آیا بهترین زندگی را دارید؟ 20 سوالی که همین حالا باید از خود بپرسید

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

اغلب، افراد یک حس عمیق نارضایتی را تجربه می کنند اما با این مطلب که دقیقا مشکل کار کجاست که این احساس نارضایتی ایجاد شده و باید کجا انگشت اتهام را قرار دهند، دچار مشکل و شک و تردید هستند.

در ضمن، حتی اگر از بخش اعظم یا عمده ای از جنبه های زندگیتان راضی بوده و لذت می برید، باز هم این احتمال و شانس وجود دارد که هنوزم جنبه ها و مسائلی وجود دارند که باید در مورد آنها پیشرفت کنید و در این زمینه ها ارتقاء یابید.

بنابراین، بدون توجه به این که در حال حاضر آیا در زندگی خودتان شاد، غمگین یا حدواسط بین این دو هستید، این سوالات را همین حالا از خود بپرسید تا بفهمید که دقیقا نسبت به زندگیتان چه جسی دارید و کشف کنید که چه کارهایی باید برای بهتر شدن زندگیتان انجام دهید.

اگر با قانون جذب کار می کنید، این پروسه در آشکار سازی نیت ها یا اهدافی که باید در زندگی داشته باشید به شما کمک خواهد کرد.

 1. آیا معمولا وقتی بیدار می شوید خوشبین هستید؟

اول از همه، در مورد حسی که اول صبح از خواب بیدار می شوید، فکر کنید. آیا از آنچه که در طول روز برای شما بیاد اتفاق بیفتد راضی و خوشحال هستید یا با یک ایده ی وحشتناک در مورد جهان روبرو هستید و بیدار می شوید؟ این یکی از تست های لیتموس ( litmus test ) است که واقعا برای این که بدانید آیا زندگی که دارید دقیقا همان چیزی است که می خواهید یا نه، بسیار خوب و مناسب می باشد.

 1. آیا روزهای خوبتان بیشتر از روزهای بدتان است؟

غیرواقع بینانه است که انتظار داشته باشید که از هر دقیقه از زندگیتان راضی باشید و آن را دوست داشته باشید! البته، اگر تعداد روزهای بدتان از تعداد روزهای خوبتان بیشتر  باشد ( به صورت میانگین )، بنابراین باید به نشانه های هشدار آمیزی گوش کنید که به شما می گویند چیزی را باید تغییر دهید.

 1. آیا در تعاملات خود احساس اصالت می کنید؟

خیلی ناامید کننده و مایه تأسف است که طوری تظاهر کنید که خودتان نباشید، و سیگنال های مبهم و گیچ کننده ای را به محیط پیرامونی خودتان ارسال کنید ( به طور بالقوه باعث می شوید که خودتان را از رسیدن به آن چیزی که قبلا می خواستید، محروم سازید ).

اگر وقتی با دیگران ارتباط برقرار می کنید خودتان نیستید، از خودتان بپرسید که چرا این کار را می کنید و گام هایی را که باید برای خودتان بودن را بردارید در نظر بگیرید یا مورد توجه قرار دهید.

 1. آیا اعتماد به نقس دارید؟

در حالی که داشتن غرور باعث جلوگیری از رشد و توسعه شخصیتی شما می گردد، اعتماد به نقس داشتن در واقعیت بخشیدن به رویاهایتان و رسیدن به اهدافتان کمک کننده است. اگر اعتماد به نفستان پایین است یا حس خوبی در مورد چگونه سپری کردن زمانتان ندارید، باید راهایی را برای افزایش اعتماد به نفستان پیدا کنید. بنابراین می توانید نگرش مثبت مورد نیاز برای کسب موفقیت را در خود توسعه دهید.

 1. آیا کاری که برای گذران زندگی یا امرار معاشتان می کنید را دوست دارید؟

درست مثل این که هر روز نمی تواند شگفت انگیز باشد، هر تجربه کاریتان نیز شگفت انگیز نخواهد بود – اما آیا کاری که انجام می دهید را حداقل در اکثر مواقع دوست دارید؟

اگر نه، شما در خیلی از اوقات از زندگی ایده آلتان فرسنگ ها فاصله دارید، زیرا شما قسمت اعظمی از زمانتان را در طول هفته به کاری مشغول هستید که از انجام آن لذت نمی برید.

 1. آیا به دنبال آرزوها و امیالتان هستید؟

حتی اگر تابحال کاری را که در زندگی دوست داشته اید انجام نداده اید، یا حداقل بخش مهمی از زمانتان را صرف سرگرمی هایی که مربوط به آرزو و میل واقعیتان از زندگی است، نکرده اید، اگر به هیچکدام از آرزوها و امیالتان فکر نکرده اید، از خودتان بپرسید که چه کاری انجام می دادید اگر پول، زمان و بقیه ی ملزومات در مسیر و راه شما قرار نمی داشت- این یک اشتیاق یا شوق عالی برای شما است.

 1. آیا افراد در دایره اجتماعی شما افرادی مثبت اندیش هستند؟

وجود افکار منفی و انتقاد مداوم و پایدار بسیار مخرب و تخریب کننده است. اگر افراد حاضر در دایره اجتماعیتان افراد مثبت اندیش نیستند، آیا بهتر نیست که از این افراد دور شوید؟ و به دنبال افرادی باشید که شما را دعوت به یک فنجان قهوه یا نوشیدنی جهت تلاش برای ایجاد یک رابطه دوستانه مثبت می کنند؟

 1. آیا شدیدا درگیر و گرفتار در گذشته خودتان هستید؟

همه ما تجربیات چه خوب و چه بد بدست آورده ایم اما اگر گرفتار در تجربیات دردناک گذشته هستید به طوریکه مانع از شاد بودنتان یا محدود کردن فرصت های پیش روی شما می شود بنابراین باید گام هایی در جهت پروسه خلاص شدن از تجربیات تلخ گذشته بردارید. تمرین ها یا مراحل قانون جذب، ژورنالی ( journaling ) و روان درمانی همه یک نقطه آغاز خوب برای شروع این پروسه هستند.

آیا با خودتان صادق هستید؟

 1. آیا با خودتان صادق هستید؟

دانستن این که از بخش اعظم زندگیتان چه چیزی می خواهید سخت خواهد بود اگر نتوانید تعیین کنید و بپذیرید که چه چیزی می خواهید یا چه چیزی باعث خوشحالی شما می شود. اگر احساس می کنید که با خودتان صادق نیستید، بپرسید چرا، و میبینید که تنها امیال و خواسته های جهان درون منجر به رضایت و خوشنودی وجودی شما خواهد شد.

 1. آیا هرکاری برای حفظ سلامتیان انجام می دهید؟

نیازی نیست هر ساعت از زندگیتان را در باشگاه بگذرانید؟ اما آیا سعی می کنید از خودتان مراقبت کنید و طوری عمل کنید که برای بدنتان ارزش قائل شوید؟با مراقبت کردن از بدنتان این پیام را ارسال می کنید که برای خودتان ارزش قائل می شوید، و این عمل مثبت افکار و اعمال مثبت بیشتری را جذب می کند.

 1. آیا می توانید در وضعیت و شرایط منفی مثبت فکر کنید؟

در مورد مثبت بودن، آیا می دانید چطور باید در مشکلات و چالش ها خوب و مثبت به نرسید یا این که همیشه به حال و وضعیت خود افسوس می خورید؟ این افسوس خوردن بعدها باعث نرسیدن به آینده ایده آلتان خواهد شد.

اگر برای دور کردن منابع یا منشأهای تفکرات منفی نیاز به کمک دارید، می توانید نگاهی به برخی از تمرین های برنامه اصلی قانون جذب و براساس یافته های علمی و استفاده از نیت درونی خودتان بیندازید.

برای مثال، تکنیک نیروی مولد قدرت شخصیتی ( the personal power generator ) به شما آموزش خواهد داد که چگونه به خودتان نگاه کنید و بنابراین احساس اعتماد به نفس کامل خواهید داشت و به توسط هرفردی که ملاقات می کنید، مورد احترام قرار می گیرد.

یا ممکن است از تمرین تعییر مثبت ( the positivity switch ) استفاده کنید که می تواند در غلبه کردن بر ترس هایتان و تغییر افکار منفی به چیزی که بجای نیروی متوقف کننده یک نیروی شتاب دهنده می بخشد، کمک نماید.

 1. آیا هر روز کار خوبی برای کسی انجام می دهید؟

مهربان بودن با دیگران یک بخش بزرگ از زندگیتان را تشکیل می دهد، اگر هیچ تلاشی برای بیان دوست داشتن و هم دردی بروز ندهید، بنابراین در حال از دست دادن فرصت های ارزشمندی در زندگیتان هستید.

 1. آیا هر روز کار خیری را برای خودتان انجام می دهید؟

البته، کاملا مشخص است که حفظ و مراقبت از خود بسیار مهم است. یک زندگی خوب شامل دانستن این نکته است که کی باید نیازهای خودتان را در اولویت قرار دهید وکی باید به یک دعوت بخاطر یک خوشی طولانی مدت، استراحت در وان حمام یا خواندن یک کتاب (( نه )) بگویید.

 1. آیا عشق زندگیتان همان کسی است که می خواهید؟

خواه مجرد باشید یا کسی را می بینید، آیا وضعیت زندگی عاشقانه خود را دوست دارید؟ اگر چنین است، عالی است! در غیر این صورت، چه کاری می توانید برای تغییر وضعیت به سمتی که رضایت بخش تر و مطابق با انتظارات حال حاضرتان باشد، انجام دهید؟

 1. آیا هر روز می خندید؟

خنده قدرت شفا بخشی فوق العاده ای دارد و باعث جنب و جوش و شور و شوق زیادی در شما می شود. اگر حداقل یک بار در روز نمی خندید، به دنبال راهی برای انجام این کار باشید- با دوستان بامزه خودتان وقت بگذرانید، کمدی های خنده دار نگاه کنید و این که بتوانید با مهربانی چه خودتان بخندید، همه این ها ایده خوبی هستند.

 1. آیا از فیزیک بدنیتان راضی و خشنود هستید؟

یکبار دیگر، نیازی نیست حتما یک سوپر مدل باشید، اما باید یادگرفته باشید که چطور عاشق فیزیک بدنتان شوید و آن را بپذیرید؟ اگر نتوانید با شرایط بدنی خودتان کنار بیایید و راحت باشید، این ناراحتی می تواند بخش عمده ای از زندگی شما ر ا به خودش اختصاص داده و تمام تلاش هایتان برای داشتن یک نگرش مثبت را تحت شعاق قرار دهد.

 1. آیا شما یک شبکه حامی دارید؟

هرکسی نیاز به حمایت افراد دارد، آیا برای کمک گرفتن به سمت افراد می روید یا افراد برای تکیه کردن و مورد حمایت قرار گرفتن به سمت شما می آیند؟ اگر جوابتان دومی است، چه کاری انجام می دهید تا بتوانید حمایت بیشتری بکنید؟

 1. آیا براساس ارزش هایتان زندگی می کنید؟

اگر به طور مداوم به دنبال چیزهایی می روید که به آن اعتقاد ندارید، باید قبل از این که ناامید و افسرده شوید این کار را متوقف کنید. یک زندگی ارزشمند زندگی ای است که به دنبال چیزهایی باشید که بیشترین ارزش را برای شما دارند.

آیا برای رضایت و خشنودی خودتان زندگی می کنید؟

 1. آیا برای رضایت و خشنودی خودتان زندگی می کنید؟

به سختی می توانید جلو قضاوت کردن دیگران را بگیرید، اما اگر می خواهید خوشحال باشید باید تلاش کنید. این زندگی شما است- تنها برای جلب رضایت و خشنودی خودتان زندگی کنید.

 1. آیا احساس می کنید که در حال انجام و رسیدن به هدفتان از زندگی هستید؟

در نهایت، چه از طریق کار یا بازی، آیا دارای یک زندگی هدفمند هستید؟ اگر نمی دانید که هدفتان چیست، چطور می توانید آن را دریابید؟

اگر به بیش از چندتا از این سوالات بالا جواب منفی یا نه داده اید، قطعا باید قدم هایی بیشتر و کامل تر در زندگی خودتان بردارید. ابزارهای ارائه شده به توسط قانون جذب یک نقطه شروع فوق العاده است. به شما کمک می کنند تا بتوانید با آن چیزی که واقعا می خواهید ارتباط برقرار کنید و روش چگونه بدست آوردن آن را به شما نشان می دهد.

همانطوریکه تکنیک های کامل تر و آشکارتری را یاد می گیرید، توانایی تان برای فرآهم کردن و بدست آوردن زندگی ای که سزاوار آن هستید، بیشتر و بیشتر خواهد شد.

https://www.thelawofattraction.com/getting-life-20-questions-ask-right-now/

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx