زندگینامه فیلیپ لام – فوتبالیست

4 comments
10 Min Read

زندگینامه فیلیپ لام – فوتبالیست

پادکست زندگینامه فیلیپ لام فوتبالیست

بیوگرافی فیلیپ لام (زندگینامه ورزشکاران)

فیلیپ لام نام یکی از محبوب ترین فوتبالیست های تاریخ آلمان می باشد که به دلیل بی حاشیه بودن و همچنین بازی بسیار خوبش در جهان شناخته می شود. مدافع راست تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن مونیخ که سال ها در سطح اول فوتبال اروپا بازی کرد، خیلی زود از دنیای فوتبال کنار رفت و ترجیح داد تا در اوج از فوتبال کشور کناره گیری نماید.

این بازیکن مونیخی در بیش از ۱۰۰ بازی ملی برای تیم ملی آلمان به میدان رفت و از جمله بازیکنانی بود که در روز بازی دوستانه با تیم ملی ایران وارد کشور ما شد. بازیکن محبوب بایرنی ها با خداحافظی خود از دنیای فوتبال موجی از غم و اندوه را در میان هواداران به وجود آورد؛ عده ی زیادی بر این باور هستند که با خداحافظی فیلیپ لام از فوتبال، تیم ملی آلمان و هم چنین بایرن مونیخ در پست دفاع راست با مشکل جدی رو به رو می باشند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم نگاهی به زندگینامه ی فیلیپ لام این فوتبالیست محبوب داشته باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی فیلیپ لام

فیلیپ لام در تاریخ ۱۱ نوامبر سال ۱۹۸۳ و در شهر مونیخ آلمان غربی متولد شد. این بازیکن که کار خود را از باشگاه گرن مونشن شروع کرد، از همان ابتدا تصمیم گرفت فوتبال را به عنوان هدف اصلی زندگی خود انتخاب کند و درس و تحصیل را به طور جدی ادامه ندهد.

تمرکز روی فوتبال برای لام نتیجه داد و او خیلی زود به یکی از بازیکنان تیم نوجوانان اف ته گرن مونشن تبدیل شد. او برای ۶ فصل برای این باشگاه به میدان رفت و توانست به عنوان یکی از بهترین بازیکنان نوجوان، لیگ های پایه آلمان انتخاب شود.

عملکرد خوب فیلیپ لام در باشگاه های نوجوانان و جوانان باعث شد تا نظر باشگاه بایرن مونیخ نسبت به او جلب شود. در نهایت این بازیکن با عقد قراردادی به بایرن مونیخ پیوست و به یکی از بزرگ ترین بازیکنان این تیم تبدیل شد.

فیلیپ لام

آغاز فعالیت حرفه ای

پیوستن به باشگاه بایرن مونیخ به معنای تحقق تمامی رویاهای فیلیپ لام بود؛ او اکنون توانسته بود در یکی از بزرگ ترین باشگاه های فوتبال کشورش حاضر شود. باشگاهی که همه ساله بیشترین سهم ملی پوش را در تیم های ملی مختلف داراست. اما فیلیپ با ورود به این تیم با توجه به سن پایینی که داشت ابتدا به تیم دوم بایرن مونیخ قرض داده شد و در لیگ بوندس لیگا ۲ به میدان رفت.

او در دو فصلی که برای «بایرن مونیخ بی» بازی کرد به بازیکن اصلی این تیم تبدیل شد و مجموعا در ۶۳ بازی برای این باشگاه به میدان رفت و ۲ گل را هم وارد دروازه ی حریفان کرد. عملکرد خوب در تیم دوم بایرن، سرمربی وقت مونیخی ها را به این فکر وا داشت که او را به تیم اصلی بیاورد؛ اما فیلیپ نتوانست آن طور که باید سرمربی تیم را راضی کند و در نهایت با توافقی که با باشگاه اشتوتگارت صورت گرفت وی برای دو فصل راهی این تیم شد، تا هم فرصت بازی بیشتری پیدا کند و هم با تجربه ی بیشتر به بایرن مونیخ باز گردد و به بازیکنی بزرگ برای این باشگاه تبدیل شود.

عملکرد خوب فیلیپ لام در اشتوتگارت نظرات را به سوی بازی او جلب کرد. همگان از او به عنوان بهترین دفاع راست تاریخ نام می بردند. از طرفی فیلیپ در پست هافبک دفاعی نیز به میدان می رفت و بدین ترتیب به یک بازیکن دو پسته تبدیل شده بود که می توانست با نظر سرمربی در میدان تغییر مکان دهد. دو فصل حضور در اشتوتگارت و در نهایت ۵۳ بازی برای این تیم تجربه ای بی نظیر را برای فیلیپ لام به وجود آورد، اما حالا وقت آن بود تا او شایستگی های خودش را در تیم اصلی بایرن مونیخ نشان دهد.

فیلیپ برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی بایرن مونیخ کار سختی نداشت چرا که بیسنته لیزارازو، دفاع راست بایرن وضعیت خوبی را سپری نمی کرد. این گونه بود که فیلیپ لام در بایرن مونیخ به ترکیب اصلی راه پیدا کرد و در طی سال ها حضور در این تیم به موفقیت ها و افتخارات بسیاری هم راه دست یافت. باشگاه های زیادی سعی کردند تا او را به خدمت بگیرند که از این میان می توان به بارسلونا اشاره کرد، اما بایرن مونیخ به هیچ صراطی مستقیم نبود و حاضر نبود یکی از جوان ترین و بهترین بازیکنان تیمش را در اختیار تیم های دیگر بگذارد.

حضور در تیم ملی از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ نیز از دیگر افتخارات قابل ذکر فیلیپ لام می باشد. او در این مدت بازی های فوق العاده ای را از خودش به نمایش گذاشت و چه در دوره ی کلینزمن و چه در دوره ی یواخیم لوو، بازیکن محبوب ژرمن ها در پست دفاع راست به حساب می آمد. فیلیپ در مجموع ۱۱۳ بازی را در تیم ملی آلمان انجام داد و ۵ گل را نیز برای تیم کشورش به ثمر رساند. هم چنین او به عنوان کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل جام قهرمانی را بالای سر برد و در همین مسابقات از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

پس از این خداحافظی وی برای ۳ فصل دیگر برای بایرن مونیخ به میدان رفت، اما در نهایت در بیستم می سال ۲۰۱۷ و در بازی تیمش مقابل فرایبورگ از دنیای ورزش کناره گیری کرد و به ۱۶ سال حضور پر افتخار خود در دنیای فوتبال پایان داد. فیلیپ لام هنوز تصمیمی برای بازگشت به دنیای فوتبال از طریق مربیگری نگرفته است و بایستی منتظر ماند و دید که آیا می توانیم یکی از بهترین دفاع راست های تاریخ را در قامت یک سرمربی موفق ببینیم یا خیر.

زندگی شخصی فیلیپ لام

زندگی شخصی فیلیپ لام

فیلیپ لام یکی از بازیکنان بی حاشیه ی فوتبال دنیا است که همواره در مراسم های خیریه بسیاری شرکت می کند و از بسیاری از جنبش های انسان دوستانه حمایت می نماید. فیلیپ در سال ۲۰۱۰ با کلودیا شاتنبرگ ازدواج کرد و این دو در حال حاضر صاحب دو فرزند دختر و پسر به نام های لنیا و جولیان می باشند. او و خانواده اش هم اکنون در مونیخ آلمان زندگی می کنند.

عکس های فیلیپ لام

فیلیپ لام

بیوگرافی فیلیپ لام

زندگینامه فیلیپ لام

زندگی نامه فیلیپ لام

فیلیپ لام

فیلیپ لام

فیلیپ لام

فیلیپ لام

زندگینامه فیلیپ لام

فیلیپ لام

عکس فیلیپ لام

فیلیپ لام

فیلیپ لام

عناوین و افتخارات فیلیپ لام

فیلیپ لام همواره یکی از بازیکنانی بوده که همیشه افتخارات زیادی را با تیم های خود به دست آورده است. شش قهرمانی در بوندس لیگا به همراه بایرن مونیخ و شش قهرمانی در جام حذفی آلمان را در کنار یک قهرمانی چمپیونز لیگ قرار دهید تا ببینید که این بازیکن از نظر باشگاهی به تمام افتخارات ممکن دست پیدا کرده است.

در زمینه ی ملی نیز او به همراه تیم ملی آلمان در سال ۲۰۱۴ به مقام قهرمانی دست پیدا کرد و در یورو ۲۰۰۸ نیز با شکست برابر اسپانیا به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کرد.

کسب عنوان قهرمانی در ۸ دوره مسابقات لیگ فوتبال آلمان موسوم به بوندس لیگا در سال های ۲۰۰۳، ۲۰۰۶، ۲۰۰۸، ۲۰۱۰، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی

کسب ۸ عنوان قهرمانی در جام حذفی فوتبال آلمان در سال های ۲۰۰۳ ، ۲۰۰۵ ، ۲۰۰۶ ، ۲۰۰۸ ، ۲۰۱۳ ،۲۰۱۰ ، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶

قهرمانی در مسابقات سوپرجام باشگاه های آلمان در سال های ۲۰۱۰ ، ۲۰۱۲ ، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی

قهرمانی در مسابقات لیگا پوکال در سال ۲۰۰۷

قهرمانی در لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا در سال ۲۰۱۳ میلادی

کسب عنوان سومی در جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ به همراه تیم ملی فوتبال آلمان

کسب رتبه سوم مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ میلادی به همراه تیم ملی آلمان

مقام دوم در جام ملت های اروپا ۲۰۰۸ به همراه آلمان

کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی فوتبال به همراه تیم ملی آلمان در سال ۲۰۱۴ میلادی

لازم به ذکر است که وی در سال ۲۰۰۸ عضو تیم منتخب سال فیفا و در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ نیز عضو تیم منتخب سال یوفا قرار گرفته است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx