چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

نظرات 12
25 دقیقه زمان مطالعه

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

خوشحالی یک انتخاب است و افراد واقعاً خوشحال هر روز آن را انتخاب می‌ کنند! چیزی که شاید ندانیم این است که این آدم‌ ها درست مانند آدم‌ های معمولی با سختی رو‌به‌ رو می‌ شوند، اما با سلاحِ خنده و مثبت اندیشی برای آن زندگی‌‌ ای که لایقش هستند، دائما مبارزه می‌ کنند؛‌ بنابراین اگر تا به حال از خودتان پرسیده‌ اید که «چرا آنها همیشه اینقدر خوشحال‌ اند؟» با ما همراه شوید تا با هم برخی از رازهای این افرادِ واقعاً خوشحال را مرور کنیم.
نیازی به گفتن نیست که همه‌ ی زندگی لحظات خوش آن نیست و اغلب بارها و بارها به زانو در می‌ آییم، اما در همین لحظات است که آدم‌ های خوشحال برای شاد بودن تلاش می‌ کنند. اگر به نظرتان می‌ رسد این افراد همه‌ ی چیزهایی را که می‌ خواهند، دارند، احتمالاً درست متوجه شده‌ اید، اما دلیلش این است که آنها راز خوشحالیِ واقعی را کشف کرده‌ اند، چیزی که در درون خود آنهاست. در این نوشته این رازها را با شما در میان می‌ گذاریم:

۱- همیشه خوشحال نیستند

بیایید روراست باشیم، هیچ‌ کس همیشه خوشحال نیست، دلیل خوبی هم برای آن وجود دارد. این درّه‌ ها هستند که زیبایی قله‌ ها را به ما نشان می‌ دهند. افراد واقعاً خوشحال این را می‌ دانند و به خودشان اجازه می‌ دهند که به‌ طور طبیعی احساس اندوه یا سرحال نبودن را تجربه کنند. تلاش برای خوشحالی تحمیلی، خب، تحمیلی است. پس آنها اندوه، اشک و موانع پیش‌ رو را می‌ پذیرند و به خودشان اجازه‌ ی تجربه‌ کردن این لحظات را می‌ دهند. هر چه باشد آنها آدم‌ اند.

۲- نه گفتن را آموخته‌ اند

عجیب به نظر می‌ رسد، اما نه گفتن برای بعضی از آدم‌ ها کار راحتی نیست، به خصوص اگر از آن دسته از افرادی باشیم که عاشق خوشحال کردن دیگران‌‌ اند؛ با این حال، اگر در نتیجه‌ ی چنین کاری همیشه حالِ بدی را تجربه می‌ کنیم، باید بدانیم افراد واقعا خوشحال، انرژی خود را وقف این کار نمی‌ کنند. این کار، بی‌ بروبرگرد به استرس و اضطراب ختم می‌ شود و به نوعی هدف خوشحال بودن را به تمام معنا نابود می‌ کند. در عوض، آدم‌ های خوشحال از حق خود برای نه گفتن استفاده می‌ کنند. آنها این کار را به شیوه‌ ای جسورانه انجام می‌ دهند، شیوه‌ ای که نه به روابط‌ شان آسیب میزند و نه خوشحالی خودشان را از بین می‌ برد.

۳- زندگی بی‌ دردسری نداشته‌ اند

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

اپرا وینفری آدمی خوشحال علی رغم زندگی سخت گذشته
اپرا وینفری از قدرتمندترین زنان دنیا زندگی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است.

هیچ‌ یک از آدم‌ های واقعاً خوشحال به ما نخواهند گفت که زندگی‌ شان راحت بوده است! شاید بارها زمین خورده باشند، اما هر بار برخاسته‌ اند و نپذیرفته‌ اند که زمین‌ گیر بمانند! قدرت و انرژی فراوانی که برای برخاستن مجدد و جنگیدن به کار برده‌ اند چیزی است که معنای خوشحالی واقعی را به آنها نشان داده است. اگر بتوانیم از درون سختی‌ ها با لبخندی بر لب عبور کنیم، برنده‌ ایم و چه کسی است که از این موضوع خوشحال نشود!

۴- از عرش به فرش آمدن را تجربه کرده‌ اند

آنها بسیار بیشتر از آنچه بتوانند به شماره بیاورند از عرش به فرش افتاده‌ و دوباره برخاسته‌ اند. برای اغلب موجودات فانی، سقوط از عرش به فرش احتمالاً یعنی پایان راه، اما برای افراد واقعاً خوشحال، این وضع تنها یک موقعیت برای شروع دوباره و یک پی ریزی‌ مستحکمتر و بهتر است. این افراد در مسیر صعود درسهای زیادی آموخته‌ اند. هیچ تجربه‌ ای بیهوده نیست و آنها با علم به این موضوع پیش می‌ روند!

۵- نقص‌ شان را دوست دارند

برای آدم‌ های خوشحال نقص داشتن، همان بی‌ نقصی است! آنها با خودشان کنار آمده‌ اند و نقص‌ ها و عیب و ایرادهایشان را پذیرفته‌ اند. افرادِ واقعاً خوشحال می‌ دانند همه‌ ی این نقص‌ ها تنها بخشی از چیزی است که آنها را به انسانی استثنایی تبدیل می‌ کند و آنها عاشق این موضوع‌ اند! آدم‌ های خوشحال درک کرده‌ اند چیزی به نام بی‌ نقصی، وجود خارجی ندارد و نه تنها به دنبال آن نیستند، بلکه فهمیده‌ اند که نقص‌ ها هم به همان اندازه عالی‌ اند!

۶- در زندگی‌‌ شان جایی برای استرس باز نمی‌ کنند

آدم‌ های واقعاً خوشحال چه از راه مدیتیشن، چه با دور شدن از شرایط استرس زا یا به روشی خلاقانه مسیر خودشان را هموار می‌ کنند تا از هر موقعیت استرس‌ آور غیرضروری اجتناب کنند و به سرعت هر چه تمام‌ تر از آنها فاصله بگیرند. این کار به هیچ وجه طفره رفتن نیست، بلکه راهبردی برای تمرکز بر چیزهایی است که واقعاً اهمیت دارند و جلوی استرس‌ های کوچک آزاردهنده‌ را می‌ گیرد تا به مسئله‌ ای بسیار حادتر تبدیل نشوند.

۷- ورزش می‌ کنند

برای خوشحال شدن چه راهی بهتر از انجام کاری است که مواد شیمیایی خوشحال‌ کننده‌ ی طبیعی را از درون در بدن آزاد می‌ کند؟ آدم‌ های واقعاً خوشحال از دنیای زندگی سالم و ورزش بهره می‌ برند، نه فقط برای داشتن ظاهری خوب، بلکه چون به آنها احساسی حتی بهتر از حس کنونی می‌ دهد! چه در فضای آزاد بدوند یا در باشگاه ورزش کنند، آدم‌‌ های خوشحال از فواید ورزش و ترشحِ اندروفین در بدن باخبرند.

۸- می‌ دانند که کافی هستند

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

نیک وی ایچ ایچ مثالی از انسانی که برای خوشحالی نیازی به چیزی ندارد.
نیک وُییچ‌ ایچ که یک سخنران انگیزشی است برای خوشحالی نیازی به دست و پا ندارد.

آنها به آخرین‌ نسخه‌ های هرچیز و بهترین‌ ها احتیاج ندارند و ارزش خودشان را به چیزهای خارجی گره نمی‌ زنند. آدم‌ های خوشحال آموخته‌ اند که هیچ چیزِ به خصوصی نمی‌ تواند احساس خوشحالی یا رضایت را در آنها پدید بیاورد. آنها در روابط‌شان از رویکرد «مرا همان‌ طور که هستم بپذیر» پیروی می‌ کنند. ممکن است در گذشته بر سر ارزشمندیشان نبردی را پشت سر گذاشته باشند، دنبال چیزهایی رفته باشند که گمان می‌ کردند از آنها آدمی بهتر می‌ سازد، اما حالا می‌ دانند درست به همان صورتی که هستند عالی‌ اند.

۹- قضاوت نمی‌ کنند

آنها نیاز یا تمایلی به قضاوت دیگران ندارند، زیرا دوست ندارند خودشان هم مورد قضاوت قرار بگیرند. ترجیحِ آدم‌ های خوشحال این است که بگذارند دیگران همان‌ طور که دوست دارند زندگیشان را زندگی کنند. نگرانی در این‌ باره که دیگران چه می‌ کنند یا نمی‌ کنند غیرضروری و زمان‌ بر است و فقط به فرد قضاوت‌ کننده احساس کاذب برتری می‌ دهد. آدم خوشحال نیازی به این کار ندارد و ترجیح می‌ دهد از زمانش به جای تخریب دیگران، برای تعالی آنها استفاده کند.

۱۰- می‌ توانند توجه‌ شان را تنظیم کنند

فارغ از نوع مشکلی که با آن رو‌به‌ رو هستند، همیشه راه دیگری برای بررسی مسائل وجود دارد. آنها با تنظیم توجه می‌ توانند به مشکلات سخت با نگاهی تازه بنگرند. تنظیم توجه، چشم‌ انداز تازه‌ ای به دست می‌ دهد و با چشم‌ اندازی جدید راه‌ حلی تازه پدیدار خواهد شد.

۱۱- شور و نشاط روزهای کودکی را از دست نداده‌ اند

آدم‌ های خوشحال از درون کودک‌ اند! آنها از سختی‌ های زندگی متأثر نشده‌ اند، می‌ خندند و عشق می‌ ورزند. سرزندگی آنها مسری است. همین رویکرد آنها به زندگی، کنجکاوی و خلاقیت را در آنها زنده نگه می‌ دارد و این حقیقت را باید بپذیریم که بودن در کنار آنها به همین دلیل تا این اندازه خوشایند است.

۱۲- با ترس رودررو می‌ شوند

ترس در زندگی آدم‌ های واقعاً شاد جایی ندارد. آنها در جست‌ و جوی خوشحالی‌ پیروزند و خودشان را به سلاحِ‌ شجاعت مجهز کرده‌ اند و با زرهِ خوشحالی به جلو حرکت می‌ کنند. مواجهه با ترس‌ ها البته ترسناک است، اما خب این هم بخشی از سازِ زندگی است که باید با آن رقصید. با رودررو شدن با ترسها این آدم ها کنترل زندگی‌ شان را به دست می‌ گیرند و هیچ چیز اجازه پیدا نمی‌ کند بین آنها و خوشحالی فاصله بیندازد.

۱۳- ریسک می‌ کنند

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

آدم‌ های شاد مانند ایلان ماسک ریسک می‌ کنند.
ایلان ماسک، کارآفرینی موفق است که به ریسک‌ پذیری شهرت دارد.

ریسک‌ پذیرها آدم‌ های خوشحال‌ تری هستند! آنها می‌ دانند فراتر رفتن از کنج آسایش و پا گذاشتن به حیطه‌ های تازه نه فقط دلهره‌ آور بلکه یک راه مسلّم برای تجربه‌ ی چیزهای نو و شگفتی‌ آوری است که زندگی برای عرضه در اختیار دارد. آنچه آنها را وادار به حرکت می‌ کند، رشد و بیشتر دانستن درباره‌ ی این موضوع است که چه کسی هستند و می‌ توانند به چه دست پیدا کنند. آنها می‌ دانند ممکن است اشتباه کنند یا شکست بخورند، اما برای آنها شکست فقط یک درس دوست‌ داشتنی دیگر از زندگی است.

۱۴- هیچ کینه‌ ای به دل ندارند

آدم‌ های خوشحال به عصبانیت‌ ها یا آزارهای گذشته نمی‌ آویزند، در عوض ترجیح می‌ دهند به رنج‌ ها اجازه بدهند از وجودشان خارج شوند. هیچ راهی برای نابود کردن خوشحالی بهتر از به دوش کشیدن بار غم‌ های قدیمی که وبال گردن‌ تان شده، وجود ندارد. آدم‌ های واقعاً خوشحال از این موضوع باخبرند و بنابراین تجربه‌ ی آزار و رنجی را که متحمل شده‌ اند می‌ پذیرند، می‌ بخشند، خود را مجدداً آماده می‌ کنند و خوشحال‌ تر و سبک‌ بارتر به پیش می‌ روند.

۱۵- دیگران را تشویق می‌ کنند

دیدن خوشحالی دیگران و اینکه آنها حداکثر استفاده را از استعدادهای درونی خود ببرند، چنین افرادی را واقعاً خوشحال می‌ کند. دیدن تلاش سخت دیگران آنها را به واقع خوشحال می‌ کند و بنابراین همه‌ ی آنچه در توان دارند در راستای حمایت و تشویق افراد مهم و مورد علاقه‌ ی زندگی‌ شان انجام می‌ دهند. همچنین آنها با موفقیت دیگران تشویق می‌ شوند، نه اینکه حسادت کنند؛ یعنی یک برد دو‌طرفه!

۱۶- عاشق خندیدن‌ هستند

چند راز افراد خوشحال با استفاده از قانون جذب

آدم‌ های خوشحال جنبه‌ های شاد و مفرّح زندگی را می‌ بینند و هدف‌ شان این است که همیشه به سمت روشن زندگی نگاه کنند. وقتی می‌ خندند واقعاً سرشار از لذت‌ اند و می‌ توانند بی‌ روح‌ ترین آدم‌ ها را هم به خنده وادارند. آنها می‌ دانند در کنار گذر زمان، هیچ التیام‌ دهنده‌ ای بهتر از خنده وجود ندارد. خندیدن نه تنها آنها را خوشحال می‌ کند، بلکه به کنترل موقعیت‌ های پر از استرس بسیار کمک می‌ کند.

۱۷- در وهله‌ ی اول با خودشان صادق‌ اند

آنها می‌ توانند هر دروغی که بخواهند به دیگران بگویند، اما همه‌ ی آدم‌ های خوشحال به شدت مراقب آن ندای درون‌ شان هستند که به آنها یادآوری می‌ کند، کاملاً با خودشان صادق نیستند. شجاعت اعتراف مسائل به خودمان اولین گام صادق و راحت بودن با خود است، پیش از آنکه بتوانید با دیگران صادق باشید. این کار ترسناک است، اما باید انجام شود. آدم‌ های واقعاً خوشحال می‌ دانند اگر قرار است خود واقعی‌ شان باشند باید با خود صادق باشند، زیرا هیچ چیز مانند عدم صداقت نمی‌ تواند قطب‌ نمای شادی فرد را از کار بیندازد!

۱۸- از دیگران درخواست کمک می‌ کنند

آنها می‌ دانند که درخواست کمک انسان را به موجودی ضعیف تبدیل نمی‌ کند؛ بنابراین وقتی از کسی کمک می‌ خواهند دچار احساس ضعف یا احساسات منفی دیگر نمی‌ شوند. در عوض کمک خواستن را فرصتی برای گرفتن دیدگاه دیگری درباره‌ ی ایده یا موقعیت‌ شان یا تقسیم باری سنگین با دیگران می‌ بینند. آنها متوجه‌ اند که ممکن است همیشه پاسخ یا توانایی لازم را در اختیار نداشته باشند که همه‌ ی کارها را به تنهایی انجام بدهند. پس از دستی که برای کمک به سوی‌ شان دراز شود یا توصیه‌ ای دوستانه، مانند یک هدیه استقبال می‌ کنند. آنها می‌ دانند کمک خواستن چیزی از آنها کم نمی‌ کند، بلکه تنها می‌ تواند به زندگی و تجریبات آنها چیزی بیفزاید.

۱۹- از تفاوت‌ ها استقبال می‌ کنند

همه‌ ی آدم‌ ها در یک چیز با هم شباهت دارند: در تفاوت داشتن با هم! آدم‌ های واقعاً خوشحال از این تفاوت‌ ها آگاه‌ اند؛ چه این تفاوت‌ ها درباره‌ ی نژاد، مذهب، جنسیت، یا دیدگاه‌ ها باشد چه هر تفاوت دیگری که ما را از هم جدا می‌ کند. آنها سعی نمی‌ کنند تفاوت‌ ها را انکار کنند، بلکه آنها را می‌ پذیرند و گرامی‌ می‌ دارند. برای آدم‌ های واقعاً خوشحال، اگر همه مثل هم‌ بودند دنیا به جایی کاملاً کسالت‌ آور تبدیل می‌ شد!

۲۰- عاشق زندگی‌ هستند

زندگی با همه‌ ی بالا و پایین‌ ها، زیر و بم‌ ها و فراز و فرودهایی که در خود دارد، برای آدم‌ هایی که خالصانه خوشحال‌‌ اند یک ماجراجویی‌ است که بهتر است همه قدردان آن باشیم. جای زخم‌ ها و کبودی‌ ها باعث می‌ شوند از لبخندها و زیبایی‌ ها، بیشتر لذت ببریم. آدم‌ های به راستی خوشحال چون این را می‌ دانند با زندگی نمی‌ جنگند، بلکه آن را به همین شکل می‌ پذیرند. آنها برای اینکه زندگی لذت‌ بخش، پربار و ارزشمندی بسازند هرکاری لازم باشد انجام می‌دهند؛ در عین حال می‌ دانند برای اینکه بتوانند واقعاً قدر این سفر را بدانند، گاهی هم باید بنشینند و از مسیر لذت ببرند!

در ادامه باید بگوببم که افراد شاد و خوشحال در کنار خصوصیات و ویژگی های رفتاری خود تکنیک هایی هم برای شاد بودن و حفظ روحیه خود دارند. اگر شما هم می خواهید واقعا در زندگی تان شاد باشید و به اتفاقات و مشکلات اجازه ندهید که شادی را از شما بگیرند، باید برای خود تکینک های خاصی داشته باشید. در اینجا به شما چند تکنیک برای شاد بودن و شاد ماندن می آموزیم:

خودتان را بشناسید

اولین قدم برای شاد بودن این است که خودتان را به خوبی بشناسید و نقاط ضعف و قوت شخصیتی خود را بدانید و بخصوص بدانید چه چیزی شما را خوشحال می کند. درک بهتری از مهارت های خود به دست بیاورید و بدانید که در زمان ناراحتی چطور می توانید حال خودتان را عوض کنید.

هر کسی ویژگی های رفتاری خاصی دارد و چیزی که یک شخص را شاد یا ناراحت می کند، ممکن است برای بقیه شادی بخش یا ناراحت کننده نباشد. پس وقتی خودتان را به خوبی بشناسید، می توانید از چیزهایی که شادی تان را از بین می برید دوری کنید و در زمان ناراحتی به کارهایی بپردازید که شما را خوشحال می کند.

اعتماد بنفس خود را بالا ببرید

اگر شما توانایی شاد بودن و شاد زندگی کردن را نداشتید، هرگز برای شاد زیستن به دنبال یادگیری مهارت و یا تلاش برای تغییر زندگی خود نمی رفتید. بنابراین شما این توانایی را در خود دیده اید. پس به خودتان اعتماد کنید.

شما اگر به اندازه کافی اعتماد بنفس داشته باشید، هر چیزی نمی تواند شما را ناراحت یا عصبی کند یا روحیه شما را تضعیف کند. پس یکی از راه های شاد زیستن و راضی بودن از زندگی این است که اعتماد بنفس خود را بالا ببرید.

اولین گام و بهترین راه برای بالا بردن اعتماد بنفس این است که برنده شدن و موفقیت را تمرین و تجربه کنید. برای این کار، به سراغ یادگیری مهارت های کوچک و یا انجام فعالیت های ساده بروید. هر بار که در انجام چنین کاری موفق شود، اعتماد بنفس تان بیشتر می شود. بازی کردن و یا شرکت در مسابقات ورزشی کوچک هم می تواند به شما کمک کند تا با لذت برنده شدن ، اعتمادبنفس خود را بیشتر کنید.

تمرین مهارت های شاد زیستن

شما برای داشتن یک زندگی شاد باید مهارت های مربوط به شاد زیستن را یاد بگیرید. کسی که بخواهد آشپز خوبی باشد، مسئله های ریاضی را تمرین نمی کند بلکه غذا پختن را تمرین می کند. مهارت هایی که بیش از همه به شاد زیستن مرتبط هستند، به نوعی به نوع تفکر درباره زندگی و همچنین سبک زندگی نزدیک هستند.

یکی از مهارت هایی که تاثیر بسیار زیادی روی شاد زندگی کردن دارد، مثبت اندیشی و قانون جذب است. شما باید بتوانید نسبت به اتفاقات زندگی و مهم تر از آن، نسبت به خودتان مثبت اندیش باشید و یاد بگیرید که چطور نسبت به خودتان حس بهتری داشته باشید.

وقتی اطرافتان پر از آدم های مثبت و پر از انرژی های مثبت باشد، شرایط برای شاد زیستن و رضایت از زندگی بیشتر فراهم می شود و روز به روز شادتر می شوید.

تعادل در کار و زندگی

شما برای داشتن یک زندگی شاد باید بتوانید بین کار و زندگی خود تعادل برقرار کنید. وقتی شما اکثر اوقات به سختی کار کنید و زمان کافی برای خودتان یا زندگی خود اختصاص ندهید، چطور می توانید برای شاد زیستن و یا یادگیری مهارت های شاد بودن انرژی داشته باشید.

یادگیری و ایجاد مهارت های رفتاری جدید ساده نیست و نیاز به زمان و انرژی کافی دارد. پس شما ابتدا باید بتوانید با ایجاد هماهنگی بین کار و زندگی شخصی تان زمان کافی برای کسب مهارت های شاد بودن اختصاص دهید. البته این کار باید مداوم باشد. چون یادگیری مهارت های جدید زندگی پروسه ای طولانی و زمان بر دارد.

البته شما فقط نباید برای یادگیری مهارت شاد بودن زمان اختصاص دهید و بین کار و زندگی خود هماهنگی ایجاد کنید بلکه باید در تمام طول مراحل زندگی خود هم همینطور رفتار کنید و برای خودتان همیشه وقت بگذارید. شما وقتی برای خودتان زمان کافی در نظر نمی گیرید و برای شادی و روحیه بالای خود بها نمی دهید، چطور می توانید توقع داشته باشید که فردی شاد و خوشحال باشید!

باور شادی

یکی دیگر از عوامل ضروری برای شاد بودن این است که توانایی شاد بودن را در خود باور کنیم. ما باید به این مسئله باور داشته باشیم که می توانیم زندگی مان را تغییر دهیم و شادی را به دست بیاوریم. البته شادی فقط به دست آوردنی نیست بلکه باید برای نگهداشتن پرنده شادی در قفس زندگی مان هم تلاش کنیم.

قانون جذب به شما کمک می کند که خودتان را باور کنید. باور کنید که می توانید یک انسان شاد و خوشحال باشید. باور کنید که فرمان زندگی در دستان شماست و می توانید هر طرفی که بخواهید آن را حرکت دهید. پس فرمان زندگی را سمت شادی بچرخانید.

خاطرات خوب و ماندگار

طبق تحقیقات انجام شده، ذهن انسان ها در طول روز بیشتر درگیر فکرهای منفی است. نکته ای که باید به آن دقت کنیم این است که اگر ذهن ما می تواند تا این حد روی حال ما تاثیرگذار باشد و تا این حد توانایی مرور خاطرات را دارد، پس چرا از این امکانات ذهن خود در جهت مثبت استفاده نکنیم.

برای اینکه بخواهیم لحظه های زندگی مان را پر از شادی کنیم باید به ذهن مان یاد بدهیم که بیشتر فکر ها و خاطرات مثبت را مرور کند. برای این کار کافی است خودتان با یک تکینک ساده شروع کنید. هرگاه اتفاق شیرین در زندگی تان رخ داد یا یک دورهمی ساده دوستانه یا خانوادگی داشتید که از آن بسیار لذت بردید و زندگی تان را پر از شادی کرد، تا مدت ها لحظات این تجربه شاد را مرور کنید.

مرور کردن لحظات شاد یک نوع تمرین برای یاد گیری مهارت مثبت اندیشی و شاد زیستن است. پس ذهن تان را تعلیم دهید تا بیشتر از فکرها و خاطرات منفی به خاطرات مثبت فکر کند.

هدف از زندگی

همه ما علاقه داریم که فرد مفیدی باشیم و تاثیر مثبتی روی دنیا داشته باشیم، ولی گاهی اوقات واقعا نمی دانیم که چه تاثیر مثبتی می توانیم در دنیا داشته باشیم.

پس ابتدا برای خود زندگی کنید و بدایند که از زندگی چه چیزی می خواهید. می خواهید چه تاثیری روی زندگی خودتان داشته باشید؟ هدف شما از زندگی چیست؟ چرا به دنبال یک زندگی شاد هستید؟ وقتی جواب این سوال ها را پیدا کنید و برای زندگی خود هدف داشته باشید، به زندگی خود می توانید معنا بدهید. شادی در بستر یک زندگی هدفمند به وجود می آید.

شما وقتی برای زندگی هدف درستی داشته باشید و برای رسیدن به آن هدف تلاش کنید، همین تلاش باعث رضایت شما از زندگی می شود حتی اگر به هدف خود نرسید. شما وقتی روی زندگی خود نتوانید تاثیرگذار باشید بعید است تاثیر مثبتی روی دنیای پیرامون خود بتوانید بگذارید.

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

12 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
12
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx