9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت اول)

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت اول)

سیزده سال پیش، شکست خوردم. کم تر از یک سال پس از خروج از خانه مادرم، او بار دیگر صاحبخانه من بود. تنها روی کاناپه اش (تخت خواب من)، شب های جمعه را به تماشای تلویزیون می گذراندم. روزی زنی میان سال درباره متجلی کردن بزرگ ترین آرزوها صحبت می کرد و من به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم.

سپس شروع کردم به خواندن کتاب و گوش دادن به پادکست هایی که چگونه خواسته هایم را جذب کنم. آرزوهایم را تجسم کردم، جملات تاکیدی بی فایده را پس زدم و ذهنم را پاک کردم؛ و بعد اتفاق شگفت انگیزی افتاد…

هیچ چیز تغییر نکرد.

بنابراین، من کارهای متفاوت دیگری را امتحان کردم. از دوستان موفق راهنمایی خواستم. آنها همیشه ثروتمند نبودند، اما به نسبت شرایطشان زندگی شادی داشتند. یکی از آنها یک سرمایه گذار خطرپذیری بود که به کارآفرینان در کشورهای در حال توسعه کمک می کرد. او عاشق ایجاد مشاغلی بود که جوامع را ارتقاء بخشید. یکی دیگر معلمی بود که وقتی دانش آموزانش چیز جدیدی یاد گرفتند احساس شورانگیزی داشت. من با ورزشکاران، مهندسان و صاحبان مشاغل کوچک مصاحبه کردم تا گام ‌های عملی برای آشکارسازی رویاهای شما را تشریح کنم.

من توصیه آنها را در زندگی خودم به کار انداختم و خودم را وارد مرحله جدیدی از زندگی کردم. نتایج من به سرعت تغییر کرد. تقریباً از ترک تحصیل در دبیرستان به فارغ التحصیلی از یکی از برترین برنامه های MBA در جهان رسیدم. سیگار را ترک کردم و دوی ماراتن و سپس در سه گانه دویدم. من به دور دنیا سفر کردم و در کمتر از یک سال از حالت رکود مالی به حساب شش رقمی در بانک رسیدم.

این نتایج ممکن است در مقایسه با نتایج شما اصلا به چشم نیایند، اگر چنین است، درود بر شما! به دنبال کردن آن ادامه دهید و از این مراحل برای رسیدن به قله های جدید موفقیت استفاده کنید.

بیایید رؤیاهایمان را آشکار کنیم، نه کلیشه های پیش و پا افتاده را.

9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت اول)

تجلی چیزی به چه معناست؟

فرآیند تجلی به تبدیل چیزی به واقعیت فیزیکی شما از طریق افکار، احساسات و باورهای شما اشاره دارد. اکنون، این تعریف تا آنجا پیش می ‌رود که اگر ظاهر کردن چیزی به آسانی فکر کردن در مورد آن بود، همه ما زندگی لوکسی داشتیم.

در این مورد، افکار، احساسات و باورها باید زمینه ‌ای باشند که شما را به اهدافتان می‌ رسانند. وقتی شروع به یادآوری آنچه واقعاً می‌ خواهید می ‌کنید، به شما کمک می ‌کند تا روی راه‌ های رسیدن به آن تمرکز کنید. در نهایت، آن چیز برای شما به واقعیت تبدیل خواهد شد!

در اینجا چند مرحله وجود دارد که به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه هر چیزی را که می خواهید در زندگی متجلی کنید.

  1. بدانید که طرز فکر کجا مهم است

با همه تبلیغات موجود درباره قانون جذب، یک مشکل بزرگ در آن وجود دارد: باور به تنهایی نمی تواند چیزی را تغییر دهد، حداقل نه در دنیای فیزیکی. برای جهت دادن به واقعیت به نفع شما، اقدامی مستمر و آگاهانه لازم است.

اما این بدان معنا نیست که طرز فکر مثبت بی اهمیت است. آیا تا به حال با زنی ملاقات کرده اید که بارها و بارها با همان مردان سمی قرار ملاقات داشته باشد؟ یا مردی که هر کارفرمای خود را نکوهش می کند اما بدترین آنها را متحمل می شود؟ چقدر عجیب است که ما زندگی را خوب یا بد، مهربان یا بد بدانیم، آیا شرایط مایل است نظر ما را ثابت کند؟

9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت اول)

باورهای محدود کننده را متوقف کنید

اجازه ندهید شک و تردیدتان از بین برود؛ با آن مانند میکروب رفتار کنید و افکارتان را از آنها تمیز کنید. به طور مداوم به خودتان یادآوری کنید که محدودیت های شما در مقایسه با تمام کارهایی که می توانید انجام دهید، حداقل است. اگر واقعا برای انجام آن شجاعت فداکاری داشته باشید، می توانید این کار را انجام دهید و به موفقیت های زیادی برسید.

بیش از حد به مسائل فکر نکنید؛ فقط با تمام قوا جلو بروید زیرا حتی شکست ‌ها درس ‌های زندگی فوق ‌العاده مفیدی را به شما ارائه می ‌دهند که می ‌توانید آن‌ ها را پیش ببرید، زیرا یاد می ‌گیرید چگونه هر چیزی را که می‌ خواهید نشان دهید و به مسیر اهداف خود بازگردید.

شما از شکست ‌ها درس می ‌گیرید، رشد می ‌کنید، دوباره تلاش می ‌کنید و دوباره و در نهایت موفق می ‌شوید. تنها بازنده ها، ترک کنندگان هستند. سعی کنید شما یکی از آن ها نباشید.

اگر موفق نشدید، یک لحظه صبر کنید تا مطمئن شوید چیزی که می خواهید همان چیزی است که واقعا می خواهید. اگر اینطور است، یک بار دیگر آن را امتحان کنید.

تنها کسی که می تواند شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد شما هستید. پس از سر راه خودتان کنار بروید!

«آنچه هستید همانی است که بوده اید و اینکه چه کسی خواهید بود وابسته به همان کاری است که اکنون انجام می دهید.»

بودا

افکار رویاهای ما را متجلی نمی کنند، اما اعمالی که ما انجام می دهیم را به ما دیکته می کنند. قبل از نوشتن اهدافتان، ابتدا با خودتان چک کنید: آیا در حال حاضر ذهنیت مثبتی دارید؟

همیشه با خوش بینی شروع کنید. اگر احساس استرس می کنید، سعی کنید با ده دقیقه مدیتیشن ریلکس کنید. احساس عدم اعتماد به نفس دارید؟ چند جمله تاکیدی نشاط آور را بخوانید و دستاوردهای گذشته خود را برای مدتی مرور کنید. وقتی آماده شدید، به اهداف خود بازگردید.

9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت اول)

  1. مهم ترین سوال را بپرسید

در کتاب پرفروش سایمون سینک، «شروع با چرا »، او توضیح می دهد که چگونه مردم تا زمانی که درک درستی از دلیل خریدشان نداشته باشند، یک محصول را خریداری نمی کنند. شرکت ها از این موضوع به عنوان یکی از ماموریت های خود یاد می کنند.

به همین ترتیب تا زمانی که در ذهن خود باور نکنید که چرا آن کار مهم است، به رسالت شخصی خود متعهد نخواهید شد. در مورد نوع زندگی فکر کنید که اگر به اهداف خود برسید، می توانید داشته باشید. چقدر این احساس شما را خوشحال می کند؟ آیا به همسالان شما قدرت می دهد؟

ما گاهی کارهایی را برای دیگران انجام می دهیم که برای خودمان انجام نمی دهیم؛ بنابراین، به این فکر کنید که چگونه موفقیت شما می تواند زندگی اطرافیان شما را بهبود بخشد

سپس عواقب عدم تعیین هدف را تصور کنید. آیا می‌ توانید پشیمانی ‌هایی را که ممکن است به دنبال داشته باشد، بپذیرید؟ آیا فرصت های از دست رفته را به خطر می اندازید؟ تشییع جنازه خود را تصور کنید. دوستان و خانواده تابوت شما را احاطه کرده اند، دوست دارید در مورد شما چه بگویند؟

آتشی در درون خود بیافروزید تا به آرزوهایتان عمل کنید. ما فقط یک زندگی برای تحقق آرزوهایمان داریم. از همه اینها به عنوان سوخت جت در مسیر حرکت اهداف خود استفاده کنید.

9 روش عملی برای متجلی کردن رویای خود در سال 2022 (قسمت اول)

  1. تجسم کنید

هنگامی که ایده ای از چیزهایی که می خواهید در زندگی خود نشان دهید دارید، زمان آن رسیده است که آن را تجسم کنید. خود را در جایی که می خواهید باشید تصور کنید. به نظر خوب می رسد، اینطور نیست؟ هنگامی که به سمت هدف نهایی خود قدم برمی دارید، آن تصویر را در ذهن داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که همانطور که به جلو می روید، این تجسم ممکن است تا حدودی تغییر کند. گاهی اوقات اهداف شما کمی تغییر می کند و حتی گاهی اوقات کاملاً تغییر می کند. اگر مسیر بهتری را برای خود شناسایی کردید از ادامه مسیر نترسید، اما همیشه باید نوعی تصویر از جایی که در نهایت می خواهید به آن برسید در ذهن خود داشته باشید.

حتی می تواند به معنای واقعی کلمه یک عکس باشد. اگر عکس یا نقاشی از خود در حال رسیدن به هدف نهایی خود داشته باشید، ممکن است انگیزه بیشتری داشته باشید. می توانید هر روز در دفتر یا خانه یا مطالعه خود به آن نگاه کنید و به این فکر کنید که لحظه واقعی چقدر شیرین خواهد بود.

مدیتیشن می تواند به ویژه برای تجسم مفید باشد زیرا فضایی را در ذهن شما برای تصاویری ایجاد می کند که به شما کمک می کند هر چیزی را متجلی کنید. همچنین اگر دوست دارید بتوانید اهداف خود را به صورت روزانه ببینید، می توانید استفاده از ویژن برد (تابلوی اهداف) را امتحان کنید.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/892493/manifest-your-dream
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx