۱۳ قانون طلایی موفقیت را بشناسید

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

یکی از مهمترین دغدغه های افراد خصوصا جوانان این است که چگونه می توان در زندگی به موفقیت دست یافت. مفهوم این واژه برای هر فردی متفاوت است. برخی موفقیت را در کسب ثروت می دانند، برخی قدرت بر دیگران را نشانه موفق شدن به حساب می آورند و برخی افراد دیگر رویای این را دارند که تاثیر مثبتی بر جهان بگذارند.

حصول موفقیت به راحتی امکان پذیر نیست. برای کمک به انسان ها در دستیابی به این هدف، افراد متخصص و موفق در سراسر دنیا، کتاب ها و مقالات زیادی نوشته اند و توصیه ها و راهکارهایی در این زمینه ارائه داده اند. در مقاله پیش رو، ۱۳ قانون طلایی موفقیت به همراه تعدادی از توصیه های این بزرگان ارائه شده است.

۱۳ قانون طلایی موفقیت چیست؟

 

راهکارهای موفق بودن در زندگی زیاد است و هر کس بنابه تعریف خود از موفقیت در زندگی، سعی در رسیدن به آن دارد. در ادامه این مقاله ۱۳ قانون طلایی موفقیت توضیح داده شده است. اگر واقعا می خواهید بدانید که در زندگی چگونه موفق شوید، دانستن این نکات ضروری است.

بزرگ فکر کنید

از نظر میکل آنژ، هنرمند بزرگ دوره رنسانس، بزرگترین خطر برای انسان ها این نیست که هدف خود را بزرگ انتخاب می کنند و قادر به دستیابی به آن نیستند، بلکه بزرگترین خطر این است که هدف انسان آنقدر کوچک باشد که به آن برسد. تصور کنید که اگر او زمانی تصمیم می گرفت که این جاه طلبی خود را کنار بگذارد، آنگاه بشریت از چه موهبت بزرگی بی بهره می ماند.

اغلب مردم معمولا تصمیم می گیرند که رویاهای کودکی خود را کنار بگذارند و به واقعیت های زندگی می پردازند. آنها از انجام کارهای بزرگ صرف نظر می کنند و به زندگی ساده تری خو می گیرند. میکل آنژ، خطر جامعه ای با چنین انسان های سطحی گرایی را گوشزد کرده است و بلندپروازی را قانون طلایی موفقیت می داند.

شغلی را انتخاب کنید که دوستش دارید

اگر از شغلی که انتخاب می کنید، متنفر باشید، موفقیت در این شغل مانند این است که زندگی خود را با نفرت پر کنید. چرا به جای انجام کاری که دوستش دارید، توان و انرژی خود را باید روی شغلی بگذارید که هیچ علاقه ای به آن ندارید. فعالیت در زمینه مورد علاقه انگیزه لازم برای ادامه حرکت فرد را ایجاد می کند و در صورت بروز مشکلات، تحمل آن ها به مراتب آسان تر و موفقیت شیرین تر خواهد بود. در واقع موفقیت در شغل مورد علاقه به معنای تحقق آرزوهای دیرینه فرد است.

اگر هنوز علاقه خود را پیدا نکرده اید، با ما در پرورش افکار همراه باشید که به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

یاد بگیرید که چگونه زندگی خود را متعادل نگهدارید

چگونه زندگی خود را متعادل نگهدارید

 

اغلب اوقات، مردم فکر می کنند که برای موفق بودن در زندگی باید موفقیت را هدف زندگی خود قرار دهند. شخصی ممکن است این تصور را داشته باشد که شغلش او را به موفقیت می رساند و ساعت های طولانی را کار کند. این امر به قیمت از دست دادن استراحت، سلامتی و داشتن زندگی لذت بخش خواهد بود.

گاهی ممکن است فردی، وجود دوستان و ارتباطات زیاد در اطرافش را نشانه موفقیت در زندگی بداند و در زمینه شغلی دستاورد خوبی نداشته باشد. در این صورت ممکن است شغل خود را از دست بدهد و توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را نیز نداشته باشد و بعد از مدتی قطعا دوستانی هم در اطرافش باقی نخواهند ماند. آنگاه فرد به این مسئله پی خواهد برد که این دوستان به مثابه مگسان گرد شیرینی هستند تا دوستان واقعی.

تعادل بین کار و زندگی باعث موفقیت همه جانبه فرد می شود و یکی از موارد قانون طلایی موفقیت است.

از شکست نترسید

شکست، فرصتی برای شروع دوباره و این بار هوشمندانه عمل کردن است. توماس ادیسون بعد از چندین تلاش ناموفق در اختراع لامپ معتقد بود که شکست نخورده ، بلکه صدها راه برای اختراع لامپ یاد گرفته است. هر تلاش ناموفق از گام های اساسی برای رسیدن به موفقیت به شمار می رود.

از شکست ها درس بگیرید. سعی کرده و در جهت بهبود عملکرد خود از آنها استفاده کنید و فعالیت هایی را که ممکن است مانند قبل به شکست منجر شود را انجام ندهید و روش خود را در انجام کارها تغییر دهید.

در رسیدن به موفقیت، ثابت قدم باشید

اگر واقعا به موفقیت خود مطمئن نباشید، هر شکستی صدمه بیشتری برای شما به همراه دارد و هر عقب نشینی از مسیر، سرعت کسب موفقیت و رشد فردی شما را کاهش می دهد. بدون اشتیاق فراوان برای موفق بودن، کسب موفقیت دشوار است. به خودتان، اهدافتان و راهی که برای رسیدن به آن انتخاب کرده اید، ایمان داشته باشید و در این راه ثابت قدم باشید.

شخصی عملگرا باشید

افراد موفق به ندرت عقب نشینی می کنند و از اتفاقات خوب یا بد نمی هراسند. هیچ گاه از خارج شدن از محدوده امن خود نهراسید. اگر برای انجام کاری روش بهتری به ذهنتان می آید، آن را انجام دهید. حتی اگر با شکست مواجه شدید، دوباره آن را امتحان کنید. هر ایده ای هر چقدر هم عالی باشد، اگر به مرحله اجرا نرسد، محکوم به شکست است. در واقع اصلا چیزی شروع نشده است که بخواهد موفق باشد یا شکست بخورد.

نکته مهم دقیقا همین است که منتظر زمان مناسب نباشید، زمان مناسب را ایجاد کنید و هر آنچه را که برای بهبود شرایط خود و کسب ثروت لازم است، انجام دهید.

به توانایی خود برای موفقیت ایمان داشته باشید

برای موفقیت ایمان داشته باشید

 

والتر دیزنی، بنیانگذار شرکت والت دیسنی جمله معروفی در زمینه ایمان به توانایی انجام کار دارد؛ مبنی بر اینکه” اگر بتوانی چیزی را تصور کنی، پس می توانی انجامش دهی.”

ممکن است در مسیر رشد فردی در اطراف شما افرادی به مسیر و هدف شما تردید داشته باشند؛ از این افراد دوری کنید، زیرا لحظه ای که دیگر باور و یقین رسیدن به موفقیت خود را از دست دهید، لحظه ای است که این رویا را به طور کل از دست داده اید.

ارتباطات مثبت را گسترش دهید

از نظر روزولت، رئیس جمهور سابق آمریکا، مهمترین عامل اصلی موفقیت، دانش و توانایی کنار آمدن با مردم به شمار می رود. کلید رهبری خوب، ارتباط خوب و مناسب با همکاران و سایر افراد است.

از ارائه ایده های جدید نهراسید

متاسفانه خانواده و سیستم آموزشی از همان ابتدای کودکی به بچه ها آموزش می دهند که مانند دیگران فکر و عمل کنند. سیستم آموزشی در این زمینه مانند خط تولید یک کارخانه عمل می کند که می خواهد افرادی با طرز فکر مشابه و در چارچوب اصول تعیین شده پرورش دهد. این شیوه تربیتی برای افراد موفق که عموما متفاوت فکر می کنند و دوست دارند کارهای متفاوتی انجام دهند، صحیح نیست. برای انجام کارهای متفاوت باید متفاوت فکر کرد.

همواره ۲۲ داشته باشید

هیچ چیزی قادر نیست که شخصی را که دارای نگرش ذهنی مناسب است، از رسیدن به هدفش باز دارد. قانون طلایی موفقیت این است که افکار منفی را با مثبت جایگزین کنید. در سال های اخیر اعتقاد به قانون جذب بسیار رواج گرفته است. براساس این قانون، افکار مثبت نتایج مثبت به همراه خواهد داشت و افکار منفی، نتایج منفی را به دنبال دارد.

در هنگام برخورد با موانع متوقف نشوید، بلکه این موانع را هم جزئی از مسیر پیشرفت در نظر بگیرید. برای این موانع دنبال راه حل بگردید و آنها را از سر راه خود بردارید یا مسیر دیگری برای رسیدن به هدف خود پیدا کنید.

دلسردی را از خود دور کنید

توصیه ای که آبراهام لینکلن، رئیس جمهور سابق آمریکا، به مردم دارد این است که اجازه ندهید هیچ گاه احساس دلسردی و یاس بر شما چیره شود.

وقتی شک و تردید از آینده و هدفی که انتخاب کرده اید، بر احساسات شما غالب شود، آن گاه از ادامه مسیر دلسرد خواهید شد و ممکن است که تسلیم شوید.

تمایل به انجام کارهای سخت داشته باشید

تمایل به انجام کارهای سخت

 

ممکن است که این جمله را شنیده باشید که موفقیت از ۱ درصد الهام و ۹۹ درصد کار سخت تشکیل شده است. موفقیت واقعی با تلاش و کار سخت بدست می آید. اگر در زندگی به دنبال هدف خود نباشید و در انجام آن جدیت نداشته باشید، ممکن است که هرگز موفق نشوید.

شجاع باشید و الهامات درونی خود را دنبال کنید

شجاع باشید

یکی از مهمترین قانون طلایی موفقیت، خودشناسی است. عقیده استیو جابز، بنیانگذار شرکت اپل، این است که باید این شجاعت را داشت که الهامات درونی خود را دنبال کرد. این الهامات، شما را به سمت چیزی که واقعا می خواهید، هدایت می کنند.

کلام آخر

حتما شما هم با مطالعه ۱۳ قانون طلایی موفقیت که در این مقاله توضیح داده شده است، متوجه شده اید که این قوانین با هم مشترکات زیادی دارند. در این قوانین، بیشتر به حفظ روحیه مناسب اشاره شده است. این مسئله نشان می دهد که کلید دستیابی به موفقیت در هر چیزی، به نوع برخورد ذهنی ما بستگی دارد.

۱۳ قانون طلایی موفقیت

مهم نیست که در چه مرحله ای و در چه سنی از زندگی خود هستید، باز هم می توانید تغییرات مناسب را در روند آن ایجاد کنید و به دنبال موفقیت باشید. افسار زندگی خود را بدست گرفته و آن را در مسیری که آرزوی رسیدن به آن را دارید، هدایت کنید. در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نکنید و شجاع باشید.

منبع

https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/how-to-be-successful-in-life.html

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx