مشکل اهمال کاری

یک نظر اضافه کنید
8 دقیقه مطالعه

مشکل اهمال کاری

اهمال‌کنندگان کاری را که می‌دانند باید دیروز انجام می‌دادند را به پس فردا به می‌اندازند.

به تعویق انداختن کار چگونه است؟

همه ما هر از گاهی کار کردن روی کارهای ناخوشایند یا خسته کننده را به تعویق می اندازیم. شستن ماشین، بیرون آوردن زباله ها، تمیز کردن شیشه ها یا تماس های تلفنی استرس زا تصور هیچ کس برای گذراندن وقت نیست. اما در جایی که اکثر ما این کار را فقط گاهی انجام می‌دهیم، افراد اهمال کار اغلب این کار را انجام می‌دهند، و از اینجاست که مشکلات شروع می‌شوند.

مشکل اهمال کاری

اهمال کاری یک عامل استرس است

به تعویق انداختن رفتاری است که منجر به استرس می شود، زیرا باعث می شود برنامه ها و آرزوها در نقطه ای که باید برآورده شوند شکست بخورند. بلیت‌های تئاتر و بسته‌های تعطیلات قبل از اینکه افراد اهمال کار تماس بگیرند، فروخته می‌شوند. هواپیماها بلند می‌شوند، ضرب‌الاجل‌ها می‌گذرد، کارها به سایر متقاضیان می‌رسد، آنهایی که رزومه خود را به موقع تحویل داده اند.

اهمال کاری اثرات منفی دارد

گروه تحقیقاتی اهمال کاری در دانشگاه کارلتون در کانادا یک نظرسنجی آنلاین انجام داد. آنها 2700 پاسخ به این سوال دریافت کردند که “تاخیر تا چه حد بر شادی شما تأثیر منفی دارد؟” .تقریباً از هر دو نفر یک نفر (46 درصد) گفته اند «کمی» یا «خیلی زیاد» و از هر پنج نفر یک نفر (18 درصد) «اثر منفی شدید» را گزارش کرده است.

مشکل اهمال کاری

به تعویق انداختن کارها شادی را تهدید می کند

اگرچه به تعویق انداختن کار اغلب بی اهمیت است، اما افراد اهمال کار زمانی که شغلشان سقوط می کند یا در رسیدن به تمام پتانسیل خود شکست می خورند، رنج می برند.

در دراز مدت و در مقیاس وسیع، «تعویق و تعلل زیاد کارها» می تواند چیزی بیش از تهدیدی برای سلامت شخصی، شادی و بهره وری افراد باشد: می تواند این تهدید را به شرکت ها و جوامع ما منتقل کند.

ویژگی های اهمال کنندگان

چگونه می توانید یک اهمال کننده همیشگی را تشخیص دهید؟

تعلل‌گران از افشای اطلاعات در مورد توانایی‌های خود اجتناب می‌کنند، تخمین‌های زمانی ضعیفی انجام می‌دهند، تمایل دارند بر گذشته تمرکز کنند و به نیت خود عمل نمی‌کنند، همچنین ممکن است مشاغل خدماتی را ترجیح دهند. این ویژگی ها با عزت نفس پایین، کمال گرایی، عدم رقابت، خودفریبی، خودکنترلی، اعتماد به نفس، افسردگی و اضطراب مرتبط است.

پاسخ به این سوال ساده نیست. با این حال، هیچ پاسخ ساده ای وجود ندارد. همانطور که جوزف فراری، استاد روانشناسی در دانشگاه دی پال در شیکاگو می گوید: ( پاسخ این سوال به آسانی جواب چگونه زمان را مدیریت کنیم، نیست.)

اینکه به یک فرد اهمال کار بگویید (فقط این کار را بکن) مانند این است که به یک فرد افسرده بالینی بگوییم که خوشحال شود. ما باید نوع اهمال کاری را که افراد انجام می دهند بررسی کنیم تا دلیل انجام آن را بفهمیم و درمان مناسب را پیدا کنیم.

مشکل اهمال کاری

چرا مردم تعلل می کنند؟

انتخاب خود را بکنید! فراری فهمید،که برخی از افراد در به تعویق انداختن کار، پدران مستبدی دارند. او عادت به تعویق انداختن را به عنوان یک شورش مداوم علیه این خواسته ها می داند.

برخی دیگر والدین قوی را سرزنش می کنند که فضایی برای رشد ابتکار عمل برای فرزندانشان باقی نمی گذارند.

کلاری لی از دانشگاه یورک، تورنتو، خالق مقیاس عمومی اهمال‌کاری، روش متفاوتی را اتخاذ می‌کند و معتقد است که تعلل‌کنندگان بر اساس «آرزوها و رویاها فکر و عمل می‌کنند، در حالی که افرادی که تعلل نمی‌کنند با «بایدها و تعهدات» پیش می‌روند. او می‌گوید: «تعلیق‌کننده‌ها همچنین به‌طور روان‌رنجوری در تفکر خود بی‌نظم هستند، که باعث می‌شود فراموش کنند و کمتر برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند. »

مردم چگونه کار را به تعویق می اندازند؟

تحقیقات اهمال کاری حوزه جدیدی است، اما محققان شروع به توصیف انواع مختلف اهمال کاری کرده اند. دو نوع که به طور خاص رایج هستند تعویق رفتاری و تصمیم گیری هستند.

اهمال کاری رفتاری

به تعویق انداختن رفتاری یک استراتژی خود خرابکاری است که به افراد امکان می دهد خود را سرزنش کنند و از عمل اجتناب کنند، به عنوان مثال: دانش آموز ممکن است در امتحان ضعیف عمل کند و از اهمال کاری به عنوان بهانه استفاده کند.

فراری می گوید: (آنها ترجیح می دهند این تصور را ایجاد کنند که تلاش ندارند تا توانایی. آنها می توانند دلیل شکست خود را کمبود وقت بدانند.)

فراری همچنین فکر می‌کند که تعلل‌کننده‌ها از اعتماد پایین و شک به خود رنج می‌برند و نگران این هستند که دیگران چگونه توانایی‌های آنها را قضاوت می‌کنند. او می‌گوید: (کسانی که به تعویق می‌افتند، ارزش خود را مبتنی بر توانایی می‌دانند. بنابراین طبق منطق آنها، اگر من هرگز کار را تمام نکردم، هرگز نمی توانید توانایی من را قضاوت کنید.)

به تعویق انداختن طولانی‌مدت و ناتوانی در انجام عملکرد مناسب، چرخه‌ای از رفتار تخریب‌کننده خود ایجاد می‌کند که منجر به مارپیچ رو به پایین عزت نفس می‌شود. تحقیر و شرم ناشی از این نوع خود اغلب به استرس و مشکلات سلامت (روانی) تبدیل می شود.

مشکل اهمال کاری

تعویق تصمیم گیری

استراتژی اهمال کاری تصمیم گیری به تعویق انداختن تصمیم گیری هنگام برخورد با تعارضات یا انتخاب هاست.

افرادی که در به تعویق انداختن تصمیم گیری در سطح بالا عمل می کنند، از اشتباهات می ترسند و به احتمال زیاد کمال گرا هستند. این تعلل‌گران قبل از تصمیم‌گیری، در صورت اتخاذ تصمیم، بیشتر و بیشتر در مورد گزینه‌های جایگزین جستجو می‌کنند.

افراد اهمال کار هنگام تصمیم‌گیری بیش از حد آگاهانه، خطر گرفتار شدن به یک استراتژی خود خرابکاری بیشتری را دارند که به آن فلج اختیاری می‌گویند: : آن‌ها گزینه های زیادی برای خود ایجاد می‌کنند که احساس می‌کنند نمی‌توانند انتخاب کنند، زیرا می‌ترسند گزینه‌ای که کمتر از بقیه کامل است را انتخاب کنند.

اولین قدم برای تغییر

بینش اولین قدم برای تغییر است.

درک مرحله دوم است. پس از آن، یک دوره درمان اصلاح رفتار ممکن است کمک کند، به خصوص اگر به تعویق انداختن کار باعث ایجاد مشکلات جدی در ارتباط با کار و روابط شود.

اگرچه هیچ راه حلی برای به تعویق انداختن کار وجود ندارد، اما هر چیزی که به تعلل گران کمک کند تا گام های مشخصی بردارند، به بازسازی سطح سالمی از موفقیت و عزت نفس کمک می کند و به آنها کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند.

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/personal-development/procrastination-problem
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx