زندگینامه افشین پیروانی – فوتبالیست

Add a Comment
10 Min Read

زندگینامه افشین پیروانی – فوتبالیست

پادکست زندگینامه افشین پیروانی فوتبالیست

بیوگرافی افشین پیروانی (زندگینامه ورزشکاران)

افشین پیروانی بازیکن سابق تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس می باشد که سابقه ی موفقیت های فراوانی را چه در باشگاه پرسپولیس و چه در تیم ملی ایران داشته است و همواره یکی از پرسپولیسی های محبوب در میان طرفداران به حساب می آمده است. البته عملکرد افشین تنها در دوران بازیگری قابل ستایش است و او هیچ موقع به عنوان سرمربی نتوانست به موفقیت چندانی دست پیدا کند، از جمله سال ۲۰۰۸ که او به عنوان سرمربی در تیم پرسپولیس مشغول به کار شد، اما در نهایت به دلیل نتایج ضعیف و اعتراضات فراوان هواداران مجبور به کناره گیری از باشگاه محبوب دوران بازیگری خود شد.

با این حال افشین پیروانی حتی پس از آن اتفاقات هم از عشق و علاقه ی خود نسبت به پرسپولیس دست نکشید و همواره یکی از بازیکنان بوده که در هر شرایطی به حمایت از این تیم می پرداخته است. دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر از زندگی نامه افشین پیروانی این مدافع سابق پرسپولیسی بپردازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی افشین پیروانی

افشین پیروانی در ۱۷ بهمن ماه ۱۳۴۸ در شهر شیراز متولد شد. او در یک خانواده پر جمعیت بزرگ شده که هفت برادر و سه خواهر دارد. افشین زمانی که تنها نه سال داشت پدرش را از دست داد.

افشین پیروانی زمانی که ده ساله بود به همراه دوستانش در کوچه پس کوچه های شیراز فوتبال بازی می کرد. و از آن جایی که برادرانش فوتبالی بودند به این رشته ورزشی علاقه پیدا کرد. او که برادر کوچک تر غلام حسین پیروانی، یکی از سرمربی های شناخته شده ی ایران می باشد، به واسطه ی برادر خود توانست در لیگ جوانان کشور حضور پیدا کند و با بازی در باشگاه برق شیراز خودی نشان دهد.

افشین برای یک فصل در تیم جوانان برق به میدان رفت و خیلی زود توانست نظر سرمربی وقت تیم برق شیراز را جلب کند و به تیم بزرگسالان راه پیدا کند. در نتیجه افشین جزو نخستین بازیکنانی بود که در سن پایین تجربه ی حضور در بالاترین سطح فوتبال کشور را تجربه کرد.

افشین پیروانی

آغاز فعالیت حرفه ای

افشین پیروانی در سال ۱۹۸۷ به تیم برق شیراز پیوست و در طی سه فصل حضور در این باشگاه توانست رفته رفته به یکی از بازیکنان اصلی این تیم تبدیل شود و در نتیجه پس از مدتی و با توجه به پیشنهاد مالی بهتر باشگاه بانک تجارت به این تیم پیوست و در ۳ فصل حضور در این تیم توانست بهترین دوران بازیگری خودش را پشت سر بگذارد و علاوه بر این نظر سرمربی آن سال پرسپولیس را جلب کند.

پیروانی پس از آن به باشگاه پرسپولیس پیوست و در بیش از ۱۱ سال حضور در این تیم موفقیت های فراوانی را به همراه این باشگاه به دست آورد. افشین در ۲۰۹ مسابقه برای پرسپولیس به میدان رفت و ۱۴ گل را هم برای باشگاه محبوب خود به ثمر رساند و علاوه بر این در همین باشگاه بود که برای نخستین بار طعم دعوت به تیم ملی را چشید.

او که سابقه ی ۶۶ بازی ملی را در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران دارد در دوران بازیگری خود همواره یکی از بازیکنان محبوب ایویچ، سرمربی وقت تیم ملی ایران بود؛ به همین دلیل هم هست که همیشه با دیدی مثبت نسبت به این مربی بزرگ فوتبال دنیا یاد می کند و او را یکی از دلایل پیشرفت فوتبال کشورمان می داند. افشین پیروانی ۹ سال پی در پی جزو بازیکنانی بود که به تیم ملی ایران دعوت می شد و علاوه بر این در جام ملت های آسیا و جام جهانی ۹۸ نیز برای تیم ملی به میدان رفت و توانسته عملکرد خوبی هم از خودش به نمایش بگذارد. افشین یکی از بازیکنانی است که در حماسه ی ملبورن نقش داشته است و در جام جهانی ۹۸ فرانسه جزو بازیکنان خوب ایران به شمار می رفت.

مربی گری افشین پیروانی

تجربه مربی گری

افشین پیروانی دوران مربی گری را با دستیاری امیر قلعه نویی در تیم ملی فوتبال شروع کرد، اما در نهایت به دلیل نتایج ضعیف کادر فنی از سمتش برکنار شد. پس از آن نوبت به دستیاری در پرسپولیس رسید و او در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ به عنوان مربی در پرسپولیس فعالیت کرد و فصل بعد برای یک نیم فصل به سمت سرمربی گری پرسپولیس در آمد، اما در نهایت به دلایلی چون نتیجه گیری ضعیف و هم چنین اعتراض های هواداران برکنار شد.

افشین بعد از آن به استیل آذین، تیم حسین هدایتی رفت و در این تیم نیز موفقیت چندانی به دست نیاورد و پس از یک فصل حضور در لیگ یک و مربی گری در تیم سنگ آهن بافق به لیگ برتر برگشت و این بار به عنوان دستیار علی دایی کار خود را در این تیم پیش گرفت. بعد از آن که متوجه شد نمی تواند در سمت مربی گری موفقیتی به دست آورد، ترجیح داد به کارهای مدیریتی روی آورد و در این مدت به عنوان مدیر تیم ملی فوتبال در کنار کارلوس کیروش مشغول به کار شد؛ که در نهایت به دلایل نامعلوم از سوی کارلوس کیروش کنار گذاشته شد.

عکس های افشین پیروانی

افشین پیروانی

بیوگرافی افشین پیروانی

افشین پیروانی

افشین پیروانی

افشین پیروانی

افشین پیروانی

بیوگرافی افشین پیروانی

افشین پیروانی

زندگی خصوصی افشین پیروانی

پس از جام جهانی ۹۸ فرانسه، فوتبالیست های حاضر در آن مسابقات امتیازات فراوانی کسب کردند که یک از آن ها گرین کارت آمریکا بود. افشین پیروانی نیز یکی از نخستین بازیکنانی بود که توانست اقامت کشور ایالات متحده آمریکا را به دست آورد. هم اکنون همسر و دختر افشین ساکن آمریکا می باشند و او نیز هر چند وقت یک بار به آن ها سر می زند.

همسر افشین پیروانی در آمریکا تحصیل کرده است و خود او نیز مدتی را برای کسب مدرک تحصیلی در آمریکا مشغول به زندگی بود. خود او دلیل گرفتن اقامتش را زندگی همسرش در آمریکا می داند و می گوید از هیچ ارتباط ورزشی برای این مورد استفاده نکرده است. افشین پیروانی مدرک دکتری خود را در رشته ی مدیریت کلان سازمانی دریافت کرده و پایان نامه اش نیز در مورد مدیریت ورزشی بوده است. با این حال او در مورد زندگی در آمریکا می گوید که این کشور تنها برای تحصیل و پیشرفت خوب است و علاقه ای به زندگی دائمی در آمریکا ندارد.

عناوین و افتخارات ورزشی افشین پیروانی

اکثر موفقیت ها و افتخارات افشین پیروانی در پرسپولیس رقم خورده است و او به همراه این باشگاه توانسته به مقام قهرمانی در لیگ آزادگان، جام حذفی و هم چنین نخستین دوره ی لیگ حرفه ای برتر ایران دست پیدا کند. هم چنین در سالی که به عنوان دستیار علی دایی در پرسپولیس کار می کرد، به همراه این باشگاه به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر ایران دست پیدا کرد که البته با توجه به کناره گیری دایی از پرسپولیس در فصل بعد، او هم از این تیم جدا شد و نتوانست موفقیت چشمگیری به دست آورد.

پس از بیماری محمود خوردبین، افشین به سمت سرپرستی پرسپولیس رسید و به همراه این تیم موفق شد به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند و هم چنین قهرمانی در لیگ برتر و سوپر کاپ فوتبال ایران را تجربه نماید. در ادامه به سایر افتخارات افشین پیروانی اشاره خواهیم کرد:

۱ – کسب عنوان قهرمانی در مسابقات لیگ آزادگان در سال های ۱۳۷۴ ، ۱۳۷۵ ، ۱۳۷۸ و ۱۳۷۹

۲ – کسب مقام قهرمانی نخستین دوره لیگ برتر فوتبال کشور در سال ۱۳۸۱ به همراه پرسپولیس تهران

۳ – کسب عنوان قهرمانی در مسابقات جام حذفی فوتبال ایران در فصل ۷۸–۱۳۷۷ به همراه باشگاه فوتبال پرسپولیس

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx