زندگینامه مانی مشعوف – Bebe

نظرات 3
12 دقیقه مطالعه

زندگینامه مانی مشعوف - Bebe

بیوگرافی مانی مشعوف

مانی مشعوف، بیش از چهار دهه از عمر خود را برای توسعه کارآفرینی در عرصه خرده فروشی پوشاک و لوازم آرایشی و تزیینی بانوان در آمریکای شمالی صرف نموده و در حال حاظر، در فهرست 10 ایرانی میلیاردر مقیم خارج از کشور می باشد. کسب و کار مشعوف، امروزه بستری برای برند سازی و خلق ایده‌ های نوآورانه بزرگان صنعت فشن را فراهم کرده تا بتوانند ایده‌ ها و محصولات خودشان را مانند کیم کارداشیان و خواهرش، از طریق فرصت آفرینی آقای مشعوف، تجاری سازی و معرفی کنند. 

مانی مشعوف مؤسس موفق فروشگاه‌های Bebe

کارآفرینان بزرگان دنیا، همه در 2 اصل، مشترک هستند: یکی خود ساختگی و دیگری تلاش بی وقفه و مشتاقانه. یعنی چی؟ در کلام ساده تر بیان کنیم که یک کارآفرین موفق، فردی است که ابتدا، اعتماد به نفس داشته و برای رسیدن به اهدافی که از قبل تعیین کرده، به قابلیت‌ ها و استعدادهای خود و توان مشارکتی دیگران، ایمان داشته باشد. کارآفرینان، معمولاً افراد خود ساخته ای هستند که تلاش میکنند، فرصت آفرینی کرده و این فرصت‌ ها را تبدیل به ظرفیت‌ های مادی و معنوی کنند. همه اینها، توسط افراد خود ساخته که تلاش گر هستند، به دست می‌ آید. دوم، کارآفرینان و افراد موفق در عرصه‌ های مختلف، افراد تلاش گری هستند. تلاش گر از نوع خستگی ناپذیری، نه از نوع دیدن نیمه خالی لیوان! نه از نوع نقد زمان و مکان و پاک کردن صورت مساله! نه! از نوع تلاش مشتاقانه برای پیشرفت و رسیدن به هدف عالی. تلاش مشتاقانه توسط افرادی که مشتاقانه فکر کرده و حرکت می نمایند، امکان پذیر هست.

تلاش مشتاقانه را معمولاً افراد انرژی مثبت به قول روان شناس ها، در دستور کار دارند. افراد انرژی مثبت، بیشتر اوقات افراد موفقی هستند. چرا که سیگنالهای کیهانی را به سمت خود جذب خواهند کرد تا همه سلول‌ های بدنشان به سمت و سوی هدف و کسب موفقیت متمرکز شوند. این همان قانون جذب هست که در مستند مشهور راز به آن اشاره شد. آری! افراد موفق، افراد انرژی مثبت و مشتاق هستند که تنها دنبال موفقیت نبوده، بلکه تشنه موفقیت و فرصت آفرینی هستند! باید بپذیریم که آنان که سنگ را بر روی سنگ میگذارند و از هیچ، همه چیز خلق می کنند، انسان های خود ساخته مشتاق و فعالی هستند که خود را باور کردند. همین!

صحبت خوبی شد. باور کردن خود. یعنی ” اونی که باید باشی باش!”. شاید ما، استعداد نویسندگی داشته باشیم، اما این استعداد را باور نکنیم و بر روی آن ممارستی نمی کنیم یا می توانیم آشپز خوب بشویم و رستورانی را با حداقل امکانات راه اندازی و مدیریت کنیم یا نقاش یا موزیسین خلاقی باشیم. فهم این استعدادها و توان افزاکردن استعدادها و کارکردن بر روی آنها، شاید در طول زمان به ما اثبات کند که یک نویسنده مشهور، نقاش حرفه ای یا یک آشپز و رستوران دار موفق شدن، برای ما میتواند خیلی بهتر از یک حسابدار معمولی در شرکتی خصوصی با حقوق ثابت و پاره وقت باشد! ارزش نقاشی کشیدن یا تمرین موزیک و حتی دریافت مهارت های آشپزی ملی و بین المللی، شاید در زمان حاضر، ارزش نداشته باشد، اما می تواند در آینده یک دارایی و ثروت برای خیلی ها بشود.

در زمان حال سرمایه گذاری کنیم و به فکر سود آینده باشیم، موضوعی هست که هم در زندگی افراد موفق دیده میشود و هم یک شیوه محاسبه ارزش سود آتی در علم حسابداری تحت عنوان future value of an annuity هست. محاسبه ارزش آینده یک دارایی. می خواهد سهم باشد، می خواهد صرف زمان برای آموزش یک ابزار موسیقی یا خط و نقاشی و آشپزی و مکانیکی باشد، می خواهد هر چیز دیگری باشد. ما باید این را فرا بگیریم که هر چیز را با تمرین، صرف وقت و برنامه ریزی می توانیم هدایت کرده و از آن ثروت آفرینی کنیم. یعنی همان ارزش افزوده!

زندگینامه مانی مشعوف - Bebe

موضوعی که در زندگی موفق آقای دکتر مشعوف می توان مشاهده کرد.

پس، باور کردن قابلیت های خودمان و حرکت به سمت نقطه های هدفی که از قبل برنامه ریزی شده است و به قول زعمای مدیریت، نگاه پروژه ای داشتن به همه چیز، سبب می‌ گردد تا روز به روز و هفته به هفته، ما به هدف خود نزدیک شویم.

نمی توان زندگی مانی مشعوف را بررسی کرد اما به ظرفیت هایی که سبب شد تا ایشان یک فرد خود ساخته و تشنه موفقیت و کسب هدف باشد، اشاره نکرد. خود ساختگی و انسان دوستی مانی مشعوف که زمینه موفقیت های گسترده کسب و کار او در قاره آمریکا را سبب شد، موضوعی بود که در مراسم اعطای درجه دکترای افتخاری دانشگاه دولتی کالیفرنیا به وی، مورد اشاره قرار گرفت.

در زندگی نامه مانی مشعوف اینگونه آمده است که: مانی مشعوف در سال ۱۹۳۸ در تهران متولد گردید و در سنین نوجوانی به آمریکا رفت و تحصیلات خود را در رشته علوم سیاسی در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو در سال ۱۹۶۶ میلادی به پایان رساند. مانی مشعوف تا قبل از افتتاح اولین بوتیک bebe در سال ۱۹۷۶، صاحب یک استیک فروشی بود. اولین فروشگاه bebe در سان فرانسیسکو و در دوره ای افتتاح گردید که سایز بندی لباس‌ های زنانه منحصر به سه دسته کلی کوچک، متوسط و بزرگ میشد. مانی مشعوف با بررسی اینکه برخی از گروه های سنی، نه در سایز کوچک و نه متوسط قرار دارند اقدام به نوآوری در نظام سنتی سایز بندی نمود تا بتواند در قالب سایزهای جدید، حساسیت‌ها و سلیقه‌های گروه‌های سنی بینابینی را همراه با روند تغییرات مد، پوشش دهد. این نوآوری سریعاً مورد استقبال قرار گرفته و راه را برای موفقیت او هموار کرد.

فروشگاهی که مانی مشعوف راه اندازی کرده است دارای شعبات بسیاری در آمریکا است، طیف وسیعی از پوشاک و زیورآلات مورد نیاز خانم ها را طراحی و تولید کرده و محصولات خود را تحت نام های تجاری the bebe، bebeSPORT و 2 b bebe بفروش میرساند. مجموعه فروشگاه های bebe شامل 312 فروشگاه می‌ باشد که 215 عدد از آنها تحت عنوان بی بی،32 عدد تحت نام 2 بی بی بی، 64 عدد تحت نام بی بی اسپرت (bebeSPORT)، و آخری نیز بنام زیورآلات بی بی (bebe accessories) مشغول بکار می باشند.
شاید جالب باشد بدانید که نام تجاری bebe، برخلاف تصور عموم، ارتباطی با کلمه “بی بی” در فارسی ندارد، بلکه اشاره به بحث فلسفی “بودن یا نبودن” در نمایشنامه هملت دارد. مانی مشعوف معتقد است که باید سرمایه بدست آمده را صرف امور متعالی تر نمود. با آنکه فعالیت های سخاوتمندانه وی طیف وسیعی از امور را در بر می گیرد، اما از نظر مانی توجه به آموزش مهم ترین امور است او تاکنون کمک های بسیار فراوانی به نهادهای خیریه نموده است و اخیراً نیز بواسطه مشارکت چشمگیرش، از طرف بنیاد Make-a-Wish در لس آنجلس مورد تقدیر قرار گرفته است. کمک افراد موفق و کارآفرین در آمریکا به دانشگاه ها و کالج های این کشور، تاریخی بیش از 200 سال دارد. دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا، یکی از یهترین و موفق ترین مراکز آموزشی  این کشور هست که اثر آن با کمک خیرین راه اندازی شد و امروز، در زمره 5 دانشگاه برتر آمریکا و جزو 100 دانشگاه برتر جهان هست.

افتتاح فروشگاه‌ های زنجیره ای bebe در آمریکا، معمولاً با حضور سلبریتی ها همراه می‌ شود که بارها، کیم کارداشیان، ملکه سلفی بازهای جهان را به خود دیده است.  سایت مانی مشعوف از سال 1998 میلادی طراحی و راه اندازی شده است و یکی از قدیمی ترین سایت‌ های خرده فروشی مربوط به عرضه لوازم مخصوص بانوان در آمریکای شمالی محسوب میشود. البته نه به وسعت و قدرت وال مارت و آمازون! پرتال این فروشگاه، هزاران قلم، پوشاک زنانه را در کنار زیورآلات و هم چنین، لوازم آرایشی و بهداشتی مخصوص خانمها ارائه میکند و قابلیت ارسال رایگان را نیز برای خریدهای بیش از 100 دلار در نظر گرفته است.

زندگینامه مانی مشعوف - Bebe

کیم کارداشیان در افتتاحیه یکی از شعب bebe Stores

خانواده کارداشیان، با آقای مانی مشعوف همکاری خوبی را در توسعه کسب و کار ایشان با تولید زیورآلات مخصوص از سال 2010 میلادی آغاز نموده است و به همین خاطر، کارداشیان ها را باید سفیران تبلیغاتی آقای مشعوف و فروشگاه‌ هایش بدانیم.

مانی مشعوف اخیراً اعلام کرده بود که قصد دارد تا 59 % سهام خود را در این فروشگاه های زنجیره ای واگذار کند. به هر حال، همانند مایکروسافت که با بیل گیتس شناخته میشود، بی بی استور بدون مشعوف، شناخته شده نیست. مسیری که مانی مشعوف رفته هست، شباهات زیادی به مسیر بیژن پاکزاد، طراح مد فقید ایرانی مقیم آمریکا دارد.
بررسی موفقیت مانی مشعوف در آمریکا، محفل بزرگان برندهای معروف پوشاک و زیورآلات جهان، در این گفتار نمی گنجد. اما آن چه مسلم است، استراتژی‌ های کسب و کار خلاقانه و موفق آقای مشعوف در توسعه فروشگاه های خود به بیش از 300 شعبه در سراسر آمریکاست. الگوهای کسب و کار موفق و اثربخش آقای مشعوف، توانسته است نه تنها بستر کارآفرینی خلاق را فراهم کند و 10ها هزار نفر را در این کشور مشغول کند، بلکه در برابر برندها و فروشگاه‌ های غولی چون وال مارت و میسیز آمریکا، یک برند و فروشگاه معتبر را ارائه کند. آن هم با فکر ایرانی و تلاش خستگی ناپذیری که سبب شد تا وی را در فهرست میلیاردرهای جهان قرار دهد. همان روشی که بیژن پاکزاد، تا همین اواخر دنبال کرد و سبب شد تا نام ایرانیان در قاره آمریکا، هم چنان به عنوان ملیتی مهاجر موفق، خلاق و تاریخ ساز شهره و فعال باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx