10 ویژگی بارز شخصیت های مثبت اندیش

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

شخصیت های مثبت اندیش

شخصیت های مثبت اندیش چه ویژگی هایی دارند

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم تعدادی از ویژگی های بارز شخصیت های مثبت اندیش را به شما معرفی کنیم تا شما هم بتوانید آن ها را در زندگی خود به کار بگیرید و با استفاده درست از قانون جذب به موفقیت برسید. در این قسمت به 10 ویژگی اساسی شخصیت های مثبت اندیش می پردازیم تا شما هم با کمک این ویژگی ها اهداف خود را محقق سازید و به خوشبختی و آرامش دست پیدا کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

1 – به خداوند سبحان ایمان دارند و بر او توکل می کنند

یک شخصیت مثبت اندیش، همواره فردی با ایمان و متکی بر خداست. این گونه افراد تنها از خدا یاری می خواهند.

2 به دنبال ارزش های والا هستند

یک شخصیت موفق تنها با تمسک به ارزش های والا، می تواند روزگار خود را سپری کند. حال کنش ها و چیزهای فریبنده هر چه می خواهد باشد. این شخصیت از رفتارهای منفی مانند دروغ، غیبت، سخن چینی و… که همه ی آن ها عواملی برای به خطر انداختن سلامتی و دوری از خدا هستند، پرهیز می کنند؛ و از طرف دیگر بر اساس قانون جذب این رفتارهای منفی به مراتب تاثیرهای مخربی روی زندگی و رفتار ما خواهند داشت. از این رو اگر بخواهیم یکی از بارزترین ویژگی شخصیت های مثبت را بیان کنیم، باید امانت داری و خیرخواهی را به زبان آوریم، که همواره برای مردم، بخشش و کرم را به دنبال خواهد داشت.

3 از افق دید روشن برخوردار هستند

یک شخصیت مثبت اندیش به خوبی می داند که در کوتاه مدت و همچنین بلند مدت چه اهدافی دارد و کاملا به این موضوع آگاه می باشد که از زندگی چه می خواهد و چگونه می تواند با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارد، وسایل و امکانات مورد نیاز خود را فراهم کند و برای پیشبرد اهداف خود آن ها را به کار گیرد.

باورها و توقعات مثبت دارند

4- باورها و توقعات مثبت دارند

شخصیت مثبت اندیش قانون باور و توقع را به خوبی می شناسد و هر باوری که در وجود آن ها نهفته باشد، را با احساسات خود مرتبط می کنند. به این خاطر که می دانند بر اساس قانون جذب دقیقا آن چیزی را که توقع دارند از همان نوع به طرف آن ها جذب می شود. این باور و توقع به طور کامل با ایمان به خدای متعال و شناخت او مرتبط است. چون خداوند متعال هیچ گاه کار نیک افراد را بی جواب نمی گذارد.

5- روی راه حل در هنگام روبرو شدن با مشکلات متمرکز می شوند

افرادی که مثبت اندیش هستند، آشنایی بسیار خوبی نسبت به قانون تمرکز دارند و به خوبی می دانند که چگونه باید هر چیز دیگری را از ذهن پاک کرده و توجه خود را بر روی آن چیزی که می خواهند متمرکز کنند تا بر اساس قانون جذب به سمت خواسته های خود بروند.

از این رو آن ها بر روی راه حل و احتمالات متمرکز می شوند و با جدیت می دانند که هر مشکلی هر چیزی که باشد، یک راه حل معنوی دارد؛ به همین خاطر همه چیز را آسان می گیرند و آن را به روش مثبت برای خود تفسیر می کنند و در افکارشان به همین روش ادامه می دهند، تا جایی که طبق قانون جذب به راه حل مشکل خود دست پیدا کنند.

6- از چالش ها و دشواری ها استفاده می کنند

افرادی که مثبت اندیش هستند، هیچ گاه تنها بر روی راه حل متمرکز نمی شوند. بلکه تلاش می کنند تا با هر چالشی که روبرو می شوند نهایت استفاده را ببرند و در برنامه ریزی آینده از تجربه ی آن چالش نهایت استفاده را داشته باشند؛ بدین ترتیب این شخصیت ها می توانند چالش ها را به مهارت ها و تخصص های قوی و تجربه هایی اصولی تبدیل کنند.

7- اجازه نمی دهند چالش ها و مشکلات بر پایه های زندگی شان تاثیر منفی بگذارند

هفت کلید اساسی وجود دارد که بسیاری از افراد آن را ستون های هفت گانه زندگی می دانند. این ستون ها عبارتند از: روحی و معنوی، سلامتی، شخصی، خانواده، شغلی و مادی. هنگامی که افراد مثبت اندیش با یک چالش مادی و شغلی روبرو شوند، این اجازه را نمی دهند که این چالش ها، ستون ها و پایه های زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

در واقع آن ها کاملا برعکس عمل می کنند و از شرایط موجود برای قوی تر شدن استفاده می کنند و به افکار و سلامتی خود و خانواده اهمیت ویژه ای می دهند. از همین رو می توان درک کرد که تمامی چالش هایی که برای آن ها رخ می دهد، مسیر عادی و طبیعی خود را طی می کند و این افراد هرگز بیشتر از آنچه لازم است به آن اهمیت نمی دهند. از همین رو بر اساس قانون جذب، همواره دارای یک زندگی کاملا آرام هستند و همزمان هم روی راه حل متمرکز می شوند.

 

اعتماد به نفس

8- با اعتماد به نفس هستند، تغییر کردن را دوست دارند و خود را همواره به مخاطره می اندازند

یک شخصیت مثبت اندیش به خوبی می داند که تغییر کردن در زندگی امری عادی می باشد که برای هر انسانی رخ خواهد داد. از همین رو باید اهداف را به خوبی بشناسید و برای آن برنامه ریزی داشته باشید و همه ی احتمالات موجود را در نظر داشته باشید و به انجام آن کار مبادرت ورزید. این شخصیت ها در برنامه ریزی هایی که انجام می دهند استوارند و به طور همزمان از اشتباهاتی که انجام می دهند، درس می گیرند و دوباره با ایمان کامل به خدای متعال کار خود را از سر می گیرند، از این رو بر اساس قانون جذب همواره افراد موفقی هستند.

9- با امید و ایستادگی و بردباری زندگی می کنند

یک شخصیت مثبت اندیش به خوبی می داند که اگر نباید امید و آرزو را برای خود به وجود آورد، هیچ گاه نمی تواند به آن چیزهایی که می خواهد دست پیدا کند و کم کم رو به نابودی می رود و در چالش ها و مشکلات و احساسات منفی و تفکر منفی و بیماری های روحی و جسمی گرفتار می شود.

شخصیت های مثبت در جریان هستند که امید، سرآغاز پیشرفت و رشد بوده و اگر هیچ امیدی در زندگی نباشد همه چیز متوقف خواهد شد و هیچ انسانی برای رشد و تغییر تلاش نمی کند. از طرفی دیگر شخصیت های موفق در جریان هستند که امید، تنها بخشی کوچک از ابتدای کار را شامل می شود و هیچ موفقیتی بدون عمل به دست نمی آید.

از همین رو آن ها ایستادگی در برابر مشکلات و تلاش کردن های بی وقفه را یاد می گیرند و در شرایط سخت و چالش های موجود خسته نمی شوند. اگر زمانی  با مشکل روبرو شدند، صبر پیشه می کنند و از خدای متعادل کمک می خواهند. زیرا می دانند که بر اساس قانون جذب پاداش نیکوکاران خیلی قوی تر، به خودشان باز می گردد و هرگز تباه نمی شود.

10- اجتماعی هستند و کمک به دیگران را دوست دارند

یک فرد مثبت اندیش از شخصیت محبوب دل ها برخوردار می باشد. زیرا آن ها بدون این که تلاش کنند، می توانند بر دیگران حاکم شوند و یا از آن ها بهره کشی نمایند و آن ها را کنترل کنند. آن ها احترام به دیگران را در پیش می گیرند و با روی خوش با دیگران برخورد می کنند. همچنین از طرفی دیگر اطرافیان خود را دوست دارند و از کمک کردن به آن ها لذت می برند و به هر طریقی چه با دادن مال و صرف زمان و یا با آموزش، به آن ها یاری می رسانند.

یک شخصیت مثبت اندیش به خوبی در جریان است که سرانجام انسان مرگ است، ولی ایده های انسان می تواند زنده بماند و در جهت کمک به دیگران مورد استفاده قرار گیرد. از همین رو در دستگیری از مردم و کمک به ایشان، هرگز خساست و بخل نمی ورزد.

مطمئنا ویژگی های دیگری بجز این موارد در مورد شخصیت های مثبت اندیش وجود دارد که بیان همه آن ها خارج از حوصله شما می باشد. اما شما باید نسبت به تمامی آن ها آگاهی پیدا کنید، تا بتوانید با استفاده از آن ها در همه زوایای زندگی از خودتان حمایت کرده و بر اساس قانون جذب در راستای پیشرفت و موفقیت خویش قدم بردارید.

4.2/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx