5 قدم کوچک برای ساختن آینده ای بهتر و شادتر

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

5 قدم کوچک برای ساختن آینده ای بهتر و شادتر

شما سرنوشت خود را می سازید، به همین سادگی. به جای اینکه وقت خود را برای فکر کردن به این که چگونه دیگران در اطراف شما خوش شانس بوده اند تلف کنید، باید مسائل را به دست خودتان بسپارید و زندگی خود را دقیقا به همان شکلی که می خواهید ، ادامه دهید.

در واقع همه ما رویاپردازی می کنیم و آرزو داریم و کسانی که واقعا خوشحال هستند، این آرزوها را خودشان به حقیقت تبدیل می کنند. شکل گیری یک چشم انداز واقع بینانه که براساس فهرستی از اولویت های زندگی شما باشد، قطعا یک شروع است..

وقتی در مورد چیزهایی که می ‌خواهیم رویاپردازی می ‌کنیم، اغلب بر اساس موارد مادی است، مانند داشتن ماشینی که بسیار گران است یا داشتن یک کمد پر از لباس‌ های مد لباس. همه اینها در طرح کلان چیزها نامربوط است، اما این کاملاً انسانی است که مادیات را بخواهیم. با این حال، بهترین راه برای رسیدن به شادی، تمرکز بر چیزهایی است که واقعاً مهم هستند و تصویر بزرگ ‌تر را ببینید، به طوری که بتوانید تمام قطعات پازل آن را درک کنید.

5 قدم کوچک برای ساختن آینده ای بهتر و شادتر

  1. ذهن خود را تغذیه کنید

برای اینکه ذهن شما شاد و سالم باشد، باید به خوبی تغذیه شود. شما تمام زندگی خود را صرف یادگیری می کنید، اما مهم است که تمام این آموزش های مادام العمر را به درستی هدایت کنید. واقعیت این است که انتخاب تحصیل شما قبلاً شما را به نقطه خاصی رسانده است، اما این بدان معنا نیست که شما باید فقط مهارت خاصی را توسعه دهید.

علاوه بر این، اگر آن را امتحان نکنید، نمی ‌توانید بفهمید که آیا در کاری خوب هستید یا نه، به همین دلیل است که پیشنهاد صادقانه من این است که آزمایش کنید و زندگی خود را صرف امتحان کردن چیزهای جدید کنید که به نظر سرگرم ‌کننده و هیجان ‌انگیز هستند.

تا آنجا که به من مربوط می شود و بسیاری از ذهن های بزرگ با آن موافقت کرده اند، مطالعه کردن، دروازه ای به سوی خوشبختی است. کتاب ‌هایی که با مهارت نوشته شده ‌اند به شما این امکان را می‌ دهند که جای شخص دیگری را بگیرید و به شما کمک می ‌کنند تا درک درستی از جهان و کسانی که با شما متفاوت هستند ایجاد کنید.

«یک خواننده قبل از مرگ هزاران بار زندگی می کند. مردی که هرگز کتاب نمی‌ خواند، فقط اندازه یک نفر زندگی می ‌کند.»

– جرج آر آر مارتین.

5 قدم کوچک برای ساختن آینده ای بهتر و شادتر

  1. مراقب بدن خود باشید

قلعه ای که سلامت شما را ایمن نگه می دارد، بدن شما عامل بسیار مهمی است که خوشبختی شما را تعیین می کند. کیفیت سبک زندگی شما به اعداد موجود در حساب بانکی شما بستگی دارد، اما بزرگترین عامل سلامتی شما است. از هر فردی که مشکل سلامتی دارد بپرسید و مطمئن هستم که همه آنها دقیقاً همین را به شما خواهند گفت؛ تنها اولویت و آرزوی یک فرد ناسالم یافتن راه بازگشت به سلامت است.

سن شما هرگز نباید به عنوان یک مانع در نظر گرفته شود؛ برعکس تجربه ای که به لطف حضور طولانی تر در کره زمین نسبت به افراد جوان تر از خود دارید، مزیت شماست. مردم از پنجاه سالگی ، چهل سالگی و حتی سی سالگی می ترسند، اما این اعداد دور بزرگ نقطه عطف هستند. سن فقط یک حالت ذهنی است و درک شما از آن مستقیماً بر سطح شادی شما تأثیر می گذارد. ماندن در گذشته، میل به برگرداندن زمان به عقب و پشیمانی از اینکه از کنار شما می گذرد در واقع ذهن شما را پر از ناامیدی می کند و این جای زیادی برای افکار شاد باقی نمی گذارد.

5 قدم کوچک برای ساختن آینده ای بهتر و شادتر

  1. محیط خود را زیبا کنید

اگرچه درک آن ممکن است کمی دشوار باشد زیرا یکی از آن چیزهای روزمره است که ما به آن توجه زیادی نمی کنیم، ظاهر خانه شما در رضایت کلی شما از زندگی نقش دارد. اگر فقط به آن فکر کنید بسیار ساده است. گذراندن وقت در محاصره چیزهایی که دوست ندارید منبع منفی است که باید از آن اجتناب کرد.

طبیعتاً اکنون بلافاصله به فکر پول افتادید، اما برای اینکه خانه خود را دوست داشته باشید لازم نیست کل ثروت خرج کنید. پیشنهاد من این است که از اتاق خواب خود شروع کنید زیرا ضروری است که آن را به یک منطقه عاری از استرس تبدیل کنید. با مرور آنلاین و جستجوی ایده‌ های اتاق خواب شروع کنید؛  از کارهایی که فقط با استفاده صحیح از رنگ ‌ها می‌ توانید انجام دهید شگفت زده خواهید شد.

5 قدم کوچک برای ساختن آینده ای بهتر و شادتر

  1. از شغل خود لذت ببرید

همه ما خوش شانس نیستیم که شغل مناسبی داشته باشیم، اما تا زمانی که آماده برداشتن آن گام ترسناک و دنبال کردن شغلی که واقعاً می‌ خواهید نباشید، باید راه‌ هایی برای لذت بردن از شغل فعلی خود به هر شکلی که می‌ توانید پیدا کنید.

من معتقدم که هر شغلی می تواند رضایت بخش باشد، فقط به شرطی که چشم انداز معناداری از آنچه که شغل شما در واقع نشان دهنده آن است و چه خوبی از کاری که انجام می دهید پیدا کنید. به این ترتیب، می توانید ببینید که چگونه به جامعه کمک می کنید و من مطمئن هستم که این دانش به ایجاد اشتیاق تازه کمک می کند و شما را قادر می سازد از زمانی که در دفتر خود می گذرانید لذت ببرید.

شما همچنین باید روی بهبود کارایی خود کار کنید. زمان با کیفیتی که در دفتر خود می گذرانید به کیفیت استراحت هایی که انجام می دهید بستگی دارد. شما نباید احساس کنید که مجبور هستید بنشینید و کار کنید. این باید انتخاب شما باشد، بنابراین مطمئن شوید که اطراف خود را با افراد مثبت اندیش احاطه کنید. با افرادی که دوست دارید صحبت کنید، به موسیقی خوب گوش دهید و حتی می توانید در دفتر خود ورزش کنید . هر کاری که برای احساس خوب نیاز دارید انجام دهید.

5 قدم کوچک برای ساختن آینده ای بهتر و شادتر

  1. آینده خود را تضمین کنید

فکر کردن به آنچه در پیش است بیشتر ترسناک است زیرا جهان در مورد برنامه های ما حس شوخ طبعی بسیار خوبی دارد. با این حال، چیزهایی هستند که در اختیار شما هستند و می توانید آنها را انجام دهید و کنترل زندگی آینده خود را به دست بگیرید. خوشبختی واقعی اصلا در پولدار بودن نیست، اگرچه جامعه ما حول این مفهوم می چرخد. ایجاد یک برنامه برای آینده شما خوشبختی شما را تضمین می کند و اتفاقا هرگز زود نیست که به فکر صندوق بازنشستگی خود باشید.

قبلاً اشاره کردم که چگونه سنین مختلف را نقطه عطف می دانم، که راه بسیار خوبی برای تعیین اهداف در مقابل شما با ضرب الاجل های معقول است. شما باید با درایت فکر خود را به کار بیندازید و بفهمید که در زندگی چه می خواهید، چه کاری باید انجام دهید تا به آن دست یابید و چقدر زمان برای رسیدن به آن اهداف نیاز است.

سخت ترین چیز در مورد همه این مراحل احتمالاً تغییر طرز فکر لازم برای انجام آنها است. نکته اصلی این است که شما لایق شاد بودن هستید و باید هر کاری انجام دهید تا اتفاقات خوبی برای شما بیفتد، حتی اگر نیاز به تغییر طرز فکر خود داشته باشید. زمان کافی اختصاص دهید و به ذهن خود اجازه دهید تا این تغییر را بپذیرد. هر چیزی که بعد از آن اتفاق می افتد، بخشی از یک اتفاق خوشایند خواهد بود.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/408878/5-small-steps-toward-building-a-better-and-happier-future

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx