چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

نظرات 12
25 دقیقه مطالعه

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

خوشحالی یک انتخاب است و افراد واقعاً خوشحال هر روز آن را انتخاب می‌ کنند! چیزی که شاید ندانیم این است که این آدم‌ ها درست مانند آدم‌ های معمولی با سختی رو‌به‌ رو می‌ شوند، اما با سلاحِ خنده و مثبت اندیشی برای آن زندگی‌‌ ای که لایقش هستند، دائما مبارزه می‌ کنند؛‌ بنابراین اگر تا به حال از خودتان پرسیده‌ اید که «چرا آنها همیشه اینقدر خوشحال‌ اند؟» با ما همراه شوید تا با هم برخی از رازهای این افرادِ واقعاً خوشحال را مرور کنیم.
نیازی به گفتن نیست که همه‌ ی زندگی لحظات خوش آن نیست و اغلب بارها و بارها به زانو در می‌ آییم، اما در همین لحظات است که آدم‌ های خوشحال برای شاد بودن تلاش می‌ کنند. اگر به نظرتان می‌ رسد این افراد همه‌ ی چیزهایی را که می‌ خواهند، دارند، احتمالاً درست متوجه شده‌ اید، اما دلیلش این است که آنها راز خوشحالیِ واقعی را کشف کرده‌ اند، چیزی که در درون خود آنهاست. در این نوشته این رازها را با شما در میان می‌ گذاریم:

۱- همیشه خوشحال نیستند

بیایید روراست باشیم، هیچ‌ کس همیشه خوشحال نیست، دلیل خوبی هم برای آن وجود دارد. این درّه‌ ها هستند که زیبایی قله‌ ها را به ما نشان می‌ دهند. افراد واقعاً خوشحال این را می‌ دانند و به خودشان اجازه می‌ دهند که به‌ طور طبیعی احساس اندوه یا سرحال نبودن را تجربه کنند. تلاش برای خوشحالی تحمیلی، خب، تحمیلی است. پس آنها اندوه، اشک و موانع پیش‌ رو را می‌ پذیرند و به خودشان اجازه‌ ی تجربه‌ کردن این لحظات را می‌ دهند. هر چه باشد آنها آدم‌ اند.

۲- نه گفتن را آموخته‌ اند

عجیب به نظر می‌ رسد، اما نه گفتن برای بعضی از آدم‌ ها کار راحتی نیست، به خصوص اگر از آن دسته از افرادی باشیم که عاشق خوشحال کردن دیگران‌‌ اند؛ با این حال، اگر در نتیجه‌ ی چنین کاری همیشه حالِ بدی را تجربه می‌ کنیم، باید بدانیم افراد واقعا خوشحال، انرژی خود را وقف این کار نمی‌ کنند. این کار، بی‌ بروبرگرد به استرس و اضطراب ختم می‌ شود و به نوعی هدف خوشحال بودن را به تمام معنا نابود می‌ کند. در عوض، آدم‌ های خوشحال از حق خود برای نه گفتن استفاده می‌ کنند. آنها این کار را به شیوه‌ ای جسورانه انجام می‌ دهند، شیوه‌ ای که نه به روابط‌ شان آسیب میزند و نه خوشحالی خودشان را از بین می‌ برد.

۳- زندگی بی‌ دردسری نداشته‌ اند

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

اپرا وینفری آدمی خوشحال علی رغم زندگی سخت گذشته
اپرا وینفری از قدرتمندترین زنان دنیا زندگی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است.

هیچ‌ یک از آدم‌ های واقعاً خوشحال به ما نخواهند گفت که زندگی‌ شان راحت بوده است! شاید بارها زمین خورده باشند، اما هر بار برخاسته‌ اند و نپذیرفته‌ اند که زمین‌ گیر بمانند! قدرت و انرژی فراوانی که برای برخاستن مجدد و جنگیدن به کار برده‌ اند چیزی است که معنای خوشحالی واقعی را به آنها نشان داده است. اگر بتوانیم از درون سختی‌ ها با لبخندی بر لب عبور کنیم، برنده‌ ایم و چه کسی است که از این موضوع خوشحال نشود!

۴- از عرش به فرش آمدن را تجربه کرده‌ اند

آنها بسیار بیشتر از آنچه بتوانند به شماره بیاورند از عرش به فرش افتاده‌ و دوباره برخاسته‌ اند. برای اغلب موجودات فانی، سقوط از عرش به فرش احتمالاً یعنی پایان راه، اما برای افراد واقعاً خوشحال، این وضع تنها یک موقعیت برای شروع دوباره و یک پی ریزی‌ مستحکمتر و بهتر است. این افراد در مسیر صعود درسهای زیادی آموخته‌ اند. هیچ تجربه‌ ای بیهوده نیست و آنها با علم به این موضوع پیش می‌ روند!

۵- نقص‌ شان را دوست دارند

برای آدم‌ های خوشحال نقص داشتن، همان بی‌ نقصی است! آنها با خودشان کنار آمده‌ اند و نقص‌ ها و عیب و ایرادهایشان را پذیرفته‌ اند. افرادِ واقعاً خوشحال می‌ دانند همه‌ ی این نقص‌ ها تنها بخشی از چیزی است که آنها را به انسانی استثنایی تبدیل می‌ کند و آنها عاشق این موضوع‌ اند! آدم‌ های خوشحال درک کرده‌ اند چیزی به نام بی‌ نقصی، وجود خارجی ندارد و نه تنها به دنبال آن نیستند، بلکه فهمیده‌ اند که نقص‌ ها هم به همان اندازه عالی‌ اند!

۶- در زندگی‌‌ شان جایی برای استرس باز نمی‌ کنند

آدم‌ های واقعاً خوشحال چه از راه مدیتیشن، چه با دور شدن از شرایط استرس زا یا به روشی خلاقانه مسیر خودشان را هموار می‌ کنند تا از هر موقعیت استرس‌ آور غیرضروری اجتناب کنند و به سرعت هر چه تمام‌ تر از آنها فاصله بگیرند. این کار به هیچ وجه طفره رفتن نیست، بلکه راهبردی برای تمرکز بر چیزهایی است که واقعاً اهمیت دارند و جلوی استرس‌ های کوچک آزاردهنده‌ را می‌ گیرد تا به مسئله‌ ای بسیار حادتر تبدیل نشوند.

۷- ورزش می‌ کنند

برای خوشحال شدن چه راهی بهتر از انجام کاری است که مواد شیمیایی خوشحال‌ کننده‌ ی طبیعی را از درون در بدن آزاد می‌ کند؟ آدم‌ های واقعاً خوشحال از دنیای زندگی سالم و ورزش بهره می‌ برند، نه فقط برای داشتن ظاهری خوب، بلکه چون به آنها احساسی حتی بهتر از حس کنونی می‌ دهد! چه در فضای آزاد بدوند یا در باشگاه ورزش کنند، آدم‌‌ های خوشحال از فواید ورزش و ترشحِ اندروفین در بدن باخبرند.

۸- می‌ دانند که کافی هستند

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

نیک وی ایچ ایچ مثالی از انسانی که برای خوشحالی نیازی به چیزی ندارد.
نیک وُییچ‌ ایچ که یک سخنران انگیزشی است برای خوشحالی نیازی به دست و پا ندارد.

آنها به آخرین‌ نسخه‌ های هرچیز و بهترین‌ ها احتیاج ندارند و ارزش خودشان را به چیزهای خارجی گره نمی‌ زنند. آدم‌ های خوشحال آموخته‌ اند که هیچ چیزِ به خصوصی نمی‌ تواند احساس خوشحالی یا رضایت را در آنها پدید بیاورد. آنها در روابط‌شان از رویکرد «مرا همان‌ طور که هستم بپذیر» پیروی می‌ کنند. ممکن است در گذشته بر سر ارزشمندیشان نبردی را پشت سر گذاشته باشند، دنبال چیزهایی رفته باشند که گمان می‌ کردند از آنها آدمی بهتر می‌ سازد، اما حالا می‌ دانند درست به همان صورتی که هستند عالی‌ اند.

۹- قضاوت نمی‌ کنند

آنها نیاز یا تمایلی به قضاوت دیگران ندارند، زیرا دوست ندارند خودشان هم مورد قضاوت قرار بگیرند. ترجیحِ آدم‌ های خوشحال این است که بگذارند دیگران همان‌ طور که دوست دارند زندگیشان را زندگی کنند. نگرانی در این‌ باره که دیگران چه می‌ کنند یا نمی‌ کنند غیرضروری و زمان‌ بر است و فقط به فرد قضاوت‌ کننده احساس کاذب برتری می‌ دهد. آدم خوشحال نیازی به این کار ندارد و ترجیح می‌ دهد از زمانش به جای تخریب دیگران، برای تعالی آنها استفاده کند.

۱۰- می‌ توانند توجه‌ شان را تنظیم کنند

فارغ از نوع مشکلی که با آن رو‌به‌ رو هستند، همیشه راه دیگری برای بررسی مسائل وجود دارد. آنها با تنظیم توجه می‌ توانند به مشکلات سخت با نگاهی تازه بنگرند. تنظیم توجه، چشم‌ انداز تازه‌ ای به دست می‌ دهد و با چشم‌ اندازی جدید راه‌ حلی تازه پدیدار خواهد شد.

۱۱- شور و نشاط روزهای کودکی را از دست نداده‌ اند

آدم‌ های خوشحال از درون کودک‌ اند! آنها از سختی‌ های زندگی متأثر نشده‌ اند، می‌ خندند و عشق می‌ ورزند. سرزندگی آنها مسری است. همین رویکرد آنها به زندگی، کنجکاوی و خلاقیت را در آنها زنده نگه می‌ دارد و این حقیقت را باید بپذیریم که بودن در کنار آنها به همین دلیل تا این اندازه خوشایند است.

۱۲- با ترس رودررو می‌ شوند

ترس در زندگی آدم‌ های واقعاً شاد جایی ندارد. آنها در جست‌ و جوی خوشحالی‌ پیروزند و خودشان را به سلاحِ‌ شجاعت مجهز کرده‌ اند و با زرهِ خوشحالی به جلو حرکت می‌ کنند. مواجهه با ترس‌ ها البته ترسناک است، اما خب این هم بخشی از سازِ زندگی است که باید با آن رقصید. با رودررو شدن با ترسها این آدم ها کنترل زندگی‌ شان را به دست می‌ گیرند و هیچ چیز اجازه پیدا نمی‌ کند بین آنها و خوشحالی فاصله بیندازد.

۱۳- ریسک می‌ کنند

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

آدم‌ های شاد مانند ایلان ماسک ریسک می‌ کنند.
ایلان ماسک، کارآفرینی موفق است که به ریسک‌ پذیری شهرت دارد.

ریسک‌ پذیرها آدم‌ های خوشحال‌ تری هستند! آنها می‌ دانند فراتر رفتن از کنج آسایش و پا گذاشتن به حیطه‌ های تازه نه فقط دلهره‌ آور بلکه یک راه مسلّم برای تجربه‌ ی چیزهای نو و شگفتی‌ آوری است که زندگی برای عرضه در اختیار دارد. آنچه آنها را وادار به حرکت می‌ کند، رشد و بیشتر دانستن درباره‌ ی این موضوع است که چه کسی هستند و می‌ توانند به چه دست پیدا کنند. آنها می‌ دانند ممکن است اشتباه کنند یا شکست بخورند، اما برای آنها شکست فقط یک درس دوست‌ داشتنی دیگر از زندگی است.

۱۴- هیچ کینه‌ ای به دل ندارند

آدم‌ های خوشحال به عصبانیت‌ ها یا آزارهای گذشته نمی‌ آویزند، در عوض ترجیح می‌ دهند به رنج‌ ها اجازه بدهند از وجودشان خارج شوند. هیچ راهی برای نابود کردن خوشحالی بهتر از به دوش کشیدن بار غم‌ های قدیمی که وبال گردن‌ تان شده، وجود ندارد. آدم‌ های واقعاً خوشحال از این موضوع باخبرند و بنابراین تجربه‌ ی آزار و رنجی را که متحمل شده‌ اند می‌ پذیرند، می‌ بخشند، خود را مجدداً آماده می‌ کنند و خوشحال‌ تر و سبک‌ بارتر به پیش می‌ روند.

۱۵- دیگران را تشویق می‌ کنند

دیدن خوشحالی دیگران و اینکه آنها حداکثر استفاده را از استعدادهای درونی خود ببرند، چنین افرادی را واقعاً خوشحال می‌ کند. دیدن تلاش سخت دیگران آنها را به واقع خوشحال می‌ کند و بنابراین همه‌ ی آنچه در توان دارند در راستای حمایت و تشویق افراد مهم و مورد علاقه‌ ی زندگی‌ شان انجام می‌ دهند. همچنین آنها با موفقیت دیگران تشویق می‌ شوند، نه اینکه حسادت کنند؛ یعنی یک برد دو‌طرفه!

۱۶- عاشق خندیدن‌ هستند

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

آدم‌ های خوشحال جنبه‌ های شاد و مفرّح زندگی را می‌ بینند و هدف‌ شان این است که همیشه به سمت روشن زندگی نگاه کنند. وقتی می‌ خندند واقعاً سرشار از لذت‌ اند و می‌ توانند بی‌ روح‌ ترین آدم‌ ها را هم به خنده وادارند. آنها می‌ دانند در کنار گذر زمان، هیچ التیام‌ دهنده‌ ای بهتر از خنده وجود ندارد. خندیدن نه تنها آنها را خوشحال می‌ کند، بلکه به کنترل موقعیت‌ های پر از استرس بسیار کمک می‌ کند.

۱۷- در وهله‌ ی اول با خودشان صادق‌ اند

آنها می‌ توانند هر دروغی که بخواهند به دیگران بگویند، اما همه‌ ی آدم‌ های خوشحال به شدت مراقب آن ندای درون‌ شان هستند که به آنها یادآوری می‌ کند، کاملاً با خودشان صادق نیستند. شجاعت اعتراف مسائل به خودمان اولین گام صادق و راحت بودن با خود است، پیش از آنکه بتوانید با دیگران صادق باشید. این کار ترسناک است، اما باید انجام شود. آدم‌ های واقعاً خوشحال می‌ دانند اگر قرار است خود واقعی‌ شان باشند باید با خود صادق باشند، زیرا هیچ چیز مانند عدم صداقت نمی‌ تواند قطب‌ نمای شادی فرد را از کار بیندازد!

۱۸- از دیگران درخواست کمک می‌ کنند

آنها می‌ دانند که درخواست کمک انسان را به موجودی ضعیف تبدیل نمی‌ کند؛ بنابراین وقتی از کسی کمک می‌ خواهند دچار احساس ضعف یا احساسات منفی دیگر نمی‌ شوند. در عوض کمک خواستن را فرصتی برای گرفتن دیدگاه دیگری درباره‌ ی ایده یا موقعیت‌ شان یا تقسیم باری سنگین با دیگران می‌ بینند. آنها متوجه‌ اند که ممکن است همیشه پاسخ یا توانایی لازم را در اختیار نداشته باشند که همه‌ ی کارها را به تنهایی انجام بدهند. پس از دستی که برای کمک به سوی‌ شان دراز شود یا توصیه‌ ای دوستانه، مانند یک هدیه استقبال می‌ کنند. آنها می‌ دانند کمک خواستن چیزی از آنها کم نمی‌ کند، بلکه تنها می‌ تواند به زندگی و تجریبات آنها چیزی بیفزاید.

۱۹- از تفاوت‌ ها استقبال می‌ کنند

همه‌ ی آدم‌ ها در یک چیز با هم شباهت دارند: در تفاوت داشتن با هم! آدم‌ های واقعاً خوشحال از این تفاوت‌ ها آگاه‌ اند؛ چه این تفاوت‌ ها درباره‌ ی نژاد، مذهب، جنسیت، یا دیدگاه‌ ها باشد چه هر تفاوت دیگری که ما را از هم جدا می‌ کند. آنها سعی نمی‌ کنند تفاوت‌ ها را انکار کنند، بلکه آنها را می‌ پذیرند و گرامی‌ می‌ دارند. برای آدم‌ های واقعاً خوشحال، اگر همه مثل هم‌ بودند دنیا به جایی کاملاً کسالت‌ آور تبدیل می‌ شد!

۲۰- عاشق زندگی‌ هستند

زندگی با همه‌ ی بالا و پایین‌ ها، زیر و بم‌ ها و فراز و فرودهایی که در خود دارد، برای آدم‌ هایی که خالصانه خوشحال‌‌ اند یک ماجراجویی‌ است که بهتر است همه قدردان آن باشیم. جای زخم‌ ها و کبودی‌ ها باعث می‌ شوند از لبخندها و زیبایی‌ ها، بیشتر لذت ببریم. آدم‌ های به راستی خوشحال چون این را می‌ دانند با زندگی نمی‌ جنگند، بلکه آن را به همین شکل می‌ پذیرند. آنها برای اینکه زندگی لذت‌ بخش، پربار و ارزشمندی بسازند هرکاری لازم باشد انجام می‌دهند؛ در عین حال می‌ دانند برای اینکه بتوانند واقعاً قدر این سفر را بدانند، گاهی هم باید بنشینند و از مسیر لذت ببرند!

در ادامه باید بگوببم که افراد شاد و خوشحال در كنار خصوصيات و ويژگی های رفتاری خود تكنيک هايی هم برای شاد بودن و حفظ روحيه خود دارند. اگر شما هم می خواهيد واقعا در زندگی تان شاد باشيد و به اتفاقات و مشكلات اجازه ندهيد كه شادی را از شما بگيرند، بايد برای خود تكينک های خاصی داشته باشيد. در اينجا به شما چند تكنيک برای شاد بودن و شاد ماندن می آموزيم:

خودتان را بشناسيد

اولين قدم براي شاد بودن اين است كه خودتان را به خوبي بشناسيد و نقاط ضعف و قوت شخصيتي خود را بدانيد و بخصوص بدانيد چه چيزي شما را خوشحال مي كند. درك بهتري از مهارت هاي خود به دست بياوريد و بدانید كه در زمان ناراحتي چطور مي توانيد حال خودتان را عوض كنيد.

هر كسي ويژگي هاي رفتاري خاصي دارد و چيزي كه يك شخص را شاد يا ناراحت مي كند، ممكن است براي بقيه شادي بخش يا ناراحت كننده نباشد. پس وقتي خودتان را به خوبي بشناسيد، مي توانيد از چيزهايي كه شادي تان را از بين مي بريد دوري كنيد و در زمان ناراحتي به كارهايي بپردازيد كه شما را خوشحال مي كند.

اعتماد بنفس خود را بالا ببريد

اگر شما توانايی شاد بودن و شاد زندگی كردن را نداشتيد، هرگز برای شاد زيستن به دنبال يادگيری مهارت و يا تلاش برای تغيير زندگی خود نمی رفتيد. بنابراين شما اين توانايی را در خود ديده ايد. پس به خودتان اعتماد كنيد.

شما اگر به اندازه كافی اعتماد بنفس داشته باشيد، هر چيزی نمی تواند شما را ناراحت يا عصبی كند يا روحيه شما را تضعيف كند. پس يكی از راه های شاد زيستن و راضی بودن از زندگی اين است كه اعتماد بنفس خود را بالا ببريد.

اولين گام و بهترين راه برای بالا بردن اعتماد بنفس اين است كه برنده شدن و موفقيت را تمرين و تجربه كنيد. برای اين كار، به سراغ يادگيری مهارت های كوچک و يا انجام فعاليت های ساده برويد. هر بار كه در انجام چنين كاری موفق شود، اعتماد بنفس تان بيشتر می شود. بازی كردن و يا شركت در مسابقات ورزشی كوچک هم می تواند به شما كمک كند تا با لذت برنده شدن ، اعتمادبنفس خود را بيشتر كنيد.

تمرين مهارت های شاد زيستن

شما برای داشتن يک زندگی شاد بايد مهارت های مربوط به شاد زيستن را ياد بگيريد. كسي كه بخواهد آشپز خوبی باشد، مسئله های رياضی را تمرين نمی كند بلكه غذا پختن را تمرين می كند. مهارت هايی كه بيش از همه به شاد زيستن مرتبط هستند، به نوعی به نوع تفكر درباره زندگی و همچنين سبک زندگی نزديک هستند.

يكي از مهارت هايي كه تاثير بسيار زيادي روي شاد زندگي كردن دارد، مثبت انديشي و قانون جذب است. شما بايد بتوانيد نسبت به اتفاقات زندگي و مهم تر از آن، نسبت به خودتان مثبت انديش باشيد و ياد بگيريد كه چطور نسبت به خودتان حس بهتري داشته باشيد.

وقتی اطرافتان پر از آدم های مثبت و پر از انرژی های مثبت باشد، شرايط برای شاد زيستن و رضايت از زندگی بيشتر فراهم می شود و روز به روز شادتر می شويد.

تعادل در كار و زندگی

شما برای داشتن يک زندگی شاد بايد بتوانيد بين كار و زندگی خود تعادل برقرار كنيد. وقتی شما اكثر اوقات به سختی كار كنيد و زمان كافی برای خودتان يا زندگی خود اختصاص ندهيد، چطور مي توانيد برای شاد زيستن و يا يادگيری مهارت های شاد بودن انرژی داشته باشيد.

يادگيری و ايجاد مهارت های رفتاری جديد ساده نيست و نياز به زمان و انرژی كافی دارد. پس شما ابتدا بايد بتوانيد با ايجاد هماهنگی بين كار و زندگی شخصی تان زمان كافی برای كسب مهارت های شاد بودن اختصاص دهيد. البته اين كار بايد مداوم باشد. چون يادگيری مهارت های جديد زندگی پروسه ای طولانی و زمان بر دارد.

البته شما فقط نبايد برای يادگيری مهارت شاد بودن زمان اختصاص دهيد و بين كار و زندگی خود هماهنگی ايجاد كنيد بلكه بايد در تمام طول مراحل زندگی خود هم همينطور رفتار كنيد و برای خودتان هميشه وقت بگذاريد. شما وقتي برای خودتان زمان كافی در نظر نمی گيريد و براي شادی و روحيه بالای خود بها نمی دهيد، چطور می توانيد توقع داشته باشيد كه فردی شاد و خوشحال باشيد!

باور شادی

يكي ديگر از عوامل ضروری برای شاد بودن اين است كه توانايی شاد بودن را در خود باور كنيم. ما بايد به اين مسئله باور داشته باشيم كه می توانيم زندگي مان را تغيير دهيم و شادی را به دست بياوريم. البته شادی فقط به دست آوردنی نيست بلكه بايد برای نگهداشتن پرنده شادی در قفس زندگی مان هم تلاش كنيم.

قانون جذب به شما كمک می كند كه خودتان را باور كنيد. باور كنيد كه مي توانيد يک انسان شاد و خوشحال باشيد. باور كنيد كه فرمان زندگی در دستان شماست و می توانيد هر طرفی كه بخواهيد آن را حركت دهيد. پس فرمان زندگی را سمت شادی بچرخانيد.

خاطرات خوب و ماندگار

طبق تحقيقات انجام شده، ذهن انسان ها در طول روز بيشتر درگير فكرهای منفی است. نكته ای كه بايد به آن دقت كنيم اين است كه اگر ذهن ما می تواند تا اين حد روی حال ما تاثيرگذار باشد و تا اين حد توانايی مرور خاطرات را دارد، پس چرا از اين امكانات ذهن خود در جهت مثبت استفاده نكنيم.

برای اينكه بخواهيم لحظه های زندگی مان را پر از شادی كنيم بايد به ذهن مان ياد بدهيم كه بيشتر فكر ها و خاطرات مثبت را مرور كند. برای اين كار كافی است خودتان با يک تكينک ساده شروع كنيد. هرگاه اتفاق شيرين در زندگی تان رخ داد يا يک دورهمی ساده دوستانه يا خانوادگی داشتيد كه از آن بسيار لذت برديد و زندگی تان را پر از شادی كرد، تا مدت ها لحظات اين تجربه شاد را مرور كنيد.

مرور كردن لحظات شاد يک نوع تمرين برای ياد گيری مهارت مثبت انديشی و شاد زيستن است. پس ذهن تان را تعليم دهيد تا بيشتر از فكرها و خاطرات منفی به خاطرات مثبت فكر كند.

هدف از زندگی

همه ما علاقه داريم كه فرد مفيدی باشيم و تاثير مثبتی روی دنيا داشته باشيم، ولی گاهی اوقات واقعا نمی دانيم كه چه تاثير مثبتی می توانيم در دنيا داشته باشيم.

پس ابتدا براي خود زندگی كنيد و بدايند كه از زندگی چه چيزی می خواهيد. می خواهيد چه تاثيری روی زندگی خودتان داشته باشيد؟ هدف شما از زندگی چيست؟ چرا به دنبال يک زندگی شاد هستيد؟ وقتی جواب اين سوال ها را پيدا كنيد و برای زندگی خود هدف داشته باشيد، به زندگی خود می توانيد معنا بدهيد. شادی در بستر يک زندگی هدفمند به وجود می آيد.

شما وقتی برای زندگی هدف درستی داشته باشيد و برای رسيدن به آن هدف تلاش كنيد، همين تلاش باعث رضايت شما از زندگی می شود حتی اگر به هدف خود نرسيد. شما وقتی روی زندگی خود نتوانيد تاثيرگذار باشيد بعيد است تاثير مثبتی روی دنيای پيرامون خود بتوانيد بگذاريد.

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

12 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
12
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx