10 راز مخفی برای داشتن طرز فکر میلیونر ها

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

10 راز مخفی برای داشتن طرز فکر میلیونر ها

با توجه به به رفتار و اندیشه انسان هایی که از لحاظ اقتصادی به موفقیت رسیده اند و آن ها که در حال تقلا برای رسیدن به ثروت هستند متوجه میشویم که تفاوت های بنیادی بین آنها وجود دارد.

هرچند با مطالعه روانشناسانه افراد متوجه میشویم همه، چه فقیر و چه پولدار، دارای یک ویژگی مشترک هستند که آن میل به خدمت رسانی به خویشتن است.

تمایل به خدمت به خویشتن هر گونه ادراکی تحریفی است که هر نفر دارد و باعث میشود در نگاه خودش فرد والایی باشد. این موضوع را بسیار در انسان هایی میبینیم که امتیازی به نام ثروت را در دستان خود دارند و موفقیت ها دست آوردهای خود را همه مرهون استعداد های خود میدانند. برای آن هایی که از داشتن همچین امتیازی بی بهره بوده اند بسیار دیدن این انسان ها و عدم تواضع آن ها دشوار است.

10 راز مخفی برای داشتن طرز فکر میلیونر ها

تمایل به خدمت رسانی به خویشتن از جهت دیگری نیز ممکن است بر افکار ما تاثیر بگذارد. بسیاری از افراد هنگام دیدن زندگی دیگران ممکن است استعداد، وجدان کاری و طرز فکر آن ها برای رسیدن به موفقیت را دست کم بگیرند. هم چنین ممکن است شکست های دیگران را به ایراد های شخصیتی آنها نسبت دهیم و نه بخت بد.

چه چیزی میتوانیم از این موضوع یاد بگیریم؟

شانس یک عامل مهم است ولی کاملا از کنترل ما خارج است مهمترین عاملی که باید تمرکز خود را بر روی آن بگذاریم طرز فکر ماست. اگر بتوانیم به طرز فکر یک میلیونر برسیم، امکان رسیدن ما به ثروت میلیونی بسیار بیشتر میشود.

افراد ثروتمند معمولا به شما میگویند همه چیز به طرز فکر شما بستگی دارد و حقیقت هم همین است.

پس 10 راز مخفی برای رسیدن به طرز فکر میلیونر ها را مرور میکنیم…

1. میلیونر ها به ناخودآگاه خود ایمان دارند

خودآگاه انسان بی ثبات است و نمیتوان به آن تکیه کرد کرد. آن دائما موضع خود را تغییر میدهد و مخالغت ها و شک هایی را بر می انگیزد که همه مانع تصمیم گیری روشن و قاطعانه میشوند. طرز فکر میلیونری میگوید ما باید تکیه خود را بر چیزی بگذاریم که والاتر است از آنچه در زمان حال احساس میکنیم، چیزی فرای ترس ها و نگرانی های ما. برخی ممکن است به آن حس ششم بگویند، اما از نظر دیگران فقط باور داشتن به نا خودآگاه خویش است تا باعث هدایت ما در مسیر و زمان درست باشد.

2. نقطه شروع میلیونرها کاملا واضح و روشن است

اینکه بدانید چه میخواهید یک چیز است اما دانستن ریز ترین جزئیات خواسته خود چیز دیگری است. میلیونر ها معمولا اهداف و برنامه های کاملا روشنی دارند که مو به مو آن را اجرا کرده تا به آنچه میخواهند برسند. معمولا همین طرز فکر را در ورزشکار های بسیار موفق نیز میبینیم که شرح میدهند چگونه موفقیت خود را از سالها پیش از اینکه واقعا به آن برسند، به تصویر کشیده اند. اگر میخواهید یک ساختار فکری متناسب برای رشد و موفقیت داشته باشید شما نیز باید دقیقا مشخص کنید چه میخواهید و برای خود راه رسیدن به آن را، قبل از اینکه واقعا برسید را به تصویر بکشید.

10 راز مخفی برای داشتن طرز فکر میلیونر ها

3. میلیونر ها میدانند که توجه برای آن ها بزرگترین سرمایه است

هر انسان معمولی ساعت های زیادی را در روز به هدر میدهد. شبکه های اجتماعی، تلوزیون، بازی های رایانه ای بر روی تلفن همراه، غذا خوردن بی هدف، سیگار کشیدن و غیره. یک میلیونر از ارزشمند بودن توجه خود با خبر است پس آن را منعطف کارهایی نمیکند که با انجام آن ها چیزی در ازا به دست نمی آورد بلکه هر کاری که تمرکز خود را بر انجام آن میگذارند در راستای رسیدن به اهداف خویش است.

4. میلیونر ها هیچ گاه از هدف خود غافل نمیشوند

برای جلوگیری از توجه به موضوعات بیهوده نیاز است که هدف خود را همیشه رو به روی خود و در دید قرار دهید. یک راه انجام این کار این است که در ارتباط با افرادی قرار داشته باشید که اهداف مشترکی با شما دارند. همچنین میتوانید تمام موفقیت و دست آورد های خود را تصدیق کرده و برای آنها از خود قدرانی کنید.

5. میلیونر ها مشکلات رابطه خود با پول را حل میکنند

این مورد ممکن است گیج کننده ترین بخش طرز فکر میلیونری باشد. بسیاری افراد از این موضوع نا آگاهند که عدم توانایی آنها در به دست آوردن ثروت ممکن مربوط به ارتباط ناخودآگاه آنها با پول باشد. ما به این موضوع ایمان آورده ایم که مانند شخصیت های منفی هالیوود ثرتمند بودن ما در گروی زیر پا گذاشتن فضائل اخلاقی خود است. اینکه شما انسان خوبی باشید یا نه به موجودی حساب بانکی شما وابسته نیست، شما میتوانید درآمد خیلی خوبی برای خود داشته باشید و همچنان به دیگران نیز کمک کنید. اطمینان حاصل کنید که شما رابطه ای متنناقض با پول نداشته باشید که در آن هیچ سوالی در مورد اخلاقیات برای رسیدن به ثروت وجود نداشته باشد.

6. میلیونر ها در مورد اینکهدر زندگی چه چیزی برای آنها پر معنی است تصمیم میگیرند

شما باید تصمیم بگیرید که آیا پول در زندگی شما سرمایه ای ارزشمند است یا خیر. اگر شما همواره به آنچه دیگران میگویند گوش فرا دهید نیازی نیست به دنبال ثروت بروید چون در این مورد نظریه های بسیار زیادی وجود دارد. اگر خودتان تصمیم بگیرید چه چیزی در زندگی شما پر معنی و ارزشمند است نیازی نیست که بیش از اندازه تلاش کنید بلکه طرز فکر شما خود، شما را به سمت موفقیت هدایت میکند.

10 راز مخفی برای داشتن طرز فکر میلیونر ها

7. میلیونر ها بیشتر پرداخت میکنند تا کسب

ممکن است منطقی به نظر نرسد ولی این درست است که میلیونر ها بیشتر پرداخت میکنند تا اینکه کسب کنند. در ازای به دست آوردن شما باید انسان اجتماعی باشید و در روابط خود موافق باشید؛ شما باید ارزشی را پرداخت کنید. همواره بکوشید تا چیزی را به دیگران ارائه دهید و آن چیزی که در ازا دریافت میکنید خود به درستی در جای مناسبی در زندگی شما به شما سود میرساند.

8. میلیونر ها به انگیزه های خود آگاهند

انسان ها وقتی دارای انگیزه ای منفی هستند میتوانند پول خیلی زیادی به دست آورند؛ انگیزه هایی مانند عصبانیت، طمع یا نا امنی؛ اما در این شرایط هیچگاه به احساس خوشایندی که از به دست آوردن ثروت نمیرسید. وقتی انگیزه شما خدمت به دیگران باشد، ثروتی که به دست می آورید همراه با احساس خوشایند موفقیت خواهد بود. آگاه باشید که برای ثروتمند شدن انگیزه های درستی داشته باشید.

9. میلیونر ها هر چیزی را به خود نمیگیرند

یک جنبه دیگر طرز فکر میلیونر ها این است که هر چیزی را به خود نگرفته و دلخور نمیشوند. وقتی ما بالا و پایین های مسیر خود را بازتابی از ارزش خود ببینیم، ماندن در مسیر اصلی خود و پیوسته ادامه دادن بسیار دشوار خواهد بود. افراد ثروتمند شکست را به عنوان موقعیتی برای رشد کردن میبینند. هزاران فاکتور وجود دارد که بر شکست ها و موفقیت آنها تاثیر گذار است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر اتفاقی که برای شما رخ میدهد را همه به عنوان درسی بپذیرید؛ جشن گرفتن پیروزی های را طولانی نکنید و در هنگام شکست زیاد به خودخوری ذهنی نپردازید.

10. میلیونر ها ریسک پذیرند

همه بر این موضوع واقفند، اما چند وقت یکبار در زندگی خود نیز همین کار را انجام میدهیم؟ اگر میخواهید موفق شوید باید ریسک پذیر باشید. راه دیگری وجود ندارد. باید از موقعیت هایی که برای شما پیش می آید استقبال کرده تا در ازای آن پاداشی دریافت کنید. توجه داشته باشید زمانی که میتوانیم به شکست های خود به عنوان فرصتی برای پیشرفت نگاه کنیم، نباید ترسی از پذیرفتن ریسک ها داشته باشیم

10 راز مخفی برای داشتن طرز فکر میلیونر ها

نتیجه گیری

این 10 راز برای داشتن طرز فکر میلیونر ها حاصل نگاه روانشناسی به انسان هایی است توانایی رسیدن به ثروتی عظیم را دارند. طبیعتا اتخاذ این سبک از افکار یک شبه اتفاق نمی افتد اما اندیشه پیوسته به آن نهایتا باورهای شما را تغییر داده و این تغییر در رفتار های شما نیز نمایان خواهد شد. ثروت از آنچه فکر میکنید به شما نزدیکتر است و تنها نیاز به دانش، شجاعت و پشتکار دارد.

منبع:

 

 

2.5/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx