زندگینامه راجر فدرر – قهرمان مسابقات تنیس

1 نظر
9 دقیقه زمان مطالعه

زندگینامه راجر فدرر – قهرمان مسابقات تنیس

بیوگرافی راجر فدرر (زندگینامه ورزشکاران)

راجر فدرر بازیکن حرفه ای و مشهور تنیس است که بسیاری از مفسران ورزشی و منتقدان تنیس وی را به عنوان برترین تنیسور تاریخ جهان اعلام کرده اند. وی در ۲۳۷ هفته ی پیاپی و در مجموع بیش از ۳۰۲ هفته در جایگاه نخست فهرست مردان شماره یک تنیس جهان قرار داشته است. فدرر تاکنون ۲۰ گرند اسلم تنیس را به دست آورده و پنج سال متوالی قهرمان مسابقات تنیس ویمبلدون (یکی از چهار رویداد بزرگ ورزش تنیس) بوده است. او از سن ۲۰ سالگی پس از فوت مربی خود، دیگر مربی نداشته و همچنین به زبان های انگلیسی، سوئدی، آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی نیز تسلط کامل دارد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، برای اطلاع از زندگینامه راجر فدرر این قهرمان دوست داشتنی با ما همراه باشید.

دوران کودکی راجر فدرر

دوران کودکی

در زندگی نامه راجر فدرر اینگونه آمده است که : راجر فدرر در ۸ اوت ۱۹۸۱ در شهر بازل سوئیس متولد شد. نام پدرش «رابرت» و مادرش «لینت» است. آن ها پس از به دنیا آمدن راجر به منطقه ای در حومه ی شهر بازل به نام مانچسین تغییر مکان دادند.

خواهر راجر می گوید: او از ۶ سالگی مسابقات بزرگ ویمبلدون و استرالیا را با اشتیاق دنبال می کرد و همین علاقه سبب شد پدرمان او را در سن ۸ سالگی در مدرسه تنیس ثبت نام کند. زمانی که راجر ۱۰ ساله شد، تمام مردم شهر با هیجان زیاد از بازی فوق العاده ی او در زمین تنیس صحبت می کردند. جالب تر این است که راجر وقتی حریفان خود را با ضربات دیدنی و جانانه شکست می داد، آن ها را در آغوش می گرفت و می گفت: دفعه ی بعدی شما مرا می برید.

راجر با جدیتی که داشت خیلی زود در این رشته پیشرفت کرد و توانست در ورزش تنیس به ستاره ای بزرگ تبدیل شود. البته در ابتدا در کنار تنیس، فوتبال هم بازی می کرد اما پس از مدتی تصمیم گرفت با رها کردن فوتبال تمرکز خود را روی تنیس معطوف کند، به همین دلیل زمانی که ۱۳ ساله بود، برای تحصیل در آکادمی حرفه ای تنیس زادگاه خود را ترک کرد و عازم زوریخ (بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر در کشور سوئیس) شد.

آغاز فعالیت حرفه ای راجر فدرر

آغاز فعالیت حرفه ای

راجر تا ۱۶ سالگی دائم مصدوم می شد، به همین دلیل نمی توانست به طور دقیق و منظم تمریناتش را دنبال کند. ولی بالاخره در سال ۱۹۸۸ پس از بهبودی مصدومیت هایش، توانست به دنیای حرفه ای تنیس وارد شده و به اتحادیه تنیسورهای حرفه ای جهان ملحق شود.

فدرر در بدو ورودش به جمع حرفه ای های تنیس، با بیون بورگ قهرمان حرفه ای آن سال ها، مواجه شد و از او شکست خورد. ولی این شکست ها برای راجر درس های بزرگی به همراه داشت تا او را در مسیر رشد قرار دهد و از او قهرمانی پرآوازه بسازد.

در سال ۱۹۹۸ راجر فدرر به تیم دیویس کاب سوئیس پیوست این در حالی بود که او کم سن و سال ترین عضو این گروه بود اما توانست به عنوان بهترین تنیسور تیم برگزیده شود. مسابقات تنیس میلان نخستین مسابقه ی راجر در سطح جهان بود که در آن توانست به مقام قهرمانی نایل گردد. این قهرمانی در سال ۲۰۰۱ برای راجر فدرر رقم خورد تا سرآغازی برای قهرمانی های درخشان او در سال های متمادی باشد.

فعالیت حرفه ای راجر فدرر

راجر از فواصل زمانی سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ فقط یک بار برنده گرند اسلم شد. زانوی او در سال ۲۰۱۶ زمانی که فرزندانش را به حمام برده بود، آسیب جدی دید به همین دلیل مجبور به عمل جراحی شد. مشکل زانو به همراه مصدومیت کمر او سبب شد راجر از مسابقات فاصله بگیرد.

در مسابقات ویمبلدون زمانی که تلاش می کرد فورهند میلوش رائونیچ (تنیس باز اهل کانادا) را بازگرداند، با صورت به شدت زمین خورد و در نهایت رضایت داد که از راکتی با صفحه ی بزرگ تر استفاده نماید.

با وجود این ها راجر فدرر در سال ۲۰۱۷، ۳ قهرمانی گرند اسلم را به دست آورد و در مسابقات ژانویه ۲۰۱۸ اوپن استرالیا در حالی که فقط دو نیمه را در فینال به رقیبان خود واگذار کرده بود، به پیروزی رسید.

میزان درآمد راجر فدرر

میزان درآمد

راجر فدرر را می توان در شمار پردرآمدترین ورزشکاران جهان دانست. وی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ از سوی مجله ی فوربز به ترتیب به عنوان پنجمین، دومین، هفتمین، پنجمین و چهارمین بازیکن پردرآمد جهان اعلام شده است.

فدرر از سال ۱۹۹۸ تاکنون که به جمع حرفه ای ها پیوسته، ۴۵ میلیون دلار جایزه دریافت کرده است. او به جز سال اول به طور میانگین، سالیانه حدود چهار ونیم میلیون دلار درآمد دارد. مورد مهم درباره راجر این است که با شکستن رکورد جوایز نقدی پیت سمپراس (تنیسور بازنشسته آمریکایی که در گذشته عنوان تنیس باز شماره یک جهان را داشت)، در حال حاضر از این جهت نیز در صدر موفق ترین تنیس بازان جهان قرار دارد.

راجر فدرر در سال ۲۰۱۳ به عنوان پردرآمدترین بازیکن تنیس معرفی شد. او هم اکنون به طور سالیانه حدود چهل تا پنجاه میلیون یورو از طریق جوایز و اسپانسرهای خود، از جمله نایک، رولکس و کردیت سوئیس درآمد دارد.

عکس های راجر فدرر

عکس های راجر فدرر

راجر فدرر - تنیسور برتر دنیا

راجر فدرر

برترین تنیس باز جهان - راجر فدرر

فرزندان راجر فدرر

زندگی شخصی راجر فدرر

زندگی شخصی

در سال ۲۰۰۸ راجر ناکامی های پیاپی را تجربه می کرد که برای او به کابوسی واقعی تبدیل شده بود، به گونه ای که حتی برای طرفدارانش نیز شکست های او غیرقابل باور بود. تجربه ی چند باخت پی در پی در مقابل نفر دوم رده بندی بهترین های تنیس به نام رافائل نادال (تنیس باز معروف اسپانیایی) او را از حالت خوب خود خارج نمود.

راجر در طول یک سال آن قدر باخت تا اختلاف امتیاز او با نفرات دوم و سوم در جدول به طور فاحشی کاهش یافت. او سرانجام جایگاه خود را در جدول رده بندی به نادال تسلیم نموده و به رتبه دوم تنزل پیدا کرد. در این بحبوحه بود که راجر خبر ازدواجش را در سایت شخصی خود منتشر کرد.

میرکا فدرر اصالتا اهل اسلواکی است و تابعیت سوئیس دارد. او از راجر حدودا سه سال بزرگ تر است، میرکا در مسابقات بازی های المپیک تابستانی ۲۰۰۰ سیدنی (به نام بازی های هزاره و بازی های المپیاد بیست و هفتم معروف است) یکی از اعضای تیم تنیس زنان سوئیس بود.

فرزندان راجر فدرر

آشنایی راجر با میرکا سبب شد که او به همین مسابقات بازگردد. بالاترین رتبه ی میرکا در رده بندی جهانی تنیس در سپتامبر ۲۰۰۱، عنوان هفتاد و ششمی است. ولی در سال ۲۰۰۲ به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه ی پا به طور رسمی بازنشستگی خود را اعلام نمود.

میرکا و راجر در یازدهم آوریل ۲۰۰۹ در شهر ریان (یکی از شهرهای سوئیس) با یکدیگر ازدواج کردند. برخلاف تصور بسیاری از افراد، مراسم ویژه ای برای ازدواجشان برگزار نشد، به صورتی که تنها نزدیکان و دوستان عروس و داماد امکان حضور در مراسم را داشتند.

این زوج دوست داشتنی در جولای سال ۲۰۰۹ صاحب دو دختر دوقلو به نام های «چارلین ریوا» و «میلا رز» شدند و در سال ۲۰۱۴ نیز پسران دوقلوی آن ها با نام های «لئو» و «لنارت» به دنیا آمدند.

افتخارات راجر فدرر

افتخارات راجر فدرر

  • ۲۰ عنوان قهرمانی در مسابقات گرند اسلم
  • کسب مقام سوم و مدال برنز در المپیک سیدنی
  • کسب مدال طلا در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن در بخش دو نفره
  • کسب مدل نقره در بازی های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن
  • فتح مسابقات تنیس آزاد آمریکا و اوپن ویمبلدون در پنج سال پیاپی
  • قهرمان مسابقات آزاد استرالیا در سال ۲۰۱۸ و کسب عنوان مسن ترین قهرمان گرند اسلم در ۴۵ سال اخیر
۱.۶/۵ - (۲۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx