15 نکته برای حفظ نگرش مثبت هر روز (قسمت دوم)

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

15 نکته برای حفظ نگرش مثبت هر روز (قسمت دوم)

  1. تفکر بدبینانه را از نو بسازید

گاهی اوقات، همه ما مستعد تفکر بدبینانه هستیم. حتی زمانی که به نظر می رسد همه چیز خوب پیش می رود، ما اغلب روی چیزهای معدودی تمرکز می کنیم که خوب پیش نمی روند. یادگیری اینکه چگونه نگرش خوبی داشته باشید و تمرکز بر جنبه های ناخوشایند زندگی خود را کنار بگذارید، به زمان و تمرین نیاز دارد.

برای برخی از افراد، نگرانی در مورد آینده یا تفکر نامطلوب در مورد دیگران یک اتفاق روزمره است، اما برای کسانی که به طور منظم این کار را انجام می دهند، لازم است مجموعه ای از رفتارها ایجاد شود که این افکار را در مسیر خود متوقف کند. به این ترتیب می توان نگرش مثبت داشت.

کنجکاو باشید، نه انتقاد از افکار و اعمال خود. وقتی افکار ناخوشایندی دارید، این راهی است که می توانید با خودتان ملایم باشید. اینکه به خودتان زمان برای دلسوزی به خود اختصاص دهید می تواند راهی برای آموزش مجدد مسیرهای عصبی مغز شما باشد.

یک مطالعه خاص نشان داد که افرادی که نامه های سپاسگزاری ارسال می کردند، افزایش قابل توجهی در میزان احساس شادی داشتند.

15 نکته برای حفظ نگرش مثبت هر روز (قسمت دوم)

  1. شکرگزاری را تمرین کنید

قدردانی به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت شما داشته باشد. نشان داده شده است که قدردانی باعث تقویت سیستم ایمنی، کاهش فشار خون و ایجاد حس آرامش می شود.

از سوی دیگر، کسانی که شکرگزار هستند، به احتمال زیاد گزینه ‌های سبک زندگی سالم ‌تری مانند افزایش مصرف مواد مغذی، ورزش بیشتر و اجتناب از رفتارهای خطرناک را انتخاب می ‌کنند.

افرادی که نگرش خوبی دارند پس از عمل های پزشکی نتایج بهتری دارند، به همین دلیل است که تمرین شکرگزاری مهم است.

  1. کمی آهنگ گوش کنید

این ممکن است کاری ظاهری به نظر برسد، اما ارزش آن را دارد که بر منطق شیمیایی طبیعی پشت آن تأکید شود. توجه داشته باشید که اگر احساس بی حوصلگی و بی انرژی بودن می کنید، فقط کافیست 10 تا 15 دقیقه زمان بگذارید و به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید تا به اوج انرژی طبیعی خود برسید.

این به این دلیل است که وقتی به موسیقی گوش می دهید که از آن لذت می برید، مغز شما دوپامین آزاد می کند، یک انتقال دهنده عصبی که باعث ایجاد احساس سرخوشی، هیجان و شادی می شود. برخی از مردم بر این باورند که چگونه می توان نگرش مثبت داشت، زمانی که زندگی گاهی اوقات شما را با منفی گرایی سنگین می کند.

مدتی است که موسیقی به عنوان وسیله ای برای کاهش یا مدیریت استرس مطرح شده است. در نتیجه، افراد ممکن است به سمت موسیقی مدیتیشن به عنوان وسیله ای برای آرام کردن مغز و آرامش آن ها بروند.

این یک خبر خوب است که این یکی از گرایش هایی است که توسط جامعه علمی حمایت می شود؛ بنابراین موسیقی می تواند یک تکنیک مفید برای مقابله با استرس باشد.

15 نکته برای حفظ نگرش مثبت هر روز (قسمت دوم)

  1. جایی که در حال حاضر هستید را بپذیرید

به گفته روانشناسان تکاملی، شادی به عنوان یک مزیت انطباقی در سیر تکامل عمل کرد.

وقتی با نگرش خوب شادتر باشیم، بهتر می ‌توانیم با محیط و محافل اجتماعی خود سازگار شویم. ما همچنین بهتر می توانیم ژن های شادی خود را به فرزندان خود منتقل کنیم. در ابتدا، لذت فقط یک نوع ژنتیکی بود، اما مانند همه سازگاری های تکاملی، دوام آورده است زیرا به ما کمک کرده زنده بمانیم.

پذیرش اولین گام در این فرآیند است. شادی واقعی حالتی از ذهن است که در آن فرد واقعیت را همانگونه که هست می پذیرد و حتی از آن قدردانی می کند و از آن لذت می برد.

در نتیجه این پذیرش، افراد از نگرش مثبت احساس رضایت می کنند. برای خوشبختی واقعی باید این واقعیت را بپذیرد که همه چیز همانگونه است که هست و تغییر اجتناب ناپذیر است. کسانی که واقعاً از زندگی خود راضی هستند به احتمال زیاد سازگار هستند زیرا مایلند تغییر را به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی بپذیرند.

درک اینکه هم خوب و هم بد در طرح کلان چیزها زودگذر هستند به این معنی است که افراد واقعاً شاد از این واقعیت قدردانی می کنند که «این نیز خواهد گذشت.»

یک مطالعه نشان داد که تأمل در تجربیات گذشته با احساس قدردانی می تواند منجر به افزایش امید و شادی شود. این یک دلیل عالی برای ارائه آن امروز است.

این مقاله می توانید راه های بیشتری برای تمرین قدردانی بیابید.

15 نکته برای حفظ نگرش مثبت هر روز (قسمت دوم)

  1. باتری های درونی خود را شارژ کنید

به دلیل فشار عظیمی که افراد در جامعه امروزی برای رسیدن به یک موقعیت، ثروت یا جذابیت فیزیکی خاص با آن مواجه هستند، تمرکز بر کاستی ‌هایمان آسان ‌تر از موفقیت ‌هایمان است.

دستیابی به کمال ممکن است ما را به نادیده گرفتن نیازهای اساسی خود، مانند توانمندسازی روانی، همراهی و ابراز خلاقیت شخصی سوق دهد.

دوست داشتن خود خودخواهی نیست. جوهر عشق به خود، تشخیص ضرورت اولویت دادن به رفاه خود بر رفاه دیگران و نیز تلاش برای بهبود خود به جای از خود گذشتگی است.

وقتی واقعاً خودتان را دوست داشته باشید، می توانید نگرش پذیرش را در خود پرورش دهید. شما یاد می گیرید که مراحل و شرایط زندگی خود را بپذیرید و مسئولیت آن را بپذیرید. همچنین می توانید منبع احساس عشق، شادی، شور و صداقت خود را مشخص کنید.

وقتی متوجه می ‌شوید که چقدر روی آن کنترل دارید، لذت بردن از زندگی آسان ‌تر می ‌شود. راضی بودن از زندگی تأثیر روانی قابل توجهی دارد و به کاهش استرس در کل زندگی شما و حفظ دیدگاه مثبت نسبت به زندگی کمک می کند.

15 نکته برای حفظ نگرش مثبت هر روز (قسمت دوم)

  1. معنای منحصر به فرد خود را در زندگی بیابید

وقتی همه چیز را از دست دادید، یک نگرش ذهنی مثبت می تواند به شما کمک کند تا قدرت پیدا کردن دوباره هدف خود را به دست آورید. این بهترین راه برای زندگی و یادگیری است.

تشخیص قدرتی که باید ادامه دهید، بهترین چیزها را بسازید و زمانی که همه چیز درون شما می ‌خواهد آن را ترک کنید، به راه خود ادامه دهید، به موفقیت بیشتری منجر می ‌شود.

شما همیشه نمی توانید همه چیز را داشته باشید، اما همیشه می توانید انرژی مثبت را پرورش دهید. این قدرت شما را پایدار و مانا نگه می دارد.

به عنوان مثال، اگر شما فردی را به دلیل بیماری از دست داده اید. به جای اینکه فقط به از دست دادن فکر کنید و آن را به عنوان پایان ببیند، در مقابل یک فرد مثبت ممکن است تصمیم بگیرد که در یک علت اختصاص داده شده به آن بیماری مشارکت کند. با انجام این کار، فرد مثبت اندیش تبدیل به چراغ امیدی می شود که از طریق احساسات مثبت به او قدرت می دهد بر سختی های خود غلبه کند.

اینگونه است که مردم ادامه می دهند: معنا. معنا بر احساسات ما قدرت ایجاد می کند به طوری که آنها ما را تعریف نمی کنند و بر زندگی ما تسلطی نخواهند داشت.

مثبت اندیشی بر سطوح استرس و سلامت کلی فرد تأثیر می گذارد. وقتی نسبت به موقعیتی مثبت هستید، استرس کمتری دارید و آرام ‌تر هستید و بهتر می ‌توانید برای حل مشکل پیش روی خود استدلال کنید.

پرورش این قدرت به معنای درک این است که حس معنا را می توان از همه شرایط، حتی تراژدی های بی معنی، به دست آورد. همیشه لازم نیست دلیلی برای اینکه چرا اتفاقی می افتد داشته باشید، اما می توانید از هر اتفاقی برای یک هدف بزرگتر استفاده کنید.

15 نکته برای حفظ نگرش مثبت هر روز (قسمت دوم)

  1. از مثبت بودن سمی اجتناب کنید

از مثبت گرایی که در آن کشمکش ها یا دردهای خود را تصدیق نمی کنید (همانطور که آنها نیز به شما خدمت می کنند) اجتناب کنید. شما فقط نمی خواهید به خودتان بگویید که ادامه دهید زیرا این مساوی است با سرکوب.

احساسات بخشی از مثبت اندیشی هستند. شما می خواهید با احساسات خود بنشینید، آنها را تصدیق کنید و به آنها صدایی بدهید. به جای اینکه به خود بگویید ادامه دهید، اجازه دهید احساسات شما به پیشرفتی منجر شود که به شما کمک می کند تا با تغییرات زندگی کنار بیایید.

  1. زمانی را برای تنها بودن اختصاص دهید

من در ابتدا گفتم: «برای تنها بودن وقت بگذارید.»، اما الان نظرم تغییر کرد؛ زیرا اگر مطمئن نباشید که می توانید استراحت کنید، مطمئناً به کل از مسیر و ادامه کارتان بازخواهید ماند.

بودن با دیگران کاری است که می توانید انجام دهید تا شما را خوشحال کند، اما من آن را در این لیست نمی گنجانم زیرا تقریباً همه زمانی را برای صحبت با دوستان پیدا می کنند. از طرف دیگر صرف وقت صرف با خود تقریباً یک تابو محسوب می شود.

کمی وقت بگذارید تا از اعماق درون خود آگاه شوید.

15 نکته برای حفظ نگرش مثبت هر روز (قسمت دوم)

  1. راهی برای اندازه گیری پیشرفت خود بیابید و سپس آن را اندازه گیری کنید

بازی های ویدیویی به دلایلی اعتیاد آور هستند. موفق شدن در هر مرحله و رسیدن به سطح بعدی بسیار رضایت بخش است. من فکر می‌ کنم اگر بتوانیم این مفهوم را در دنیای واقعی به کار ببریم، واقعاً جالب خواهد بود.

من این را نزدیک به انتهای لیست قرار می دهم زیرا متأسفانه، این کار اغلب در دنیای واقعی انجام نشده است، ایده استارتاپ، کسی نبود؟ بنابراین باید خودتان این کار را انجام دهید، البته که زمانی که حتی نمی دانید چقدر پیشرفت کرده اید، دشوار است.

مدتی گزارشی از دویدن هایی که انجام داده بودم و سرعت متوسطم را نگه داشتم. دیدن پیشرفت من در طول هفته ها واقعا جالب بود. (همچنین ورزش می کردم. ترکیب این دو برای افزایش شادی فوق العاده بود.)

سخن نهایی

قطعا گفتن این کارها آسان تر از انجام آن است، اما حفظ نگرش مثبت در زندگی می تواند به شما کمک کند تا با ایجاد دیدی خوش بینانه از موقعیت ها، بر مشکلات مختلف غلبه کنید.

ممکن است در حال حاضر دوران سختی را سپری کنید، اما سعی کنید به جای تمرکز بر مشکلات خود، روی همه چیزهای خوب زندگی خود تمرکز کنید. فهرستی از مواردی که می توانید در زمان سخت شدن به خاطر بسپارید تهیه کنید.

به عنوان فردی که به اندازه کافی خوش شانس است که خانه، سقفی بالای سرتان، غذا روی میزتان و توانایی لذت بردن از زندگی در حالی که دیگران در تلاش هستند، داشته باشید، ممکن است برای همه این چیزها و موارد دیگر خوشحال باشید. یادآوری همه چیزهای خوب در زندگی به شما کمک می کند احساس مثبت تری داشته باشید.

منبع:

  • https://www.lifehack.org/articles/communication/11-tips-for-maintaining-your-positive-attitude.html
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx