5 راه ساده برای توجه بیشتر در زندگی خود

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

5 راه ساده برای توجه بیشتر در زندگی خود

کرستن گوزی

در دنیایی که با نوآوری مداوم فناوری هدایت می‌شود و نیاز ذاتی ما به خواستن بیشتر و بیشتر در زندگی است، جامعه در چه نقطه‌ای از آنچه هست راحت می‌شود؟ احتمالاهیچ وقت! یادتان هست که تا غروب آفتاب بیرون بازی می‌کردید، به کتابخانه محل می رفتید تا کتاب‌های هفته را انتخاب کنید و مجبور بودید درباره همه چیز در دایره‌المعارف جستجو کنید؟ امروزه، به نظر می رسد که دنیا در نوک انگشتان ماست و زندگی را بسیار آسان تر می کند. یا واقعا هم هست؟

5 راه ساده برای توجه بیشتر در زندگی خود

گذراندن سریع زندگی

در چه مرحله ای بیش از حد است؟ وقتی کودک نوپایی که هنوز نمی تواند صحبت کند بتواند بهتر از برخی بزرگسالان با آی پد یا تلفن همراه کار کند، نفسمان می برد. دیگر این سؤال را نمی پرسیم که آیا مرخصی گرفتن از محل کار، با یک پیام کوتاه به مافوق، اشکالی دارد؟ کم کم آداب اجتماعی ما تغییر می کند، اما به چه قیمتی؟

استرس زیاد ناشی از اندازه بیش از حد محرک ها است. حجم اطلاعاتی که مردم دریافت می کنند، نگران کننده است. بدن ما هنوز آن‌قدر تکامل نیافته است که بتواند آن را مدیریت کند، بنابراین باید به این مقدار توجه کرد. ساده‌سازی، به حداقل رساندن و کاهش سرعت، همه راه‌هایی هستند که کمک می کنند تا بتوانیم آرامش بیشتری در زندگی روزمره خود ایجاد کنیم و فشاری را که برای ادامه دادن به خود وارد می‌کنیم، کاهش دهیم.

تلفن های همراه تبدیل به بخشی از ما شده اند.

در کنسرت‌ها، به جای درخشش فندک‌ها، گروه بازیگران از  نور سفید استفاده می‌کنند تا لحظه‌ها را ثبت کنند، این نور قسمت جمعیت را روشن می‌کند. توانایی ما در تعامل و ارتباط با افراد و لحظات زندگی، با نیاز بی وقفه به پست گذاشتن، گشتن و هشتگ کردن تجربیاتمان کاهش می یابد.

نسل‌ جدید توانایی دیدن محیط پیرامون  خود را از دست می‌دهند، هنگام راه رفتن و پیام‌رسانی دادن، به خود آسیب می‌رسانند و مهارت‌های اجتماعی در بین جوانان ما، متناسب با سنشان توسعه نمی‌یابد.
به جای خاطره سازی، به هارد دیسک ها تکیه می کنیم تا آنها را برای خود ذخیره کنیم. هنر نوشتن یک نامه یا کارت دست نویس یا حتی یادگیری نحوه نوشتن یک فیلمنامه، در حال قدیمی شدن است. در حالی که رسانه‌ها همه ما را تشویق می کنند که هر چند وقت یک‌بار خود را از برق بکشیم و دوباره شارژ کنیم.

از بسیاری جهات، همه ما در تسلط تکنولوژی هستیم. برای ایجاد تعادل و سبک زندگی که این امکان را بدهد که در زندگی، در لحظه حال  باشید، باید عادات سالم ضروری ایجاد کنید.

5 راه ساده برای توجه بیشتر در زندگی خود

5 راه ساده برای زندگی کردن در زمان حال

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما در مدیریت آن کمک می کند.

 • زمانی را مشخص کنید و تلفن همراه خود را چک نکنید – اغلب مواقعی که تلفن همراه در کنارتان است، مجددا آن را چک می کنید. خیلی سخت است که اعلان سبز یا آبی را نادیده گرفت! زمان استراحت را به این اختصاص دهید که تلفن همراهتان در معرض دید نباشد تا بتوانید در طول روز تمرکز کنید و در کنار ديگران باشید. قوانین شخصی ایجاد کنید، مانند عدم تماس سر میز شام، زمانی که در شرکت یا در یک مکان عمومی هستید.
 • اعلان بی‌صدا – هنگامی که نیازی به پاسخ دادن به پیامک، تماس یا ایمیل ندارید، تلفن خود را در حالت بی‌صدا قرار دهید تا از حواس‌پرتی جلوگیری کنید و وسوسه نشوید که فوراً پاسخ دهید. استرس می تواند ناشی از این باشد که حس می کنید باید یک پیام را فورا پاسخ دهید. انجام یک کار در یک زمان، کارآمدتر است!
 • با طبیعت هماهنگ شوید – یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از اینکه در زمان حال متمرکز و درگیر هستید این است که در طبیعت باشید. غرق شدن در صداها، هوای تازه و قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای ذهن، بدن و روح شگفت انگیز است.
 • کتاب بخوانید – صرف زمان بیش از حد در صفحه نمایش، چشم‌ها، وضعیت بدن و مغز ما را نابود می‌کند. استراحت برای خواندن کتاب راهی خوب برای کسب اطلاعات و لذت بردن است، اما بدون فشار فیزیکی ناشی از یک دستگاه الکترونیکی. اگر دوست دارید در رختخواب مطالعه کنید، یک بالش را پشت سر خود قرار دهید تا از پایین به کتاب نگاه نکنید، این باعث می شود گردن شما در وضعیت خنثی قرار گیرد.
 • پخش موسیقی – به جای اینکه تلویزیون خود را در تعطیلات آخر هفته بصورت تمام روز روشن کنید، موسیقی پخش کنید. موسیقی می تواند تمرکز را افزایش دهد، خلاقیت را تقویت و ذهن را آرام کند.

5 راه ساده برای توجه بیشتر در زندگی خود

5 مزیت دور شدن از فضای مجازی و تلفن همراه

بلافاصله شما را قادر می سازد تا در زندگی خود بیشتر در لحظه حال باشید و به نوبه خود موارد زیر را انجام می دهد.

 • ارتباطات فردی و روابط خود را تقویت کنید
 • خلاقیت و تمرکز را تقویت کنید
 • تنش زدایی و آرام کردن اضطراب یا ترس
 • قدردانی کنید
 • آرامش و شادی درونی ایجاد کنید

سعی کنید این نکات را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا زندگی جذاب تر و  با استرس کمتر داشته باشید!

منبع:

 • https://www.lifehack.org/452813/5-simple-ways-to-unplug-and-be-more-mindful-in-your-life
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx