27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

یک نظر اضافه کنید
16 دقیقه مطالعه

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی 

 1. با کسی که چند ماه است با او صحبت نکرده اید تماس بگیرید یا پیامی ارسال کنید

با شروع زندگی، تمایل دارید از افراد خاصی که زمانی به آنها نزدیک بودید دور شوید. حتی با بهترین دوستان یا خانواده ‌تان که هنوز عمیقاً آنها را دوست دارید، ممکن است در حال حاضر فقط یک بار در سال آنها را ببینید، زیرا زندگی شروع به ایجاد مانع می‌ کند.

به طور باورنکردنی، شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که در عصری زندگی می کنید که فاصله ها به دلیل فناوری کاهش یافته است. دوستان و خانواده ‌هایی که دیگر نمی ‌توانید رو در رو ببینید فقط یک پیام یا تماس تلفنی با شما فاصله دارند، بنابراین از این به عنوان یکی از اهداف زندگی خود برای حفظ ارتباط استفاده کنید.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

 1. آگاهانه تعادل کار و زندگی را حفظ کنید

وقتی در بهترین حالت خود هستید، و کار به همان سرعتی که آن را کامل می ‌کنید انباشته می‌ شود، احساس سردرگمی و فکر کردن به این که کار = زندگی است آسان می ‌شود.

اگرچه این دو برابر نیستند؛ زیرا کار فقط یک جنبه از زندگی است، معمولاً فعالیتی است که برای کسب درآمد انجام می دهید یا اگر خوش شانس باشید، کاری که از آن لذت هم می برید.

با این حال، زندگی بسیار فراتر از مسائل کاری است. روابط، دوستی ها، سرگرمی ها، سلامتی و بسیاری از جنبه های دیگر به همان اندازه مهم هستند و اغلب در مواجهه با کار مورد غفلت قرار می گیرند.

این یک هدف عالی در زندگی است که کار خود را محدود کنید و برای تمام بخش های ضروری دیگر زندگی نیز وقت بگذارید. هیچ کس از کم کاری در بستر مرگ خود پشیمان نیست، فقط از کار کردن بیش از حد پشیمان است.

 1. ایده های خود را با جهان در میان بگذارید

برای یک انسان بی‌ نهایت پیچیده مثل شما، به ‌طور شگفت ‌انگیزی عادی است که خود را دست کم بگیرند و احساس نکنند که به اندازه کافی شایسته هستند که نظرشان را به اشتراک بگذارند.

چه هنوز متوجه شده باشید یا نه، دنیا به شما نیاز دارد. این نیاز به ایده های شما، اشتیاق شما و دیدگاه منحصر به فرد شما نسبت به تجربه انسانی دارد. در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند با نگه داشتن افکار برای خود کار خوبی انجام می دهند، در واقع به هر کسی که از شنیدن نظرات آنها سود می برد صدمه می زنند.

هدف ارتباطی شما نباید ارائه یک سخنرانی TED باشد. یک هدف عالی این است که به سادگی افکار و نظرات خود را بیان کنید و پذیرای نظرات دیگران باشید.

راه ‌اندازی وبلاگ یا پادکست خود یکی از بهترین راه‌ ها برای انجام این کار است، اما گفتن ایده‌ های خود به یک دوست، شروعی فوق ‌العاده برای اهداف شما در زندگی است.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

 1. چیزهایی که خراب هستند را اصلاح کنید

اگر این هدف را دنبال کنید، حتی منفعلانه، نه تنها به زندگی بسیار بهتری برای خودتان، بلکه برای جهان اطرافتان نیز منجر خواهد شد.

زیبایی این هدف در این است که می تواند در مقیاس کوچک یا به همان اندازه بزرگ باشد که شما می خواهید. اگر از شل بودندستگیره در حمام خود خوشتان نمی آید، آن را تعمیر کنید. اگر از این واقعیت خوشتان نمی آید که هنوز برنامه ای برای فلان مشکل وجود ندارد، آن را بسازید.

آنتروپی (بی نظمی) ممکن است حالت طبیعی جهان قابل مشاهده باشد، اما ما می‌ توانیم چیزها را برای مدتی بیشتر مرتب کنیم.

 1. برای یک خیریه داوطلب شوید

این یکی از آن اهداف زندگی است که به نظر می رسد در لیست همه افراد قرار دارد، اما همه نمی توانند آن را انجام دهند. اگر بتوانید آن را کامل کنید، نتایج حاصل می ‌توانند زندگی را تغییر دهند و به شما کمک کنند تا زندگی کامل ‌تری داشته باشید.

وقتی نسبت به خود احساس بدی داریم، معمولاً مشکلات خود را بدتر از آنچه هستند می بینیم. ما شروع می کنیم که مبارزات خود را غیرقابل حل می بینیم. وقتی به دیگران نیکی می کنیم، قدرت می گیریم و از اضطراب و ترس ما کم می شود.

آنچه با دستیابی به اهداف خود به دست می آورید، اگر متوجه شوید که در این فرآیند به دیگران کمک نکرده اید، معنای بسیار کمی خواهد داشت. داوطلب شدن به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید و در حین انجام آن احساس خوبی داشته باشید.

داوطلب شدن برای یک موسسه خیریه به شما این تصور را می دهد که زندگی برای کسانی که در شرایط نامناسب تر از شرایط شما هستند چگونه است. این یک دیدگاه منحصر به فرد در مورد تمام موهبت های زندگی شما ارائه می دهد و معمولاً با یک حس عمیق سپاسگزاری همراه است.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

 1. زندگی بدون بدهی و قرض

بدهی چیزی است که اگر اجازه دهید تا آخر عمر بالای سرتان خواهد ماند و اگر مقدار زیادی بدهی داشته باشید قطعا می تواند مانعی برای دستیابی به اهداف دیگر در این لیست باشد.

بدهی تقریباً در زندگی اجتناب ناپذیر است، چه در حال پرداخت وام مسکن باشید، چه پرداخت قسط ماهیانه خودرو یا استفاده از کارت اعتباری. با این حال، زندگی بدون بدهی باید یکی از اهداف شما در زندگی و همچنین آرامش ذهنی مرتبط با آن باشد.

راه های مختلفی برای مدیریت آن وجود دارد، اما شاید بهترین راه این باشد که وقتی پول دریافت می ‌کنید، کمی بیشتر پول پس ‌انداز کنید. نه تنها پس ‌انداز کردن در زمانی که دستمزد دریافت می ‌کنید در مقایسه با زمانی که پولتان تمام می ‌شود، آسان‌ تر است، بلکه این پس ‌اندازهای کوچک در نهایت به پس ‌اندازهای بزرگ ختم می ‌شوند که به شما امکان می‌ دهند بدهی های بزرگ را بپردازید.

 1. در ازای پول زمان خود را نفروشید

اکثر مشاغل متعارف این کار را انجام می دهند. تنها منبعی که هرگز نمی ‌توانید بیشتر از آن به دست آورید (زمان) با منبعی که همیشه می ‌توانید بیشتر از آن به دست آورید مبادله می ‌شود و فراتر از سطح درآمدی اولیه، فقط برای خرید خواسته ‌ها و نه نیازها استفاده می ‌شود.

توقف معامله زمان برای پول، لذت بردن از آزادی است. این است که از کمیاب ترین منبع جهان استفاده کنید و زندگی را با شرایط خود بهینه کنید.

چند راه برای رسیدن به این هدف وجود دارد؛ یا شغلی را پیدا کنید که از آن لذت می برید و بابت آن دستمزد دریافت می کنید، یا جریان های درآمدی جدیدی ایجاد کنید که به شما کمک می کند زمان خود را پس بگیرید.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

 1. کمتر از توان خود زندگی کنید

زندگی کمتر از حد ایده آل دقیقا مرتبط با دو مبحث بیان شد در قسمت های قبل است.

فقط به این دلیل که مقدار مشخصی پول به دست می آورید به این معنی نیست که باید آن مقدار را خرج کنید. کمتر از حد توان زندگی کردن، در مجموع کمتر از آنچه به دست می آورید، خرج می کنید، و این به گرانبها بودن زمان بستگی دارد.

تلاش برای تامین مالی یک سبک زندگی خاص برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران نه تنها طاقت فرسا است، بلکه هزینه و زمان نیز دارد.

کمتر خرج کنید و پول خیلی بیشتری به دست خواهید آورد. برای رسیدن به همه چیزهای شگفت انگیز دیگر در زندگی، از جمله برخی از این اهداف جدیدی که برای خود تعیین کرده اید، زمان به دست خواهید آورد.

 1. 5 مایل بدوید

حتی اگر به طور اتفاقی از این هدف کوتاهی کنید، دویدن یک عادت خوب برای سلامتی است، زیرا نیازی به عضویت در باشگاه ندارد و برای هر کسی که یک جفت کفش دویدن دارد قابل دسترسی است. پس قطعا باید در لیست اهداف شما جایی داشته باشد.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

 1. یک اسکات عمیق را برای یک دقیقه نگه دارید

ممکن است فکر کنید که این یکی از اهداف آسان در زندگی برای دستیابی به آن است زیرا نوزادان کوچک می توانند آن را به راحتی انجام دهند. شاید بخواهید دوباره فکر کنید!

اگرچه برخی از ما می‌ توانیم این کار را با سهولت نسبی انجام دهیم، اما اکثریت شگفت‌ انگیز از مردم یا برای رسیدن به عمق کافی تلاش می ‌کنند یا زمانی که در اسکات عمیق قرار می ‌گیرند از تعادل خارج می ‌شوند.

همانطور که مقاله ای درQZ  اشاره می شود، این نوعی استراحت فعال است که به طور تکاملی برای مقابله با آسیب های بدنی ناشی از نشستن طولانی مدت در طول روز طراحی شده است.

انجام یک اسکات عمیق برای یک دقیقه یا بیشتر هر روز یک راه عالی برای تقویت حرکت مچ پا، زانو، کمر و قسمت مرکزی بدن و همچنین تقویت تعادل است.

 1. یک تکنیک دفاع شخصی یا هنر رزمی یاد بگیرید

این هدف دیگری است که می تواند به تمام جنبه های سلامت جسمانی شما، از کنترل وزن گرفته تا افزایش قدرت کمک کند. دانستن اینکه می توانید در مواقع اضطراری از خود دفاع کنید، سطوح جدیدی از آرامش و اعتماد به نفس را به ارمغان می آورد.

گزینه های زیادی وجود دارد، از کاراته، تکواندو، یا هنرهای رزمی ترکیبی که می توان به چند مورد اشاره کرد. هنر رزمی مورد علاقه خود را پیدا کنید و در باشگاه ورزشی یا دوجوی محلی خود ثبت نام کنید.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

 1. در مسابقه استقامت یا مانع شرکت کنید

ورزش هوازی می تواند سلامت جسمی و تناسب اندام شما را با کاهش خطرات قلبی عروقی بهبود بخشد. مسابقات استقامت راهی عالی برای مسئول نگه داشتن خود هستند تا ثبات بیشتری داشته باشید. این نوع تمرین همچنین قدرت ذهنی ایجاد می کند و راهی عالی برای ملاقات با دیگران است.

اگر این را به عنوان یکی از اهداف خود در زندگی تعیین می کنید، در هر نوع مسابقه ای ثبت نام کنید: دویدن، دوچرخه سواری، شنا، یا ترکیبی از ورزش های سه (سه گانه). یا یک مسابقه با مانع مانند Tough  Mudder  (حمل کردن کسی که وزن او سنگین تر از شما است) یا Spartan (دلیر بودن) را امتحان کنید.

 1. برای 80% سلامتی و 20% لذت غذا بخورید

یکی از بهترین توصیه‌ هایی که تا به حال دریافت کرده‌ ام از یک متخصص تغذیه خبره است که در مورد رژیم غذایی خود صحبت می‌ کند. او 80 درصد برای سلامتی و 20 درصد برای لذت غذا می خورد.

80 درصد چیزی که او مصرف می ‌کند، غذایی است که می ‌داند برایش مفید است و ممکن است به‌ خصوص آن را دوست داشته باشد یا نداشته باشد. 20 درصد دیگر غذایی است که او دوست دارد، مهم نیست چقدر برای او بد است.

این یکی از بهترین اهداف سلامتی در زندگی برای داشتن و زندگی کردن است. تشخیص می دهد که اکثریت قریب به اتفاق باید چیزهای خوب باشند، اما زندگی واقعاً بدون چیزهای خوشمزه گهگاهی زندگی نمی کند.

27 هدف در زندگی برای دستیابی به موفقیت شخصی ( قسمت دوم )

 1. بیشتر آب بنوشید و از نوشیدنی های دیگر کمتر استفاده کنید

اگرچه چیزهایی مانند قهوه، شیک های پروتئینی و نوشابه جای خود را دارند که باعث می شوند احساس کنید انسان پرانرژی تری هستید، مهم است که آب را به خاطر بسپارید.

با توجه به اینکه بیش از نیمی از بدن شما از آب تشکیل شده است، دریافت حداقل دو لیوان از مواد مفید در روز برای سلامت کلی شما ضروری است، به خصوص که بدن شما از آب در تمام سلول ها، اندام ها و بافت های خود استفاده می کند. نقشی که در بسیاری از فرآیندهای حیاتی دیگر ایفا می کند.

 1. خواب را در اولویت قرار دهید

«فرهنگ بی خوابی» به آرامی در حال محو شدن است، و همراه با آن، قدردانی جدیدی از قدیمی ترین دوست بیولوژیکی ما: خواب.

مقالات مربوط به اهمیت خواب هر روز در حال افزایش است و باعث می ‌شود حتی سخت ‌کوش ‌ترین کارآفرینان خارج از کشور شروع به اولویت ‌بندی زمان های خواب و استراحت کنند.

نشان داده شده است که خواب باعث بهبود یادگیری و کاهش خطر افسردگی می شود و حتی نشان داده شده است که چرت زدن راهی عالی برای مقابله با برخی از اثرات بد خوابی شبانه است.

سخن نهایی

با تمام این اطلاعات در مورد اهداف مختلف زندگی که می توانید برای موفقیت شخصی بیشتر دنبال کنید، امیدوارم که نسبت به زمانی که برای اولین بار به این مقاله برخورد کردید کمی کمتر احساس سردرگمی داشته باشید و کمی بیشتر الهام بگیرید.

همانطور که در مقدمه ذکر شد، این اهداف چیزی هستند که می توانید برای همیشه روی آن کار کنید. از آنجایی که مسیر بسیار طولانی است، از این همه دست اندازها و تکان ‌هایی که به ناچار در سفر خواهند آمد، ناامید نشوید. این فقط بخشی از فرآیند است.

برای شروع هر یک از این اهداف لازم نیست منتظر بمانید. امروز می توانید روی بعضی و یا همه موارد بیان شده کار کنید.

منبع:

 • https://www.lifehack.org/858654/goals-in-life-success
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx