7 کلمه برتر از جاناتان سویفت

Add a Comment
13 Min Read

۷ کلمه برتر از جاناتان سویفت

باشد که تمام روزهای زندگیت را زنده کنی.

جاناتان سوئیفت نویسنده ای بود که چند قرن پیش (۱۶۶۷-۱۷۴۵) می زیست.

او را شاید بیشتر به خاطر آثار کلاسیکی مانند «سفرهای گالیور» و «یک پیشنهاد متواضعانه» میشناسند. مورد آخر مقاله ای طعنه آمیز و تکان دهنده بود که در آن، او پیشنهاد کرد که مردم فقیر ایرلندی باید نوزادان خود را به عنوان غذا به افراد ثروتمند بفروشند. چنین آثاری باعث شهرت سوئیفت به عنوان یکی از بهترین طنزپردازان تمام دوران شده است.

از آنجایی که سویفت یک نویسنده بود، چیزهای زیادی برای نقل قول وجود دارد. در اینجا، هفت کلمه خرد مورد علاقه من آورده شده است.

 1. از اشتباه کردن نترسید.

«آدم هرگز نباید از اینکه صاحب اشتباهی شده است خجالت بکشد، چون فقط می گوید… امروز از دیروز عاقل تر است.»

بسیاری از چیزهایی که در جامعه می آموزیم درباره این است که چگونه نباید شکست بخورید و اشتباه نکنید. در مدرسه به ما یاد می دهند که نمرات خوب بگیریم و طبق قوانین بازی کنیم.
بنابراین پیش گرفتن یک مسیر امن و ریسک نکردن می تواند به یک رفتار ریشه ای تبدیل شود زیرا یاد می گیریم شکست را با شرم و درد مرتبط کنیم.

اما واقعاً نباید از اشتباه کردن یا اعتراف به اینکه اشتباه کرده ایم، بترسیم. با درک این موضوع می‌توانید احساسات منفی را که ممکن است در درون شما وجود داشته باشند رها کنید و به سراغ چیز بعدی بروید. اعتراف به اینکه اشتباه کرده اید، تجزیه و تحلیل واضح کارهایی که انجام داده اید و آنچه می توانید از این تجربه بیاموزید را آسان تر می کند.

7 کلمه برتر از جاناتان سویفت

 1. پول مفید است. عشق به آن خطرناک است.

《انسان عاقل باید در سرش پول داشته باشد، اما در دلش نه.》

پول بسیار مفید است. اما اگر اجازه دهید جای اشتباهی در زندگی شما بگیرد، می تواند آن را ویران کند.

می تواند حرص و آز منفی زیادی در زندگی شما ایجاد کند.  اگر عاشق پول شوید، آن را بیشتر و بیشتر می خواهید. مهم نیست چقدر از آن را به دست می آورید.  ممکن است شما را پر و در نهایت همانطور که امیدوار بودید، خوشحال نکند.

انگیزه‌ی بیشتر خواستن، می تواند مانند پر کردن یک سطل سوراخ باشد.  همانطور که کم کم متوجه می شوید که این کار آنطور که امیدوار بودید نتیجه نخواهد داد، تلخی و منفی بافی هجوم می آورند.

اکنون، مهم است که اجازه ندهید این استدلال شما را به این باور برساند که پول شر است. پول یک ابزار است. می تواند به شما در رسیدن به بسیاری از چیزهای مثبت کمک کند.

 1. جایی که ایستاده اید را حفاری کنید.

《اگرچه مردان متهم به عدم شناخت ضعف خود هستند، اما شاید تعداد کمی از آنها قدرت خود را بدانند. در انسان ها مانند خاکی است که گاهی رگه ای از طلا در آن وجود دارد و صاحبش از آن بی‌خبر است.》

بسیار آسان است که در یک الگوی اعتیادآور انتقاد از خود و دیگران قرار بگیرید. اما نکات مثبت در شما و اطرافیانتان چیست؟

اگر فقط به دنبال چیزی برای انتقاد باشید، همان چیزی خواهد بود که می بینید. اگر به دنبال چیزهایی برای انتقاد در خود هستید، همان چیزی خواهد بود که در خود می بینید و در دیگران به آن توجه می کنید.

7 کلمه برتر از جاناتان سویفت

پس چه کاری می توانید انجام دهید؟ می توانید در جایی که ایستاده اید شروع به حفاری کنید. به جای اینکه دائماً این سؤالات منفی را از خود بپرسید، از خود بپرسید: چه چیزی در مورد من خوب است؟ از خود بپرسید که نقاط قوت و استعداد شما در کجا نهفته اند.  فقط به این دلیل که یک طرز فکر منفی ممکن است در ابتدا به شما اجازه ندهد که ببینید چه چیزهایی در مورد شما خوب و مثبت است، یکباره تسلیم نشوید.

چیزی که بیشتر اوقات روی آن تمرکز می کنید همان چیزی است که از واقعیت خواهید دید. دانستن نقاط ضعف و درس گرفتن از اشتباهات مفید است. اما تمرکز بر انتقاد و بخش‌های منفی فقط شما را در حلقه‌ای نگه می‌دارند که در  آن، ویژگی های منفی بیشتری برای خود خلق می کنید.

در برخی موارد مفید است که از آن مرحله پیش بروید و تمرکز خود را به سمت مثبت تغییر دهید و طلایی که  می توانید کشف کنید را ببینید.

 1. فراتر از چیزی که فکر می کنید می توانید، بروید.

《من همیشه بر این باور بوده ام که مهم نیست چند شوت را از دست بدهم، بعدی را خواهم زد.》

یکی از مشکلات بزرگ موفقیت این است که ممکن است همین الان آن را بخواهید. یا حداقل خیلی زود.
جای تعجب نیست که تبلیغات به طور مداوم ما را با پیام هایی بمباران می کنند که چگونه می توانیم تنها در ۳۰ روز لاغر یا ثروتمند شویم و  اغلب مردم می خواهند به آن باور داشته باشند.

حالا، من نمی گویم که بسیاری از چیزهای بیرون نتیجه نمی دهند. احتمالاً نتیجه بدهند. من فقط می گویم که ممکن است زمان، حوصله و کار بیشتری نسبت به آگهی های تبلیغاتی لازم باشد تا شما را به جایی که می خواهید، برساند.

7 کلمه برتر از جاناتان سویفت

این مفید است که از دیدگاه های تبلیغاتی فاصله بگیرید و اجازه دهید دیدگاه های واقعی تری در ذهن شما نفوذ کنند. از افرادی که به جایی که شما می خواهید رسیده اند، یاد بگیرید. با آنها صحبت کنید. آنچه را که آنها می گویند در کتاب ها یا آنلاین بخوانید. این برنامه کاملی را ارائه نمی دهد، بلکه دید روشن تری از آنچه برای دستیابی به آنچه می خواهید لازم است را ارائه می دهد.

تلاش خود را بکنید. اجازه ندهید عقب نشینی یا شکست خوردن شما را دلسرد کند. بیرون بروید و دوباره تلاش کنید.
درست زمانی که می خواهید تسلیم شوید کمی جلوتر بروید و کمی جلوتر.
زیرا تاریک ترین هوا، قبل از طلوع آفتاب است.

 

 1. بار اضافی و غیر ضروری را که حمل می کنید، زمین بگذارید.

《بخش آخر زندگی یک فرد عاقل با درمان حماقت‌ها، تعصبات و عقاید نادرستی است که قبلاً با آنها عهد بسته بود.》

وقتی جوان هستیم خیلی چیزها را انتخاب می کنیم. برخی از آنها مفید هستند. بسیاری از آنها شما را عقب نگه می دارند و رنج های غیرضروری زیادی را در زندگی ایجاد می کنند.

ممکن است در جوانی چیزهایی از جامعه یاد گرفته باشید – یا گاهی اوقات چیزهایی به ذهنتان خطور کند- ممکن است آنچه را که کسی به شما گفته یا انجام داده است، یک بار یا بارها به عنوان یک حقیقت مطلق در مورد خود و زندگیتان در نظر گرفته باشید.

اما به عنوان یک بزرگسال، وقتی شروع به بررسی زندگی و باورهای خود می کنید، ممکن است متوجه شوید که آن چیزها فقط چیزهایی بوده اند که اتفاق افتاده اند.
آنها در گذشته هستند. شما الان اینجا هستید.

با درک این موضوع که این شما هستید که کنترل زندگی خود را در دست دارید – که همین الان دارید آن را خلق می کنید – می فهمید که باورهای غیر مفید یا اتفاقی که افتاده، لزوماً به این معنا نیست.

7 کلمه برتر از جاناتان سویفت

می توانید انتخاب کنید که آنها را رها کنید و با سبک باری به گام برداشتن در مسیری که برای خود ایجاد کرده اید، ادامه دهید. نکته‌ای که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند این است که ابتدا بپذیرید که حامل چیزهای منفی هستید و بر شما تأثیر می‌گذارند.
بعد رهایش کنید.
پذیرش آنچه که از قبل هست – حتی اگر غیرقابل تصور به نظر برسد – رها کردن چیزی را آسان تر می کند.

 1. با روش های ساده، با خود خوب باشید.

بهترین پزشکان جهان دکتر رژیم، دکتر سکوت و دکتر انسان شاد هستند.

امروزه معمول است که خود را به زمین بیاندازید. سپس، همانطور که احساس می کنید سایه قبلی خود هستید، به دنبال کمک باشید.

اما بخش بزرگی از حفظ سلامتی  – از نظر روحی و جسمی – در وضعیت خوب، این است که از مشکلات حتی قبل از اینکه ظاهر شوند و مجبور شوید به دکتر بروید، جلوگیری کنید.

 

سوئیفت کمی عقل سلیم را وارد این چالش می کند. با انجام مداوم کارهای ساده، با تبدیل آنها به عادت‌های ریشه‌ای می‌توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد.

 • دکتر رژیم. نه خیلی کم و نه خیلی زیاد غذا بخورید. آهسته غذا بخورید تا واقعاً از طعم آن لذت ببرید و از پرخوری، ناراحتی معده و استرس اضافی جلوگیری کنید.
 • دکتر سکوت می گوید بودن در اطراف پر سر و صدا، افراد دیگر و تحریک از طریق اطلاعات زیاد می تواند شما را خسته کند. مهم است که به طور منظم زمان آرامی برای خود پیدا کنید تا از ورود اطلاعات بیش از حد جلوگیری کنید. برای مثال، بیرون بودن در طبیعت یکی از راه‌های خوب برای برقراری ارتباط مجدد با آرامش و سکون است.
 • دکتر انسان شاد. اینکه فرد چقدر می خواهد احساس شادی و مثبتی داشته باشد، اغلب تا حد زیادی یک انتخاب است. شما می توانید نگرش منفی نسبت به همه چیز در خود پرورش دهید، یا نگرشی مثبت.

7 کلمه برتر از جاناتان سویفت

اکنون، ممکن است این توصیه تقریباً احمقانه و ساده به نظر برسد.  اطلاعات بسیار ساده است.
بسیاری از چیزهای بسیار مفید  بسیار ساده هستند.

نکات پیشرفته تر ممکن است جذاب به نظر برسند زیرا ممکن است فرد پیچیده بودن را با بهتر بودن مرتبط کند. اما همه چیز باید پایه و اساس داشته باشد. بدون آن‌ها، هر چیزی که بر اساس آنها می سازید، فقط با ظرفیت محدود کار می‌کند یا گاهی اوقات فرو می‌ریزد.

 1. پذیرای این باشید که همیشه می توانید یاد بگیرید.

《هیچ مردی هرگز در انجام زندگی آنقدر ماهر نبوده که اطلاعات جدیدی از هر  سن و تجربه ای، دریافت نکند.》

باز بودن در این مورد ذهن شما را باز می کند. اگر فکر می‌کنید همه چیز را می‌دانید، بینش‌های عالی و مسیرهای جدید شگفت‌انگیز برای کاوش از کنار شما خواهند گذشت.

با باز بودن چیزهایی را می بینید، احساس می کنید و یاد می گیرید که در غیر این صورت نمی توانستید. اما مراقب باشید که بیش از حد روی یادگیری از کتاب‌ها، وبلاگ‌ها و … تمرکز کنید. آنها جایگاهی دارند و می‌توانند به شما کمک کنند تا کارهایی را که ممکن است در تمام طول عمرتان به اشتباه انجام داده اید، اصلاح کنید.

اما مهمترین چیز، زندگی کردن است.
از تجربیات خود درس بگیرید.  آنجاست که درکی واقعی چیزها را پیدا می کنید.

منبع:

 • https://www.positivityblog.com/jonathan-swifts-top-7-words-of-wisdom
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx