زندگینامه حسن یزدانی – کشتی گیر

1 نظر
11 دقیقه زمان مطالعه

زندگینامه حسن یزدانی – کشتی گیر

پادکست زندگینامه حسن یزدانی کشتی گیر

بیوگرافی حسن یزدانی (زندگینامه ورزشکاران)

حسن یزدانی یکی از کشتی گیرهای صاحب نام ایرانی است، که تاکنون موفق شده مدال های ارزشمندی در عرصه ی مسابقات المپیک و جام جهانی برای کشور عزیزمان به دست آورد. وی در سال ۹۵ با رأی مردم به عنوان بهترین ورزشکار سال ایران برگزیده شد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه ی حسن یزدانی این ورزشکار موفق و با اخلاق کشورمان با ما همراه باشید.

دوران کودکی

در شرح زندگینامه حسن یزدانی چراتی این گونه آمده است که وی در هفتم دی ماه ۱۳۷۳ در شهرستان جویبار واقع در استان مازندران به دنیا آمد. حسن چهار برادر دارد که یکی از آن ها در گذشته کشتی گیر بود، ولی به خاطر مشکلات مالی آن را رها کرد، اکنون حسن یزدانی تنها فرد کشتی گیر در خانواده می باشد.

حسن یزدانی از سن یازده سالگی به ورزش کشتی روی آورد و پس از گذشت مدتی، در سال ۲۰۱۱ به تیم ملی نوجوانان ایران پیوست، سپس در ماه آگوست همان سال در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا شرکت کرد و توانست در وزن ۵۰ کیلوگرم مدال برنز رقابت ها را از آن خود کند. دقیقا نوزده روز بعد از کسب این پیروزی وارد مسابقات کشتی نوجوانان جهان شد و با به دست آوردن مقام دوم توانست مدال نقره وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان را از آن خود کند.

زندگینامه حسن یزدانی – کشتی گیر

آغاز فعالیت حرفه ای

حسن یزدانی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ به عنوان نماینده ی وزن ۶۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران وارد رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا شد و با غلبه بر تمام رقبای خود موفق شد عنوان قهرمانی و مدال طلای مسابقات را به خود اختصاص دهد. پس از گذشت دو ماه از این پیروزی، در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در زاگرب کرواسی شرکت کرد و توانست عنوان قهرمانی جوانان جهان را به دست آورد. حسن یزدانی پس از کسب این قهرمانی به رده ی بزرگسالان پیوست و در همان سال موفق شد «ختاگ تسابلوف» رقیب روسی خود را که قهرمان وزن ۷۰ کیلوگرم جهان بود را مغلوب کند.

آغاز فعالیت حرفه ای حسن یزدانی

حضور در تیم بزرگسالان

حسن یزدانی برای اولین بار در یازدهم بهمن ماه ۱۳۹۳ در رده ی سنی بزرگسالان وارد مسابقات جایزه بزرگ پاریس شد؛ و با وجود کشتی گیران قدر از آمریکا، روسیه و جمهوری آذربایجان توانست به عنوان قهرمانی دست یابد.

پس از آن وارد مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ لس آنجلس شد، حسن یزدانی که تنها کشتی گیر تیم ملی ایران در وزن ۷۰ کیلوگرم بود، موفق شد تمام رقیبان خود را از میدان به در کند و در کنار سایر ملی پوشان عنوان قهرمانی جام جهانی کشتی را به دست آورد.

پس از آن در شهریورماه ۱۳۹۴ در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۵ به عنوان نماینده ایران در وزن ۷۰ کیلوگرم حضور پیدا کرد. وی در دیدار نخست خود و در مرحله یک شانزدهم نهایی موفق شد حریف خود را از کره جنوبی با کسب امتیاز شانزده بر چهار مغلوب کند. حسن یزدانی همچنین در مرحله ی یک هشتم نهایی توانست حریف بلغاری خود را ضربه فنی کند، در مرحله یک چهارم نهایی نیز موفق شد حریف گرجستانی خود را ضربه فنی کرده و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند. او در مرحله ی نیمه نهایی در برابر «جیمز گرین» از آمریکا قرار گرفت و با کسب امتیاز ۹ بر ۴ او را شکست داد و وارد مرحله ی فینال شد. اما متاسفانه در فینال در مقابل حریف روسی خود با نتیجه ی ۱۰ بر ۳ مغلوب شد. این گونه بود که حسن یزدانی مدال نقره قهرمانی جهان را به دست آورد.

وی در فروردین ماه ۱۳۹۵ وارد مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی ایران برای المپیک ۲۰۱۶ شد. رقیب او در این دوره از مسابقات مصطفی حسین خانی بود که در فینال اول با کسب امتیاز ۵ بر ۱ او را شکست داد؛ در فینال دوم نیز موفق شد ۲ بر ۰ بر حریف خود پیروز شود و به عنوان نماینده ی وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد ایران راهی المپیک ۲۰۱۶ ریو شد.

زندگینامه حسن یزدانی (زندگینامه ورزشکاران)

کسب مقام قهرمانی المپیک ریو ۲۰۱۶

حسن یزدانی در مردادماه ۱۳۹۵ در رقابت های کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو در وزن ۷۴ کیلوگرم حضور پیدا کرد. در مسابقه ی اول خود در مرحله ی یک هشتم نهایی توانست حریف خود را تنها در ۶۵ ثانیه با کسب نتیجه ی ۱۰ بر ۰ شکست دهد. در مرحله یک چهارم نهایی در برابر حریف ترکیه ای خود «سونر دمیرتاش» که قهرمان سال ۲۰۱۶ اروپا بود، قرار گرفت ولی این کشتی گیر جوان توانست حریف قدر خود را با کسب امتیاز ۷ بر ۰ شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کند.

در مرحله نیم نهایی در مقابل «گلیم خام یوسربایف» از قزاقستان قرار گرفت، و تنها پس از گذشت یک دقیقه و چهل و سه ثانیه از شروع مسابقه توانست با کسب نتیجه ی ۱۰ بر ۰ حریف خود را بدون از دست دادن حتی یک امتیاز شکست دهد و به فینال رقابت ها راه یابد. در مرحله ی فینال دلاور کشورمان به مصاف «انور گدویف» از کشور روسیه رفت؛ گدویف ابتدا ۶ بر ۰ جلو بود، ولی پس از کش و قوس های فراوان در ثانیه های آخر مسابقه، حسن یزدانی توانست نتیجه را ۶ بر ۶ کند، و به علت کسب امتیاز آخر برنده این رقابت شد؛ و سرانجام موفق شد مدال طلای المپیک را به دست آورد.

این کشتی برای مردم ایران یک مسابقه ی تاریخی به حساب می آمد، و حسن یزدانی با قهرمانی در این مسابقه توانست پس از گذشت ۱۶ سال مدال طلا المپیک را برای کشتی آزاد ایران به دست آورد. بر اساس یک نظرسنجی که در سال ۱۳۹۵ از طرف فدراسیون کشتی انجام شد، حسن یزدانی با کسب ۸۱ درصد از کل آرا مردم به عنوان برترین کشتی گیر آزادکار ایران انتخاب شد.

زندگینامه حسن یزدانی – کشتی گیر

کسب مقام قهرمانی جهان ۲۰۱۷

حسن یزدانی در شهریورماه ۱۳۹۶ در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۷ که در پاریس برگزار می شد، در رده ی وزنی ۸۶ کیلوگرم حضور پیدا کرد. در دیدار نخست مقابل حریفی از قزاقستان قرار گرفت، و با نتیجه ی ۱۲ بر ۲ توانست او را شکست دهد. در دومین مبارزه نیز ۱۰ بر صفر پیروز شد و وارد مرحله یک چهارم نهایی شد. در این مرحله نیز موفق شد با کسب امتیاز ۱۰ بر صفر وارد مرحله ی نیمه نهایی شد.

یزدانی در مرحله ی نیم نهایی توانست حریف روسی خود را با کسب امتیار چهار بر صفر شکست دهد و به فینال رقابت ها راه پیدا کند. وی در مرحله ی فینال با حریف اسلواکی خود «بوریس ماکوجف» به مبارزه پرداخت و پس از گذشت دو دقیقه و بیست و پنج ثانیه توانست با کسب امتیاز ده بر صفر پیروز میدان شده و به عنوان قهرمانی جهان و کسب مدال طلای رقابت ها نائل شود. لازم به ذکر است که حسن یزدانی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ تنها مدال آور کشتی آزاد ایران بود.

حسن یزدانی

حضور در فعالیت های خیرخواهانه

حسن یزدانی قهرمان با اخلاق کشتی کشورمان همواره در فعالیت های خیرخواهانه فراوانی شرکت داشته است. او در حاشیه ی رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی برای زنده نگه داشتن یاد آتش نشان های حادثه پلاسکو، با بر تن کردن لباس آتش نشان ها روی تشک حاضر شد.

حسن یزدانی در آبان ماه ۱۳۹۶ به همراه چند تن از کشتی گیران نامی به دیدار کودکان دارای سندرون داون رفتند و ضمن اعلام حمایت از این کودکان، برای آن ها به صورت نمادین کشتی گرفتند. ایشان همچنین برای کمک به مردم زلزله زده در استان کرمانشاه حضور پیدا کرد و کمک های غیرنقدی خود را به این مردم اهدا نموده و با آن ها همدردی کرد.

عکس های حسن یزدانی

عکس های حسن یزدانی

زندگینامه حسن یزدانی

حسن یزدانی

بیوگرافی حسن یزدانی

بیوگرافی حسن یزدانی

حسن یزدانی

حسن یزدانی

حسن یزدانی

زندگی نامه حسن یزدانی

برخی از افتخارات و جوایز حسن یزدانی

کسب مدال طلا قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ در وزن ۸۶ کیلوگرم

کسب مدال طلا قهرمانی جهان ۲۰۱۷ در وزن ۸۶ کیلوگرم

کسب مدال نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۵ در وزن ۷۰ کیلوگرم

کسب مدال طلا المپیک ۲۰۱۶ ریو در وزن ۷۴ کیلوگرم

کسب مدال طلا قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۱۴ در وزن ۶۶ کیلوگرم

کسب مدال طلا جام تختی ۲۰۱۵ در وزن ۷۰ کیلوگرم

کسب مدال طلا جایزه بزرگ پاریس ۲۰۱۵ در وزن ۷۰ کیلوگرم

کسب مدال طلا بازی های همبستگی کشورهای اسلامی ۲۰۱۷ در وزن ۸۶ کیلوگرم

کسب عنوان مرد سال ورزش مازندران سال ۱۳۹۵

کسب عنوان بهترین ورزشکار مرد سال ایران ۱۳۹۵

کسب عنوان بهترین کشتی گیر آزادکار ایران سال ۱۳۹۵

کسب عنوان بهترین کشتی گیر مرد جهان در سال ۲۰۱۷

۴.۶/۵ - (۲۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx