چطور در زندگی مان یک تغییر اساسی ایجاد کنیم

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

چطور در زندگی مان یک تغییر اساسی ایجاد کنیم

برای یک تغییر اساسی در زنگی باید چه کارهایی انجام دهیم

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید مردم به هیچ وجه با اصولی که رفتارهای آن ها را تحت کنترل در آورده اند، آشنایی ندارند. در حالی که اطلاع از آن اصول و به کارگیری آن ها می تواند تغییرات بسیار زیادی را در زندگی انسان ها به وجود آورد و اگر نتوانید این اصول را درک کنید، مطمئنا زندگی به یک فعالیت بیهوده و وقت تلف کن برایتان تبدیل خواهد شد و شما را از مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی دور خواهد کرد.

آیا تاکنون با این مسئله روبرو شده اید که احساس کنید در برخی از زمان ها زندگی تان به تغییر اساسی نیازمند است؟ مطمئنا بسیاری از افراد تلاش های بسیار گسترده ای در زمینه تغییر زندگی خود ایجاد کرده اند، اما نتوانسته اند نتیجه خاصی به دست آورند. در واقع آن ها می دانند که باید کاری را آغاز کنند، اما در عین حال به این نتیجه رسیده اند که انجام آن کار ناراحتی و نارضایتی هایی را برای آن ها به دنبال دارد و به همین دلیل هیچ گاه آن کار را شروع نمی کنند و هر روز سعی دارند که آن را به تعویق بیندازند. اما سوال اینجاست که در این مواقع چه باید کرد؟

کلید تغییر یافتن، معکوس کردن چگونگی شکل گیری احساس رنج و خوشی است

کلید تغییر یافتن، معکوس کردن چگونگی شکل گیری احساس رنج و خوشی است

مطمئنا افراد زیادی را می شناسید که مرتب می گویند دیگر وقت آن رسیده که ازدواج کنم. در واقع آن ها بر این عقیده هستند که ازدواج کردن امتیازات بسیار زیادی نظیر لذت، خوشحالی، امنیت و… را برای آن ها به همراه خواهد داشت. اما به محض این که در موقعیت ازدواج قرار می گیرند، ناگهان پا پس می کشند! چون در ناخودآگاه خود به این نتیجه رسیده اند که ازدواج بسیاری از آزادی ها را از آن ها می گیرد. حتی برخی از آن ها به این باور می رسند که ازدواج موفق امری دست نیافتنی در جهان محسوب می شود. اما نکته ای که در این میان برقرار می باشد این است که اگر در نظر دارید ازدواج کنید و به تمام آن چیزهایی که با ازدواج به دست می آید برسید، باید رنج و ناراحتی ناشی از آن را نیز متحمل شوید.

همان گونه که گفته شد بسیاری از افراد از آن چیزهایی که در ذهنشان وجود دارد و باعث ایجاد ناراحتی و احساس رنج در وجودشان می شود، اطلاعی ندارند و همین مسئله می تواند یکی از دلایلی باشد که کنترل زندگی از دستشان خارج شود و از موفقیت در زندگی فاصله بگیرند. فرض کنید کسی را که خیلی به او علاقه مند بودید، شما را ترک کرده است. مطمئنا لحظات بسیار سختی را پشت سر خواهید گذاشت و پس از مدتی به این نتیجه می رسید که عشق برابر با تحمل رنج و سختی است.

در واقع کسی که چنین معادله ای را در ذهن خود به وجود آورده است، سعی می کند پس از آن دیگر به کسی نزدیک نشود و از همه دوری کند. از همین رو دیگر نمی تواند توجه دیگران را به خود جلب کند و همواره احساس تنهایی و افسردگی خواهد کرد.

از همین رو توصیه هایی وجود دارد که شما را راهنمایی می کند تا به چنین سرنوشتی دچار نشوید و بتوانید به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید. از این رو باید نسبت به چگونگی شکل گرفتن لذت ها و همچنین ناراحتی ها آگاه باشید. همان طور که می دانید در زندگی بسیاری از افراد چنین نیروهایی هیچ گاه کنترل نشده اند؛ از همین رو برای این که بتوانید پیشروی مقتدرانه ای در مسیر زندگی داشته باشید، باید این توانایی را در خود به وجود آورید که افسار این دو نیرو را در دست بگیرید تا بتوانید به موفقیت در زندگی برسید.

محرک های مهم زندگی ابزاری برای استفاده در تبلیغات!

همان طور که استاد امیر شریفی بارها به این مسئله اشاره کرده اند، دو نیروی میل به لذت و دوری از رنج و ناراحتی جزو قوی ترین محرک های زندگی محسوب می شوند و آگاهی به این مسئله می تواند تاثیر بسیار خوبی در زندگی و همچنین در زمینه های شغلی داشته باشد. در واقع سازندگان آگهی های تجاری یکی از بارزترین و موفق ترین این افراد هستند.

آن ها به خوبی می دانند که چگونه و از چه راه هایی مردم را وادار کنند تا از اجناس مورد نظر آن ها خریداری کنند. آن ها به خوبی دریافته اند که مردم زمانی نسبت به خرید محصولی ترغیب می شوند، که تبلیغ مورد نظر با لذت و خوشی همراه باشد و یا با خرید آن محصول بتوانند رنج و ناراحتی خود را به مقدار بسیار زیادی کاهش دهند. اگر کمی به آگهی های تلویزیون نگاه کنید مطمئنا به این موضوع پی می برید.

نقطه عطف شما در رسیدن به موفقیت در زندگی

نقطه عطف شما در رسیدن به موفقیت در زندگی

مسلما تاکنون به این مسئله پی برده اید که اجتناب از ناراحتی یکی از مهمترین دلایل برای شروع یک کار و یا کنار گذاشتن آن محسوب می شود. در واقع با انجام این کارها هیچ تغییری در زندگی ایجاد نمی شود، مگر این که به دلیل دچار شدن در وضعیتی، به حد کافی احساس ناراحتی داشته باشید. مطمئنا داستان های موفقیت های اعجاب انگیز بسیار زیادی را شنیده اید. داستان افراد موفقی که توانسته اند از عمق ذلت به اوج موفقیت در زندگی برسند.

اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که در تمامی این افراد تنها یک چیز مشترک است: آن ها یک روز آنقدر در موقعیت ناراحت کننده ای قرار داشته اند که احساس کرده اند دیگر نمی توانند آن شرایط را تحمل کنند. از همین رو به این نتیجه رسیده اند که برای رهایی از این مخمصه باید دست به کار شوند. آن ها فکر کردند و از هیچ تلاشی دست برنداشتند. زیرا به خوبی نسبت به این مسئله آگاه بودند که تحمل هر سختی بهتر از پذیرش موقعیت کنونی آن ها خواهد بود. اگر بخواهیم از این مثال برای شما بازگو کنیم، مطمئنا با داستان های بسیار زیاد و همچنین طولانی مواجه خواهید شد که خارج از حوصله شما می باشد.

کمی فکر کنید و این مسئله را به خاطر آورید که چه موفقیت هایی را در زندگی از دست داده اید، در حالی که نسبت به این مسئله آگاه بودید که برای رسیدن به آن ها باید چه کارهایی را انجام دهید. اما سوال اینجاست که با وجود این که می دانستید چه کارهایی را باید برای رسیدن به خوشی و لذت باید انجام دهید، چرا باز هم هیچ اقدامی صورت نداده اید؟

در واقع پاسخ این سوال بسیار واضح و روشن است. مغز شما همواره می گوید که «بله، رسیدن به موفقیت در این کار بسیار خوشایند است، اما با شروع این کار باید ناراحتی ها و سختی های بسیار زیادی را متحمل شوم»! پس مسلما هیچ کسی حاضر نیست کاری را که به نظرش رنج آور و ناراحت کننده است را شروع کند.

شما باید نسبت به این مسئله آگاه باشید که انجام هر کاری برای شما دو وجه دارد، در رابطه با هر کاری که فکر می کنید مطمئنا نتیجه متفاوتی نصیب شما خواهد شد، اگر بر دشواری و سختی کار متمرکز شوید، انجام آن مطمئنا برایتان سخت و غیرممکن می شود و یا در کمترین حالت ممکن رنج آور خواهد بود. اما اگر بتوانید بر روی موفقیت های حاصل از آن و همچنین احساس خوبی که از آن حاصل می شود، تمرکز پیدا کنید، مطمئنا انجام کارها برایتان لذت بخش خواهد بود.

این خاصیت ذهن ما انسان ها است، این که بر روی هر چیزی تمرکز کنید، بر اساس قانون جذب دقیقا همان اتفاق خواهد افتاد. پس اگر می خواهید به موفقیت در زندگی برسید، بهتر است تمام تمرکز خود را روی احساس خوب و لذتبخش کارهای خود قرار دهید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx