8 موردی که افراد موفق هرگز وقت خود را برای انجام دادن آن‌ها تلف نمی‌کنند

Add a Comment
5 Min Read

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم ۸ موردی که افراد موفق هرگز وقت خود را برای انجام دادن آن‌ها تلف نمی‌کنند را بررسی کنیم .

به عنوان مربی، افراد زمانی به سراغ من می‌آیند که گیج و استرسی هستند و یا این احساس را دارند که به بیشترین چیزی که از زندگی خود می‌خواهند یعنی اهدافشان، دست نمی‌یابند.  احساس می‌کنند که گیر کرده‌اند. آن‌ها در نقطه ای قرار دارند که نمی‌دانند چه کاری انجام دهند.

بنابراین یکی از اولین کارهایی که من در ابتدا انجام می‌دهم شناسایی مواردی است که وقت آن‌ها را تلف می‌کند. چیزهایی که در راه موفقیت آن‌ها قرار می‌گیرد و جلوی پیشرفت آن‌ها را از آنچه می‌خواهند انجام دهند، می‌گیرد.

من فکر می‌کنم همه ما، هر از گاهی، خود را درگیر فعالیت‌هایی می‌کنیم که ما را به آن پیشرفت و خرسندی نمی‌رسانند. من هم یک زمانی این کار را انجام داده‌ام.

اما وقتی یک کارآفرین شدم و یاد گرفتم که هر ثانیه از روز چقدر با ارزش بود، بنابراین وقتی هم نبود که بخواهم برای فعالیت‌هایی که باعث رشد من یا کسب‌و‌کار من نمی‌شوند تلف کنم.

همه‌ی ما در زندگی به دنبال موفقیت می‌باشیم، اما گاهی اوقات ما وقت خود را تلف می‌کنیم و کارهایی را انجام می‌دهیم که مانع دستیابی به پتانسیل‌های کامل ما می‌شوند و، اغلب، ما تا زمانی که کسی به آن‌ها اشاره‌ای نکند، آن موارد را تشخیص نمی‌دهیم.

بررسی این مسئله مهم است که چگونه روزها و ساعت‌های خود را می‌گذرانیم و به دنبال راه‌ و روش‌هایی باشیم برای زرنگ‌تر بودن و سخت کار کردن و مسائلی که وقت ما را تلف می‌کنند.

بنابراین، برای شروع، در اینجا هشت مورد آورده شده است که افراد مؤثر و موفق هرگز وقت خود را صرف انجام آن کارها نمی‌کنند ( و شما هم نباید این کارها را انجام دهید).

افراد موثر و موفق درگیر رسانه‌های اجتماعی نمی‌شوند

۱- افراد موثر و موفق درگیر رسانه‌های اجتماعی نمی‌شوند.

گشت زدن در رسانه‌های اجتماعی، بررسی اعلان‌های فیس‌بوک، تماشای عکس‌های موجود در اینستاگرام و بسیاری از موارد دیگر، همگی بخشی از زندگی روزمره ما است، اما اگر زمان زیادی را صرف آن‌ها کنید، زمانتان را از دست می‌دهید و به لیست کارهایی که باید انجامشان دهید نمی‌رسید.

بنابراین برای آن‌ها محدودیت زمانی تعیین کنید. برای خودتان آلارم بزارید و وقتی زنگ آلارم خورد برنامه‌های خود را بسته کار دیگری انجام دهید. بعد از اینکه کارهایتان را انجام دادید دوباره به سراغ برنامه‌ها بیایید. از رسانه‌های اجتماعی به عنوان پاداشی به خودتان استفاده کنید.

۲- افراد موثر و موفق، روز خود را بدون برنامه آغاز نمی‌کنند.

افراد موفق هدف دارند و برای چیزهایی که می‌خواهند در روزی معین به آن‌ها برسند برنامه‌ای دقیق دارند. من معتقدم که باید کارها را یادداشت کرد اما فقط دو یا سه مورد مهم‌تر و اصلی‌تر از کارهایی که می‌خواهیم آن روز انجام دهیم نه لیستی طولانی و بلند بالا.

اولویت‌های برتر خود را یادداشت کنید و کارهای بزرگ را به مراحل معقول‌تر تقسیم کنید و خواهید دید که تمایل دارید تا همه آن‌ها را کامل انجام دهید و سپس از لیست خود حذف کنید.

۳- افراد موثر و موفق؛ فعالیت‌هایی را که از لحاظ احساسی آن‌ها را تخیله می‌کند انجام نمی‌دهند.

اگر می‌خواهید وارد یک زندگی موفق شوید، باید بر روی مواردی تمرکز کنید که به زندگی شما به طرز مثبتی برانگیخته می‌کند. افراد موثر و موفق؛ فعالیت‌هایی را که از لحاظ احساسی آن‌ها را تخیله می‌کند انجام نمی‌دهند.

قبل از انجام فعالیت‌هایی که در برنامه خود دارید، مطمئن شوید که آن به طرز مثبتی به زندگی شما اضافه می‌شود. اگر باور دارید که اینطور نیست، به آن نه بگویید.

همچنین، در مواقعی که از شما خواسته می‌شود کاری انجام دهید، لازم نیست همان موقع فورا پاسخگو باشید. قبل از اینکه به کاری جواب مثبت دهید به آن فکر کنید.

۴- افراد موثر و موفق، نگران چیزهایی که قادر به کنترل آن‌ها نیستند نمی‌باشند.

افراد موفق می‌دانند که نگرانی در زندگی شما را به جایی نمی‌رساند؛ خصوصا وقتی در رابطه با موضوعی یا موقعیتی کاری از دست تان بر نمی‌آید.

بنابراین افکار خود را به فعالیت‌های مبتنی بر عمل (قادر به انجام دادن) تغییر دهید. بر روی کارهایی که می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید.

۵- افراد موثر و موفق، با اشخاص منفی (منفی باف، منفی نگر) رفت و آمد نمی‌کنند.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx