9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت دوم)

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه زمان مطالعه

۹ روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال ۲۰۲۲ (قسمت دوم)

 1. قدرت صبر را تمرین کنید

احتمالا شما در مورد اصل پارتو شنیده اید که اغلب به آن قانون «۸۰/۲۰» می گویند. من تخمین می زنم که ۲۰ درصد موفقیت، هدف گذاری هوشمندانه و ۸۰ درصد، اجراست. هیچ چیز بهتر از اقدام بی امان که به سمت هدف درست هدایت می شود، نیست؛ اما یک ویژگی مهم و در عین حال نادیده گرفته دیگر وجود دارد: صبر.

«اکثر مردم کارهایی که می توانند در یک سال انجام دهند را بیش از حد برآورد می کنند و کارهایی که می توانند در ده سال انجام دهند را دست کم می گیرند.»

بیل گیتس

رسیدن به اهداف بزرگ زمان می برد؛ اما اکثر مردم در کوتاه مدت بیش از حد صبور و در دراز مدت بی صبر هستند. آنها هر روز با سرعت آرامی کار می کنند، با این حال شکایت می کنند و زمانی که یک شبه به موفقیت نمی رسند، با سرزنش خود را از مسیر اصلی منحرف می کنند.

اهداف شخصی مشترک را در نظر بگیرید: رسیدن به مشاغل پرطرفدار، رهایی از بدهی یا کاهش وزن زیاد. اگر بیشتر افراد منظم و مرتب باشند، رسیدن به این اهداف یک یا دو سال طول می کشد.

 

بیایید به سه سناریو نگاه کنیم:

 • شکست شماره ۱: او دانش زیادی را جذب می کند اما هرگز بر اساس آن عمل نمی کند (فوق العاده رایج).
 • شکست شماره ۲: او یک سرمایه گذاری جدید را با اشتیاق فراوان شروع می کند و وقتی که ناملایمات و سختی ها پیش می آیند دیگر از پس کار بر نمی آید.
 • موفقیت: او تصمیم می گیرد که کدام اهداف را دنبال کند، برنامه ریزی می کند (اما زیاد فکر نمی کند)، سپس هر روز روی برنامه اش کار می کند.

در افسانه کلاسیک فرد موفق بیشتر شبیه لاک پشت است تا خرگوش. آنها مانند دارکوبی هستند که هزاران بار همان درخت را می کوبد تا غذا آماده شود.

9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت دوم)

 1. اقدام کنید

هنگامی که تصویر واضحی از آنچه می خواهید و جایی که می خواهید در ذهن خود داشته باشید، زمان آن فرا رسیده است که برای رسیدن به آن تلاش کنید. این ممکن است مستلزم این باشد که به خودتان اعتراف کنید که منتظر لحظه مناسب نیستید، فقط در حال استراحتی کوتاه هستید.

هر چه بیشتر به انجام یک کار بزرگ بدون تعهد به آن فکر کنید، از کار انداختن پروژه ترسناک تر می شود. حتی اگر نمی دانید بهترین قدم اول چیست، باید عجله کنید و از نردبام پیشرفت بالا بروید! ممکن است در ابتدا یک صعود ایده آل نباشد، اما اگر پشتکار داشته باشید و فقط به حرکت ادامه دهید، در نهایت به اوج خواهید رسید.

تمام تلاش خود را بکنید که به آن به عنوان یک گام یا پروژه بزرگ نگاه نکنید. آن را به وظایف کوچک تری تقسیم کنید که احساس می شود قابل کنترل هستند. به عنوان مثال، اگر می خواهید شغل جدیدی در منطقه ای بسیار متفاوت از جایی که اکنون هستید به دست آورید، مراحل ممکن است به این صورت باشد:

 1. برای دریافت مدرک یا گواهینامه جدید به مدرسه برگردید یا دوره های آنلاین رایگان را برای توسعه مهارت ها کامل کنید
 2. یک رزومه چشمگیر و پربار ایجاد کنید
 3. به دنبال فرصت های شغلی در حوزه مورد علاقه باشید
 4. تا جایی که ممکن است برای مشاغل مختلف درخواست دهید
 5. مصاحبه
 6. پیشنهادهای کاری را بپذیرید که با اهداف و ارزش های شما مطابقت دارد
 7. از عادت ها برای برانگیختن انگیزه استفاده کنید

ری دالیو، سرمایه‌ گذار افسانه ‌ای، در «اصول زندگی و کار » نوشت که افراد موفق با انجام درست دو کار مهم، شکوفا می ‌شوند و رویاهای خود را متجلی می ‌کنند:

الف. مهم ترین فعالیت های مرتبط با اهداف را شناسایی کنید

هنگامی که به یک مشکل نزدیک می شوید، مدتی از قبل برای بررسی ابعاد آن صرف کنید. از خود بپرسید: اگر این کار آسان بود چگونه به نظر می رسید؟ کدام ۲۰ درصد از فعالیت ها ۸۰ درصد نتایج را ایجاد می کنند؟

مثلا اگر در مورد چگونگی کاهش وزن تحقیق کنم، متوجه می شوم که ۳۵۰۰ کالری معادل یک پوند است؛ بنابراین، من می ‌توانم با ۱۰ ساعت ورزش در هفته یا با حذف نوشابه و نوشیدنی ‌های شیرین، یک پوند وزن کم کنم. واضح است که رژیم غذایی در این زمینه عامل کلیدی است.

در جستجوی مهارت های فروش یا جستجوی شغل، علت اصلی شکست، نداشتن شبکه ارتباطی کارآمد است. آنها به اندازه کافی به مشتریان بالقوه یا کارفرمایان برای رسیدن به نتیجه دسترسی ندارند. رسیدگی یا پیگیری بهتر اعتراض ممکن است روند حرکت را کمی تغیید دهد، اما این عامل اصلی نیست.

9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت دوم)

ب. این فعالیت ها را هر روز تکرار کنید

هنگامی که فعالیت های حیاتی برای اهداف خود را شناسایی کردید، باید آنها را به عادت تبدیل کنید. اگر می خواهید رویاهای خود را آشکار کنید، این کلید ماجرا است.

مثلاً اگر قرار باشد تا پایان سال رمانی بنویسم، می ‌توانم روزی ۳۰۰ کلمه بنویسم. هر روز یک نویسنده به طور متوسط حدود بیست دقیقه طول می کشد. در آن صورت، یک برنامه زمانی برای آن روز ایجاد می‌ کنم، با یک بلوک زمانی که به آن فعالیت اختصاص دارد. من این زمان را اول صبح برنامه ریزی می کردم.

منتظر نمانید تا حواستان پرت شود یا خسته شوید. این زمان را مقدس تلقی کنید. هیچ چیزی جز یک موقعیت اضطراری نباید مانع فعالیت های شما شود.

 1. آن را در دراز مدت حفظ کنید

مردم اغلب می پرسند: چگونه انگیزه ام را برای ماه ها و سال ها حفظ کنم؟ عادات قدرتمند هستند زیرا نیاز به انگیزه دائمی را کاهش می دهند. هدف شما تبدیل به یک سبک زندگی می شود، روتین دائمی روزهای شما.

تصور کنید اهداف خود را روی حالت خودکار قرار دهید. نکته مهم: فعالیت های موفقیت حیاتی خود را به عادت های تکرارپذیر تبدیل کنید. وقتی انگیزه بالایی داشته باشید راحت تر است. این کار را با پاداشدادن به خودتان انجام دهید تا این عادت را تقویت کنید. بعد از اتمام فصل یک کتاب یک قهوه عالی میل کنید یا بعد از یک کاهش وزن خوب یک وعده غذای فست فودی بخورید. این خوراکی ‌ها به شما کمک می ‌کنند پیشرفت را با لذت در ذهنتان مرتبط کنید.

یک نکته عالی دیگر این است که اهداف خود را «در مقابل خود» نگه دارید. تصویری از خانه رویایی خود را در حمام خود قرار دهید یا یک ماکت از ماشین رویایی خود را روی میز خواب خود قرار دهید. اینها به شما یادآوری می کنند که دنبال چه چیزی هستید.

 1. شما بیشتر به عنوان یک تیم برنده می شوید

بزرگ ترین اشتباهی که در سفرم از آشفتگی تا موفقیت مرتکب شدم این است که سعی کردم به تنهایی آن را طی کنم. از استخدام دیگران در مسیر موفقیت خود دریغ نکنید.

یک شریک مسئولیت پذیر می تواند راهی عالی برای انگیزه دادن به شما برای کنار نکشیدن باشد. به کلوپ هایی با افرادی که اهداف مشابهی دارند بپیوندید. با کسانی صحبت کنید که قبلاً به خواسته های شما رسیده اند. کارشناسان یک حوزه اغلب نکات خاص و شخصی دارند که به پیشرفت شما سرعت می بخشد.

دیدن کسی که به هدف شما رسیده است، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد که می توانید شما هم همین کار را انجام دهید. دانشمندان روی «نورون ‌های آینه ‌ای» در مغز ما تحقیق کرده ‌اند که منعکس ‌کننده رفتار کسی است که تحت مشاهده است. اگر کسی را ببینیم که کاری انجام می دهد، مغز ما آن عمل را منعکس می کند، گویی می توانیم خودمان را در حال انجام آن کار ببینیم.

آیا تا به حال به یک کلاس تمرینی یا یک باشگاه سرگرمی ملحق شده اید و متوجه شده اید که می توانید کاری را انجام دهید که هرگز فکرش را نمی کردید؟ ما تمایل داریم بازی خود را به سطح همتایان خود ارتقا دهیم.

مهم تر از همه اینکه به یاد داشته باشید که سفر شما به سمت موفقیت نباید تنهایی باشد. وقتی آن را با دیگران تجربه می کنید سرگرم کننده تر و لذت بخش تر است. امیدوارم در هر کاری که انجام می دهید موفق باشید.

9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت دوم)

 1. شکرگزاری را تمرین کنید

آنچه دارید را بشناسید و سعی کنید حس قدردانی را در اطراف آن پرورش دهید. قدردانی خود را با نپذیرفتن هدایایی که به شما داده شده ابراز کنید. اگر در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً فرصت هایی در اختیار دارید که میلیاردها نفر از آن برخوردار نیستند، بنابراین از آنها نهایت استفاده را ببرید.

یادگاری هایی مانند حلقه ازدواج یا گوشی هوشمند یا حتی یک جفت کفش شما می توانند همیشه به شما یادآوری کنند که باید بیشتر تلاش کنید تا بهترین نتیجه را از زندگی خود داشته باشید. همه این شانس را ندارند که یاد بگیرند که چگونه هر چیزی را مانند شما متجلی کنند. این را به خاطر بسپارید و رویاهای خود را با تمام قوا دنبال کنید.

روندا برن، نویسنده راز، یکی از محبوب ترین کتاب ها در مورد قانون جذب، قدردانی و شکرگزاری را بسیار مورد بحث قرار می دهد. او می گوید:

«برای آنچه اکنون دارید سپاسگزار باشید. همانطور که شروع به فکر کردن در مورد همه چیزهایی در زندگی خود می کنید که برای آنها سپاسگزار هستید، از افکار پایان ناپذیری که به شما باز می گردند در مورد چیزهای بیشتری که باید برای آنها سپاسگزار باشید شگفت زده خواهید شد. شما باید شروع کنید و سپس قانون جذب این افکار سپاسگزار را دریافت خواهد کرد و مانند آنها چیزهای بیشتری به شما خواهد داد.»

احساس قدردانی برای چیزهایی که دارید طبیعتاً چیزهای بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد. گاهی تلاش کردن بهترین گزینه نیست. گاهی اوقات بهتر است به سادگی متوقف شوید و از اینکه چقدر زندگی شما قبلاً به شما ارائه کرده است شگفت زده شوید.

اگر عادت به شکرگزاری و قدردانی ندارید، نگران نباشید! بسیاری از مردم با این مشکل دارند، زیرا ما در دنیایی پرشتاب زندگی می کنیم که حرکت مداوم را به جای نفس کشیدن و احساس قدردانی برای آنچه که داریم، ارزش می دهد. شاید بهتر است یک دفترچه شکرگزاری درست کنید تا افکار خود را به طور طبیعی به سمت قدردانی سوق دهید.

سخن نهایی

برای تجلی رویاهای خود، باید دست به کار شوید و شروع به عمل کنید. اگر رویاهای شما به آنها عمل نکنید مانند رویا می مانند. با این ۹ روش عملی برای نشان دادن رویای خود شروع کنید تا زندگی خود را به سمت بهتر شدن تغییر دهید.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/892493/manifest-your-dream
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx