12 مورد از مهم ترین قوانین واقعی زندگی که باید بدانید

نظرات 2
12 دقیقه زمان مطالعه

چه رازهایی پشت قوانین واقعی زندگی پنهان شده است

چه رازهایی پشت قوانین واقعی زندگی پنهان شده است

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که همواره رازی پشت قوانین واقعی زندگی پنهان شده است؟ آیا تاکنون به آن فکر کرده اید؟ اگر بخواهیم در رابطه با پاسخ آن توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم، باید بدانید که این قوانین واقعی زندگی تنها توصیه هایی را برای یافتن مرد مناسب در زندگی و همچنین داشتن یک رابطه زناشویی سالم و موفق بیان نمی کند و اصلا این قانون تنها مرتبط با مردان نمی باشد.

همان طور که از عنوان قوانین واقعی زندگی مشخص است، این قوانین همواره در رابطه با زندگی صحبت می کند و به نوعی قوانین زندگی محسوب می شود. شما با کمک این قوانین می توانید اصول و قواعد معنوی و فلسفی را پایه ریزی کنید و روابط بهتری را با همکار، دوستان و خانواده خود و هرکس دیگری که با او آشنایی ندارید ایجاد کنید.

نکات زیادی در رابطه با قوانین واقعی زندگی وجود دارد؛ از جمله این که زمانی این قوانین را درک می کنید که توانسته باشید آن را در تمام موقعیت های زندگی و همچنین در ارتباط با افرادی که با آن ها سر و کار دارید عملی کنید. دقت داشته باشید هیچ نیازی نیست که برای پیروی کردن از این قوانین همواره با کسی در ارتباط باشید؛ بلکه تنها با کمی پیروی از قوانین واقعی زندگی هم می توانید می توانید زندگی بهتری را برای خودتان و حتی اطرافیانتان رقم بزنید و به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید. پس برای آشنایی با قوانین واقعی زندگی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

۱ – همان گونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود

دقت داشته باشید اگر افراد بتوانند در تمام مراحل زندگی خود تنها از همین قانون پیروی کنند، باز هم می توان گفت که زندگی خوبی در انتظار آن ها خواهد بود. در واقع این موضوع بسیار ساده و راحت است. اگر نمی خواهید که دیگران رفتار خاصی را با شما داشته باشند، شما نیز باید همین رفتار را با آن ها داشته باشید، اگر دوست ندارید که پشت سر شما غیبت و بدگویی شود، نباید این کار را در رابطه با دیگران انجام دهید.

اگر همواره فکر می کنید که انجام قوانین واقعی زندگی را فراموش می کنید، باید بدانید که راه های زیادی برای به خاطر سپردن این قوانین وجود دارد. یکی از آن ها فکر کردن به قانون «کارما» می باشد. قانون کارما بر این اساس است که شما هرکاری که انجام می دهید آن کار به سمت شما برخواهد گشت. از همین رو اگر در نظر دارید کاری خاص انجام دهید از خودتان بپرسید: « آیا مایل هستم عواقب و نتایج آن کار به سمت خودم برگردد؟» در صورتی که به این سوال پاسخ منفی دادید حتما از انجام آن نیز منصرف شوید!

2 – دیگران نیز به عشق، محبت، توجه و اطمینان خاطر به اندازه شما نیاز دارند

۲ – دیگران نیز به عشق، محبت، توجه و اطمینان خاطر به اندازه شما نیاز دارند

نکته مهمی که باید در مورد قوانین واقعی زندگی بدانید این است که در وجود تمامی افراد به یک اندازه عشق، تایید و محق بودن وجود دارد و مسئله ی جالبی که در رابطه با برخی از این افراد وجود دارد این است که آن ها روش های عجیب و غریبی را برای این که بتوانند این نیازهای خود را برآورده سازند در پیش می گیرند. اما اگر به دنبال کشف کردن شخصیت درونی افراد و در واقع به دور از چهره ای که برای خود در نظر گرفته اند، هستید باید بدانید که با واکنش های مثبت و مطلوبی از جانب مردم مواجه می شوید. و چنانچه «کودک» یا به عبارتی دیگر انسان کوچک و آسیب پذیر درون افراد را ببینید و کشف کنید، اغلب مردم خوب با شما راه می آیند.

اگر بتوانید این مسئله را درک کنید که دلیل کار احمقانه ای که فروشنده انجام داده است و با ناراحتی شما همراه بوده این است که در کودکی عشق، محبت و توجه زیادی را دریافت نکرده است شاید همواره از او دلخور و ناراحت باشید؛ اما به این مسئله پی برده اید که او بی منظور و بدور از هرگونه غرض این کار را انجام داده است. هیچ گاه فراموش نکنید که دیگران نیز درست به همان اندازه از احساس دوست نداشتنی بودن و نخواستنی بودن می ترسند که شما می ترسید.

۳ – هرگز با احساسات دیگران بازی نکنید

فریب کاری و بازی دادن دیگران شاید در کوتاه مدت نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد و بتواند شما را به خوشحال کند اما باید بدانید که در دراز مدت در اکثر موارد باعث تخریب افراد می شود. از همین رو همواره توصیه می شود که صریح و مستقیم صحبت کنید. و همواره منصف و عادل باشید و از بازی کردن بپرهیزید. باید به این باور برسید که شما از هر چیزی بالاتر هستید.

 ۴ – همواره خودتان باشید

این مورد یکی از مهم ترین قانون واقعی زندگی است که به این معنی است که شما در هر موقعیتی که قرار می گیرید صرف نظر از زمان و مکان آن و صرف نظر از این که رفتارهای شما چه نتیجه ای را به دنبال دارد و یا این که با چه واکنش هایی روبرو می شود، همواره خودتان باشید. زیرا در هر صورت شما هرگز نمی توانید به جز خودتان کسی دیگر باشید و هیچ کس نیز نمی تواند به خوبی خودتان «شما» را بشناسد و همانند شما رفتار کند. از همین رو شما بهتر از هرکس دیگری می توانید خودتان باشید.

5 - اگر از کسی خوشتان می آید به او بگویید

۵ – اگر از کسی خوشتان می آید به او بگویید

این که در این قسمت از واژه کسی استفاده شده است، به این معنی است که این «کسی» شامل دوستان، آشنایان، همسایه، راننده، معلم، مربی و… می شود. نکته ای که وجود دارد این است که شما هرگز نباید به این باور برسید که نیازی به گفتن و ابراز عشق نیست؛ زیرا آن ها بر اساس قوانین واقعی زندگی به خوبی از این موضوع مطلع هستند.

۶ – قبل از این که یک رابطه جدی را شروع کنید حتما تحقیقات کافی در رابطه با آن انجام دهید

قبل از آن که آپارتمان را اجازه کنید. کسی را استخدام کنید، به رستورانی که تازه باز شده است بروید، در هتلی اتاق رزرو کنید و به کسی پیشنهاد کمک بدهید، اجازه بدهید کسی موهایتان را کوتاه کند، دستگاهی را بخرید، یا کار مهمی را انجام دهید و سوالات کافی بپرسید! با استفاده از این قوانین واقعی زندگی می توانیم از اغلب مشکلاتی که در زندگی روزمره داریم پیشگیری کنیم، فقط اگر بتوانیم به اندازه کافی بپرسیم.

۷ – اطرافیان خود را از طریق کسانی انتخاب کنید که منش و مرامی مثبت و سالم داشته باشند

دوستان، هم اتاقی ها، همکارات شغلی و تجاری و… را می توانید برحسب تصادف و بسیار راحت انتخاب نمایید. اما نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید، این است که همه اطرافیانتان را از میان کسانی انتخاب کنید که منش و شخصیتی مثبت و نیک دارند تا به کمک آن ها از ناراحتی ها و بداقبالی در زندگی جلوگیری کنید.

۸ – نشانه های هشدار دهنده که می تواند حاکی از مشکلات بالقوه باشد را جدی بگیرید

به بدن، ماشین، وضعیت مالی و همچنین خلق و خوی تمامی افرادی که در اطراف شما حضور دارند توجه کنید. این مسئله در خصوص مشکلات و مسائلی که توجه کردن به آن ها برای شما سخت است نمود بیشتری پیدا می کند. همان طور که می دانید جهان اطراف ما همواره پیام های بی شماری را به ما مخابره می کند و اغلب، زمانی به بزرگترین دردسرهای زندگی خود برخورد می کنیم که از کنار این پیام ها به سادگی و به آسانی عبور کنیم.

در رابطه با دیگران براساس اندازه قلبشان قضاوت کنید نه به اندازه ی کیف پول یا هر ویژگی دیگر

۹ – در رابطه با دیگران براساس اندازه قلبشان قضاوت کنید نه به اندازه ی کیف پول یا هر ویژگی دیگر

این مسئله اصلا اهمیت ندارد که تا چه اندازه پول در جیب اطرافیانتان وجود دارد و یا این که تا چه حد افراد شناخته شده ای هستند؛ و یا این که صاحب چه چیزهایی هستند، آن چیزی که واقعا اهمیت دارد قلب انسان ها و محتوات آن است. اگر قرار است تحت تاثیر قرار بگیرید از قلب انسان ها و درونیات آن تاثیر بگیرید.

۱۰ – در رابطه با احساسات خود با دیگران صادق باشید

نکته ای که باید در مورد قوانین واقعی زندگی به آن واقف باشید این است که اگر نتوانید در یک رابطه صداقت خود را نشان دهید، هرگز نمی توانید در آن به موفقیت برسید.

۱۱ – زیباترین بخش از وجودتان را که فکر و ذهن شما می باشد به دیگران نشان دهید

یکی دیگر از قوانین واقعی زندگی این است که فکر و ذهن شما در هیچ شخص دیگری وجود دارد و تمامی افکار موجود در ذهنتان مختص خودتان می باشد. از همین رو افکار و اندیشه های خود را بیرون بریزید و حتی با آن پز بدهید.

از لحاظ احساسی و عاطفی سخاوتمند باشید نه خسیس!

۱۲ – از لحاظ احساسی و عاطفی سخاوتمند باشید نه خسیس!

دقت داشته باشید هرچقدر بتوانید ابراز عشق بیشتری داشته باشید، بهتر می توانید آن را در قلب خود احساس کنید. از همین رو وقتی آن را بروز می دهید و به طرف مقابل خود ابراز می کنید، نخسین کسی که از آن سود می برد خود شما می باشید. نکته ای که در مورد قوانین واقعی زندگی باید بدانید این است که عشق ورزیدن هرگز نمی تواند ضرری را برای شما به همراه داشته باشد. از همین رو عشق خود را به هرکسی که در زندگی تان وجود دارد ابراز کنید.

۴.۲/۵ - (۶۰ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx