آیا می دانید باورها چه بر سرمان می آورند

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

آیا می دانید باورها چه بر سر ما می آورند

باورهای خود را جدی بگیرید

این مسئله دقیقا چیزی است که هر روز و حتی روزی چند بار برای شما رخ می دهد؛ این که باورهایتان چشم شما را در موقعیت هایی که در آن قرار دارید می بندد و اجازه دیدن حقیقت را به شما نمی دهد. عینکی که بر روی چشم شما قرار گرفته است، باعث شده تا فقط به چیزهایی نگاه کنید که اشتباه هستند و به درستی عمل نمی کنند. در واقع تمرکز و توجه شما به چیزی ختم شده است که دقیقا خلاف موفقیت شماست.

باید بدانید که درون مغز شما یک سیستم فعال سازی وجود دارد. این سیستم بر اساس فعالیت گروه های کوچکی از سلول ها کار می کند. کار این سلول ها فیلتر و غربال کردن اطلاعاتی است که در لحظه به مغز وارد می شود و تمام آن چیزهایی در این فرایند انتخاب می شود که با سیستم باورهای شما مطابقت دارند و بر اساس چیزهایی است که در حال حاضر می دانید و به آن ها اعتقاد دارید. این سلول ها دنبال اطلاعاتی هستند که شما به آن باور دارید و به دنبال آن می گردید.

باورهایتان می توانند به زندان شما تبدیل شوند

همان طور که می دانید باورها می توانند به گونه ای عمل کنند که شما را از رسیدن به موفقیت و اهدافی که برای خود در نظر گرفته اید دور کنند. این باورها می تواند دقیقا همان چیزی باشد که شما را از جلو رفتن و جذب موقعیت ها، عشق، ثروت و فراوانی نعمت محروم کند.

به طور کلی باورهای محدود کننده به سه دسته تقسیم می شوند، در این قسمت نظر داریم تا این سه نوع باور را به شما معرفی کنیم تا با آگاهی بیشتری با چالش هایی که روبرو می شوید برخورد کنید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

ناامیدی

باور محدود کننده اول – ناامیدی

مطمئنا هیچ کس نمی تواند از این کلمه احساس خوبی را دریافت کند. در واقع هنگامی که از این کلمه استفاده می شود، هیچ گاه نمی توان انتظار اتفاقی خوب را داشت. دقت کنید اکثر کسانی که در زندگی خود با شکست روبرو می شوند این جملات را با خود تکرار می کنند که آدم های موفق، آدم هایی خالص هستند و خانواده ی خوبی دارند و… در صورتی که این جملات تنها از ناامیدی سرچشمه می گیرد.

هنگامی که شما دچار ناامیدی می شوید و تصور می کنید که می دانید در آینده چه چیزهایی در انتظار شما می باشد، دیگر برای سایر کارهایی که در اختیار دارید هیچ گونه تلاشی را به کار نمی گیرید. همواره با خود تکرار می کنید که موفقیت مال دیگران است نه من. آن ها می توانند به سمت جلو حرکت کنند اما شرایط من این موقعیت را از من گرفته است؛ در نتیجه این باورهایی که دارید، بر اساس قانون جذب هر روز دچار مشکلات بیشتری می شوید و از موفقیت ها دورتر خواهید شد.

باور محدود کننده دوم – ناتوانی

یکی از جملاتی که همواره از بسیاری از افراد شنیده می شود این است که من واقعا توانایی انجام آن کار ندارم، من ضعیف هستم و…! باور داشتن به ناتوانی هم می تواند بر اساس قانون جذب شما را اسیر مشکلات زیادی کند و از موفقیت دور نگه دارد.

باور محدود کننده سوم: بی ارزشی

یکی از مهم ترین باورهایی که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد و همواره از کودکی در ذهن آن ها قرار گرفته، این است که آن ها هیچ ارزشی در دنیا و در زندگی خود ندارند. آن ها استحقاق رسیدن به موفقیت را ندارند و به اندازه کافی خوب نیستند تا پیشرفت کنند. مطمئن باشید که باور داشتن به بی ارزشی، بر اساس قانون جذب شما را از رسیدن به هر موفقیتی محروم می کند.

باورهای محدود کننده چه نتایجی را به دنبال دارد؟

باورهای محدود کننده چه نتایجی را به دنبال دارد؟

افرادی که باورهای محدود کننده دارند، بر اساس قانون جذب در برقراری ارتباط های سالم و لذت بخش موفق نیستند. این قبیل افراد نمی توانند ازدواج موفقی داشته باشند، با مشکلات زیادی در کار و زندگی دست و پنجه نرم می کنند، در رابطه جنسی خود مشکل دارند و مواردی از این قبیل!

درگیر مشکلات کاری می شوند

آن ها در انجام بسیاری از کارهای خود تردید دارند. توانایی لازم برای انجام کار را ندارد، از قبول مسئولیت سرباز می زنند و …! دقت داشته باشید که شما به عنوان یک انسان که در جامعه امروزی زندگی می کنید، باید بدانید که برای رسیدن به موفقیت باید توانایی ریسک را در زندگی افزایش دهید و هیچ گاه از این مسئله هراس نداشته باشید که با شکست مواجه می شوید و خود را لایق لذت بردن از زندگی بدانید؛ مطمئن باشید که با تقویت این باورها در وجود خود، بر اساس قانون جذب می توانید هر روز به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید.

مشکلات سلامتی پیدا می کنند

این باورهای شما هستند که تعیین می کنند آیا توانایی کنترل بدنتان را دارید یا خیر. این سیستم باورهایتان هستند که می تواند مرگ شما را پدید آورد و نکته اینجاست که بسیاری از افراد این مسئله را باور ندارند در صورتی که باور محض است. اگر شما یک سیستم باوری ناسالم و ترسان را شکل دهید، به تدریج این باورها، بر اساس قانون جذب سیستم ایمنی شما را دچار مشکل می کند و در نهایت مرگ را برایتان فراهم می آورد.

باورهای محدود کننده به طور مرتب تقویت می شوند

این مسئله که ما به طور مرتب اطلاعات اطراف خود را دریافت می کنیم و سپس به تفسیر آن می پردازیم امری بدیهی است زیرا آن ها را به شکلی از باور در خود جای می دهیم که به آن سیستم پذیرش باورها گفته می شود. هنگامی که برای اولین بار سیستم باوری در ذهن نصب شد، از آن پس کودک همه چیز را بر اساس همان سیستم باوری دریافت و درک می کند.

این یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث می شود مردم به طور مداوم در حال جنگ و مشاجره با یکدیگر باشند. زیرا آن ها شاید باورهای یکسانی داشته باشند، اما همواره برداشت های متفاوتی از آن دارند و هر یک از آن ها در تلاش هستند تا باورهای خود را به دیگری بقبولانند. اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که در اکثر موارد افراد حتی به برداشت های دیگران از یک رخداد مشابه گوش نمی دهند و فقط به آن چیزی که سیستم باوری آن ها درک کرده است ایمان دارند.

همان طور که گفته شد تغییر باورهای محدود کننده به طور مرتب در حال پیشرفت هستند؛ اگر نتوانید آن ها را تغییر دهید، مطمئنا قوی تر شده و می تواند بر مغز شما غلبه کنند. از همین رو نباید متعجب شوید که روز به روز بیش از پیش با مشکلات قدیمی روبرو شوید و تجربیاتی را مشابه آنچه در گذشته داشته اید تجربه کنید.

4.2/5 - (8 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx