بیل گیتس و سبک زندگی اش

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه زمان مطالعه

بیل گیتس و سبک زندگی اش

بیل گیتس که یکی از موفق ترین بزینس من ها در جهان محسوب میشود؛ زندگی شادی را نیز تجربه میکند؛ او چهار راز اصلی شادی در زندگی اش در یک جلسه هنگامی که از او پرسیده شد، چگونه خوشبخت زندگی میکند؟ فاش کرده است؛ این چهار راز در ادامه از زبان موسس مایکروسافت بیان میشود.

 

۱. بخشنده باشید.

همانطور که میدانید بیل گیتس یکی از پولدار ترین افراد کره زمین هست؛ اما در یکی از سخنرانی هایش ذکر کرده که یکی از بزرگترین دستاوردهای او کمک به کودکانی از تمام قسمت های جهان هست که به واکسن دسترسی ندارند؛ البته او خاطر نشان کرده است که به وسیله یک سری شرکت ها( به طور مثال گروه هایی با کارایی مشابه آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده) این اتفاقات عملی شده اند؛ جالب است بدانید این کار بیل گیتس باعث شده است آمار مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال در اثر نبود واکسن از  بیش از ۱۰ میلیون به کم تر از ۶ میلیون نفر برسد.

بیل گیتس و سبک زندگی اش

۲. به تعهداتی که برای خود مشخص میکنید، عمل کنید.

در سال ۱۹۸۰ وقتی که بیل گیتس شرکت مایکروسافت را پایه ریزی کرد؛ به این نکته اشاره کرد که مأموریت و به عبارتی دیگر تعهد این شرکت این هست که روی هر میز و در هر خانه یک کامپیوتر قرار دهد؛ به این ترتیب گیتس به تعهدات خود وفادار ماند، ماموریت خود را انجام داد و میلیاردر شد و در حال حاضر توانسته است به یکی از افراد سرشناس در کل جهان تبدیل شود.

۳. با ورزش کردن وضعیت مغزی خود را بهبود بخشید.

بسیاری از محققان ثابت کرده‌اند که حتی مقدار اندکی فعالیت بدنی می‌تواند به شما در رسیدن به شادی کمک کند؛ پس با تلاش برای چند دقیقه فعالیت بدنی در روز زندگی ای شاد تر و فعال تر داشته باشید.

 

۴. مدت زمانی را برای خانواده خود خالی بگذارید.

خوب است ذکر شود؛ گذراندن وقت با اعضای خانواده ، والدین و فرزندانتان علاوه بر این که میتواند ارتباطات خانوادگی را حفظ کند؛ باعث افزایش احساس تعلق و امنیت نیز میشود که این احساس تعلق و امنیت شادی را در خانواده شما بیشتر خواهد کرد، در پایان این قسمت نیز لازم است ذکر کنیم؛ بیل گیتس با این جمله افراد بزرگ، که میگویند حال خوب فرزندان شما بسیار حس خاصی است و باعث خوشحالی شما نیز میشود؛ بسیار موافق هست.

بیل گیتس و سبک زندگی اش

چیزهایی که از بیل گیتس نمیدانید.

همانطور که مدانید مردم غالبا به دنبال کسانی هستند که در سطح جهانی موفقیت هایی کسب کرده باشند؛ تا بتوانند از آن ها الگو برداری کنند؛ مسما یکی از این افراد بیل گیتس خواهد بود که همه اسم او را در لیست ثروتمند ترین مردان جهان دیده ایم؛ اما ممکن هست شما تمام راز های  زندگی او را ندانید؛ خوب است بدانید بیل گیتس در کنار ویژگی هایی مانند فداکاری، کارآفرینی، تلاش زیاد برای سالهای متمادی و و میلیاردها دلار دارایی خالص، سبک زندگی بسیار ساده ای دارد؛ در ادامه این سبک زندگی را به شما معرفی میکنیم.

اولین چیز در ارتباط با زندگی ساده بیل گیتس که ممکن هست ندانید؛ این هست که او عاشق شست ظروف در خانه هست؛ همانطور که میدانید بیل یک فرد بسیار ثروتمند هست که میتواند افرادی را برای شستن ظروف استخدام کند؛ اما مرد میلیونر داستان ما علاقه دارد هر شب خودش ظروف کثیفش را بشوید؛ به گفته خود بیل گیتس شسان ظروف به و کمک میکند مغزش را استراحت بدهد.

نکته دیگری که ممکن هست شما را در ارتباط با زندگی بسیار ساده بیل گیتس شگفت زده کند؛ این هست  که او به طور واضح ذکر کرده است که فرزندانش چیزی از اموالش به ارث نخواهند برد؛ او در سخنرانی هایش ذکر کرده است که بهترین آموزش جهان را به فرزندانش خواهد آموخت واز آن ها برای شروع تجارت خودشان حمایت کاملی انجام خواهد داد؛ اما آن ها از او ارثی نخواهند برد؛ که البته این بدان معنی نخواهد بود که او میخواهد فرزندانش فقیر باشند؛ بلکه این معنا را خواهد داشت که بیل گیتس ترجیح میدهد آن ها خیلی سخت کار کنند و حرفه مخصوص خودشان را داشته باشند؛ که ان ویژگی هم ساده بودن بیل گیتس را نشان میدهد و هم اصولی بودن زندگی اش را.

مورد دیگری که در سبک زندگی ساده بیل گیتس زیاد به چشم میخورد؛ این هست که او در میان تمام برنامه ها و مسئولیت های دیوانه کننده اش؛ از یک درخت نیز در خانه اش نگهداری میکند؛ که مسلم نگهداری از آن درخت راه دیگری  است که بیل گیتس برای دستیابی به آرامش ذهنی اش یافته است؛ این درخت در حدود ۴۰ سال عمر دارد و در نزدیکی راهرو خانه بیل واقع شده است؛ به گفته خود بیل گیتس او به طور ۲۴ ساعته از این درخت نگهداری میکند؛ به طوری که این طرز نگهداری در طول سالیان دراز به نوعی اعتیاد برای او تبدیل شده است؛ این ویژگی او این نکته را برای ما اثبات میکند که حتی ثروتمندترین افراد کره زمین نیز می توانند در برخوردهای روزمره خود با زندگی بسیار ساده باشند.در پایان لازم هست ذکر شود؛ تقلید از شخصیت های مثبت این چنینی در زندگی که مانند بیل گیتس هم با نفوذ و هم ثروتمند هستند؛ یک ایده فوق العاده خواهد بود؛ به طوری که نشان میدهد شما میتوانید یک زندگی موفق و در عین حال ساده داشته باشید.

بیل گیتس و سبک زندگی اش

 

یک روز از زندگی بیل گیتس

با توجه به اینکه بیل گیتس یکی از ثروتمند ترین افراد جهان هست؛ روتین روزانه او و فعالیت هایی که در طی یک روز انجام میدهد؛ میتواند برای افرادی که او را الگو قرار داده اند؛ دوست داشتنی باشد.

موارد کلیدی

جالب است بدانید؛ روز گیتس با یک ساعت تمرین هوازی شروع می شود، سپس وقت خود را صرف دریافت آخرین اخبار روز جهان میکنداو روز کاری خود را به فواصل ۵ دقیقه ای تقسیم می کند تا از زمان ود بیشترین استفاده را کرده باشد؛ او عصرها را به استراحت با خانواده یا شرکت در جلسات کاری اختصاص داده است و تلاش میکند حداقل در ساعت ۷ شب به رخت خواب رفته باشد.

صبح ها

بیل گیتس روز خود را با یک جلسه تمرین هوازی در صبح زود روی تردمیل باشگاه خصوصی اش که یکی از املاک متعددش در واشنگتن محسوب میشود؛ آغاز میکند؛پس از  انجام تمرینات صبحگاهی، آخرین اخبار را   از طریق خواندن روزنامه هایی مانند نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و اکونومیست به دست می آورد؛ جالب است در میان تمام اخبار متفرقه او به اخبار مرتبط با سلامت توجه بیشتری میکند.

بیل گیتس و سبک زندگی اش

بعدازظهرها

همانطور که گفتیم؛ گیتس به تقسیم روز به فواصل ۵ دقیقه ای معروف است. به همین دلیل او در بعد از ظهر ها هر ۵ دقیقه یک بار نتایج ود را از کارهایی که انجام میدهد؛ را یادداشت می کند و برنامه های خود را زیر نظر می گیرد.؛ جالب است بدانید، ایلان ماسک که یکی دیگر از سرمایه داران و ثروتمندان نام آور جهان هست نیز یک استرتژی مشابه با بیل گیتس برای تقسیم روزش دارد.

بیل گیتس می گوید که هر روز کتاب می خواند. سرعت کتاب خواندن او به طوری است که مشخص شده او هر سال حدود ۵۰ کتاب می‌خواند، یعنی حدود یک کتاب در هفته. برخی از عناوین مورد علاقه او عبارتند از: “Upheaval”، “Nine Pints” و “How to Lie with Statistics” که در سال ۲۰۱۵ آنها را به افرادی که به موفقیت علاقه دارند؛ توصیه کرده است.

بیل گیتس همچنین سعی می کند، در بعد از ظهرها با فرزندانش وقت بگذراند؛ البته در حال حاضر که او و همسر ۲۷ ساله اش، ملیندا، طلاق خود را نهایی کرده اند، مشخص نیست که رابطه میلیاردر با خانواده اش به چه شکل هست و آیا هنوز با خانواده اش وقت میگذراند یا خیر.

عصرها

همانطور که به این مسئله در قسمت قبلی هم اشاره کردیم؛ بیل گیتس یک بار در هر شب بعد از شام ظروف را می شوید.( البته این کاری است که جف بزوس نیز انجام میدهد)؛ با این حال، البته احتمال دارد این عادت او نیز پس از طلاق تغییراتی پیدا کرده باشد.

او همچنین سعی می کند زمانی را به استراحت، ملاقات با همکاران تجاری و شاید حتی تماشای فیلم در شب اختصاص دهد؛مشخص نیست که بیل گیتس شب چه ساعتی می‌خوابد، اما همانطور که در قسمت قبل به این نکته اشاره شد؛ او گفته است که دوست دارد حداقل در ساعت ۷ شب داخل رختخواب باشد، زیرا عدم انجام این کار( خوابیدن قبل از ساعت ۷) بر دامنه توجه، هوشیاری و سلامت  بیل گیتس و البته هر انسان دیگری تأثیر منفی می‌گذارد.

منبع:

۱/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx