خودانگیزی در هنرمندان

Add a Comment
12 Min Read

خودانگیزی در هنرمندان

یافتن خودانگیزی در هنرمندان قسمتی از توضیح شغل یا کار هنرمندان است. برای اینکه چگونه با انگیزه بمانید و آن را تقویت کنید، لازم است اطلاعاتی را کسب کنید. از آثار هنری انگیزشی گرفته تا به اشتراک گذاری کار خود با طرفداران، روش های ما را بخوانید.

به عنوان یک هنرمند این را می دانید که چقدر ایده های به نظر رسیده زیبا هستند. اگر برای خلق اثر هنری منتظر شرایط خوب از نظر روحی و روانی هستید، امکان دارد که زیاد منتظر بمانید. انگیزه در خود باعث می شود در مسیری که قرار گرفتید، موفق شوید و رشد فردی خود را افزایش دهید. یکی از رویاهای هنرمندان کسب درآمد برای خودشان است.

خاصیت آلت: خودانگیزی در هنرمندان چگونه انجام می شود؟

 

۱۰ نکته برای ایجاد خودانگیزی در هنرمندان

خودانگیزی در هنرمندان

در مورد نحوه ایجاد انگیزه در یک هنرمند در اینجا به شما توضیح می دهیم.

۱. دوره های کاری کوتاه مدت و متمرکز را برنامه ریزی کنید

وقتی که طرح شما تازه و هیجانی است و به احتمال زیاد ایده های به ذهن رسیده غیر قابل شمارش است، امکان دارد همان ابتدای پروژه انگیزه زیادی به شما بدهد. زمانی که برای شما چالش ایجاد می  شود یا دوره ای از نظر احساسی ضعیف می شوید، شوق انجام کار در شما کاهش پیدا می کند. جایی برای نگرانی نیست، شما تنها هنرمندی نیستید که پروژهای نیمه کاره، تصاویر ویرایش نشده و … دارید.

اگر کاری که انجام آن برای شما هیجان انگیز بود، بی انگیزه شده است، به این معنی نیست که باید آن را کنار بگذارید. بنابراین هیجان برای شروع یک ایده از ابتدا تا انتهای کار کافی نیست. برای عدم علاقه باید توجه داشته باشید، ایده گرفتن در زمان کار ممکن است افزایش یا کاهش بیابد. به گونه ای برنامه ریزی کنید که بتوانید به کارهای دیگر خود رسیدگی کنید.

در مدت انجام کار تصمیم بگیرید زیاد در مورد آن استرس نداشته باشید. حتی یک ساعت در هفته زمان برای پروژه خود بگذارید، با برنامه ریزی انجام شده پس از اتمام ساعت کاری آن را کنار بگذارید. پس از مدتی متوجه می شوید، پیدا کردن انگیزه برای پروژه شما راحت تر خواهد بود. خودانگیزی در هنرمندان امر مهمی است که باید به آن توجه کنند.

۲. به دنبال نظرات دیگران باشید

کار مشارکتی مانند تولید فیلم این امکان را برای شما فراهم می کند که از هم در خواست کمک کنید. کار با همکاری یکدیگر در حفظ انگیزه و تقویت آن به شما کمک می کند. اما سایر کارها مانند عکاسی منظره، نقاشی، طراحی گرافیکی یا مجسمه سازی نیازی به کار مشاکتی ندارد.

حتی اگر کار انفرادی انجام می دهید، کمک خواستن یا نظرسنجی از دیگران که تجربه کاری دارند، به پیشرفت شما کمک می کند. صحبت کردن یک هنرمند هم رشته به شما کمک می کند که انگیزه پیدا کنید و به کار بازگردید.

خاصیت آلت: رشد فردی با هم فکری امکان پذیر است.

خودانگیزی در هنرمندان

۳. در برنامه خود فضایی برای کاردستی خود ایجاد کنید

اگر وقت آزادی برای برنامه ریزی دارید، سعی کنید تمرین خلاقانه در ساعات مختلف روز داشته باشید. به عنوان مثال می توانید برای یک هفته صبح ها کار کنید، سپس به عصرها تغییر دهید و کارهایی را که انجام دادید را مقایسه کنید.

مهم ترین چیز این است که ساعت های روز خود را آزاد کنید که کار هنری انجام دهید و آن را در سبک زندگی خود ترکیب کنید. ذهن ما برای یادگیری از راه بازی طراحی شده است، اما در بزرگسالی ما کمتر این کار را انجام می دهیم.

۴. هنرمندان مورد علاقه خود را دوباره ببینید

یکی از روش های خودانگیزی در هنرمندان، دیدن آثار مورد علاقه  است. آیا شما کار انیمیشن انجام می دهید، نمونه کارهای هنرمندان انیمیشن را با دقت بررسی کنید. اگر به نقاشی علاقه دارید، برای الهام گرفتن به نمونه کارهای نقاشان نگاه کنید. به این فکر کنید با نگاه کردن به کارهای دیگران به شما ایده می دهد.

مصاحبه خلاقانه ای که به آن علاقه دارید نگاه کنید یا بخوانید، این روش انگیزه  شما را برای خلق هنر افزایش می دهد. هنگام شروع یک پروژه جدید، در خوشبینانه ترین حالت قرار دارید و برای طرح جدید آماده هستید. این اجازه را به هنرمندان دیگر بدهید که برای افزایش انگیزه به شما کمک کنند.

خاصیت آلت: انگیزه در هنرمند

۵. روند خلاقیت خود را منتشر کنید

می توانید روند خلاقانه خود را به اشتراک بگذارید که در انتهای پروژه هیجان اولیه را حفظ کرده باشید. گزینه مناسب برای به اشتراک گذاری، یک وبلاگ راه اندازی کنید .یک سازنده وب سایت پیدا کنید که بتواند یک نمونه کار آنلاین برای شما ایجاد کند. لازم نیست یک وب سایت جداگانه تاسیس کنید، در وبلاگ خود هر موضوعی را می توانید به اشتراک بگذارید.

وبلاک با موضوع های متنوع بازدیدکنندگان بیشتری را به مجموعه آنلاین شما می آورد. از وبلاگ خود برای منتشر کردن عکس های کار، ایده هایی برای کار جدید، گشت وگذار در محل کار یا تصاویر انگیزشی مورد علاقه خود استفاده کنید. بعضی از هدف های خلاقانه خود را برای خودانگیزی در هنرمندان منتشر کنید.

مسئولیت پذیری به شما کمک می کند با انگیزه بمانید، نوشتن در مورد هدف هایتان به صورت عمومی باعث می شود که شما بلافاصله پاسخ همه را بدهید.

خودانگیزی در هنرمندان

خاصیت آلت: جذب موفقیت با اشتراک گذاری ایده

۶. اظهار نظرهای هنری روزانه را مطالعه کنید

هیچ چیز به اندازه خواندن سخنان هنرمندان دیگر برای دادن ایده به شما القاکننده نیست. یک منبع که دارای سخنان الهام بخش است برای خلق هنر تهیه کنید. مسلما این یک راه آسان برای خودانگیزی در هنرمندان است. راه  و روش های زیادی وجود دارد که می توانید به سخنان هنری وحی کننده دسترسی داشته باشید.

از یک تقویم زیبا که نقاشی های انگیزشی دارند، استفاده کنید. یادآوری های کوچک می تواند بسیار کارآمد باشند، بخصوص در روزهایی که باید به همه  کارهایتان رسیدگی کنید.

خاصیت آلت: تلاش در رشد فردی نقش بسیار مهمی دارد.

۷. موارد مورد استفاده در محل کار

روش دیگری که باعث خودانگیزی در هنرمندان می شود، محدود نکردن خود به تقویم روزانه است. با ایده های خود جدی رفتار کنید، سخنان و علائم انگیزشی یا هنرهای دیگران که به شما ایده می دهند، در محل کار خود بچسبانید. نیاز به پوستر نیست، چند تصویر انگیزشی کافی است. روش پیدا کردن انگیزه آن برای هر فردی بسیار شخصی است، پس نگران نباشید دیگران چه فکری درباره شما می کنند.

برای افزایش انگیزه در هنرمند محیط کاری مهم است. اگر سخن انگیزشی یافتید که آن را با دیگران در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. استفاده از رنگ آبی انگیزه در شما را افزایش می دهد. اشیاء مورد علاقه خود را در محیط کار بگذارید.

 

۸. با هنر خود درآمدزایی کنید

کسب درآمد می تواند انگیزه قوی باشد، به خصوص زمانی که سال ها تلاش برای آموختن هنر صرف می شود. وقتی مردم اسپانسر شما بشوند، به شما کمک می کنند که انگیزه بیشتری برای خلق کردن داشته باشید. چه در حال فروش عکاس های منظره خود باشید و چه صنایع دستی خود به صورت آنلاین بفروشید، باید در نظر بگیرید که:

  • سازنده وب سایتی را انتخاب کنید که دارای فروشگاه آنلاین باشد. هنگامی که نمونه کار آنلاین خود را ایجاد کردید، می توانید کارهای خود را بفروشید.
  • اگر می خواهید چیزی را بفروشید، بدانید چه نوع عکاسی بهترین فروش را دارد.
  • مهارت های ارتباطی خود را با مشتری تقویت کنید. اگر قصد دارید با هنر خود درآمدزایی کنید، رعایت این نکات نیاز است.

خودانگیزی در هنرمندان

خاصیت آلت: کسب درآمد با حرفه خود بسیار لذت بخش است.

۹. اقرار کنید که چقدر به موفقیت رسیده اید

محتوای کار می تواند وسیله بسیار خوبی برای خودانگیزی در هنرمندان باشد. وب سایت نمونه کارهای آنلاین خود را نگاه کنید. پروژه ها و موفقیت های گذشته خود را دوره کنید و ببینید چقدر پیشرفت کرده اید. پروژه ها قدیمی را با پروژه های جدید خود مقایسه کنید و ببینید که چه اندازه بهبود یافته است. همچنین نمونه کارهای قدیم خود را بروز کنید، نشان دهید چگونه هنر و خلاقیت در شما پیشرفت کرده است.

بروز کردن پروژه های قدیمی شما را برای شروع یک پروژه جدید تشویق می کند. راه آسان تر این است که برای بروز کردن کارها آن را با طرح های اینستاگرام ترکیب کنید. این امر وب سایت شما را فعال نگه می دارد و طرفداران و مشتریان شما را دنبال می کنند. گاهی برای با انگیزه ماندن لازم است به کار و پروژه های قدیمی نگاه کنیم.

خاصیت آلت: هم فکری برای موفقیت بسیار اثربخش است.

 

۱۰. خود را به چالش بکشید

اگر احساس می کنید چیزی به ذهنتان نمی رسد، ممکن است به این دلیل باشد که پروژه های فعلی شما به اندازه کافی چالش برانگیز نیستند. شاید کیفیت کار شما کمی کاهش یافته باشد، کارهای جدیدتان تفاوت چندانی با آنچه در گذشته انجام داده اید، ندارد. به چالش کشیدن خود روش مناسبی برای یافتن انگیزه است.

شاید شما عکاسی باشید که تجربه کار ویدئویی را نداشته باشد. تلاش کنید از کار های بعدی خود فیلم بگیرید. ویدیوها را به اشتراک بگذارید که بتوانید کار جدید و مهارت های ویدیویی جدید خود را به نمایش بگذارید.

خودانگیزی در هنرمندان

کلام آخر

با خواندن این مقاله درباره خودانگیزی در هنرمندان و مطالبی که در زمینه حرفه شما نوشته شده اند، ایده  و حتی انگیزه برای ادامه کار خواهید یافت. با منتشر کردن ایده های خود انتقادات و پیشنهاداتی که به شما می شود، باعث پیشرفت کار شما خواهند شد.

زمانی که در حرفه  مهارت لازم داشته باشید، درآمدزایی از همان حرفه برای شما دلگرمی می شود. پروژه هایی که در گذشته انجام دادید را با کارهای جدیدتان مقایسه کنید. این کار باعث می شود که ایرادات خود را ببینید. برای این که اید ه  هیجان انگیز داشته باشید، خودتان را به چالش بکشید. اگر از کاری هراس دارید با آن رو به رو شوید.

منابع:

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx