۵-۱۶

در سال ۲۰۱۵ گومز با انتقال قرضی اش به بشیکتاش موافقت کرد. او با بشیکتاش در آن فصل قهرمان سوپر لیگ ترکیه شد و آماده برای بازگشت به آلمان گردید.

وُلفسبورگ : ۲۰۱۷-۱۸

ماریو گومز در هفدهم آگوست ۲۰۱۶ با وُلفسبورگ قراردادی یکساله امضا کرد و دوباره به بوندسلیگا بازگشت. ماریو در این حضور، هزارمین گل ولفسبورگ در بوندسلیگا را به ثمر رساند. او همچنین صد و پنجاهمین گل خود را در این مسابقات با لباس ولفسبورگ زد.

اشتوتگارت – دوباره خانه، ۲۰۱۷ تا امروز :

در ۲۲ دسامبر ۲۰۱۷ ماریو گومز با قراردادی که هنوز هیچ کس از جزئیات آن مطلع نیست، به خانه بازگشت. او تا سال ۲۰۲۰ با اشتوتگارت قرارداد دارد.

همسر ماریو گومز

زندگی خصوصی ماریو گومز

ماریو گومز در جولای ۲۰۱۶ با یک مدل آلمانی با نام Carina Wanzung ازدواج کرده است. آن ها در مونیخ و در یک میهمانی خانوادگی و دوستانه ی ساده ازدواج کردند. ماریو گومز مانند بسیاری دیگر از فوتبالیست های حرفه ای، مدل هم هست و از این راه درآمد خوبی دارد.

او عاشق ماشین Audi Q7 خود است. ماریو به خانواده اش بسیار اهمیت می دهد و همین اواخر برایشان یک مزرعه خریداری کرده و در آن یک ساختمان نیز ساخته است. جالب است بدانید ماریو گومز به علت برخورداری از تابعیت اسپانیایی در کنار تابعیت آلمانی خود می توانست عضو تیم ملی اسپانیا هم باشد، اما او آلمان را ترجیح داد.

عکس های ماریو گومز

بیوگرافی ماریو گومز

ماریو گومز

ماریو گومز

ماریو گومز

زندگینامه ماریو گومز

بیوگرافی ماریو گومز

فهرست جوایز و افتخارات ماریو گومز

ماریو گومز افتخارات تیمی و شخصی بسیار زیادی دارد، که در این بخش می خواهیم به آن ها اشاره کنیم. برخی از آن ها عبارتند از:

  • کسب ۳ بار قهرمانی در بوندسلیگا با تیم های اشتوتگارت و بایرن مونیخ
  • کسب ۲ با قهرمانی جام حذفی فوتبال آلمان
  • کسب ۲ بار قهرمانی سوپر کاپ فوتبال آلمان
  • قهرمانی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا
  • قهرمانی سوپر لیگ ترکیه
  • جایگاه سومی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ با تیم ملی آلمان
  • نایب قهرمانی یورو ۲۰۰۸ و مدال برنز مسابقات ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶
  • بازیکن سال فوتبال آلمان در سال ۲۰۰۷
  • و بهترین گل زن بوندسلیگا در سال ۲۰۱۰
۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx