رابطه لانگ دیستنس چیست؟

یک نظر اضافه کنید
16 دقیقه مطالعه

رابطه لانگ دیستنس چیست؟

آیا شما هم نام روابط لانگ دیستنس (از راه دور) را شنیده اید؟ می دانید تعریف آن چیست؟ گونه های مختلفی برای عشق می توان در نظر گرفت؛ با وجود این، هنگام تصور یک رابطه تنها چیزی که به ذهن خواهد رسید، دو فرد دارای احساسات مشترک است. اما برای افرادی که دور از هم هستند چگونه خواهد بود؟ در این مقاله، روابط لانگ دیستنس با دقت بررسی خواهند شد؛ در واقع طی این مقاله به این موضوع خواهد پرداخت که رابطه لانگ دیستنس چیست؟ و در ادامه توضیحاتی راجع به ویژگی ها و مشخصات آن برای مخاطبان ارائه خواهد شد.

رابطه لانگ دیستنس چیست؟

پیوند صمیمی میان دو نفر را می توان به عنوان رابطه از راه دور یا لانگ دیستنس مطرح کرد؛ بر خلاف روابط رایج، رابطه لانگ دیستنس بین افرادی برقرار می شود که از لحاظ جغرافیایی با هم فاصله دارند؛ به همین دلیل این رابطه با کاهش تعاملات و ارتباطات رو در رو میان طرفین مواجه خواهد شد و یا به طور کلی فاقد چنین ارتباطاتی خواهد شد.

به طور معمول پایه این گونه از روابط، پیوند عاطفی از نوع عمیق است و اعتماد، ابراز محبت پیوسته و وفاداری تشکیل دهنده این پیوند هستند. برقراری این پیوند از طریق ارتباطات و گونه ای توافق است.

ترجیح اغلب افراد جوان این است که تعاملاتی به صورت مستقیم و رو در رو داشته باشند؛ زیرا روابط لانگ دیستنس را بر پیوند عاطفی و ناملموس مبتنی می دانند. با این حال این گونه روابط در افرادی که در سن و موقعیت تحصیل در دانشگاه هستند رایج تر است.

رابطه لانگ دیستنس چیست

ویژگی های رابطه لانگ دیستنس چیست؟

دلیل کشش افراد به سوی روابط لانگ دیستنس ( از راه دور)

آغاز روابط لانگ دیستنس (از راه دور) می تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ مانند:

1) تبادل احساسات برای افرادی که به صورت همزمان در بازی های ویدئویی آنلاین، برنامه های آموزشی زبان و موارد مشابه شرکت کرده اند و از این طریق با یکدیگر آشنا شده اند.

2) مقابله با شرایطی که انزوای اجتماعی را نیاز دارد و این رابطه مکانیسم آن است. مانند افرادی که در زندان هستند و با هم دوست شده اند.

3) برای حفظ رابطه ای که آغاز آن مرسوم و رو در رو بوده است، اما به هر دلیلی طرفین ناچار به نقل مکان به نقطه ای دیگر در جهت دست یابی به فرصت تحصیلی و یا شغلی شده اند.

4) برخی از درمانگران، افراد بیماری که به اضطراب اجتماعی مبتلا هستند را از طریق تشویق آنها به روابط لانگ دیستنس انجام می دهند؛ به این ترتیب حساسیت این افراد نسبت به ارتباطات چهره به چهره آزمایش خواهد شد و در نهایت ممکن است این حساسیت برطرف شود.

5) اعطای فرصت زندگی در کشورهای دیگر از طریق شریک زندگی، دلیل دیگری است که برخی از افراد را به سوی روابط لانگ دیستنس جذب می کند. این حالت برای افرادی پیش می آید که برای دریافت شهروندی در پی ازدواج با ساکنان دیگر کشورها هستند.

رابطه لانگ دیستنس چیست

انواع رابطه لانگ دیستنس چیست؟

با وجود این که برخی تغییرات و استثناها در این زمینه وجود دارند امکان تشخیص دو گونه روابط لانگ دیستنس وجود دارد:

انواع رابطه لانگ دیستنس چیست؟

  • افرادی که پیش تر با یکدیگر بوده اند، در واقع مدت زمان با هم بودن آنها طولانی بوده است، اما در حال حاضر بنا به اقتضای شرایط ناچار به جدایی هستند؛ ممکن است این جدایی موقتی باشد و یا طولانی شود.
  • زوج هایی که آشنایی آنها به صورت آنلاین و یا مکاتبه ای بوده است و ملاقات حضوری نداشته اند. این نوع رابطه بسیار شناخته شده است و می توان گفت که قدیمی است.

در این دسته بندی، چهار زیر مجموعه وجود دارد که می توان به وضوح آنها را تشخیص داد:

1) افرادی که تصمیم به زندگی و ملاقات دائمی طرف مقابل خود هستند، این مورد زندگی مشترک و تعهد را در بر می گیرد که متعارف تر است.

2) افرادی که لذت آنها در زندگی جداگانه است اما تمایل دارند گاهی اوقات ملاقات داشته باشند. این حالت بستگی به وضعیت اقتصادی طرفین دارد.

3) افرادی که موافق حفظ فاصله هستند و متمایل به برقراری ارتباط از طریق پیام، نامه، ویدئو و تماس هستند. اما این نوع ارتباط به طور معمول موفقیت کمتری دارد، زیرا به احتمال زیاد در نهایت فرو خواهد پاشید.

4) افرادی که تمایل به حفظ وفاداری عاطفی دارند.

ویژگی ها و مشخصات رابطه لانگ دیستنس چیست؟

دو مفهوم عشق و فاصله را نمی توان با هم ترکیب کرد. در هنگام آغاز یک رابطه با هر فردی باید صمیمیت فیزیکی برقرار باشد؛ رابطه نیازمند همراهی با طرف مقابل، لمس و در آغوش گرفتن است.

رابطه لانگ دیستنس چیست

فواید رابطه لانگ دیستنس چیست؟

 

در صورتی که یکی از طرفین ناچار باشد که از دیگری به دلایل مختلف جدا شود، رابطه باید به شیوه های گوناگون تغییر کند و با موقعیت جدید سازگاری پیدا کند. در این صورت برای ادامه دادن رابطه و یا مقاومت در برابر تغییر و اتمام رابطه، مشکلی بزرگ به وجود خواهد آمد.

اگرچه این موضوع، رایج است اما رابطه لانگ دیستنس، آوازه خوبی ندارند؛ اما نمی توان گفت که همه این روابط پایان خوبی ندارند زیرا هر قانونی دارای استثنا نیز هست.

در حال حاضر شبکه های اجتماعی سبب آسان تر شدن ارتباطات شده اند. قابلیت دیدن و شنیدن طرفین در ارتباط آنلاین را می توان بخشی اساسی در رابطه به شمار آورد.

پرداختن به موضوع روابط لانگ دیستنس جدید نیست. عشق از راه دور را می توان لحظه ای دانست که طرفین یک زوج و یا یک رابطه، ساکن در یک شهر، کشور و یا قاره نباشند و امکان ملاقات آنها طی یک ماه و یا شاید هم یک سال وجود نداشته باشد.

امروزه شبکه های اجتماعی، کنفرانس های ویدئویی، پلتفرم های پیام رسان، اپلیکشن ها و موارد مشابه سبب شده است تماس دائمی صرف نظر از محل سکونت برقرار شود.

در حال حاضر شرایط مانند قرن نوزدهم یا نیمه ابتدایی قرن بیستم نیست. فاصله قابلیت ایجاد مشکلات وسیع برای زوج ها را دارد. به دلیل وجود مفهوم مکاتبه، پایداری روابط لانگ دیستنس (از راه دور) به وجود آمده است.

ویژگی های کلیدی رابطه لانگ دیستنس چیست؟

رابطه لانگ دیستنس دارای ویژگی هایی است که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد:

رابطه لانگ دیستنس چیست

خصوصیات رابطه لانگ دیستنس چیست؟

علت تداوم رابطه لانگ دیستنس چیست؟

زنده ماندن رابطه در درجه اول مهم است. به طور معمول خانم ها تمایل دارند که شریک زندگی خود را در کنارشان ببینند و در واقع دوست ندارند که با شریک زندگی خود کیلومترها فاصله داشته باشند. در واقع آنها متمایل هستند که شریک خود را ببینند، از حضور شریک شان بهره مند شوند، مدت زمانی را با فرد مورد نظرشان در مکان های عمومی سپری کنند و موارد دیگر.

این مورد به نقطه قرارگیری رابطه وابسته است یا به عبارت دیگر مدت زمان رابطه. ممکن است در شروع رابطه، آتش روزهای اول بتواند دوری را بی اثر کند و شاید هم باعث بیشتر شدن شور و شوق دیدن شود. اما در صورتی که ارتباط در حال طی کردن سیر نزولی خود باشد؛ در واقع رابطه مراحل اولیه خود را طی کند و مدت زمان زیادی از آن گذشته باشد، فاصله سبب افزایش مشکلات به طور تصاعدی خواهد شد. در چنین مواقعی تلفن و اینترنت، بحران طرفین را پیچیده تر خواهند کرد.

بر عکس اگر سرمایه گذاری روی رابطه مثل برنامه ریزی برای آینده توسط طرفین انجام شده باشد، رابطه آسان تر خواهد شد.

به عنوان مثال می توان زن و شوهری را در نظر گرفت که مدت زمان زیادی را به زندگی با یکدیگر سپری کرده اند اما به طور ناگهانی مجبور شده اند خانه را ترک کنند و به مدت چندین ماه جدا از هم زندگی کنند. اگر استحکام رابطه آنها بالا باشد و اعتماد زیادی بین آنها وجود داشته باشد و همچنین به دلیل وجود دورنمای ملاقات دوباره در تاریخی معین، احتمال دوام رابطه بالا خواهد بود.

رابطه لانگ دیستنس چیست

روش زنده نگه داشتن رابطه لانگ دیستنس چیست؟

نقش و اهمیت فاصله در رابطه لانگ دیستنس چیست؟

فاصله، ویژگی دیگر رابطه لانگ دیستنس است و به صورت نسبی است. برای مثال در صورت وجود داشتن فاصله بیش از 100 مایل برای طرفین و یکی از آنها دارای اتومبیل باشد، شاید مشکل بزرگی ایجاد نشود. در مثالی دیگر هر دو طرف به بلوغ نرسیده اند و امکان رفتن به محل سکونت طرف مقابل برای آنها آسان نباشد، فاصله همواره یکسان اما ممکن است ملاقات حضوری رخ ندهد و یا کاهش پیدا کند.

برای زندگی شهری و مدرن شاید 100 مایل مهم نباشد. اما در این مثال هم محل زندگی مهم است؛ فرض کنید اگر 100 مایل فاصله دو شهر بزرگ باشد و مکان سکونت طرفین در مرکز شهر باشد وسیله ای مانند قطار می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

با وجود این در صورتی که طرفین ساکن روستاهای گمشده و یا شهرهای کوچک باشند استفاده از قطار کافی به نظر نمی رسد و به احتمال بسیار بالا باید قطار عوض شود، اتوبوس و تاکسی استفاده شود و غیره؛ همین موارد سبب افزایش هزینه و زمان برای ملاقات حضوری طرفین موجود در یک رابطه خواهد شد.

به وجود آمدن پرواز ارزان قیمت یکی دیگر از موارد مربوط به مسافت و فاصله است. ارتباط راه دور که طرفین در دو شهر بزرگ دارای پرواز ارزان قیمت سکونت دارند از شهرهای کوچک با پرواز معمولی امکان پذیرتر است. تغییر پرواز نیز امکان پذیر است که هزینه ها را افزایش می دهد. بنابراین به طور کلی می توان گفت که امکان ملاقات حضوری وابسته به موقعیت مالی طرفین ارتباط نیز است.

رابطه لانگ دیستنس چیست

نقش فاصله در رابطه لانگ دیستنس چیست؟

 

مزایای رابطه لانگ دیستنس چیست؟

نمی توان گفت که رابطه لانگ دیستنس (رابطه از راه دور) ساده است؛ این رابطه نیازمند تعهد، فداکاری و انگیزه طرفین تا دست یابی به نتیجه مطلوب است.

به همان میزانی که شادی عدم حضور شریک زندگی در مواقع نیاز پیچیده و دشوار باشد؛ رابطه لانگ دیستنس از جنبه های مثبتی برخوردار است که شاید ارزش داشته باشد یک بار امتحان شود.

تعاملات و ارتباطات مهم

زوج هایی که در حال زندگی کردن با یکدیگر هستند زمان زیاد برای دعوا کردن با هم به دلایل مختلف دارند. دعوا هر چند به علتی بی اهمیت و احمقانه سبب تضعیف و از بین رفتن رابطه خواهد شد. زوج هایی که رابطه لانگ دیستنس (از راه دور) دارند با محدودیت زمانی مواجه هستند؛ بنابراین تلاش آنها این است که از همین مدت زمان کوتاه، نهایت استفاده را داشته باشند.

قدردانی بیشتر

در هنگام ارتباط با فردی در دوردست، طرفین به رزرو تاریخی که برای ملاقات حضوری معین شده است خواهند پرداخت و تلاش خواهند کرد سپری شدن وقت آنها با یکدیگر بیشتر باشد.

این موضوع این مفهوم را خواهد رساند که طرفین سعی دارند که برای کارهای روزمره خود برنامه ریزی داشته باشند و در جستجوی شیوه های جدید تفریح، سپری کردن اوقات فراغت و آشنا شدن با مکان های جدید باشند.

اما این ارتباط تنها به نباید برای لذت بردن از اوقات با هم بودن شما باشد، بلکه باید امکان ارزیابی و سنجش میزان دوست داشتن طرف مقابل را طرفین بدهد. در این صورت رابطه ارزشمندتر تلقی خواهد شد و تلاش بیشتری برای به نتیجه رسیدن آن صورت خواهد گرفت.

رابطه لانگ دیستنس چیستمزایای رابطه لانگ دیستنس چیست؟

تعهد بزرگتر

طرفین یک رابطه لانگ دیستنس ( از راه دور) صبورتر هستند، پذیرش رفتارهای طرف مقابل در آنها بیشتر است و در پی شناسایی بهتر طرف مقابل خود هستند.

اگرچه رابطه لانگ دیستنس با مشکلاتی مانند تنها سپری کردن شب ها، عدم امکان تماس با طرف مقابل و نیازمند او بودن مواجه می شود؛ زوج های این ارتباط تعهد بیشتری نسبت به زوج های موجود در دیگر روابط (روابطی که مکان سکونت طرفین به یکدیگر نزدیک و یا در یک شهر است) دارند. علت این است که تمایل و تلاش در جهت نتیجه دادن رابطه از مشکلات رابطه لانگ دیستنس قدرتمندتر است.

شیوه موفق شدن در رابطه لانگ دیستنس چیست؟

در این رابطه ممکن است میل به ملاقات طرف مقابل، لمس و به اشتراک گذاشتن فعالیت های روزمره و موارد دیگر سبب ایجاد اختلاف و فاصله شود. اما نباید بتواند به رابطه پایان بدهد. اندکی مراقبت، سازماندهی و افزایش ارتباطات موجب آسان شدن کار خواهد شد.

روابط لانگ دیستنس ( از راه دور) امکان بلوغ و رشد فردی را به طرفین می دهد؛ به طوری که اگر ملاقاتی صورت گیرد تعادل، سلامت و قدرت رابطه حفظ خواهد شد.

زوج های این گونه از روابط دارای احساسات شفافی هستند، لذت آنها از رابطه بیشتر است، مشکلات احمقانه را کنار می گذارند و همواره در پی این هستند که چگونه بهتر در کنار یکدیگر قرار داشته باشند؛ به این ترتیب استفاده بهتری از رابطه خواهند داشت.

موفقیت در رابطه لانگ دیستنس چیست؟

موفقیت در رابطه لانگ دیستنس چیست؟

منبع :

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx