12 عادت آخرهفته افراد موفق

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

موفق بودن به معنای این نیست که شما باید دائماً در حال توسعه ایده‌های جدید، حل مشکلات و کارها باشید. قدم برداشتن به صورت دوره‌ای می‌تواند بسیار مهم و با ارزش باشد.

با شارژ مجدد خود در آخر هفته، بهتر می‌توانید در طول هفته برای اجرای برنامه‌های خود آماده شوید. بنابراین برخی از عادت‌های خوب برای بهتر شدن و پرورش یافتن چیست؟

برای فهمیدن این موضوع، ما از اعضای جوان شورای کارآفرینان خواسته‌ایم تا برخی از کارهایی را که در آخر هفته انجام می‌دهند را به اشتراک بگذارند و اینکه چرا این فعالیت‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا موفق شوند. 

1- قطع ارتباط

پس از انجام کارهایتان که شما را در طول هفته به جریان میاندازند، یک استراحت درست و حسابی نیازمند و ضروری است. چه نواختن ساز باشد یا چه نقاشی کردن و یا انجام یک ورزش، به خودتان اجازه ‌دهید تا در یک فعالیت غوطه ور شوید، این امر برای مقداری دوری از کار و تقویت خلاقیت تان بسیار مهم است.

2- ورزش

ورزش یکی از بهترین راه‌های تقویت بدن و پاکسازی ذهن است. اندورفین‌ها به شارژ مجدد بدن کمک می‌کنند، همچنین می‌تواند عادت خواب شما را نیز بهبود ببخشد. ترفند این کار این است که دریابید چه روتین‌هایی به کار شما میاید که می‌توانید بطور منظم از آن‌ها استفاده کنید

مانند پیاده روی‌های کوتاه، فیلم‌های رقص و … . یک جایی را داشته باشید یا درست کنید که در آخر هفته‌ها به آنجا بروید و با این کار به احتمال زیاد از روز شنبه با لبخند و سر حال به محل کار خود باز خواهید گشت.

3- مراقبت از خود

برای خودتان وقت پیدا کنید، تا به سایرعلاقه‌مندی‌های خود که ممکن است مستقیما ارتباطی با شغل شما نداشته باشند نیز برسید. فعالیت‌هایی را انجام دهید که به شما کمک می‌کنند به عنوان یک فرد پیشرفت کنید.

مانند مطالعه، یادگیری مهارت جدید یا صرفاً لذت بردن از وقت با عزیزان یا در هوای تازه نفسی تازه کردن (منظور سفر کردن هم می‌باشد) پس از انجام تمام کارهایی که در طول هفته کرده‌اید.

4- مراقبه

مراقبه ذهن شما را آرام می‌کند و استراحتی به آن می‌دهد؛ همچنین کمک می‌کند تا مجددا شارژ و سرحال شوید. بنابراین آماده می‌شوید تا درهفته‌های بعدی با شرایط تنش زا کنار بیایید. یک فعالیت آرام‌بخش را انتخاب کنید. استراحت منظم و تعامل اجتماعی برای سلامت روان شما مفید است.

5- با خودتان تنها باشید.

تنها بودن با خودتان برای چندین ساعت در اواخرهفته برای رفع فشارهای کاری و تمرکز مجدد کمک خواهد بود. سعی کنید در مورد دستاوردها و برنامه ریزی‌های خود برای هفته آینده تأمل کنید. شما برای آنچه انجام داده‌اید احساس افتخار خواهید کرد و برای آنچه پیش خواهد آمد نیز آمادگی خواهید داشت.

6- کارهای عادی و روزمره

بعد از کار کردن در یک روز طولانی در محل کار، آخرین کاری که اکثر مردم می‌خواهند انجام دهند انجام بقیه کارها و ادامه امور در منزل شان است. انجام کارهای روزمره خود (مثلا خانه داری)، خرید از فروشگاه و انجام کارهای شست و شو را در آخرهفته کنار بگذارید و به جای آن به عنوان مثال اگر نیاز و تمایل داشتید می‌توانید اوقاتی را با آرامش در کنار خانواده خود سپری کنید.

استراحت و ریلکس کنی

7- استراحت و ریلکس کنید.

کار کردن در آخر هفته می‌تواند وسوسه انگیز باشد. با یکسری برنامه‌ریزی از این وسوسه دوری کنید. مثلا در آخر هفته تلفن خود را خاموش کنید یا اعلان‌های ایمیل را خاموش کنید و کاری را انجام دهید که از آن لذت ببرید. نکته: در طول هفته سعی کنید خودتان آشپزی کنید تا سریع و آسان وعده‌های غذایی سالم مصرف کنید.

 

8-  برای هفته برنامه‌ریزی کنید.

یک برنامه‌ریزی زمانی برای طول هفته که تا حد ممکن خوب باشد؛ برای فعالیت‌های سخت، شدید و زیادی که در طول هفته داشته‌اید بسیار کمک کننده است. برنامه‌ریزی جلسات، اولویت‌بندی شرایط اضطراری، تعیین وقت برای کارهای ضروری و مهم و تعیین وقت برای انجام ” کاراهایی که در لحظه آخر پیش می‌آیند” ؛ برنامه‌ریزی روزانه را با شروع هفته و شروع به کار بسیار آسان‌تر و قابل کنترل‌تر و مدیریت می‌کند.

9- مطالعه کنید.

مطالعه را برای خودتان تبدیل به عادت اجباری کنید. این کار ذهن شما را توسعه می‌دهد، و آن را تازه می‌کند. با خواندن موضوعاتی که می‌شناسید و همچنین موضوعاتی که با آن‌ها آشنا نیستید، چیزهای جدیدی را می‌آموزید که می‌تواند به طرق مثبتی بر زندگی شما تأثیر بگذارند، همچنین باعث افزایش دانش شما نیز خواهد شد که می‌توانید آن‌ها را به بقیه تجربیات خود اضافه کنید. مطالعه می‌تواند چشم انداز و دیدگاه شما را تغییر دهد.

10- چیزهای جدید را امتحان کنید.

یک روش عالی برای گسترش ذهن خود این است که چیزهای جدید را امتحان کنید، کتاب شعر یا داستان بخوانید و یا سرگرمی‌های جدیدی را انجام دهید. ترکیب موارد مختلف با امور روتین زندگی به شما کمک می‌کند تا وقتی به الهام نیاز داشتید از خلاقیت‌های خود استفاده کرده و از آن‌ها بهره ببرید.

11- تعادل ایجاد کنید.

 من تمام تلاش خود را می کنم تا یک روز از هفته را استراحت کنم و هر فعالیتی که مرتب با کار است را کنار گذاشته و انجام نمی‌دهم. سپس، روز دیگر را صرف یادگیری چیز جدیدی می کنم که می توانم از آن استفاده کنم تا در کارم بهتر باشم. من بین مراقبت فردی و بهبود فردی تعادل ایجاد می‌کنم.

13- ماجراجویی کنید.

من به اندازه کافی خوش شانس هستم که صاحب شغل و سه فرزند هستم. هیچ چیزی بیشتر از فرزندان؛ از شما انتظار ندارند که در کنارشان حضور داشته باشید. دو روز ماجراجویی با آن‌ها به ذهن و روح من استراحت و آرامش می‌دهد و به من این چشم انداز را می دهد که از روز شنبه باید به طور دقیق‌تر و متفکرانه‌تر به کارها رسیدگی کنم.

 

https://www.success.com/12-weekend-habits-of-successful-people/

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx