چگونه با انگیزه و متمرکز و مثبت بمانیم

Add a Comment
9 Min Read

چگونه با انگیزه و متمرکز و مثبت بمانیم

اگر می خواهید بدانید که چگونه برای مدت طولانی تری با انگیزه بمانید، این مقاله برای شما مناسب است! دانستن روش ‌هایی که به شما انگیزه می ‌دهند نه تنها مفید است، بلکه دانستن برخی از ترفندها به شما امکان می ‌دهد در درازمدت با انگیزه بمانید، در نتیجه می توانید به تدریج انسانی مثبت نگرتر باشید و روی اهداف خود متمرکز بمانید.

در ادامه، می توانید نکاتی برای مثبت ماندن و دستورالعملی در مورد چگونگی با انگیزه ماندن در طول زندگی و همچنین نقل قول های الهام بخش که می تواند شما را در سفر همراهی کند، بیابید که من آنها را «نقل قول های مثبت ماندن» می نامم.

جملات در مورد مثبت ماندن:

«روی خود را رو به خورشید نگه دار و هرگز سایه ها را نخواهی دید.»

هلن کلر

«مثبت اندیشی به شما اجازه می دهد هر کاری را بهتر از یک تفکر منفی انجام دهید.»

زیگ زیگلار

«افراد پیروز عادت دارند انتظارات مثبت خودشان را از تمام رویداد ها داشته باشند.»

برایان تریسی

«خوشبختی یک عادت است – آن را تمرین کنید.»

البرت هابارد

چگونه با انگیزه و متمرکز و مثبت بمانیم

چگونه برای مدت نسبتا طولانی مثبت نگر بمانیم؟

نکته شماره ۱ روی این لحظه تمرکز کنید

اجازه ندهید با اخبار تکان دهنده در مورد قتل، ترور و هرج و مرج مشابه که توسط رسانه ها منتشر می شود، مرتبا معطل شوید و روحیه بدی پیدا کنید. این نه تنها انگیزه شما را از بین می برد، بلکه حتی می تواند باعث ایجاد احساس افسردگی نیز شود.

سعی کنید با ایجاد اهداف و آرزوهای هیجان انگیزی که قصد دارید در آینده به آنها برسید، مثبت بمانید. این لحظه با ارزش ترین چیزی است که دارید. شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید، اما همیشه می توانید با استفاده حداکثری از این لحظه، آینده خود را تغییر دهید. اجازه ندهید این فرصت از دست برود. به جای اینکه سعی کنید با تلویزیون، بازی های ویدیویی و غیره حواس خود را پرت کنید، روی این لحظه تمرکز کنید و بهترین استفاده را از آن ببرید.

نکته ۲ برای خود اهداف هیجان انگیز تعیین کنید

بدون هدف واقعی، زندگی می تواند واقعاً بی تمرکز و بیهوده طی شود. بدون هدف و رویا، هیچ چیز واقعاً هیجان انگیزی برای انجام دادن ندارید، هیچ کار یا چیزی که به شما انگیزه می دهد و شما را به پیش می برد. با فکر کردن به اهدافی که واقعاً شما را هیجان زده می کنند، آن را تغییر دهید. اهدافی که آنقدر به شما الهام می‌دهند که می ‌بینید چقدر می ‌توانید حتی به نفع زندگی دیگران تأثیر بگذارید.

نکته ۳ گذشته را فراموش کن

سرزنش کردن خود به خاطر اشتباهاتی که در گذشته مرتکب شده اند، نه تنها مایوس کننده است، بلکه غیرضروری نیز هست. شما باید آگاه باشید که این اشتباهات به شما امکان می دهد تا تجربیات مفیدی کسب کنید و در نتیجه از اشتباهات مشابه در آینده جلوگیری کنید.

گذشته و اشتباهات مرتکب شده را غیرقابل تغییر بدانید تا از تأثیر منفی بر تلاش های خود برای مثبت ماندن جلوگیری کنید. شروع به ایجاد فرصت های جدید کنید که به شما امکان می دهد وضعیت فعلی خود را تغییر دهید و روی آینده تمرکز کنید و نه بر گذشته.

چگونه با انگیزه و متمرکز و مثبت بمانیم

 

نکته ۴ تاثیر افراد مثبت

من مطمئن هستم که ممکن است متوجه تأثیر فردی با نگرش مثبت بر زندگی خود شده باشید. وجود چنین فردی نه تنها به شما کمک می کند که روحیه خوبی داشته باشید، بلکه در کنار افراد خوش بین بودن نیز به شما کمک می کند که مثبت اندیش و شاد باشید.

سعی کنید راه هایی را بیابید که شما را قادر می سازد با افراد با انگیزه و مثبت ارتباط برقرار کنید. افرادی که در مسیر موفقیت به پیش می روند و هر روز را با هیجان، خوش بینی و انگیزه سپری  می کنند. چنین ارتباطی با یک فرد با انگیزه به شما الهام می بخشد و روحیه شما را بالا می برد.

شماره ۵ فعالیت های پر انرژی و لذت بخش

نکته دیگر برای مثبت ماندن این است که حداقل یک فعالیت لذت بخش و سرگرم کننده را در سبک زندگی روزانه خود بگنجانید. من مطمئن هستم که شما یک سرگرمی یا فعالیت در اوقات فراغت خاصی دارید که روح شما را تازه می کند و به شما امکان می دهد دوباره پرانرژی شوید و در نتیجه با اشتیاق و سرگرمی به پیمودن مسیر آرزوها و رویاهای خود بپردازید.

حتی بهتر است قبل از شروع کار، چنین فعالیتی را در برنامه روزانه خود قرار دهید. فرض کنید هنگام رفتن به محل کار به موسیقی مورد علاقه خود گوش می دهید. این کار نه تنها خلق و خوی شما را به سطح بالاتری می برد، بلکه به شما انگیزه و انرژی می دهد تا پیشرفت کنید.

یکی دیگر از فعالیت هایی که به شما اجازه می دهد مثبت بمانید می تواند ورزش منظم باشد. علاوه بر این، دانشمندان ثابت کرده‌اند که ورزش منظم به شما امکان می‌دهد که سطح استرس را کاهش دهید و بتوانید در زمان های استرس ‌زا شرایط را بهتر مدیریت کنید.

نکته ۶ یک دیدگاه جدید

اگر در گذشته از افکار بدبینانه رنج می بردید، طرز فکر، دیدگاه و نگرش خود را تغییر دهید. اگر بخواهید زندگی خود را از منظری متفاوت (مثبت تر) ببینید (چگونه نگرش مثبت داشته باشید)، قدرت مثبت اندیشی می تواند تأثیر زیادی بر زندگی شما داشته باشد.

همچنین پذیرفتن یک طرز فکر مثبت که ممکن است قبلاً در زندگی خود پیاده نکرده باشید، می تواند فوق العاده هیجان انگیز باشد. علاوه بر این، اجتناب از افکار منفی و تمرکز بر جنبه های منفی زندگی بسیار مهم است زیرا باعث می شود که احساس بی انگیزگی و ضعف کنید.

چگونه با انگیزه و متمرکز و مثبت بمانیم

یاد بگیرید که با انگیزه بمانید

در ادامه نکاتی را برای حفظ تمرکز و چگونگی تمرکز در طول زندگی خود خواهید یافت.

چگونه در طولانی مدت با انگیزه و متمرکز بمانیم؟

شماره ۱: اولویت های روزانه و هفتگی را تعیین کنید

اگر می‌خواهید روی اهداف خود متمرکز بمانید، لازم است اولویت‌هایی را در بین فهرست کارهای روزانه خود از موارد زیر تعیین کنید: «بسیار فوری و مهم» تا «غیر فوری و غیر مهم». این به شما امکان می دهد ۱(در زمان خود صرفه جویی کنید و ۲) در طول روز روی کارهایی که واقعاً مهم هستند تمرکز کنید. اگر می‌خواهید روی اهداف و مقاصد خود متمرکز بمانید، این سیستم اولویت‌ بندی آسان اما بسیار مؤثر، قطعاً باید در نظر گرفته شود.

شماره ۲

منابع انگیزشی که به دیگران کمک کرده اند با انگیزه بمانند، پتانسیل بالایی دارند که به شما هم اجازه می دهند متمرکز و با انگیزه بمانید. سعی کنید یک مربی یا الگوهایی پیدا کنید که در حال زندگی کردن با سبک زندگی شما هستند. هر یک از آنها الگوهایی را ایجاد کرده اند که این پتانسیل را دارند که برای شما نیز کار کنند. شما حتی لزوماً برای یافتن الگوهای مثبت نیازی به مربی ندارید زیرا می توانید آنها را در کتاب ها و فیلم ها نیز بیابید.

شماره ۳ سازماندهی

سازماندهی وظایف به شما امکان می دهد در زندگی روزمره خود به حداکثر کارایی برسید. سعی کنید تمرکز خود را با یک سیستم به خوبی سازماندهی شده حفظ کنید تا زندگی حرفه ای و شخصی خود را سازماندهی کنید.

استراتژی های شما برای متمرکز ماندن و با انگیزه ماندن چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

منبع:

 

۳/۵ - (۴ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx