7 درس کلیدی از یک لایف‌کوچ حرفه‌ای

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

7 درس کلیدی از یک لایف‌کوچ حرفه‌ای:

برای بهتر زندگی کردن در سال 1401 چه کاری انجام می دهید؟ آیا برای پیشرفت در زندگی و تجارت خود برنامه ریزی کرده‌اید؟ سال 1400 رشد و پیشرفت قابل توجهی در زندگی و کسب و کارم داشتم و به این فکر می‌کردم چگونه امسال مسیر رشد را ادامه دهم. درسته پیشرفت خوبی داشتم اما می‌دانستم کار های بیشتری را می‌توانم انجام بدهم.

می‌خواستم در سال جدید رویکرد متفاوتی در پیش بگیرم. به جای شرکت در سمینارهای بیشتر یا خواندن کتاب‌های بیشتر، به این نتیجه رسیدم که یک لایف کوچ (مربی زندگی) استخدام کنم. در حالی که من عاشق شرکت در سمینارها هستم، اما گاهی اوقات یک مربی تاثیری روی زندگی یا تجارت شما می‌گذارد که ده برابر یک سمینار ارزشمند است.

من در حال حاضر جیم فورتین را به مدت 3 ماه استخدام کردم و تجربه این کار در همین مدت کوتاه برای من تحول آفرین بوده است. او بیشتر از هر سمینار یا کتابی در مورد مغز، بهره وری و عادات به من یاد داده است. در این متن می‌خواهم این درس‌های کلیدی را با شما به اشتراک بگذارم تا شما نیز از آن بهره ببرید.

7 درس کلیدی از یک لایف‌کوچ حرفه‌ای

جیم فورتین کیست؟

مربی من، جیم فورتین، یک مربی حرفه‌ای است که مربی مدیران ارشد اجرایی سطح بالا بوده و یک متخصص NLP تایید شده است. او همچنین یک هیپنوتیزم کننده ماهر نیز بوده است،

7 درس کلیدی:

  1. هویت همه چیز است:

اگر به مطالب توسعه شخصی جیم ران یا اد مایلت نگاه کنید، همه آنها در مورد اهمیت هویت صحبت می‌کنند. هویت همان تصویری است که شما از خودتان در ذهن دارید.

اگر در تصویر ذهنتان، فردی هستید که سالانه 100 میلیون تومان درآمد کسب می‌کند، درآمد بیشتر از این مبلغ برایتان دشوار خواهد بود. یا اگر خود را فردی چاق می‌دانید، احتمالاً همینطور خواهید ماند و هیچگاه کاهش وزن نخواهید داشت.

مسیری که ذهن برای رسیدن شما به رویاها و اهدافتان طراحی می‌کند، با توجه به تصویری است که از توانمندی های شما دارد. حال هرچقدر خود را توانمند تر بدانید، چشم انداز مسیر هم بزرگ تر خواهد بود.

شما به هیچ عنوان نمی‌توانید از مسیری که ذهن طراحی کرده است خارج شوید زیرا هرچقدر هم سرعت تان را زیاد کنید، بازهم باور های ذهنی‌تان مانند یک ترمز قوی شما را ثابت نگه‌ می‌دارد.

بیشتر باورهای شما در 7-8 سال اول کودکی تان شکل گرفته است. باور های شما توسط خانواده، دوستان و جامعه برنامه ریزی شده است برای چیزی که هستید و چیزی که باید در جهان باشید؛ اما نگران نباشید زیرا این باور ها را می‌توانید تغییر دهید.

از آنجایی که جیم یک پزشک NLP و متخصص مغز است، می‌گوید که دو راه برای تغییر هویت شما وجود دارد. یکی از طریق تکرار و دیگری هیپنوتیزم است. شما می‌توانید نسبت به خوبی یا بدی باور هایتان آگاه شوید و با تکرار به مرور زمان آنها را تغییر دهید.

7 درس کلیدی از یک لایف‌کوچ حرفه‌ای

  1. گفتگوی ذهنی خود را بررسی کنید:

باید از شما بپرسم چه داستان هایی را روزانه برای خودتان تعریف می کنید؟ آیا تا به حال شده است با دقت به حرف هایی که با ذهنتان میزنید گوش دهید؟

روانشناسان امروزه می‌گویند 70 درصد از افکار انسان منفی است؛ و 91 درصد افکار شما مانند دقیقا مانند روز قبل است! وقتی که هر روز همان حرف های منفی دیروز را به ذهنتان می‌گویید، نمی توانید زندگی خارق‌العاده‌ای داشته باشید.

یکی از عادات افراد موفق این است که خودآگاهی باورنکردنی دارند. آنها متوجه می شوند دقیقا در ذهنشان چه می‌گذرد و کنترل کامل به آن دارند. می توانند افکار خود را ارزیابی کنند که آیا مثبت است یا منفی. جیم همیشه می گوید: «ساکت باش و ذهنت را ساکت کن.»

شما می توانید این کار را با تمرین مدیتیشن روزانه و با عمیق شدن در تفکر خود انجام دهید. درسته تفکر در تفکرتان! با این کار به ذهن آگاهی می‌رسید و بدانید که 80 درصد از افراد موفق، هر روز نوعی تمرین ذهن آگاهی برای خود دارند.

بنابراین اگر می خواهید زندگی خود را تغییر دهید، حرف هایی که روزانه به خود می گویید را تغییر دهید!

  1. کمالگرایی= شکست:

بگذارید از شما بپرسم «آیا کمال گرایی زندگی شما را خراب می کند؟»

همان ابتدای صحبت هایم با جیم در طی یک تماس تلفنی متوجه شدم کمال گراییِ من دارد کسب و کارم را خراب می‌کند.

بزرگترین اشتباه سال گذشته من این بود که قبل از شروع هر کاری منتظر می‌ماندم تا شرایط عالی شود و بعد هم که شروع می‌کردم تا آن کار را 100 درصد انجام نمی‌دادم بیخیال نمی‌شدم. مشکل این بود که منتظر شرایط عالی ماندن منجر به تعویق و ناامیدی می‌شد و بدتر از آن متوجه شدم 100 درصدی که برای پایان کار ها مدنظر داشتم 130 درصد بوده و همین کمالگرایی‌ام باعث می‌شدپروژه های بعدی را دست بدهم.

شعار جدید من امسال این است که 70% انجام کار، برابر با کامل است.

100% انجام کار، برابر با شکست است.

7 درس کلیدی از یک لایف‌کوچ حرفه‌ای

  1. مدیریت زمان:

تا به حال به این فکر کرده‌اید چگونه برخی از مردم میلیون ها دلار درآمد دارند در حالی که برخی دیگر حتی در پرداخت قبض هایشان هم مانده اند؟ درست است که مهارت ها و تحصیلات نقش خود را در درآمد زایی ایفا می‌کنند، اما اگر مدیریت زمان نباشد هیچ موفقیتی هم درکار نخواهد بود. اینکه چگونه هر روزتان را سپری می‌کنید تعیین می کند که به اهداف خود می رسید یا خیر.

از آنجایی که جیم در کنار هزاران متخصص فروش و کارآفرینان موفق به عنوان یک مربی کار کرده است، به من توضیح داد که مدیریت زمان بزرگترین عامل موفقیت است.

جیم در اینجا نحوه مدیریت زمان خود را توصیه می کند:

  • از یک دفتربرنامه ریزی یا جورنال برای ترسیم نقشه روزانه و هفتگی خود استفاده کنید.
  • کارهای مهم که زندگی و کسب و کار شما را به جلو می‌برد تا قبل از 12 ظهر انجام داده باشید.
  • از تکنیک پومودورو برای 25 دقیقه کار مستقیم و سپس 5 دقیقه استراحت استفاده کنید.
  1. مهارت فروش و متقاعدسازی:

جیم فورتین سال ها متقاعدسازی و نفوذ ناخودآگاه را به متخصصان فروش و کارآفرینان موفق آموزش داده است. چه کسب و کار شخصی خود را داشته باشید چه برای شخص دیگری کار کنید، یادگیری اصول متقاعدسازی و فروش، باید اولویت اصلی شما باشد.

اگر نتوانید خودتان را خوب به مشتری معرفی کنید و نتوانید محصولتان را بفروشید، در سطوح بالا نیز موفق نخواهید شد. حتما زمانی را برای یادگیری و کار بر روی مهارت های فروش خود صرف کنید.

  1. به قضاوت دیگران توجه نکنید:

به اینکه دیگران در مورد شما چه فکری می کنند اصلا اهمیت ندهید! این وظیفه شما نیست که همه را دوست داشته باشید.

همانطور که وینستون چرچیل گفت: «در راه رسیدن به اهدافتان دشمن دارید؟ این بدان معناست که راه را درست رفته‌اید.»

هدف شما در زندگی نباید این باشد که زندگی تان دیگران را خوشحال کند. شما برای خودتان زندگی می‌کنید نه دیگران. مردم در هر صورت شما را قضاوت خواهند کرد. پس سعی کنید زندگی ای داشته باشید که خودتان را خوشحال کند و خودتان از آن راضی باشید تا در نهایت پشیمان نشوید.

7 درس کلیدی از یک لایف‌کوچ حرفه‌ای

  1. عادات خود را تغییر دهید تا زندگی‌تان تغییر کند:

آخرین درسی که در این مدت از جیم آموختم، اهمیت عادات و تاثیر مستقیم آنها بروی زندگی بود. بدانید که شما محصول عادت های خوب و بدتان هستید، اگر می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید، تلاش برای ایجاد تغییرات بزرگ را کنار بگذارید در عوض، به عادات روزانه خود نگاه کنید و ببینید کدام یک شما را برای موفقیت و کدام یک شما را برای شکست آماده می کند.

حرف آخر:

برای ایجاد نتایج مثبت در سال 1401، تغییرات را از درون خود شروع کنید، نه از بیرون.

نتایج فعلی شما در زندگی حاصل طرز فکر، باور و تلاش های شما بوده است. برای رشد و پیشرفت زندگی‌تان قبل از شروع کارهای جدید از خود بپرسید: «من می دانم کی بوده‌ام و به چه نتایجی رسیده‌ام؛ حال باید چه کسی باشم تا به نتایج بهتری که در زندگی می‌خواهم برسم؟»

همیشه به یاد داشته باش، هر چیزی که در مسیر رسیدن به رویا هایت نیاز داری از قبل درون تو وجود دارد صرفا باید پتانسیل های خودت را بشناسی و بدان اگر 100٪ مسئولیت ات را خودت بر عهده بگیری، نتایجی که شایسته اش هستی را می‌توانی ایجاد کنی.

به امید موفقیت روز افزون شما.

منبع:

 

4.9/5 - (51 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx