20 تغییرات مثبتی که دفتر شکرگزاری در اشخاص ایجاد میکند

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

20 تغییرات مثبتی که دفتر شکرگزاری در اشخاص ایجاد میکند

شکر گزار بودن همیشه آسان نیست، به خصوص زمانی که (حداقل در ظاهر) به نظر برسد که چیزی برای شکر گزار بودن وجود ندارد. نکته همین جاست، همیشه یک چیز برای شکر گزاری وجود دارد. این جایی است که یک دفترچه قدردانی وارد می شود.

عناوین مقاله
به اشتراک گذاشتن قدردانی و سپاس گزاری باعث افزایش شادی میشود.شما خوشبین تر خواهید شد.روابط قوی تر می شوند.عزت نفس شما با نوشتن جملات قدردانی روزانه، افزایش می یابد.داشتن یک دفترچه شکرگزاری به شما کمک می کند بهتر بخوابید.سپاس گزاری باعث از بین رفتن استرس میشود.سپاس گزار بودن می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.این کار به روش های مختلفی، قلب شما را سالم نگه می دارد.شکرگزاری باعث میشود بدنتان هورمون های شادی بیشتری تولید کند.این شما را به یک آهنربای مردمی تبدیل می کند.قدردانی = قدرتکمتر مادی گرا خواهید بود.وقتی قدردان باشیم مردم محورتر می شویم.ممکن است چند سال دیگر به شما فرصت دهد.به این نتیجه میرسید که شا مانند جزیره، تنها نیستید.سپاس گزاری می تواند خاطرات را زنده کند.مشاور و راهنمای ازدواج شما خواهد بود.اگر رئیس باشید، کارکنانتان را سخت کوش تر خواهد کرد.سپاسگزار بودن شما را زیبا می کند.وقتی سپاس گزار باشید، زندگی بسیار بهتر می شود.منبع:

همه ما برای یک برد بزرگ در قرعه کشی، یا یک تعطیلات عجیب و غریب، یا چیز دیگری که به همان اندازه زندگی ما را تغییر می دهد، سپاسگزار خواهیم بود. با این حال، به قول معروف، شما ماه را در هنگام شمردن ستاره ها از دست میدهید، منظور از ماه، نعمت های شگفت انگیز، کوچک و فراوانی است که هر روز اتفاق می افتند.

اما اگر حتی بیش از نصف عمرتان را صرف از دست دادن آن نعمت های ساده کرده اید، ناامید نشوید. این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه با استفاده از یک مجله سپاسگزاری، طرز فکر خود را تغییر دهید با کمک 20 روش که از طریق آن ها می تواند تغییرات مثبت شخصی را ایجاد کرد.

20 تغییرات مثبتی که دفتر شکرگزاری در اشخاص ایجاد میکند

 1. به اشتراک گذاشتن قدردانی و سپاس گزاری باعث افزایش شادی میشود.

نگه داشتن یک دفتر خاطرات سپاسگزاری، اتفاق های خوب زندگی شما را مورد توجه قرار می دهد و شما را راهنمایی می کند که روز خود را غربال کنید و بهترین نکات آن را انتخاب کنید. با انتخاب آن چیزهای خوب، متوجه خواهید شد چیزهای زیادی وجود دارد که باید بابت آنها شکرگزار باشید و این کار، تنها تأثیری که می تواند بر روان شما داشته باشد این است که شما را خوشحال کند.

 1. شما خوشبین تر خواهید شد.

با تمرکز بر بخش های بهتر روز خود، متوجه می شوید که زندگی بسیار خوب است. ممکن است رئیس شما دردسرساز باشد، یا ممکن است مجبور شوید چند ماه دیگر صبر کنید تا بتوانید آن ماشین را بخرید، اما در مورد تمام نعمت های عالی که در حال حاضر دارید چه میگویید؟

علاوه بر آن، متوجه می‌شوید که علی‌رغم آن کاستی های کوچک، چیزهای درخشانی در زندگی‌تان وجود دارد و شما نسبت به اینکه چیزهای خوب بیشتری در راه است، خوش‌بین‌تر خواهید شد.

 1. روابط قوی تر می شوند.

همه ما افراد زندگی خود را بدیهی فرض میکنیم، اما به محض این که یاد بگیرید این کار را نکنید، اتفاق های فوق العاده ای پیش خواهند آمد. وقتی در دفتر قدردانی چیزی می نویسید، به افراد زندگی تان فکر کنید و بنویسید که از چه کسانی برای چه چیزی سپاس گزار هستید.

انجام این کار باعث ایجاد احساسات صمیمیت نسبت به آن شخص می شود و شما به طور خودکار شروع به نشان دادن حس سپاس گزاری به او خواهید کرد. این کار باعث می‌شود که آن‌ها نسبت به رابطه ای که با شما دارند اعم از همسر، والدین یا همکار، در جهت‌های مثبت غیرمنتظره زیبایی واکنش نشان دهند.

20 تغییرات مثبتی که دفتر شکرگزاری در اشخاص ایجاد میکند

 1. عزت نفس شما با نوشتن جملات قدردانی روزانه، افزایش می یابد.

انتخاب یک زمان آرام برای نوشتن در دفترچه شکر گزاری به شما این فرصت را می دهد که فقط خودتان باشید و این فواید متعددی برای شما دارد.

* شما در مورد آنچه واقعاً احساس می کنید با خود صادق خواهید بود. دفترچه یادداشت شما فقط برای خودتان است و کسی آن را نمیخواند، بنابراین نیازی به تظاهر یا ساختن چیزها نیست.

* وقتی می نویسید خودتان را با هیچ کس مقایسه نمی کنید، چون کسی نیست که بتوانید خودتان را با او مقایسه کنید. فقط شما و افکارتان هستید. هیچ رقابت و قضاوتی وجود ندارد، بنابراین می توانید به خود واقعیتان تبدیل شوید.

* علاوه بر این که متوجه تمام نعمت های شگفت انگیزی که در زندگیتان وجود دارد میشوید، متوجه خواهید شد که شگفتی های زندگیتان چه مقدار از دیگران بیشتر است. برای مثال: مایکل در میان همکاران، جدید ترین ماشین اسپرت را دارد، اما آیا او روابط شادی که شما دارید و یا تعطیلات پر از سرگرمی در کنار خانواده را دارد؟

این کار مقایسه زندگی خودتان با دیگران نیست، بلکه توجه به موهبت های مختلفی است که ممکن است قبلاً بدیهی میدانستید.

* افراد قدر شناس ذاتا انسان های شاد ترو خوشحال تری هستند و احساس خوبی نسبت بو خود دارند. این امر، عزت نفسشان را به صورت نامحدود افزایش میدهد. به نظر شما شادی، تعریف موفقیت نیست؟

 1. داشتن یک دفترچه شکرگزاری به شما کمک می کند بهتر بخوابید.

بهترین زمان برای نوشتن دفترچه شکر گزاری، درست قبل از خواب است؛ زیرا باعث میشود که تمام اتفاقات مثبتی که در طول روز برایتان پیش آمده را مرور کنید. انجام این کار، ذهن شما را پر از انرژی های مثبت میکند و جای کمتری برای نگرانی هایی که جلوی خوابیدن را میگیرند، وجود خواهد داشت.

20 تغییرات مثبتی که دفتر شکرگزاری در اشخاص ایجاد میکند

 1. سپاس گزاری باعث از بین رفتن استرس میشود.

استرس ممکن است بخشی از زندگی ما باشد و در موارد خاص، ​​حتی می تواند ما را به انجام کارهای بزرگتر و بهتر ترغیب کند، اما استرس بیش از حد می تواند کشنده باشد. به گفته رابرت اِی. امونز، استاد روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا دیویس، افرادی که دفترچه شکر گزاری دارند، 23% کمتر از افرادی که ندارند، هورمون استرس در بدن خود دارند.

 1. سپاس گزار بودن می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.

مطالعه ای در مورد تأثیر قدردانی بر سیستم ایمنی، روی دانشجویان سال اول حقوق انجام شد. آنهایی که نگرش خوش بینانه تری داشتند و شکرگزاری می کردند، نسبت به کسانی که چشم انداز تیره تری به زندگی داشتند، تعداد سلول های خونی تقویت کننده سیستم ایمنی بیشتری داشتند؛ بنابراین سپاسگزار بودن می تواند از شما در برابر بیماری محافظت کند و این چیزی است که باید به خاطر آن بسیار سپاسگزار باشید.

 1. این کار به روش های مختلفی، قلب شما را سالم نگه می دارد.

تمرین قدردانی راهی مطمئن برای سالم بودن قلب است، همچنین می تواند تأثیر عمیقی در یک محیط بالینی داشته باشد.

مطالعه‌ ای در سال 2017 در بیمارستان پزشکی روانی منتشر شد که نشان میداد به‌ طور باورنکردنی، بیماران مبتلا به نارسایی قلبی مرحله (B) که دفترچه سپاس گزاری داشتند، نسبت به افرادی نداشتند، التهاب کمتری نشان دادند.

 1. شکرگزاری باعث میشود بدنتان هورمون های شادی بیشتری تولید کند.

آیا تا به حال شنیده‌اید کسی بگوید «زندگی آن بسیار خوب و شاد است»؟ این فقط یک بیان نیست و ریشه در علم دارد. قدردانی یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به یک زندگی ایده آل است زیرا بدنتان «هورمون های شادی بیشتری» ترشح می کند.

* سروتونین مانند داروهای ضد افسردگی عمل می کند و «مرکز شادی» مغز را به فعالیت می اندازد.

* دوپامین ماده‌ای است که باعث ایجاد احساسات خوب می‌شود و باعث می‌شود که شما بیشتر احساس قدردانی کنید و وقتی شروع به احساس قدردانی کنید، طبیعتاً می‌خواهید به انجام آن ادامه دهید.

20 تغییرات مثبتی که دفتر شکرگزاری در اشخاص ایجاد میکند

 1. این شما را به یک آهنربای مردمی تبدیل می کند.

اگر کسی باشید که برای نعمت هایی که در زندگی دارید سپاس گزار باشید، دیگران از کنار شما بودن لذت خواهند برد، زیرا شادی و مثبت اندیشی مسری است.

وقتی ذهنیتی مثبت و سپاس گزار داشته باشید، احساس بهتی خواهید داشت و این احساس را به دیگران انتقال میدهید و آن ها نیز احساس خوب بیشتری به سمت شما بر میگردانند.

 1. قدردانی = قدرت

توانایی دیدن خوبی ها در هر موقعیتی (مهم نیست که چقدر بد) می تواند تعیین کند که چگونه میتوانید در مقابل سختی ها بایستید. اتفاقات آزار دهنده، می توانند تأثیری عمیق و گاهی مادام العمر بر زندگی ما داشته باشند، اما توانایی یافتن چیزی برای شکرگزاری، حتی در سخت ترین شرایط، به شما این امکان را می دهد که بتوانید با آسیب های روحی به شکلی سالم و غیر مضر کنار بیایید.

 1. کمتر مادی گرا خواهید بود.

مطمئناً همه ما تمام چیزهای خوب را در زندگی خود می خواهیم، ​​اگر نمی خواستیم انسان نمی شدیم، اما اگر این خواسته به یک خواسته همه جانبه تبدیل شود، می تواند شادی ما را از بین ببرد. با یادگیری سپاسگزار بودن برای چیزهایی که در حال حاضر در زندگی شما وجود دارد، تمرکز کمتری روی چیزهایی که ندارید خواهید داشت و تمرکز شما بر چیزهایی که دارید بیشتر می‌شوید و این کار، احساسات خواستن و خواستن و خواستن را از بین می‌برد.

20 تغییرات مثبتی که دفتر شکرگزاری در اشخاص ایجاد میکند

 1. وقتی قدردان باشیم مردم محورتر می شویم.

سپاسگزاری می تواند به اندازه درمان موثر باشد و در برخی موارد حتی بیشتر از آن. درمان باعث می شود قبل از هر چیز احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید، اما تمرین قدردانی تمرکز را روی افراد دیگر معطوف می کند. مهربانی، عشق و سخاوت آنها. همه چیزهایی که در مورد آنها سپاسگزار هستید، بنابراین بیشتر به دیگران و کمتر به خودتان فکر می کنید که این یک ویژگی دوست داشتنی است.

 1. ممکن است چند سال دیگر به شما فرصت دهد.

هیچ یک از ما نمی توانیم برای همیشه زندگی کنیم. تحقیقات نشان داده اند که خوش بین بودن (که ناشی از قدردانی از چیزهایی است که دارید) طول عمر را تا چند سال افزایش می دهد.

وقتی از سهم خود راضی هستید، کسی هست که دوست نداشته باشد برای مدتی بیشتر از آن لذت ببرد؟

 1. به این نتیجه میرسید که شا مانند جزیره، تنها نیستید.

بسیاری از مردم موفقیتشان را مختص به خودشان میدانند کمی خود شیفته هستند. چیزی که قدردانی به شما می‌آموزد این است که شادی شما تا حدودی به مهربانی و سخاوت دیگران بستگی دارد، این چیز بدی نیست، زیرا این امر می‌تواند باعث شود که شما با آغوشی باز تر دیگران را در زندگیتان راه دهید.

20 تغییرات مثبتی که دفتر شکرگزاری در اشخاص ایجاد میکند

 1. سپاس گزاری می تواند خاطرات را زنده کند.

فرض کنید خاطره ای از کودکی در تعطیلات با والدین خود دارید، در ساحل نشسته اید، هوا سرد است و آنها پولی برای خرید هات داگ برای شما ندارند.

قدردانی می تواند آن خاطره را دوباره شکل دهد.

در ساحل با پدر و مادری که دوستشان دارید هستید، همه هم را در برابر سرما و باد در آغوش گرفته‌اید و یک سیب زمینی سرخ کرده را به اشتراک گذاشته اید. این همان خاطره است، فقط به خاطره ای بسیار زیباتر تبدیل شده است.

 1. مشاور و راهنمای ازدواج شما خواهد بود.

گاهی اوقات، پس از سال‌ها زندگی کردن کنار یک فرد، صدها کار کوچک و دوست‌داشتنی را که انجام می‌دهند به خاطر یک رفتار که شما را آزار داده است، نادیده میگیرید. شروع به جستجو و شناخت چیزهای کوچکی کنید که اغلب نادیده گرفته می شوند، آن موقع چیزهای دیگر بی اهمیت می شوند

 1. اگر رئیس باشید، کارکنانتان را سخت کوش تر خواهد کرد.

نوشتن تمام کارهایی که کارکنان شما انجام داده اند و سپاس گزاری از آن ها، باعث می شود بیشتر قدردان آن ها باشید و نگرش شما نسبت به آنها در محل کاررا نشان می دهد. هنگامی که شخصی احساس می کند مورد قدردانی قرار گرفته است، تلاش می کند تا بیشتر شما را راضی کند که باعث میشود سخت کوش تر بشوند.

20 تغییرات مثبتی که دفتر شکرگزاری در اشخاص ایجاد میکند

 1. سپاسگزار بودن شما را زیبا می کند.

دوقلوهای همسانی را تصور کنید که یکی تلخ و ناراضی است، دیگری قدردان و مثبت، کدام یک زیباتر است؟

شادی از درون به بیرون نفوذ میکند و می درخشد، این زیبایی همیشه در چهره یک فرد شاد منعکس خواهد شد

 1. وقتی سپاس گزار باشید، زندگی بسیار بهتر می شود.

ما فقط یک بار زندگی میکنیم. پس چرا وقتی میتوانیم خود را جوری عادت دهیم که شکر گزار باشیم، عکس آن را انجام میدهیم؟ با داشتن یک دفتر شکر گزاری متوجه چیز های شگفت انگیزی میشوید که قبلا به آن ها توجهی نکرده بودید و برای آن ها سپاسگزار خواهید بود:

* آسمان آبی و زیبا

* آواز خواندن پرنده ها

* بوی باران

* توانایی شما برای خرید یک خوراکی خاص

* سقف خانه ی شما برای گرم و امن نگه داشتن خانواده تان

* یک نوازش پر از محبت

میلیون ها چیز وجود دارد که ما آنها را بدیهی می دانیم، اگرچه احساس قدردانی برای برخی از این موارد کمی عجیب به نظر میرسد.

طی مدت یک ماه، یک دفتر سپاس گزار برای خود تهیه کنید و شاهد بهتر شدن زندگی خود باشید.

منبع:

 • https://brightdrops.com/gratitude-journal
2.7/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx