7 راه برای اینکه زندگی موفق و بدون محدودیتی داشته باشید

Add a Comment
9 Min Read

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم ۷ راه برای اینکه زندگی موفق و بدون محدودیتی داشته باشید را بررسی کنیم . من به ‌تازگی در یک فرش قرمز برای کتاب جدیدم “معادلات موفقیت : مسیری برای زیستن یک زندگی عاطفی و ثروتمند در نشویل تنسی ( پایتخت ایالت تنسی در آمریکا ) ” شرکت کرده‌ام.

یکی از کسانی که مطالب ما را منتشر می‌کند، یک سخنرانی بسیار الهام‌بخش به نویسندگان حاضر در آنجا ارائه داد. او یک مربی فوتبال حرفه‌ای، تاجر و ناشر است. این مرد شگفت‌انگیز، به ما آموزش داد که فرق میان پیروزی و موفقیت چیست و این تفاوت در هنگام رونق دادن یک برند، محصول و یا کسب و کار، چه معنی‌ای می‌دهد.

این سخنرانی آنقدر تاثیرگذار بود که فکر کردم بی انصافی است اگر آن را فقط پیش خود نگه دارم. بنابراین آن را با شما به اشتراک می‌گذارم. هنگام آغاز به تلاش برای کسب و کار‌مان، باید اول بدانیم که روی پیروزی تمرکز کنیم، نه موفقیت.

پیروزی، یک پروسه‌ی لحظه‌ به‌ لحظه است که تاریخ شروع و پایان معین دارد. موفقیت، یک راه طولانی و سر‌‌بالایی است که انعطاف‌پذیری و استحکام مورد نیاز برای ساختن یک زندگی موفق و بدون محدودیت، را برای ما به‌وجود می‌آورد. ما موارد زیر را برای ماندگاری در پروسه‌ی موفقیت نیاز داریم.

7 راه برای اینکه زندگی موفق و بدون محدودیتی داشته باشید

۱- رهبری

اگر می‌خواهیم موفق شویم، باید رهبر زندگی خود و همان صدایی که با ما حرف می‌زند و به ما فرمان می‌دهد، شویم. اگر ما نتوانیم خودمان را رهبری کنیم، اگر نتوانیم به خودمان الهام دهیم.

اگر صدای درونمان دائم در حال سرزنش ما باشد، به سختی می‌توانیم رهبری تاثیر‌گذار برای دیگران باشیم. ما باید به هدف و چشم‌انداز خود به اندازه‌ای ایمان داشته ‌‌‌‌باشیم که ترس از ریسک کردن در مقام دوم قرار بگیرد، تا بتوانیم خودمان آزمایش کنیم و ببینیم به چه کاری قادر هستیم.

موفقیت در هر زمینه‌ای نیازمند یک رهبری درونی، فروتنی و مهارت ارتباط با دیگران است.

۲- صداقت

هر‌قدر مهارت رهبری‌مان بیشتر شود، دانش و اشتیاق‌ ما برای کاری که می‌خواهیم انجام دهیم بیشتر می‌شود. هر‌قدر خود را صادقانه‌تر به نمایش بگذرانیم، بیشتر به بقیه نشان می‌دهیم که به سخن خود و زمان آن‌ها احترام می‌گذاریم.

وقتی صداقت داشته‌ باشیم، کار را رها نمی‌کنیم. ما هر‌کاری که نیاز باشد انجام می‌دهیم تا چیزی که می‌خواهیم در زندگیمان اتفاق بیفتد را آشکار کنیم. ما می‌پذیریم که هیچ راه میانبری به موفقیت وجود ندارد که در‌نهایت، چیزی ماندگار یا معنا‌‌دار برای ما پدید آورد. ما باید در صبوری و صداقت با خود و دیگران، به اوج برسیم و خودمان به حرف‌هایی که می‌زنیم متعهد باشیم.

برای رسیدن به صداقت و راستی، باید ارزش زمان را اثبات کنیم و اگر می‌گوییم می‌خواهیم کاری را انجام دهیم، طبق گفته‌مان به آن کار مشغول شویم. هر‌چقدر به صداقت بیشتری برسیم، مردم اعتماد بیشتری به دنبال کردن ما خواهند داشت.

هیچ چیزی بیشتر از صداقت، ما را در زندگی و کسب و کار جلو نخواهد برد.

۳- چشم‌‌انداز

برای موفق شدن، فرا‌تر از پیروزی‌های فردی، تصور ما از موفقیت باید یه طور پیوسته تغییر کرده و رشد یابد. همچنین ما همراه با هر موفقیت، با چالشی جدید مبنی بر تشخیص و آمادگی برای موفقیت و پیروزی بعدی روبرو می‌شویم .

موفقیت بدون سقف و محدودیت نوعی از موفقیت است که ما را مشتاق نگه می‌دارد و ما را در مسیر رشد و جریان بی‌وقفه‌ای از خلاقیت قرار می‌دهد. درستی و نادرستی تصوراتمان هیچ‌گاه مشخص نیست، اگر به جای تمرکز بر موفقیت، بر پیروزی تمرکز کنیم. موفقیت یک سفر است.

یک سیر تکاملی که ما را وادار به دست یافتن و زندگی در مراحل مختلف زندگی می‌کند و ما را و کسانی که با ما و برای ما برای به سر‌انجام رساندن سهیم شده‌اند، به پیشروی بیشتر تحریک می‌کند. تصورات با اشتراک گذاشتن و تجربه کردن با یکدیگر معنی پیدا می‌کنند.

پیروزی می‌تواند به تنهایی به‌دست آید، اما یک موفقیت با‌ دوام و پایا، نیازمند یک تیم است.

۴- تعهد به برتری و ممتازی

برای موفقیت در طولانی‌مدت، نباید فقط به فکر چالش‌های اکنون و روبرویمان باشیم. ما باید در هر حرکتمان، به یک سطح جدیدی از برتری دست یابیم. زندگی کردن بر اساس تعهد به برتری، یعنی هیچوقت هیچوقت به کمتر از چیزی که قادر به دستیابی‌اش هستیم، قانع نشویم.

بهترین خود بودن در هر جزئی از کار، برند و یا محصولمان، تاثیر مثبتش را در نتیجه‌ی نهایی نشان خواهد داد. برتری نیازمند انضباط، اشتیاق و تعهد است. این نوع از تعهد، به ما اجازه نمی‌دهد بعد از هر برد، استراحت کنیم. برتری، همیشه به معنای فعال بودن است. این چیز، ما را در تلاش برای چشیدن طعم موفقیت که به سختی به دست می‌آید، پابرجا می کند.

با تعهد به برتری، آن چیزی که بسیار سخت به دست می‌آید، به‌زودی به یک واقعیت تبدیل می‌شود.

۵- تاثیر خود‌خواسته

ما نمی‌خواهیم روی مردم تنها تأثیر بگذاریم، می‌خواهیم آن‌ها را سرشار از حس اراده و انگیزه کنیم. ما می‌خواهیم کسانی که بر آن‌ها تاثیر می‌گذاریم، آنقدر حس الهام‌پذیری به‌دست آورند که بتوانیم ارتباط عاطفی عمیق و معنی‌داری با آن‌ها بر‌قرار کنیم.

هنگامی که دیگران را در گستره‌ی دید‌مان برای آینده قرار دهیم، چیزی بیشتر از موفقیت فردی به دست خواهیم آورد. ما به تیمی متصل می‌شویم که توسط یک پیوند عاطفی، آنقدر محکم نگه داشته شده ‌است که چشم انداز‌مان را پشتیبانی می‌کند، رشد می‌دهد، و همان چشم‌اندازمان را مرحله به مرحله همراهمان نگه می‌دارد.

در هر تیمی، هنگامی که مربی بتواند تاثیری عمدی و روحی بر تمام اعضای تیم بگذارد، آن بازیکنان فکر می‌کنند که بخشی از یک چیز بسیار بزرگتری نسبت به تنها یک نقش فردی در تیم، دارند.

اعضای تیم احساس می‌کنند به رفیق‌های خود، یک رهبر توانمند، یک خانواده و یک کمپین متصل هستند که باعث می‌شود همه درد و کار و رنجی که برای موفقیت تحمل می‌کنند، ارزشش را داشته باشد.

۶- باور

هر‌گونه تلاش و کوششی که درگیر‌شان باشیم، مستلزم این‌اند که به صبوری در زمان‌های سخت‌تر و دردناک‌تر در راه موفقیت، ایمان داشته باشیم. همچنین بخشی از موفقیت، شکست خوردن و سر‌پا شدن دوباره پس از آن شکست‌ها است.

بوسیله‌ی شکست‌هایمان می‌توانیم ترس‌هایمان را پشت سر بگذاریم. ما این تجربه را به دست می‌آوریم که بعد از شکست، به پیروزی دست یابیم، در هر زمان مورد نیاز، مجبور به تنظیم مجدد بادبان‌های خود برای بازگشت به مسیر شویم و یاد بگیریم چه زمانی مسیری متفاوت را برای رسیدن به قله‌ی کوه طی کنیم.

این تجربه‌ها همان چیز‌هایی هستند که به ما یاد می‌دهند چگونه باور و انعطاف‌پذیری لازم برای شروع دوباره را داشته باشیم. بوسیله‌ی بالا و پایین و بلا‌تکلیفی‌های مسیر است که بیشتر به ارزش خود‌باوری پی می‌بریم، باور به اینکه به موفقیت طولانی‌مدت دست می‌یابیم.

هیچگاه قانع نبودن

۷- هیچگاه قانع نبودن

برای رسیدن به جایی که در زندگی می‌خواهیم به آن دست یابیم، باید آموزش ببینیم، باید دانش داشته باشیم، باید جرات داشته‌ باشیم، باید چیز‌هایی را از دست دهیم، باید (بعد از شکست) سرپا شویم و باید همیشه خواهان چیزی بیشتر از موفقیت‌های فردی که کسب کرده‌ایم، باشیم.

ما باید همیشه در خدمت اهدافمان باشیم و در راه اهدافمان مبارزه کنیم تا آن‌ها را به دست آوریم. برای اینکه به چیزی بیشتر از پیروزی دست یابیم و به فردی واقعاً موفق تبدیل شویم، باید بیشتر تلاش کنیم، استاندارد‌هایمان را بالا ببریم، چیز‌های جدید را امتحان کنیم، محدودیت‌ها را کنار بزنیم، قوانین موجود را بشکنیم، خواهان تغییر در خود باشیم، اهداف جدیدی در نظر بگیریم و همیشه بخواهیم از نو شروع کنیم. هیچوقت قانع نباشید.

وقتی می‌توانی چیز بیشتری به دست آوری، هیچگاه به جایی که هستی قانع نباش.

https://www.entrepreneur.com/article/324323

۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx