دوره پر مخاطب ( کارشناس جذب شوید ) دارای بیش از 100 هزار مخاطب در سراسر دنیا
اطلاعات بیشتر و ثبت نام

زندگینامه تیری هانری – فوتبالیست

بیوگرافی تیری هانری (زندگینامه ورزشکاران)

در زندگی نامه ی تیری هانری اینگونه آمده است که : تیری ملقب به تی تی در ۱۷ اوت ۱۹۷۷ در لیس الیس فرانسه متولد شد. هانری در ابتدا قصد داشت به یک دونده در ماده دو ۱۰۰ متر تبدیل شود به همین خاطر تمریناتش را زیر نظر عمویش که یک دونده دو ۱۰۰ بود شروع کرد امّا رفته رفته دریافت که علاقه زیادی به بازی فوتبال دارد و با توجه به اینکه سرعت در فوتبال نقش مهمی دارد تصمیم گرفت رشته ورزشی خود را تغییر دهد و به طرف فوتبال روی بیاورد. تیری بعد از اینکه دریافت که در این رشته دارای استعداد فراوانی است.

هانری دوران کودکی خود را با توپ فوتبال گزراند. بعد از کمی قد کشیدن با مسافرت به کشورهای گوناگون و تماشای بازی های فوتبال، تجربه اش بیشتر و بیشتر شد. در سن ۱۳ سالگی تیری پا به عرصه ی حرفه ای گذاشت. در سال ۱۹۹۵ به تیم موناکو فرانسه پیوست و اولین بازی رسمی خود را در برابر ریوال در سن ۱۷ سالگی تجربه نمود. قدرت تهاجمی تیری همه را متعجب ساخته بود و مطبوعات او را پدیده ای جوان در فوتبال جهان معرفی نمودنند. در سال ۱۹۹۶ در مسابقات جام جهانی زیر ۲۰ سال در مالزی به همراه تیم فرانسه شرکت نمود. ۲ سال بعد و در سال ۱۹۹۸ در وطن خود طعم جام جهانی را چشید و با چند بازی درخشان خود را به جهانیان معرفی کرد.

کار خود را در باشگاه موناکو که یکی از بهترین باشگاه های فرانسه بود آغاز نمود و رفته رفته به یک بازیکن ثابت در این تیم مبدل شد به همین خاطر او مورد توجه مسئولین باشگاه یوونتوس ایتالیا قرار گرفت و در سال ۱۹۹۹ به مدت ۳ ماه به تیم یوونتوس نقل مکان کرد. افت تیری هانری در سری آ ایتالیا باعث گردید به یک بازیکن درجه ۳ تبدیل شود. بعد از مدتی او مورد توجه آرسن ونگر که خود نیز مانند تیری هانری یک فرانسوی است قرار گرفت و به باشگاه آرسنال نقل مکان کرد در ابتدا او از طرف تماشاچیان تیم مقابل و حتی تماشا چیان تیم خودی بخاطر بازی ضعیفش مسخره میشد. اما به تدریج با زدن چند گل حیاتی برای آرسنال به یک بازیکن کلیدی و بسیار با ارزش تبدیل شد.

 در آغاز کار خود در آرسنال، با دنیس برکمپ هلندی همبازی بود. در کنار او به بازی می پرداخت و روز به روز استعدادهای خویش را به معرض نمایش می گذاشت. بعد از مدتی تبدیل به مهاجم اصلی تیم آرسنال شد. حتی در یورو ۲۰۰۰ و جام جهانی ۲۰۰۲ کره و ژاپن تیم فرانسه را همراهی کرد. در فصل ۲۰۰۵ – ۲۰۰۴ در ۳۴ بازی حضور داشت و در مجموع با ۲۱ گل ۳ کارت زرد و بدون کارت قرمز برای آرسنال گلزن و مفید بود. در فصل ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷ با مصدومیت روبه رو شد و نتوانست به بازی بپردازد. بعد از آن پس از ۷ سال آرسنال را ترک کرد و به آبی و اناری پوشان پیوست. در فصل اول حضورش نتوانست ارزش هایش را به نمایش بگذارد.

تیری هانری و همسرش

تیری هانری در سال ۲۰۰۴ با نیکول مری ازدواج کرد و در سال ۲۰۰۵ صاحب دختری به نام تی هانری شد. او، هم اکنون از زن خود جدا شده و در شهر بارسلون زندگی میکند.

عکسهای تیری هانری

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۲۰

افتخارات تیری هانری

برترین بازیکن جوان فرانسه در سال ۱۹۹۶

قهرمانی جام جهانی ۱۹۹۸

قهرمانی جام ملت های اروپا ۲۰۰۰

قهرمان جام کنفدراسیون ها در سال های ۲۹۹۱ و ۲۰۰۳

دارنده ی توپ طلای جام کنفدراسیون ها در سال ۲۰۰۳ با۴ گل زده

کاپیتان تیم زیر ۱۸ سال فرانسه

برنده ی کفش طلا یی انگلستان در فصل ۲۰۰۲ – ۲۰۰۱ با ۲۳ گل و در فصل ۲۰۰۴ – ۲۰۰۳ با ۳۰ گل

بهترین بازیکن سال فرانسه در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵

نایب قهرمانی جام باشگاه های اروپا درسال ۲۰۰۶

نایب قهرمانی جام جهانی در سال ۲۰۰۶

بهترین گلزن تاریخ فوتبال فرانسه و آرسنال

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
مشاوره ثبت نام دوره