5 عادت های صبحگاهی افراد بسیار موفق

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

5 عادت های صبحگاهی افراد بسیار موفق

بسیاری از ما روزمون را با زنگ ساعت ، یک فنجان قهوه بزرگ و چک کردن سریع ایمیل هایمان شروع می کنیم. ولی اگر عادت های صبحگاهی افراد بسیار موفق را بررسی کنید؛ روتین شما دقیقا همان کاری است که آن ها در صبح انجام نمیدهند؛ که آریانا هافینگتون مهر تاییدی بر این مسئله هست؛ او می گوید: “بخش بزرگی از روتین صبحگاهی من مربوط به کارهایی است که انجام نمی دهم؛ وقتی از خواب بیدار می شوم، روز را با نگاه کردن به تلفن هوشمندم شروع نمی کنم. در عوض، وقتی بیدار می شوم، آ یک دقیقه نفس عمیق میکشم، سپاسگزاری میکنم و قصدم را برای آن روز تعیین میکنم

این پنج عادت صبحگاهی افراد بسیار موفق به شما کمک می کند روز خود را طوری شروع کنید تا بتوانید تمرکز، وضوح و بهره وری بیشتری کسب کنید و کارهای مفید تری انجام دهید.

5 عادت های صبحگاهی افراد بسیار موفق

عادت صبحگاهی شماره 1: ساعت زنگ دار را کنار بگذارید

جف بزوس، مدیر عامل آمازون، کسی است که هرشب ساع 8 میخوابد؛ او همچنین یکی از طرفداران بزرگ بیدار شدن طبیعی و بدون زنگ هشدار است. اپرا( یک شخص موفق دیگر) هم خودش بیدار می شود. او در دفتر خاطرات خود توضیح می دهد که چگونه ساعت داخلی خود را تنظیم می کند؛ او ذکر کرده است “من هرگز زنگ ساعت را تنظیم نکرده ام، به آنها اعتقاد ندارم. آنها … هشدار دهنده هستند! من ساعتی که قرار هست از واب بیدار شوم را در ذهنم مرمر میکنم و قبل از آن بیدار می شوم؛ ساعت بیدار شدن من از خواب معمولاً بین ساعت 6:02 تا 6:20، زیرا سگ ها برای بیرون رفتن در آن زمان آموزش دیده اند. اولین فکر من در صبح این است: “اوه، من زنده ام. متشکرم!” “آریانا هافینگتون روال مشابهی را دنبال می کند.

طبق گفته بنیاد ملی خواب، زمان خواب زودهنگام هافینگتون به او اجازه می دهد تا هشت ساعت بخوابد – میزان خواب توصیه شده برای بیشتر بزرگسالان نیز همین مقدار هست- همچنین تضمین می کند که او به طور طبیعی بدون ساعت زنگ دار از خواب بیدار می شود. هافینگتون توضیح می دهد که زنگ هشدار باعث ترس ناگهانی یا تعلیق آزاردهنده ناشی از آگاهی از خطر مشود؛ به این ترتیب استفاده از این ابزار باعث میشود شروع روز شما به گونه ای تعجب بر انگیز باعث ایجاد سیل هورمون های استرس و آدرنالین می شود که بدن ما برای خطر آماده می شود؛ که این کار مسلما بهترین راه برای شروع روز نخواهد بود.

5 عادت های صبحگاهی افراد بسیار موفق

عادت صبحگاهی شماره 2: مستقیما به سراغ قهوه نروید.

خوردن یک فنجان قهوه در اول صبح ممکن است انتخابی منطقی به نظر برسد، اما کارشناسان بهداشت می گویند آب بهتر است. پس از گذشت چندین ساعت بدون دریافت املاح وعناصر مفید آب یک لیوان از این مایع حیات بخش می تواند بدن را هیدراته کند و در عین حال به هضم و متابولیسم کمک کند. آب یک ماده مغذی بسیار ضروری است و اندام ها و بافت های بدن شما برای عملکرد مناسب و اصولی  به آن وابسته هستند؛ پس از آنجایی که بدن شما به طور منظم آب از دست می دهد، برای جلوگیری از کم آبی باید این تلفات را جبران کنید.

کامرون دیاز( هنر پیشه و نویسنده ای بسیار موفق) این مطلب را ذکر کرده است که (بسیار مهم است که روز خود را با انرژی زیاد شروع کنید. برای من این انرژی زیاد با بلند شدن، مسواک زدن و نوشیدن مقداری آب تامین میشود؛ من یک لیتر آب را مستقیماً می‌نوشم) یک لیوان آب گوارا می تواند شما را احیا کند و به شما کمک کند احساس مثبت تری نسبت به روز پیش رو داشته باشید و آماده باشید و آماده فعالیت شوید.

5 عادت های صبحگاهی افراد بسیار موفق

عادت صبحگاهی شماره 3: بدن خودتان را به حرکت درآورید

جالب است که بدانید؛ ورزش صبحگاهی عادت روزانه بسیاری از رهبران موفق است. گوئینت پالترو( بازیگرو صاحب شرکت سبک زندگی Goop) می گوید که هر روز صبح پس از بررسی ایمیل هایش و پاسخگویی به آن ها ورزش می کند. به گزارش نیویورک تایمز، بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، دوست دارد در طول تمرینات صبحگاهی خود با تردمیل به شکل چند منظوره به همراه نماشای دی وی دی انجام دهد؛ همچنین نیکی لئونداکیس( مدیر عامل برند سبک زندگی لوکس Equinox) که به طور منظم یوگای صبحگاهی انجام می دهد، می گوید( من همیشه به این عبارت اعتقاد داشتم و دارم که باید از نظر جسمی سالم و قوی باشید تا از نظر ذهنی سالم و قوی باشید؛ به عبارتی همه چیز باهم مرتبط هستند)

5 عادت های صبحگاهی افراد بسیار موفق

عادت صبحگاهی شماره 4: صبح ها تصمیم گیری نکنید.

در بسیاری از مواقع، بهترین راه برای داشتن یک صبح پربار این هست که از شب قبل شروع  کنید. بسیاری از افراد موفق شب‌های خود را صرف آماده‌سازی برای روز بعد می‌کنند، زیرا این کار صبح‌هایشان را آزاد می‌کند تا به کارهای معنادار بپردازند. کنت چنولت(مدیر عامل سابق امریکن اکسپرس) شب‌های خود را با نوشتن سه کاری که می‌خواهد روز بعد انجام دهد، به پایان می‌رساند.

باربارا کورکوران(میزبان تانک کوسه) همین کار را دنبال می کند و فهرست کارهای خود را قبل از خارج شدن از دفترش در شب برای فردا تهیه می کند. روز بعد، او اقلام را به ترتیب اهمیت رتبه‌بندی می‌کند و این رتبه بندی به ترتیب حروف A، B و C هست؛ حرف A برای او معنای جایی را میدهد؛ که طلا وجود دارد( چیزهایی که تجارت او را به جلو می‌برد و برایش پول می‌آورد) پس باید بگوییم؛ ایجاد یک فهرست از کارها ی روز بعد در شب قبلش کاری بسیار کار آمد هست؛ استرس صبحگاهی را کاهش می دهد و پایان قطعی روز را به شما نشان خواهد داد و در نتیجه میتواند تعادل بهتری بین کار و زندگی تان ایجاد کنید.

5 عادت های صبحگاهی افراد بسیار موفق

عادت صبحگاهی شماره 5: از خود سوال بپرسید

خود اندیشی در صبح می تواند به موفقیت شما در طول روزی که پیش رو دارید کمک کند؛ هیچ کس این را بهتر از استیو جابز نمی دانست خیلی اوقات ما زندگی خود را در هر مسیری که میشود و پیش می آید به جلو میبری؛ گویی فرمان زندگی را به دست خلبان خودکار هواپیمای مان داده ایم؛ اما بعداً متوجه می شویم که در این راه ارزش ها، اهداف و علایق خود را از دست داده ایم.

استیو جابز با پرسیدن یک سوال اساسی در آینه هر روز صبح از اتفاق افتادن این مسئله در زندگی اش جلوگیری میکند؛ به این ترتیب که او از خودش میپرسد؛ اگر امروز آخرین روز زندگی من بود، آیا می‌خواستم کاری را که امروز انجام می‌دهم انجام دهم؟ اگر پاسخ برای چند روز منفی بود؛ باید به این نتیجه رسید که یک چیز در زندگی بد پیش میرود و باید تغییر کند؛ این تکنیک خودآگاهی نابغه است. تصور کنید هر روز صبح از خواب بیدار می شوید و نمی خواهید کار خود را انجام دهید و ماه ها یا سال ها این احساس را دارید. اگر روز به روز به این سوال پاسخ منفی می دهید، احتمالاً زمان تغییر شغلتان فرا رسیده است.

منبع:

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx