آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟

یک نظر اضافه کنید
20 دقیقه مطالعه

آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟ ۲۲ راه افراد مفید برای رسیدن به قله

دکتر مالاچی تامپسون سوم: مشاور با کارایی بالا

عناوین مقاله
۱. از نظر عاطفی، با اهدافی واضح ارتباط داشته باشید.۲. اهداف را بصورت روزانه مرور کنید.۳. تصور کنید تا زودتر به اهدافتان برسید.۴. روز خود را دوباره اولویت بندی کنید.۵. یک لیست روزانه بسازید، نه لیست کارهایی که باید انجام دهید.۶. زود بیدار شوید.۷. با توجه به میزان فعالیت خود به بدنتان سوخت دهید.۸. با ذهن خود مانند یک دارایی رفتار کنید.۹. اطراف خود را با افراد مفید احاطه کنید.۱۰. ذهن خود را برای رشد و توسعه خود تغذیه کنید.۱۱. مربیان خود را عاقلانه انتخاب کنید.۱۲. همیشه به دنبال بازخوردی دقیق و سازنده باشید.۱۳. روز خود را از شب قبل برنامه ریزی کنید.۱۴. تمرین کامل باعث کمال می شود.۱۵. کارایی و اثربخشی متقابل نیستند.۱۶. از این ۴ تا برای داشتن اولویت بندی موثر استفاده کنید.۱۷. روی توسعه مهارت های تاب آوری سرمایه گذاری کنید.۱۸. انرژی خود را کنترل و مدیریت کنید.۱۹. ذهنیت خود را توسعه دهید و تقویت کنید.۲۰. با روانشناسان و مربیان عملکرد کار کنید.۲۱. جلسات کمتر و کوتاه تری داشته باشید.۲۲. در نه گفتن استاد شوید.ابتدا روی یک چیز کوچک تمرکز کنید.منبع:

چه کارآفرین باشید، چه صاحب کسب‌وکار یا برای شخص دیگری کار کنید، مفید بودن برای رسیدن به اوج کارتان نباید یک چالش همیشگی باشد. راز موفقیت آنقدرها هم یک راز نیست.

هنگامی که به چیزهایی که به شما انگیزه و الهام می‌دهد و همچنین آنچه شما را از مسیر دور می‌کند، تسلط پیدا کنید، تنها توانایی شما برای مهار بهره‌وری می‌تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهد.

افزایش بهره وری از جهان، می تواند مانند ایلان ماسک و ریچارد برانسون به طرز شگفت آوری ساده باشد.
در اینجا ۲۲ روش که آنها این کار را می کنند، آورده شده است:

آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟

۱. از نظر عاطفی، با اهدافی واضح ارتباط داشته باشید.

شفافیت یک عنصر ضروری برای مفید و سازنده بودن است. مشاور بازاریابی، سخنران و نویسنده پرفروش، Simon Sinek در کتاب خود به نام «با چرا شروع کنید» توضیح می دهد که در تصمیم گیری بین دستکاری یا الهام به عنوان تأثیرات قوی تر رفتار انسانی، الهام قوی تر و پایدارتر است.

وقتی با اهداف خود ارتباط عاطفی برقرار کنید، بیشتر در جستجوی راه هایی برای دستیابی به آنها خواهید بود.

۲. اهداف را بصورت روزانه مرور کنید.

هر روز صبح قبل از شروع روزتان زمانی را به مرور اهدافتان اختصاص دهید. بایستید، فکر کنید و از خود بپرسید:

《صرف نظر از اینکه روز من عالی و چالش برانگیز است یا نه آیا هنوز احساس می کنم از نظر عاطفی به این موضوع پایبند هستم؟》

به دنبال یک «بله» اساسی و قاطع و یک تغییر فیزیکی و مثبت در هیجان خود باشید. اگر این احساس را داشته باشید، بهره‌وری شما بیشتر از زمانی است که خودتان را مجبور می کنید تا برای هدفی تلاش کنید که به شما بازده سرمایه گذاری ذهنی و عاطفی را نمی دهد.

۳. تصور کنید تا زودتر به اهدافتان برسید.

توماس ادیسون مفهوم کره نور را تصور کرد و در نهایت ایده تصوری خود را به واقعیت تبدیل کرد. تحقیقات زیادی نشان داده‌اند که عملکرد فیزیکی زمانی بهبود می یابد که در تصویرسازی و تجسم دقیق درگیر شویم و همچنین حواس انسان را روشن می کند.

MRI
عملکردی اکنون نشان می دهد مغز ما تفاوت آنچه واقعی و آنچه تصور است را نمی داند. بدین طریق متوجه می شویم که استفاده از تکنیک‌های تجسم، کارایی و کیفیت کار ما را به روشی متمرکزتر و بدون نیاز به تلاش فیزیکی بسیار، تسریع بخشد.

به جای اینکه فقط تصور کنید چه چیزی ممکن است برای ناهار بخورید، رویاپردازی خود را به سمت آنچه می خواهید ببرید، تجربه کنید و تلاش های خود را احساس کنید!

آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟

۴. روز خود را دوباره اولویت بندی کنید.

در کتاب پرفروش «آن یک چیز»، گری کلر و جی پاپاسان توصیه می کنند که مدام از خود بپرسید:

《یک کاری که می توانم انجام دهم چیست، به طوری که با انجام آن، همه چیز آسان تر یا غیر ضروری شود؟》

فعالیت شما متمرکز و در راستای دستیابی به اهدافتان خواهد بود. زمان بسیار کمتری را صرف عوامل حواس پرتی می کنید که شما را از مسیر خارج می کنند و انرژی شما را می‌گیرند.

۵. یک لیست روزانه بسازید، نه لیست کارهایی که باید انجام دهید.

اینکه سرتان شلوغ باشد، لزوماً به این معنا نیست که بهره وری دارید. داشتن یک لیست طولانی از کارهایی که باید انجام دهید گاهی اوقات می تواند کاملاً شما را بی‌انگیزه کند.

تونی شوارتز، مدیر عامل پروژه انرژی، توصیه می کند که هر روز را با یک کار کلیدی شروع کنید و اطمینان حاصل کنید که تکمیل آن (پیشرفت خوب در آن) شما را به سمت دستیابی به اهدافتان حرکت می دهد.

اگر اولین کارتان، در اوایل روز کامل شد، به فعالیت دوم و سوم بپردازید. با این حال، اگر هنوز آن یک کار را کامل نکردید، روز بعد را با تکمیل آن شروع کنید. فقط زمانی به سراغ کار بعدی بروید که کار اولی را تکمیل کردید.

۶. زود بیدار شوید.

همه ما زمان یا ظرفیت ۵ کیلومتر دویدن در ساعت ۵ صبح نداریم، با این حال، تحقیقات نشان می دهد که صبح بهترین زمان برای تنظیم چارچوب خود برای یک روز پربار است. ذهن ما در این زمان از روز تازه ترین است.

قبل از هر چیز، زمانی را به مرور اهداف، اولویت های کلیدی خود در روز، ورزش و تغذیه بدن خود اختصاص دهید.

مجریان برتر چند ساعت اول خود را به پروژه های مرتبط با اولویت های اصلی خود اختصاص می دهند و جلسات و قرار ملاقات ها را به تاخیر می اندازند. تنها رضایت از دیدن آنچه که قبل از ساعت ۱۰ صبح انجام داده اید به شما کمک می کند تا سطح بهره وری بیشتری را در طول روز داشته باشید، حتی اگر سطح انرژی شما کاهش پیدا کند.

آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟

۷. با توجه به میزان فعالیت خود به بدنتان سوخت دهید.

بدن شما موتورخانه شماست، بنابراین منطقی است که برای کاری که می خواهید انجام دهد، سوخت آن را تامین کنید.

مایکل فلپس، برنده بیست و سه مدال طلای المپیک، در خارج از فصل، مانند زمانی که در مسابقات شرکت می کند، از کربوهیدرات غنی استفاده نمی کند.

اگر که شما یک ورزشکار ماهر نیستید، استفاده از این رویکرد ذهنی می تواند به معنای افزایش مصرف مواد مغذی غلیظ با گلیسمی پایین در فواصل زمانی برنامه ریزی شده باشد.

۸. با ذهن خود مانند یک دارایی رفتار کنید.

بازیگران برتر می دانند طرز فکر و سلامت روانی آنها سنگ بنای بهره وری آنها است. آنها از مواجهه خود با شرایط، افراد و رسانه‌ها محافظت می‌کنند و شرکت در فعالیت‌ها و رویدادهایی را انتخاب می‌کنند که روح‌بخش، انرژی‌بخش و مرتبط با اهداف و مقاصد آنها باشد.

از آنجایی که حس هدفمندی قوی دارند، مطالب خواندنی، شبکه سازی و فرصت های رشد شخصی را انتخاب می کنند که به آنها کمک کند تا از طریق چالش هایی که با آن مواجه هستند، رشد کنند.

۹. اطراف خود را با افراد مفید احاطه کنید.

افرادی که کمتر صحبت می کنند و بیشتر انجام می دهند شناسایی کرده و اطراف خود را با آنها محاصره کنید. حتی اگر آن افراد شکست بخورند و اشتباهات بیشتری انجام دهند، اما همچنان پیشرفت کنند، یعنی در حال پیشرفت هستند و به احتمال زیاد به نتایجی که می خواهند دست پیدا می کنند.

این کار بهتر است  از خواندن در مورد کارهایی که مجریان برتر انجام می دهند و معاشرت با افرادی که آنها را به عنوان بهترین مجری‌ها می شناسید.

برنامه‌هایی را بیابید که شیوه‌های مولد را در بر می‌گیرد و به گروه‌های متفکری بپیوندید که اعضای آن جوامع طولانی‌مدتی هستند که به طور مداوم نتایجی را که به دنبال آن هستند، درو می‌کنند.

به طور مستمر سعی کنید انتخاب کرده و زمان بیشتری را با آن افراد در مراحل فعالیتشان بگذرانید.

نه تنها بهره وری شما از سقف هم عبور می کند، بلکه منحنی یادگیری شما نیز نمایشی خواهد بود.

آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟

۱۰. ذهن خود را برای رشد و توسعه خود تغذیه کنید.

مجری های برتر خوانندگان مشتاق هستند. با تعهد به یادگیری مستمر، مسئولیت سفر خود را  بر عهده می گیرند.

اما مهم است که بدانیم در حالی که دیگران دریافته‌اند که برخی از متون خاص برای خودشان بسیار مفید است، این بدان معنا نیست که مستقیماً برای شما هم مناسب هستند، شاید مناسب باشند… اما همین حالا نه.

آنچه در حال حاضر به شما مربوط است را با ملاحظه و به طور پیوسته انتخاب کنید و مطالب دیگر را برای بعد کنار بگذارید. همیشه می توانید به آنها بازگردید.

۱۱. مربیان خود را عاقلانه انتخاب کنید.

حتی اگر در صنعتی کار نمی کنید که نیاز به توسعه حرفه ای و نظارت از طرف یک متخصص دارد، عاقلانه است که به دنبال مربی باشید.

مربیان شخصی یا حرفه ای نباید هیچ برنامه کاری عملی برای کمک به شما داشته باشند تا بتوانید بهترین مشاوره و خرد عینی را از آنها دریافت کنید.

به دنبال فرصت هایی باشید که به شما این امکان را می دهند تا به صورت تجربی یاد بگیرید یا در عمل، آنها را تحت الشعاع قرار دهید. همچنین، به دنبال چند مربی مختلف باشید. هر چه تنوع بیشتر باشد، کیفیت یادگیری بهتر و سریع تری خواهید داشت.

۱۲. همیشه به دنبال بازخوردی دقیق و سازنده باشید.

هیچ مجری برتر از بازخورد کلی یا آبکی خوشش نمی آید. اگر بازخوردی دریافت نکردید – مثبت یا منفی – آن را درخواست کنید.

اینکه به شما می گویند دفعه بعد کار را بهتر انجام دهید کمکی به پیشرفت شما نمیکند. دستورالعمل‌های تغییر را بپذیرید و از آنها استفاده کنید. به دست آوردن اینها، به شما کمک می کند تا شکست ها و اشتباهات خود را بپذیرید و همچنین به شما برنامه راه روشنی برای حرکت به جلو می دهد.

لیسیدن زخم های ناامیدی کوتاه مدت خواهد بود و هر خاطره ای از دریافت بازخورد منفی، به خبر دیروز تبدیل خواهد شد.

آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟

۱۳. روز خود را از شب قبل برنامه ریزی کنید.

بستن پرونده روز قبل با شناخت آنچه به دست آورده اید و برنامه ریزی برای انجام کارهای روز بعد برای کاهش اضطراب و خواب با کیفیت، بهتر است.

برنامه شما نباید خیلی دقیق باشد، اما با گذاشتن قلم روی کاغذ و بازتاب آن به خود، احساس خواهید  کرد که پرونده آن روز را بسته اید، همچنین کارهای ناتمامی که روز بعد در اولویت قرار دارند، تصدیق می کند.

۱۴. تمرین کامل باعث کمال می شود.

ماریا گانتر، مربی درساژ جایزه بزرگ جهان، به شاگردانش می‌آموزد که این فقط تمرین نیست که عالی می‌شود. تمرین کامل باعث کمال می شود.

اشتباه کردن اشکالی ندارد، اما حتی در تمرین، ما همیشه به دنبال دستیابی به بهترین دستاوردهای شخصی خود هستیم.

بهبود هر تکنیک یا مهارت، مستلزم اصلاح سازی مداوم است. همچنین می‌تواند با احساس ناراحتی همراه شود که اغلب نشانه‌ای از کشش و رشد است.

مجریان برتر می دانند و می پذیرند که چیزی به نام کمال وجود ندارد، اما از فرصت های تمرینی خود به قدری عاقلانه استفاده می کنند که گویی آن موقعیت تنها یک بار برایشان در زندگی اتفاق می افتد.

۱۵. کارایی و اثربخشی متقابل نیستند.

بهترین نتایج زمانی حاصل می شود که فرآیندها و تکنیک های مناسب با بهترین جزئیات اجرا شوند.

زمانی که قدم‌هایی که باید برداشته شوند، مشخص باشد، تمرکز شما بر اجرای هر یک از آن مراحل، به خوبی می تواند منجر به بهترین نتایج شود.

مطمئن شوید که برای انتخاب روش برای انجام یک کار، تحت فشار نیستید و به تصمیم خود احترام بگذارید.  سپس روی انجام هر مرحله به خوبی تمرکز کنید.

«کارآمدی انجام درست کار است. اثربخشی انجام کار درست.» ~ پیتر دراکر

آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟

۱۶. از این ۴ تا برای داشتن اولویت بندی موثر استفاده کنید.

برگزاری جلسات، مرتب‌سازی ایمیل‌ها، نهایی کردن هزینه و ارسال یک پیشنهاد تجاری جدید به وضوح غیر ترتیبی غیر مفید از کارها است. این ۴ راه حل یک راه بسیار سریع برای شناسایی فعالیت هایی است که وقت شما را تلف می کنند و موجب تقویت تمرکز بر روی چیزهایی می شود که واقعاً مهم هستند:

  • انجام دهید – بلافاصله انجام دهید.
  • تأخیر – برنامه ریزی کنید تا بعداً به آن بازگردید.
  • وکالت دادن – فعالیت را به فردی بسپارید که ظرفیتی بهتر برای تکمیل آن دارد.
  • رها کردن – آن را برای همیشه رها کنید.

هر زمان که در تصمیم گیری برای اینکه چه اتفاقی باید بیفتد مشکل داشتید، اعمال یکی از این چهار راه را به عنوان یک قانون در نظر بگیرید تا سریعتر، آسان تر و موثرتر تصمیم گیری کنید.

۱۷. روی توسعه مهارت های تاب آوری سرمایه گذاری کنید.

مجریان برتر مهارت های کنترل هیجانی عالی دارند و در مشاهده و تسلط بر احساسات دیگران ماهر شده اند.

مجریان برتر خودآگاهی را از طریق یادگیری تکنیک های مقابله و مدیریت استرس مانند مدیتیشن و تمرکز حواس، تقویت می کنند که به آنها کمک می کند تا سریعاً آنچه را که برای بهبودی و بازگشت بهتر و قوی تر باید انجام دهند، تشخیص دهند.

مجریان برتر روی توسعه شخصی سرمایه گذاری می کنند، زیرا می دانند که باید مانند فردی باشند که نتایج عالی می گیرد، حتی قبل از اینکه نتیجه عالی را بدست آورند.

۱۸. انرژی خود را کنترل و مدیریت کنید.

مدت زمانی که هر روز بصورت نشسته می گذرانیم با ۱۲ مایلی که یک انسان معمولی روزانه پیاده روی می کند بسیار متفاوت است. تحقیقاتی درباره اثرات کم‌تحرکی، نشان می‌دهد که افزایش تحرک حتی برای ۱۰ درصد جمعیت، می‌تواند از مرگ ۵۳۳۰۰۰ نفر در سراسر جهان جلوگیری کند.

در بررسی چنین تحقیقاتی، نیلوفر مرچنت، نویسنده و سخنران مستقر در سیلیکون ولی به داشتن بازه ها «راه رفتن و صحبت کردن» متوسل شده است. مرچنت می گوید که او نه تنها اثرات مفید  پیاده روی ۲۰ تا ۳۰ مایل در هفته را بر روی خود احساس می کند، بلکه می گوید که شنونده بهتری شده است زیرا این فعالیت او را مجبور می کند روی موضوعی که درباره اش بحث می شود، تمرکز کند.

دفعه بعد که استراحت داشتید، پیاده روی کنید یا پنج دقیقه حرکات یوگا یا کششی انجام دهید.

آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟

۱۹. ذهنیت خود را توسعه دهید و تقویت کنید.

وقتی با چالش‌های سختی روبه‌رو می‌شویم و احساس می‌کنیم درگیرشدن شده ایم، کارول دوک، استاد روانشناسی در دانشگاه استنفورد، می گوید بعنوان تمرین مرتباً از خود بپرسیم که آیا دیدگاه‌ها و احتمالات دیگری وجود دارد که هنوز نمی‌توانیم ببینیم؟

با پرسیدن این سوال از خودمان، نشخوار فکری و پسرفت را متوقف کرده و شروع به فعال کردن بخشی از مغزمان می‌کنیم که به ما کمک می‌کند راه خود را برای یافتن راه‌حل، پیدا کنیم.

۲۰. با روانشناسان و مربیان عملکرد کار کنید.

مجریان بسیار مفید به دنبال حمایت و کمک به یک تیم هستند، اما نه فقط کارمندان و همکاران.
همکاری با یک مربی برای توسعه اهداف و برنامه های آینده، مسئولیت پذیری شما را افزایش می دهد.

مزیت کار با یک روانشناس اجرایی، به این معنی است که می توانید انسدادها، مقاومت ها و رفتارهای غیرقابل توضیحی را که باعث شده درگیر شوید، درک و کشف کنید.

می توانید اهداف هوش هیجانی و همچنین تکنیک ها و استراتژی های تناسب اندام ذهنیتی را برای افزایش بهره وری، عملکرد و بهبود نتایج خود، ایجاد کنید.

۲۱. جلسات کمتر و کوتاه تری داشته باشید.

شریل سندبرگ، مدیر اجرایی فیس بوک توصیه می کند که یک جلسه با تعداد کمی از افراد، یک دستور کار مختصر و یک ساعته در صورتی که موارد کلیدی دستور کار در ۱۵ دقیقه اول پوشش داده شود، داشته باشید.

مدیرعامل و رئیس اتحادیه رنو-نیسان-میتسوبیشی، کارلوس گون توصیه می‌کند که زمان کمتری نسبت به درخواست افراد در جلسه اختصاص داده شود و می‌گوید که این امر باعث می‌شود تا در دستور کار مؤثرتر، دقیق‌تر و مستقیم‌تر عمل کنند.

اگر واقعاً به تمام زمان جلسه که طبق برنامه مشخص شده نیاز ندارید، وقت ارزشمند خود را هدر ندهید.

۲۲. در نه گفتن استاد شوید.

وقتی موفقیت افزایش پیدا می کند، مردم متوجه می شوند و با درخواست های جدید در خانه شما را می زنند. دعوت‌ها، درخواست‌های کمک و حمایت، هر چقدر هم که چاپلوسانه و معتبر باشد، می‌توانند به سرعت شما را از مسیر خارج کنند.

چند پاسخ که با احترام قدردانی می‌کنند، اما توضیح می‌دهند که چرا نمی‌توانید به این درخواست‌ها احترام بگذارید، به شما کمک می‌کند تا روابط خوبی داشته باشید و در عین حال از زمان، انرژی و منابع خود محافظت کنید.
در واقع از نه گفتن و چرخاندن چرخ های بهره وری خود احساس خوبی خواهید داشت.

آیا رازی برای موفقیت وجود دارد؟

ابتدا روی یک چیز کوچک تمرکز کنید.

پس از بررسی ۲۲ روشی که افراد مفید توسط آنها به اوج می رسند، ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید.

راز موفقیت در اینجا این است که یک زمینه را انتخاب کرده و برای تمرکز بر روی آن زمان معینی را مشخص کنید تا زمانی که به طبیعت دوم شما تبدیل شود.

به عنوان مثال، ممکن است یک ساعت زودتر به رختخواب بروید تا یک ساعت زودتر بیدار شوید تا به نوعی فعالیت بدنی انجام دهید. هنگامی که بر این امر تسلط پیدا کنید، می توانید به تلاش برای احاطه خود با افراد مفید، ادامه دهید.
نکته اینجاست که برای رسیدن به قله، نیاز به تمرین مداوم است.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/789823/secret-to-success
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx