رسیدن به موفقیت مانند تهیه یک فنجان قهوه فوری نیست

Add a Comment
8 Min Read

رسیدن به موفقیت مانند تهیه یک فنجان قهوه فوری نیست

می توانید در عرض چند ثانیه برای خود یک فنجان قهوه درست کنید. شما می توانید شام را در ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بپزید. شما می توانید کلمات یک آهنگ را در چند دقیقه یاد بگیرید.

آیا می توانید در مدت زمان بسیار کوتاه، مثلاً در عرض یک یا دو روز، تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید؟ آیا این واقع بینانه است که انتظار داشته باشیم طی ۱۵ روز یا کمتر ثروتمند شوید و تقریباً هیچ کاری انجام ندهید، مگر اینکه در لاتاری برنده شوید؟

اغلب، مردم وعده نتایج سریع، بهبود خود، از دست دادن ثروت یا کسب درآمد را می دهند، اما آیا این واقع بینانه است؟

اکثر مردم انتظار نتایج سریع را دارند. آنها حوصله یا قدرت ماندگاری ندارند و اگر کاری نیاز به زمان و تلاش داشته باشد، پس از مدت کوتاهی دست از کار می کشند. مردم اغلب به دنبال کتاب‌ها، کارگاه‌ها یا ویدیوهایی می‌گردند که نوید نتایج فوری را می‌دهند، مانند:

۱. به دست آوردن تمرکز قدرتمند با چند دقیقه تمرین.

۲. در ۱۵ روز مانند یک متخصص مدیتیشن کنید.

۳. هر چیزی را که می خواهید در ۳۰ دقیقه بدست آورید.

۴. خانه رویاهایتان یا یک ماشین فانتزی را سریع و بدون هیچ تلاشی تهیه کنید.

۵. فقط در ۵ دقیقه یاد بگیرید روی مردم تأثیر بگذارید.

۶. فقط طی چند روز کتاب بنویسد.

اینها تنها چند نمونه از نمونه های فراوانی است که می توانید در روزنامه ها، مجلات یا در اینترنت بیابید. به مردمی که ثروتمند هستند نگاه کنید. آیا آنها فوراً به ثروت خود دست یافتند؟ نه آنها سخت کار می کردند، جاه طلبی و انگیزه قوی داشتند و به کاری که انجام می دادند اعتقاد داشتند.

رسیدن به موفقیت مانند تهیه یک فنجان قهوه فوری نیست

موفقیت نیاز به زمان و تلاش دارد

  • آیا کسی بدون تمرین یا تنها با چند دقیقه تمرین در روز به بازی‌های المپیک رسیده است؟ نه همه کسانی که در بازی های المپیک شرکت کردند، هر روز زمان زیادی را به تمرین و ورزش اختصاص دادند.
  • آیا (قرص زبان) وجود دارد که بتوانید آن را قورت دهید و فوراً بتوانید به زبان های خارجی صحبت کنید؟ قبل از اینکه بتوانید یک زبان خارجی را روان صحبت کنید، باید در یک دوره زمانی مطالعه و تمرین کنید.

این در هر زمینه ای از زندگی صادق است. نتایج بزرگ نیازمند زمان و تلاش است. شما می توانید قهوه فوری را در چند ثانیه درست کنید، اما برای ایجاد تغییرات در عادات خود، تغییر طرز فکر، توسعه مهارت های جدید، یا غنی و ثروتمند شدن، زمان بسیار بیشتری نیاز است.

من درک می کنم که شما می خواهید نتایج سریع و با کمترین تلاش داشته باشید. همه این را می خواهند، اما آیا این امکان پذیر است؟

انتظار نتایج فوری اغلب ممکن است به یاس و ناامیدی ختم شود. مردم گاهی اوقات زیادی را صرف کتاب‌ها، فیلم‌های آموزشی و کارگاه‌هایی می‌کنند که نوید نتایج فوری را می‌دهند، اما آیا به این نتایج می‌رسند؟

برای به دست آوردن نتایج به اراده، نظم، انگیزه و میل قوی و تمایل به سرمایه گذاری زمان و تلاش لازم نیاز دارید. مگر اینکه جادوگر بزرگی باشید، پس باید برای به دست آوردن نتیجه عمل کنید. شما نمی توانید در چند دقیقه تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد کنید.

آیا تاجری را می شناسید که در ۳۰ روز یا کمتر از یک تکنیک خاص ثروت خود را به دست آورده باشد؟

آیا کسی را می شناسید که بدون تمرین در مدت زمان طولانی قهرمان شود؟

برای به دست آوردن نتایج واقعی، به میل و انگیزه قوی نیاز دارید که پس از چند تلاش فرسوده نشود یا در اولین مانع از بین نرود.

  • شما به اراده و انضباط شخصی نیاز دارید تا قدرت ماندگاری داشته باشید.
  • اگر می خواهید به یک هدف بزرگ برسید، به چشم انداز نیز نیاز دارید.
  • شما نیاز به ذهنی باز و تمایل به انجام هر کاری دارید تا تصمیم، برنامه یا تکنیک خود را دنبال کنید.
  • شما همچنین به نگرش مثبت و توانایی انجام اقدامات مثبت نیاز دارید

رسیدن به موفقیت مانند تهیه یک فنجان قهوه فوری نیست

دلتنگی منجر به موفقیت نمی شود، اما زمان و تلاش می توانند منجر به موفقیت شوند.

ممکن است خیلی راحت وسوسه شوید که می توانید ثروتمند شوید، قدرت های خارق العاده ای به دست آورید، تمرکز و حافظه خود را بهبود ببخشید، با مدیتیشن آرام شوید و فوراً به هر چیزی که می خواهید برسید، اما اینطور نیست.

اهداف کوچک و روزمره را می توان سریع انجام داد، اما کارهای بزرگتر به زمان بیشتری نیاز دارند. اگر اینطور نبود، خیلی وقت پیش ثروتمند، موفق و شاد می شدید.

من می دانم که ممکن است بسیاری از مردم از آنچه می گویم خوششان نیاید، اما تجربه من می‌گوید چیزهای خوب و نتایج خوب نیاز به زمان و تلاش دارند. قطعا هیچ سختگیری وجود ندارد. برعکس، لذت و رضایت بزرگی است برای اینکه شما به سمت یک چیز خوب می روید. وقتی روی هر پروژه یا هدفی کار می کنید، از عمل و چیزهایی که در راه اتفاق می افتد لذت ببرید.

این مانند سفر با قطار است. ممکن است برای رسیدن به مقصد احساس اضطراب و نگرانی کنید. در این حالت ذهنی، از مسیر لذت نخواهید برد.

با این حال، شما همچنین می توانید انتخاب کنید که متفاوت رفتار کنید و روی لحظه حال تمرکز کنید، از مناظر لذت ببرید، با افرادی که در کنار شما نشسته اند صحبت کنید، کتاب بخوانید یا حتی عبادت کنید.

وقتی روی کاری که انجام می‌دهید تمرکز می‌کنید، زمان سریع‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌گذرد و کارهای بیشتری انجام می‌دهید و نتیجه ی بیشتری می‌گیرید.

اجازه ندهید کلمات این مقاله شما را از انجام کارها منصرف کند. شما می توانید به موفقیت برسید و تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید. شما می توانید به جاهای دست نیافتنی برسید. بعضی اوقات ممکن است چیزها خیلی سریع اتفاق بیفتند. با این حال، در بیشتر موارد و برای اکثر اهداف، شما به چیزی بیش از یک برنامه یا تکنیک نیاز دارید که به شما نوید نتایج سریع و تقریباً بدون هیچ تلاشی را بدهد.

شما چی فکر می کنید؟ تجربه شما از برنامه ها و تکنیک هایی که نوید موفقیت آنی یا تقریباً آنی را می دهند چیست؟

منبع:

  • https://www.successconsciousness.com/blog/success/instant-success-and-instant-coffee
به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx