چرا سیستم باور شما عامل شماره یک موفقیت است؟

Add a Comment
7 Min Read

همه ما این جمله را شنیده‌ایم که «شما همان چیزی هستید که فکر می‌کنید»، اما آیا واقعاً هستیم؟ شاید از اینکه پاسخ این سؤال مثبت تعجب کنید. چه متوجه شوید یا نه ما محصول افکار خود هستیم.

زندگی‌ای که در حال حاضر دارید، خوب یا بد، به دلیل انتخاب هایی که انجام دادید، آن را به سمت خود جذب کردید. من مطمئن هستم که در این برهه از زمان شما به این فکر می کنید: «چرا باید شکست و منفی‌بافی را وارد زندگی خود کنم؟».

سیستم باور شما

قدرت فکر

شکست و موفقیت همگی به آنچه ما به ذهنمان به‌ویژه ضمیر ناخودآگاهمان تغذیه می کنیم، بستگی دارد. اگر در زمینه‌ای از زندگی‌تان شکست می‌خورید، به‌احتمال‌زیاد به دلیل موانعی است که در ارتباط با حوزه‌ای از زندگی‌تان بر سر ذهن خود قرار داده‌اید.

بهترین مثال برای این کار فروشندگان یا کارآفرینانی هستند که آرزوی راه‌اندازی یک کسب‌وکار نان‌وآب‌دار دارند یا صدها و هزاران دلار پورسانت دریافت می‌کنند، اما در عوض به‌شدت شکست می‌خورند.

اجازه ندهید نتایج یا شکست به شما دستور بدهد

وقتی فردی در حال شکست است، خواه کارآفرین باشد یا فروشنده، خود را بیشتر به سمت یک ذهنیت منفی سوق می دهد و اجازه می دهد که افکار شکست و کمبود او را در بربگیرد. هرچه بیشتر به این کار ادامه دهند، بذرهای شک و شکست در ذهنشان رشد می کند و آن‌ها را از دستیابی به موفقیت واقعی باز می دارد.

در دوران کودکی، ما طوری برنامه‌ریزی‌ شده‌ایم که به کارنامه های خود اجازه دهیم میزان موفقیت ما را تعیین کنند. هنگامی‌که بزرگ می شویم، از همان سیستم برای ارزیابی سطح موفقیت خود از تجزیه‌وتحلیل نتایج خود از KPI ها، داده های فروش تا میزان سودی که برای یک شرکت به ارمغان می آوریم، استفاده می‌کنیم.

سیستم باور شما

شکست خود را دوباره برنامه‌ریزی کنید

درک این نکته مهم است که شکست در زندگی اجتناب‌ناپذیر است. مهم نیست که چه کسی هستید یا چقدر پول دارید. هیچ فردی در دنیا وجود ندارد که یک‌بار یا بیشتر با شکست مواجه نشده باشد، اما چه چیزی باعث می شود که یک نفر موفق باشد و فرد دیگر دائم شکست بخورد؟ سیستم اعتقادی شما.

باورهایی که در مورد خود و ارزش خود دارید همان چیزی است که به شما کمک می کند تا در زمان‌های چالش‌برانگیز و دشوار، چه مربوط به کار و چه شخصی، از پس مشکل بربیایید. متأسفانه، در کنار هر فردی که بلند می شود و گردوغبار خود را پاک می کند، فرد دیگری نیز وجود دارد که تصمیم می گیرد در شکست های خود غرق شود.

«کسی که هر روز فکر می کنید هستید، به‌طور کامل تعیین‌کننده جهانی است که در آن زندگی می‌کنید.» – رام داس

احساسات خود را تصدیق کنید

افکار و عقاید به‌خودی‌خود چیزی نیستند که باعث می شوند فرد را در ذهنیت منفی بماند، بلکه احساسات شدیدی است که ما با این ایده ها و افکار مرتبط می کنیم و ما را در وضعیت بدبختی نگه می‌دارد. هنگامی‌که ما احساسات قوی را با یک فکر یا ایده مرتبط می‌کنیم، به باوری تبدیل می‌شود که نحوه واکنش و عمل ما را نسبت به موقعیت‌های مختلف کنترل می‌کند.

برای غلبه بر سیستم باورهای منفی خود، ابتدا باید احساسات خود را بشناسیم و یاد بگیریم که احساسات منفی را به احساسات مثبت تبدیل کنیم. به‌عنوان‌مثال، یک فروشنده ممکن است به خود بگوید: «چرا دیگران هزاران فروش در ماه انجام می‌دهند درحالی‌که من حتی نمی‌توانم یک فروش انجام دهم؟ من یک شکست خورده ام.»

از این مثال، می‌توانیم ببینیم که فرد موردنظر در ذهن خود به موفقیت‌ فکر نمی‌کند، در عوض بر عدم موفقیت خود تمرکز می‌کند و همین امر باعث می شود این میزان ارزش به برگه فروش دیکته و دستور داده شود.

سیستم باور شما

زمان تغییر است

برای اینکه شخصی بتواند سیستم‌عامل فعلی خود را لغو کند، باید یک سیستم‌عامل جدید ایجاد کند. برای موفقیت، باید ذهنیت خود را به سمت فردی که آماده دریافت رفاه است، تغییر داده و رها کنید. تنها راه برای انجام این کار از طریق قدرت تکرار است. متأسفانه، قدرت تکرار یک‌راه حل سریع نیست، بلکه به زمان و تعهد مداوم نیاز دارد.

تکرار

برای شروع به تغییر سیستم اعتقادی خود به سیستمی که بر موفقیت و رفاه تمرکز دارد، ابتدا باید تصمیم بگیرید که موفقیت ازنظر شما چگونه است. موفقیت از فردی به فرد دیگر متفاوت است، بنابراین مهم است که درک عمیقی از آنچه موفقیت را با آن مرتبط می‌کنید، داشته باشید.

هنگامی‌که تصمیم گرفتید موفقیت برای شما چه معنایی دارد، یک هدف از موفقیت را در قالب یک بیانیه مکتوب ایجاد کنید. خواندن آن هر روز حداقل به مدت سه ماه مفید خواهد بود.

شما آنچه فکر می کنید، هستید

تغییر در سیستم اعتقادی افراد از طریق تکرار، آن‌ها را قادر می‌سازد تا با شکست‌ها و چالش‌ها بهتر برخورد کنند. همچنین به فرد کمک می کند تا به جای اینکه با اولین مانع یا زمانی که کار سخت می شود کنار بکشد، روی اهداف خود متمرکز بماند.

اگر با تمام سلول های بدن خود باور دارید که می توانید کاری انجام دهید، پس چاره ای جز موفقیت ندارید. سفر ممکن است گاهی طولانی و چالش‌برانگیز باشد، اما شما می توانید با پشتکار و یک سیستم اعتقاد قوی به موفقیتی که می خواهید برسید.

سر ادموند هیلاری اولین بار که تلاش کرد به قله اورست نرسید، اما با یک سیستم اعتقادی قوی و تعهد برای موفقیت کاری را انجام داد که هیچ‌کسی قبلاً انجام نداده بود. همان اصول در مورد شما صدق می‌کند. چه در حال صعود به اورست باشید و چه در تلاش برای ایجاد یک تجارت پُرپول، کلید موفقیت شما به یک سیستم اعتقادی قوی بستگی دارد.

منبع

://addicted2success.com/success-advice/why-your-belief-system-is-the-number-one-factor-to-success/

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx