12 اصل طلایی که باید در مورد قانون باور بدانید

نظرات 10
9 دقیقه زمان مطالعه

قانون باور چیست و چگونه روی موفقیت ما تاثیر می گذارد؟!

قانون باور چیست و چگونه روی موفقیت ما تاثیر می گذارد؟!

قانون باور نخستین بار در سال ۱۹۰۵ توسط دکتر ویلیام جیمز معرفی شد. او پدر علم روان شناسی آمریکا است. قانون باور به زبان ساده تر به این معنی است که وقتی به هر چیزی خیلی باور داشته باشید، حتما در زندگی به آن خواهید رسید. قانون باور یکی از صد قائده های قانون جذب به حساب می آید.

ما آن چیزی که می بینیم را باور نمی کنیم بلکه آن چیزی که باور داریم را می بینیم. باید این جمله را در طول روز مدام تکرار کنیم تا بتوانیم مفهوم قانون باور را لمس کنیم. به نظر من همه چیز را باورهای یک فرد مشخص می کند؛ اعم از آینده، حال، گذشته و هیچ عامل دیگری این کار را انجام نمی دهد. شما وقتی از زندگی الان، گذشته و آینده خود احساس رضایت ندارید درست ترین کاری که می کنید تغییر دادن باورهای قبلی است.

تعریف قانون جذب به زبان ساده تر

ما هر چیزی که بیشتر مواقع به آن فکر می کنیم را حتما جذب می کنیم. این فکر چه خوب باشد چه بد، هر دو را جذب خواهیم کرد. در ادامه قصد داریم به بیان نکات مهم در مورد قانون باور بپردازیم. با ما همراه باشید.

۱۲ اصل قانون باور

12 اصل قانون باور

۱ – قانون، قانون است

شما نمی توانید قانون را ابتدا آزمایش کنید بعد آن را بپذیرید. مثلا شما خودتان را زیر ماشین بیندازید تا اگر قانون جاذبه جواب داد آن را قبول کنید. اصلی ترین اصل قانون جاذبه می گوید: اگر در انجام دادن آن تردید کنید، هیچ وقت به نتیجه خوب نخواهید رسید.

۲ – شما اتفاق های بد و خوب اطراف خود را طبق باورهای خود تجربه می کنید

فردی که مدام راجع به بیماری صحبت می کند، بیشتر از افراد دیگر بیمار می شود و یا کسی که مدام راجع به پول صحبت می کند همیشه در رفاه است. همه انسان ها خواسته ها و ناخواسته های خود را طبق فکرهایشان جذب می کنند. شما با تمرکز کردن روی شرایطی باعث می شوید دقیقا همان چیز را جذب کنید.

۳ – شما با توجه کردن به هر چیزی آن را جذب می کنید حتی اگر آن را نخواهید

ذهن انسان ها بد و خوب را نمی شناسد، هر چیزی که ما به آن وارد کنیم را به کائنات منتقل می کند؛ اگر به زبان ساده تر بگوییم ذهن ما مثل کودک زود باور است سریع هر چه بگوییم باور می کند و انجام می دهد. پس آدم بی پول بی پول تر می شود و با خود می گوید چرا قانون جذب برای من جواب نمی دهد. این قانون جذب همان قانون باور است.

بارها در کنفرانس ها شنیده ام که افراد باور نمی کنند بدبختی، بی پولی، مریضی را خودشان جذب می کنند؛ آن ها می گویند چطور ممکن است خودمان این مسائل را جذب کنیم؟ مگر امکان دارد؟ در جواب باید بگوییم بله امکان دارد! ما در زمانی زندگی می کنیم که مدام علیه جنگ، خونریزی و تروریسم صحبت می کنیم؛ ولی چرا در این دوران بیشتر این مشکلات را می بینیم. این همان قانون باور است، به هر چیزی بیشتر توجه کنی بیشتر جذب می کنی.

۴ – فرمول قانون باور: به هرچه بیشتر توجه کنی قوی تر می شود

طبق تجربه های بالینیشما با فکر کردن به چیزی آن را قوی می کنید. این قانون باور قانونی است که شما می توانید زندگی خود را با پرورش افکارتان بسازید و دستیابی به آرزوهایتان را تجربه کنید.

۵ – احساسات شما قطب نمای درونی شما است

سوخت قانون باور احساسات شما است. پس شما باید احساسات خود را بشناسید و آن را قوی کنید. البته می توانید به احساسات خود اعتماد کنید. وقتی کاری را می خواهید انجام دهید به حس درونیتان توجه کنید که خوب است یا بد. اگر احساس های خود را شناخته باشید بیشتر مواقع می توانید از آن بهره ببرید. شاید شنیده باشید افرادی که ورشکست شده اند می گویند از اول برای انجام فلان کار حس خوبی نداشتم.

۶ – فکر مثبت باعث می شود اتفاق های خوبی به سرعت برایتان پیش بیاید

برادران هیکس در کتاب راز نوشته اند: خواستن واقعی «شامل تمرکز کردن مثبت به یک موضوع» می شود، شک نکنید اگر به موضوعی تمرکز کنید آن اتفاق برای شما می افتد. این موارد شعبده بازی و یا کلاهبرداری نیست. بلکه واقعیت قوانین هستی است. خدای مهربان دنیا را با قوانین کامل آفریده است و کلید این دنیا را باور و فکر نام گذاری کرده است.

همان طور که دوست دارید ببینید نه آن طور که واقعی هستند

۷ – برای به وجود آوردن هر تغییری شما باید مسائل را همان طور که دوست دارید ببینید نه آن طور که واقعی هستند

این مسائل دیوانگی نیست، بلکه پیش بینی آینده در امروز است. همان طور که گذشته را در ذهن خود مرور می کنید، آینده را هم در ذهن زنده می کنید. این راز مهمی است که فقط افراد موفق به آن ایمان دارند.

۸ در طول روز به مدت ۱۰ دقیقه به رویاهایتان بپردازید

برادران هیکس بر این باور هستند که این کار، شانس شما را برای رسیدن به اهدافتان زیادتر می کند. با این کار هم هر روز انرژی مثبت کسب می کنید و هم مدام فکرهای مثبت را به کائنات منتقل می کنید. این را همیشه به یاد داشته باشید که پیروزی کار راحتی است.

۹ – این را بدانید که موفقیت تمام نمی شود و همه مردم دنیا می توانند از آن استفاده کنند

منابع دنیا تمام نشدنی است. شما در وفور نعمت هستید و همیشه آن را تصور کنید. این کار اصلا سخت نیست، پس از امروز در دنیای فراوانی زندگی می کنید نه در فقر و کمبود.

محدودیت در ذهن همه ما انسان ها است؛ چون آن را از کودکی به ما یاد داده اند. این را بدانید که هرگز محدودیتی در بیرون ذهن خود وجود ندارد. این نکته مهم قانون باور را برای خودتان داشته باشید که هیچ وقت موفقیت دیگران باعث نمی شود شما به موفقیت نرسید.

۱۰ – هیچ وقت اجازه ندهید نا امیدی بر شما مسلط شود

اگر قانون جذب را قبول داشته باشید متوجه می شوید فکرهای منفی باعث می شود شما همان افکار و اتفاقات بد را جذب کنید. اگر قبول ندارید می توانید قانون باور را امتحان کنید. یک روز تا شب افکار منفی را با خود مرور کنید ببینید چه اتفاق هایی برایتان می افتد. پس به جای حسرت خوردن، بیشتر به آرزوهایتان فکر کنید.

به پیام های بد توجه نکنید

۱۱ – به پیام های بد توجه نکنید

یک پیام منفی کوچک باعث می شود یک باور غلط را برای شما به ارمغان بیاورد، این به آن معنی است قانون باور کار خود را خوب بلد است. با این قانون می توانید روی افکار مثبت بیشتر تمرکز کنید. شما با شنیدن خبرهای مخرب بیشتر به آن ها توجه می کنید؛ پس شانس وقوع آن را هم بیشتر می کنید.

به مادر ترزا پیشنهاد دادند در تظاهرات ضد جنگ شرکت کند، ولی قبول نکرد و گفت فقط در تظاهرات حمایت از صلح شرکت می کنم.

۱۲ – تنها علت مشکل ارتباطی با اطرافیان فقط خود شما هستید نه کس دیگری

چقدر به اخلاقیات منفی همسر خود می پردازید؟ تا چه اندازه ایراد گیر هستید؟ تمرکز کردن روی اخلاق های بد طرف مقابل باعث می شود روابط شما با او از بین برود. بهترین راه تربیت تشویق است. هیچ چیزی به وجود نمی آید، مگر این که آن را جذب کرده باشیم.

۴.۲/۵ - (۱۹ امتیاز)

برچسب گذاری شده: ,

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

10 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
10
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx