زندگینامه ماریو گوتزه – فوتبالیست

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

زندگینامه ماریو گوتزه - فوتبالیست

پادکست زندگینامه ماریو گوتزه فوتبالیست

بیوگرافی ماریو گوتزه (زندگینامه ورزشکاران)

ماریو گوتزه بازیکن آلمانی تیم های دورتموند و بایرن مونیخ می باشد که بیشتر فوتبال دوستان وی را به خاطر گل او در مرحله ی نهایی جام جهانی به یاد دارند؛ جایی که گوتزه موفق شد تک گل تیم ملی آلمان را در بازی فینال در برابر آرژانتین به ثمر برساند و به بازیکن محبوب ژرمن ها تبدیل شود.

این بازیکن که فراز و نشیب های زیادی را در طی دوران فوتبالی خود تجربه کرده در حال حاضر اوضاع خوبی در باشگاه بایرن مونیخ ندارد و روی نیمکت این تیم قرار دارد، این در حالی بود که گوتزه پیش از پیوستن به بایرن و زمانی که در دورتموند بازی می کرد، بازیکن فیکس این تیم به حساب می رفت، اما در نهایت او نیز راه سایر بازیکنان آلمانی را در پیش گرفت و مانند بسیاری دیگر از ستارگان فوتبال آلمان تصمیم گرفت به بایرن بپیوندد و روی نیمکت یک تیم بزرگ نشستن را به حضور در باشگاهی مثل دورتموند ترجیح دهد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصدا داریم نگاهی به زندگی نامه ماریو گوتزه این بازیکن فوتبال محبوب ژرمن ها بیاندازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی ماریو گوتزه

دوران کودکی و نوجوانی ماریو گوتزه

ماریو گوتزه در تاریخ سوم ژوئن سال 1992 در شهر ممینگن آلمان به دنیا آمد. پدر او که یورگن گوتزه نام دارد یک استاد دانشگاه در دورتموند می باشد. برادر بزرگ ترش نیز که فابیان نام دارد در آکادمی فوتبال دورتموند در حال فعالیت می باشد. فلیکس نیز دیگر برادر ماریو می باشد که در تیم زیر 15 ساله های دورتموند بازی کرده و در حال حاضر در تیم اصلی بایرن مونیخ حضور دارد؛ اما ماریو را می توان عضو اصلی خانواده گوتزه به شمار آورد. ماریو که پرورش یافته ی باشگاه دورتموند می باشد، از سن هشت سالگی در این باشگاه حضور پیدا کرد و با حمایت های پدر خودش توانست به یکی از بازیکنان قابل این تیم تبدیل شود.

ماریو گوتزه از همان ابتدای حضور در تیم نونهالان دورتموند سعی کرد مسیر حرفه ای گری را دنبال کند و با این که به عقیده ی بسیاری از کارشناسان فوتبال بازیکن چندان بزرگی نیست، اما به این دلیل که فوتبال را به صورت حرفه ای دنبال کرده است همینک در بایرن مونیخ توپ می زند. ماریو در زمان کودکی بازی در تیم های دیگری هم چون روزنبرگ و آینتراخت هابورچ را نیز تجربه کرد، اما در نهایت چون می دانست برای پیشرفت بایستی به سمت یک باشگاه حرفه ای برود به دورتموند رفت و در این تیم به یکی از بازیکنان قابل اعتماد مربیان مختلف تبدیل شد.

ماریو گوتزه

آغاز فعالیت حرفه ای

نظم بسیار بالای آلمان ها باعث شده تا فعالیت های اصلی آن ها با دیسیپلین خاصی پیگیری شود. فوتبال نیز در آلمان درست مانند صنعت خودروسازی یکی از فعالیت های اصلی و در اصل صنعتی پر سود به حساب می آید و ژرمن ها سعی کرده اند با برنامه ریزی منظم بازیکنان حرفه ای و مستعد را از همان کودکی شناسایی کنند و به تیم های بزرگسال وارد کنند.

ماریو گوتزه نیز همین وضعیت را داشته و برای ورود به فوتبال حرفه ای راه سختی را در پیش نداشته است. او که از سال 2009 به تیم بزرگسالان دورتموند راه پیدا کرد و توانست در بوندسلیگا به میدان برود، توانست با یک عملکرد مناسب به بازیکن محبوب مربی باشگاه تبدیل شود و با توجه به سن پایین خود مهم ترین سرمایه ی باشگاه دورتموند به حساب بیاید. ماریو در بیش از 4 سال حضور مستمر خود در دورتموند در 83 بازی برای این تیم به میدان رفت و موفق شد تا 22 گل را برای این تیم به ثمر برساند و در نهایت و درست مثل خیلی دیگر از بازیکنان هم باشگاهی خود با پیشنهاد بایرن مونیخ رو به رو شد و به این باشگاه پیوست.

ماریو گوتزه با حضور در بایرن مونیخ فرصت چندانی برای حضور در میدان پیدا نمی کرد و اکثرا به عنوان بازیکن جانشین و ذخیره در ترکیب این تیم ریشه دار و پر افتخار حاضر بود. او که در مجموع سه سال در بایرن مونیخ حضور داشت، موفق شد تا 22 گل را برای این تیم به ثمر برساند، ولی در نهایت به دلیل آن چه بی توجهی سران باشگاه عنوان کرد، تصمیم گرفت تا به تیم سابق خود یعنی دورتموند بازگردد، اما هیچ موقع نتوانست به آن بازیکنی تبدیل شود که طرفداران دورتموند از وی انتظار داشتند.

در حقیقت نیمکت نشینی بایرن مونیخ اثر منفی خودش را بر روی عملکرد ماریو گذاشته بود و فوتبال او با افت بسیاری رو به رو شده بود. از طرفی ابتلای ماریو گوتزه به بیماری ضعف عضلانی سبب شد تا مسیر افول او با سرعت بیشتری پیگیری شود. در این بیماری، فرد بایستی بیش از 15 ساعت در روز بخوابد که خب به طور قطع، یک بازیکن فوتبال در صورت ابتلا به این بیماری با مشکلات فراوانی رو به رو خواهد شد. این گونه بود که پپ گواردیولا او را در لیست فروش بایرن مونیخ قرار داد و یواخیم لوو نیز خطی قرمز بر روی نام ماریو گوتزه در تیم ملی آلمان کشید. گرچه ماریو سرانجام توانست از چنگ این بیماری با موفقیت بگریزد، اما مطمئنا بازگشت وی به همان فوتبال همیشگی نیاز به معجزه دارد؛ معجزه ای که به روایت خودش به زودی اتفاق خواهد افتاد.

زندگی خصوصی ماریو گوتزه

زندگی خصوصی ماریو گوتزه

ماریو گوتزه در کریسمس سال 2015 با اهدای یک حلقه زیبا به آن کاترین مدل معروف آلمانی نامزدی خود را اعلام کرد. اما در مسابقات فینال جام حذفی حلقه نامزدی اش را در دست نداشت و این موضوع باعث ایجاد شایعاتی در مورد او و آن کاترین شد ولی هیچ خبر قطعی در مورد جدایی آن ها منتشر نشد.

تا این که چندی پیش، دقیقا پس از مسابقات جام جهانی روسیه با دختری که دو سال از خودش بزرگ تر است، در یک مراسم بسیار ساده در یک کلیسا حضور پیدا کرد و با او پیمان زناشویی بست. آن ها در مایورکا اسپانیا جشن ازدواج خود را برپا کردند.

عکس های ماریو گوتزه

ماریو گوتزه

زندگینامه ماریو گوتزه

بیوگرافی ماریو گوتزه

بیوگرافی ماریو گوتزه

ماریو گوتزه

بیوگرافی ماریو گوتزه

ماریو گوتزه

ماریو گوتزه

افتخارات ماریو گوتزه

عناوین و افتخارات ماریو گوتزه

1 – کسب عنوان قهرمانی در مسابقات بوندسلیگای آلمان در سال های 2011 و 2012 میلادی به همراه دورتموند

2 – قهرمانی در مسابقات جام حذفی فوتبال آلمان در سال های 2012 و 2017 میلادی به همراه تیم فوتبال دورتموند

3 – مقام نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا به همراه دورتموند در سال 2013

4 – قهرمانی در مسابقات بوندسلیگا به همراه بایرن مونیخ در سال های 2014 ، 2015 و 2016 میلادی

5 – عنوان نخست در جام حذفی فوتبال آلمان در سال های 2014 و 2016 به همراه بایرن مونیخ

6 – قهرمانی در سوپرجام فوتبال اروپا در سال 2013 به همراه بایرن مونیخ

7 – کسب عنوان قهرمانی در مسابقات جام جهانی باشگاه ها به همراه بایرن مونیخ در سال 2013

8 – قهرمانی در جام ملت های زیر 17 سال اروپا در سال 2009 میلادی به همراه تیم ملی آلمان

9 – کسب مقام قهرمانی در جام جهانی فوتبال 2014 به همراه تیم ملی آلمان

10 – کسب جایزه پسر طلایی فوتبال آلمان در سال 2011

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx