قانون جذب برای کارآفرینان چگونه عمل می کند؟

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

همه افراد می توانند در جنبه های مختلف زندگی خود اعم از کسب و کار، روابط و جذب پول از قانون جذب استفاده کنند. براساس این قانون هر چیزی که در زندگی انسان اتفاق می افتد، تصادفی نیست و از افکار و باورهای ما نشات می گیرد.

بسیاری از کارآفرینان بزرگ در دنیا نیز از مفاهیم و آموزه های این قانون برای پیشبرد اهداف خود بهره می گیرند. آنها تجربیات خود را از استفاده از این قانون و دستاوردهایش در اختیار دیگران قرار داده اند. توصیه می شود، از این قانون برای تغییر الگوهای فکری خود جهت رسیدن به هدف هایی که در ذهن دارید، استفاده کنید.

در مقاله پیش رو، نحوه استفاده از قانون جذب برای کارآفرینان توضیح داده شده است. این روش ها به شما کمک خواهد کرد که این قانون را به عادتی در زندگیتان تبدیل کنید.

اگر علاقه مند به مطالعه بیشتر در زمینه قانون جذب و کسب موفقیت هستید، با ما در پرورش افکار همراه شوید.

نحوه استفاده از قانون جذب برای کارآفرینان موفق

استفاده از ایده دیگران که برای افراد دیگر مفید واقع شده است، به ندرت ممکن است برایمان ضرری داشته باشد. می توان از تجربیات و جادوی افراد موفق در رسیدن به هدف برای یافتن حقیقت استفاده کرد. افراد موفق زیادی به جذب ثروت اعتقاد دارند و آن را در جهت کسب موفقیت به کار می برند.

در ادامه چگونگی استفاده قانون جذب برای کارآفرینان موفق در ده روش برای راهنمایی سایر افراد جهت دستیابی به اهدافشان توضیح داده شده است.

آنچه را که می خواهید مشخص کرده و آن را درخواست کنید

درخواست کردن، ساده ترین فرضیه قانون جذب به شمار می رود. حتی پاسخ به پرسش” چه می خواهید؟” ذهن را متمرکز می سازد و آن را مجبور به شفاف سازی می کند.

این قانون توصیه می کند که درخواست خود را به وضوح بیان کنید. اگر چیزی را که درخواست کرده اید، واقعا نخواهید یا کاملا باور نداشته باشید که دستیابی به آن امکان پذیر است، آن چیز اتفاق نخواهد افتاد.

اگر درخواست های شما یک چیز را می گویند و اقدامات شما داستان دیگری را بیان می کنند، پیام ها فاقد تناسب لازم برای موفقیت هستند. در نتیجه ممکن است نتیجه موردنظر بدست نیاید.

اکثریت مردم در بیان درخواست آنچه که می خواهند موفق عمل نمی کنند. در عوض منفعلانه می نشینند که ببینند چه اتفاقی می افتد یا انتظار دارند که شخص دیگری بداند که چه چیزی نیاز است. برعکس سایر افراد، این فرضیه از قانون جذب برای کارآفرینان به راحتی اجرا می شود و آنها می دانند که چه می خواهند و به وضوح آن را بیان می کنند.

درخواست صریح از خود، تیمتان یا از مشتری را تمرین کنید. به محض پاسخ به سوال چه می خواهید، به احتمال زیاد درخواست نتیجه می دهد.

نحوه استفاده از قانون جذب

قهرمان روز خود باشید و نه قربانی

منتظر چیزهایی باشید که می خواهید، نه چیزهایی که نمی خواهید. اگر انتظار رو به رو شدن با چالش های دشوار و افراد بی ادب را بکشید، ذهن خود را آموزش می دهید که متوجه این موارد منفی و مضر شود. در واقع با این کار آنها را به سمت خود جذب می کنید.

در عوض تصمیم بگیرید که روزی عالی یا پربار خواهید داشت. این امر باعث می شود که شما به بهترین خودتان تبدیل شوید و از پس هر چالشی برآیید و در کارتان نیز تفاوت ایجاد خواهد شد.

هر روز که از خواب بیدار می شوید، انتخاب کنید که می خواهید کاری را انجام دهید یا مجبورید آن را به پایان رسانید. یکی از آنها شما را قربانی می کند و دیگری از شما قهرمان می سازد.

تصمیم بگیرید که از روز خود برای نزدیک شدن به اهدافتان استفاده کنید و این دقیقا همان اتفاقی است که خواهد افتاد. سعی کنید این روند برایتان به عادت تبدیل شود.

قهرمان روز خود باشید و نه قربانی

کند هم جنس با هم جنس پرواز

بر طبق آموزه های قانون جذب، همسان، همسان خود را جذب می کند. اگر دائما ناله و شکایت کنید، احتمالا گفت و گوهای ناله و شکایت را به خود جذب می کنید. شما این فرکانس را منتشر می کنید، بنابراین افراد شاکی و نالان شما را پیدا می کنند.

استفاده از این فرضیه قانون جذب برای کارآفرینان بیان کننده این نکته است که گفت و گوهای مثبت، افراد مثبت را جذب کرده و موفقیت، موفقیت را جذب می کند.

اگر شما در مورد آسیب دیدگی خود در هنگام پیاده روی با کسی صحبت کنید، او نیز درباره صدمات خود به شما می گوید. همچنین اگر معامله با شما مشکل باشد، مشتریانی خواهید یافت که مثل شما هستند. شما لحن را تنظیم می کنید و این تعیین کننده لحنی است که به شما منعکس می شود.

کند هم جنس با هم جنس پرواز

باور داشته باشید که موفقیت امری بدیهی است

قانون جذب به شما دستور می دهد که در مورد آنچه که می خواهید تصمیم بگیرید، اما نحوه دستیابی به آن را، به جهان یا قدرت بالاتر یا هر نامی که برای آنچه که خارج از کنترل شما است، استفاده می کنید، بسپارید.

برای روشن شدن موضوع، مثال کاتالوگ را در نظر بگیرید. شما سفارشی می دهید و سپس به این اعتماد می کنید که مکانیزم تحویل درست انجام می شود.

همین منطق در قانون جذب برای کارآفرینان نیز صادق است. اکثر افرادی که به موفقیت های بزرگ رسیده اند، دقیقا نمی دانستند که این کار را چگونه کرده اند و فقط می دانستند که به نوعی آن را انجام داده اند. همچنین بیان این نکته مهم است که به یاد داشته باشید، فقط صبر بی نهایت نتایج به همراه دارد.

باور به این معنا است که جوری عمل کنید که انگار از قبل آن چیز برای شما بوده است. جوری رفتار کنید که انگار شرکت چند میلیونی رویاهایتان را دارید یا مانند متخصصی که همیشه می خواستید به او تبدیل شوید، عمل کنید.

اگر مطمئنا می دانستید که در آخر همه چیز درست می شود، نحوه عملکرد شما با هر روز تغییر می کرد. چشم انداز روشنی از اهداف کسب و کار خود ایجاد کنید و سپس وارد نسخه ای از خود شوید که به این اهداف رسیده است.

روی احساسات خوبتان تمرکز کنید

تغییر در الگوهای فکری قدرتمند هستند و می توانند بلافاصله مسیر حرکت شما را تغییر دهند. اگر به این فکر کنید که وضعیت شما چقدر ناامیدکننده است، به زودی ذهن شما نمونه های دیگری از وضعیت های ناامید کننده را برایتان به همراه می آورد.

شما باور خواهید کرد که هر شرایطی ناامید کننده است و به زودی این همان نتیجه ای است که خواهید دید. تمرکز روی احساسات خوب یکی از نکات قانون جذب برای کارآفرینان به شمار می رود.

تمرین کنندگان این قانون از جمله راندا برن توصیه می کنند که لیستی از آهنگ ها، مانتراها یا ویدیوهایی را که بلافاصله ذهنیت شما را تغییر می دهند، بنویسید.

 هر چه بیشتر در بدبختی فرو روید، رهایی از آن سخت تر است. هر چقدر بیشتر تمرین کنید که به سمت انرژی بالاتر و ذهنیت شادتری بروید، ماندن در آن برای مدت نامحدود آسان تر خواهد بود.

اقدامات شهودی انجام دهید

براساس این قانون، بین کار کردن و انجام اقدامات شهودی تفاوت وجود دارد. به کار گرفتن انگیزه و شهود در راستای رسیدن به اهداف، حس کار کردن را منتقل نمی کند. بلکه این امر حسی طبیعی و بدون تلاش اضافی در جهت اهداف را به شما می دهد و در پشت هر کاری که صورت می دهید، هدفی وجود دارد.

این اقدامات را با کار کردن از سر اجبار و بدون انگیزه مقایسه کنید. کار از روی اجبار این حس را منتقل می کند که در حال تلاش در جهتی که با آینده ایده آل شما همخوانی ندارد، هستید.

شما کارتان را براساس شهود یا از روی اجبار انجام می دهید؟ توصیه می شود، مانند کارآفرینان، شهود خود را دنبال کنید و کاری را که برای انجام آن انگیزه دارید، انجام دهید.

قانون جذب برای کارآفرینان و انجام اقدامات شهودی توسط آنها همواره کسب موفقیت را برای آنان به همراه دارد. لازم به ذکر است که هر کاری شکست نیز در پی دارد ولی در نهایت با تلاش و صبر، موفقیت بدست می آید.

اقدامات شهودی انجام دهید

شکرگزاری را تمرین کنید

هر چقدر بیشتر برای عناصر خاص زندگی خود سپاسگزاری را تمرین کنید، باید بیشتر سپاسگزار باشید. این موضوع در مورد افراد اطراف شما هم صدق می کند.

به عنوان مثال من از مدیران آژانس خود سپاسگزارم، زیرا آنها بسیار باهوش و وظیفه شناس هستند و این بدین معنی است که مشتریان ما خوشحال به نظر می رسند.

به این فکر کنید که چرا برای وجود افراد در شغل خود سپاسگزار هستید. خاص بودن و گفتن آن به مردم منجر به رفتارهای مشابه بیشتر می شود و در نتیجه چیزهای بیشتری برای سپاسگزاری وجود دارد.

زمانبندیتان را بازنگری کنید

باور به اینکه هرگز زمان کافی برای انجام کاری ندارید، به این معنی است که هرگز وقت کافی برای کاری ندارید. به صورت ناخودآگاه اقدامات شما با این باور مطابقت پیدا خواهند کرد. همه چیز خراب شده و حواستان از اهداف پرت می شود.

این تئوری از قانون جذب برای کارآفرینان ادعا می کند که عبارات تاکیدی منفی همچون من نمی توانم این کار را انجام دهم، بسیار مخرب است. در عوض به خود بگویید که بیش از زمان کافی برای انجام هر کاری که می خواهید به اتمام برسانید، فرصت دارید.

به خودتان بگویید، شما بیشتر از تواناییتان قابلیت دارید، هیچ عجله ای نیست و شما در مدیریت زمان خود ماهر هستید. سپس مشاهده کنید که طرز فکر شما چگونه تغییر می کند و چگونه با اعمال شما برای تبدیل به واقعیت همتراز می شود.

به فراوانی باور داشته باشید

برخی از کارآفرینان وسواس زیادی در رقابت دارند. آنها همه چیز را به صورت بازی صفر و یک یا برنده، بازنده می بینند. در نگاه آنها سود شما ضرر شخص دیگری را همراه دارد و بر عکس. در واقعیت نیازی نیست که اینگونه عمل کرد.

بر طبق نظریه قانون جذب برای کارآفرینان، حتی اگر نزدیکترین رقیب شما در حوزه فعالیت خود پیروز عمل کند، به این معنی نیست که شما نیز نتوانید به موفقیت دست یابید. شاید آنها مسیر دیگری را پیموده اند، شاید به بازار اعتباری بخشیده اند و مسیر شما را آسان کرده اند.

شاید آنها به کسب شما پایان دهند یا موفقیت آنها موفقیت شما را به همراه داشته باشد. تمرکز روی دیگری توجهی است که می تواند بسیار بهتر از تمرکز روی بازیتان باشد.

آرزوهای بزرگ داشته باشید

آرزوهای بزرگ داشته باشید

فرض کنید، چکی به مبلغ یک میلیون دلار دریافت می کنید. اگر باور داشته باشید که صد میلیون تومان به دست نمی آید یا پول زیادی به شمار می رود یا غیرواقعی است، با این چک مطابق باورهایتان رفتار خواهید کرد.

اگر باور دارید که این مبلغی است که هرگز نمی توانید داشته باشید یا ارزش آن را ندارید، اقدامات شما با این باور مطابقت خواهند داشت و آینده شما نیز با آن سازگار خواهد بود.

برای خودتان ارزش زیادی قائل شوید. باور کنید، آنچه می گویید و انجام می دهید دارای ارزش است و اقدامات شما قدرت جذب پول و تاثیرات عمیق را دارند.

با اطمینان قیمت خود را بیان کنید و از صمیم قلب باور داشته باشید که ارزش هر پولی را دارد. برنامه های بلندپروازانه و تاثیرگذار مطرح کنید، زیرا به توانایی خود برای ارائه آنها اعتقاد دارید.

قانون جذب برای کارآفرینان در این زمینه روش هایی دارد که بدون شک منجر به رونق کسب و کار می شود.

در نهایت خود را به چالش بکشید. از هر گونه پیش داوری و قضاوت بپرهیزید و سپس مشاهده کنید که آیا انجام این کارها برای شما مفید است یا خیر.

کلام آخر

قانون جذب در موفقیت کارآفرینان تاثیر بسیاری دارد و آنها به شیوه های مختلف سعی می کنند که این قانون را در مراحل مختلف زندگی و کار خود به کار برند.

در این مقاله چگونگی استفاده از قانون جذب برای کارآفرینان موفق توضیح داده شده است. با استفاده از این روش ها می توانید تاثیر شگرف این قانون را در زندگی و کسب و کار خود شاهد باشید.

برای کسب موفقیت و آشنایی بیشتر با جذب پول با ما در پرورش افکار همراه شوید و از مطالب ارائه شده بهره ببرید.

منبع

https://www.forbes.com/sites/jodiecook/2020/10/28/how-successful-entrepreneurs-use-the-law-of-attraction/?sh=3c689ea82332

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx