دوره پر مخاطب ( کارشناس جذب شوید ) دارای بیش از 100 هزار مخاطب در سراسر دنیا
اطلاعات بیشتر و ثبت نام

زندگینامه شون بین – بازیگر

     

بیوگرافی کامل شون بین (زندگینامه هنرمندان)

شان مارک “شون” بین هنرپیشه انگلیسی و متولد ۱۷ آوریل ۱۹۵۹ می باشد، از فیلم‌ های معروف شون بین می‌ توان به فیلم ارباب حلقه‌ ها: یاران حلقه اشاره نمود. اگر چه نام او در عوامل قسمت های بعدی نیز ذکر شد اما او فقط در صحنه های کوتاه فلاش بک در قسمت دوم و سوم حضور دارد. شون بین ابتدا با ایفای نقش ریچارد شارپ در مجموعه تلویزیونی شارپ شناخته شد که از ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ پخش شد و در ۲ مجموعه جدید آن در سال های گذشته نیز بازی کرده است.

عکسهای شون بین

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۲۹

شون بین در سال های اخیر با ایفای نقش لرد استارک در مجموعۀ اول بازی تاج و تخت شهرت زیادی کسب نمود و در جوایز فیلم های تابستانی IGN جایزه بهترین قهرمان تلویزیونی را در سال ۲۰۱۱ بدست آورد و در جوایز اسکریم (۲۰۱۱) هم نامزد بهترین نقش آفرینی فانتزی برای این ایفای نقش شد که یادآور بازی به یاد ماندنی او در نقش برومیر در مجموعه اول ارباب حلقه‌ ها می باشد که با پایانی تراژیک، یکی از زیباترین سکانس‌ های این مجموعه را خلق نمود و در جوایز فیلم امپایر ۲۰۰۲ نامزد جایزه بهترین بازیگر بریتانیایی سال برای نقش برومیر شد اما این جایزه به بازیگر فیلم مولن روژ رسید. شون بین سابقاً در فیلم‌ های فراوانی نقش شخصیت اصلی منفی را ایفا نموده است که از آنها میتوان به اولین مجموعه جیمزباند در دهه ۹۰ یعنی چشم طلایی اشاره داشت.

یکی از بهترین نقش آفرینی‌ های شون بین به ایفای نقش شخصیت سیمون گاسکل در مجموعه متهم ۲۰۱۲ اختصاص پیدا میکند که به خاطر آن جایزه بهترین بازیگر مرد را در جوایز بین المللی امی ۲۰۱۳ و انجمن تلویزنی رویال ۲۰۱۳ برنده شد و حتی نامزد جایزه بهترین بازیگر مرد تلویزیونی جایزه بفتا نیز گشت. شون بین بخاطر ایفای نقش در فیلم مرگ سیاه ۲۰۱۰ که درباره معضل طاعون بود، بهترین بازیگر مرد در جوایز اسکریک فست ۲۰۱۰ شد و در جوایز چینساو لس آنجلس ۲۰۱۲ نیز عنوان دومین بازیگر برتر را کسب نمود.

فیلم های شون بین

گولدن‌ آی – (۱۹۹۵)
آنا کارنینا – (۱۹۹۷)
رونین – (۱۹۹۸)
ارباب حلقه‌ ها: یاران حلقه – (۲۰۰۱)
ارباب حلقه‌ ها: دو برج – (۲۰۰۲)
تعادل – (۲۰۰۲)
ارباب حلقه‌ ها: بازگشت پادشاه – (۲۰۰۳)
تروآ – (۲۰۰۴)
گنجینۀ ملی – (۲۰۰۴)
سرزمین شمالی – (۲۰۰۵)
جزیره – (۲۰۰۵)
نقشه پرواز – (۲۰۰۵)
سایلنت هیل – (۲۰۰۶)
بین راهی – (۲۰۰۷)
پول نقد – (۲۰۱۰)
پرسی جکسون و المپ‌ نشینان: دزد صاعقه – (۲۰۱۰)
سایلنت هیل: مکاشفات – (۲۰۱۲)
بازی تاج و تخت – (۲۰۱۲)
افسانه‌ها – (۲۰۱۴)
صعود به مشتری – (۲۰۱۵)
پیکسل‌ها – (۲۰۱۵)
مریخی – (۲۰۱۵)

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
مشاوره ثبت نام دوره