زندگینامه خاویر زانتی – فوتبالیست

نظرات 4
8 دقیقه مطالعه

زندگینامه خاویر زانتی - فوتبالیست

بیوگرافی خاویر زانتی (زندگینامه ورزشکاران)

در زندگی نامه خاویر زانتی اینگونه آمده است که : خاویر ادلمار زانتی در 10 آگوست سال 1973 در بندرگاه داک سود و در حوالی بوئینس آیرس کشور آرژانتین متولد شد. خاویر زانتی دوران کودکی و نوجوانی خود را در این بندرگاه پشت سر گذاشت. او هم به مدرسه می رفت و هم سخت کار میکرد. خاویر زانتی به پدرش در کار بنایی کمک میکرد. وی همچنین در خوار و بار فروشی پسر عمویش کار میکرد و از آنجا که به فوتبال علاقه زیادی داشت به محض اینکه فرصتی پیدا میکرد در زمین شیب دار و نامساعدی در حومه شهر به توپ بازی مشغول میشد.

خاویر زانتی علاقه داشت به ایندیهپندینته برود و در لیگ جوانان برای این تیم بازی کند ولی از آنجا که این باشگاه حضور خاویر را در این تیم نپذیرفت او به تیم دسه دومی تللرس رمیدوس داسکالدرا پیوست. و 1 سال بعد به تیم دسته اولی بانفیلد رفت. او اولین بازی خود را در مقابل ریورپلاته در دوازده سپتامبر 1993 برای بانفیلد انجام داد و اولین گل خود را در رده باشگاهی در مقابل تیم نیو ولز اُلد بوی به ثمر رساند که آن بازی با نتیجه 1-1 به پایان رسید. خاویر زانتی یعد از نشان دادن شایستگی خود و درخشش در تیم بانفیلد از طرف تیمهای ریورپلاته و بوکا جونیورز پیشنهاد هایی دریافت نمود ولی او در نهایت در سال 1995 به تیم اینتر میلان ایتالیا پیوست. او در 570 بازی رسمی باشگاهی برای اینتر به میدان رفت و سومین بازیکن تاریخ اینتر از لحاظ تعداد بازی برای این تیم می باشد. جوسپه برگومی با 758 بازی بیشترین بازی را برای اینتر انجام داده است و فاکتی با 634 بازی دومین بازیکن تاریخ اینتر است. خاویر زانتی 500 بازی حرفه ای خود را برای اینتر در 27 سپتامبر 2006 در مقابل بایرن مونیخ انجام داد. او همچنین صدمین بازی خود در جام باشگاهای اُروپا را در 22 نوامبر 2006 در مقابل اسپورتینگ پرتقال انجام داد.

زندگینامه خاویر زانتی - فوتبالیست

خاویر زانتی بعد از اینکه در سال 1995 به اینتر ایتالیا منتقل شد پس از درخشش در این تیم و کسب تجربه لازم به سرعت به بازیکن بزرگی تبدیل گردید و 4 سال بعد یعنی در سال 1999 به عنوان کاپتان اینتر میلان انتخاب شد. در ایتالیا به خاویر زانتی لقب تراکتور داده بودند. به خاطر اینکه خاویر از قدرت بدنی و جنگندگی و استقامت و همچنین از سرعت بسیار بالایی برخوردار بود. این بازیکن تمام نشدنی چندین سال بهترین دفاع کناری راست دنیا بوده است.

عکس خاویر زانتی

زندگینامه خاویر زانتی - فوتبالیست

زندگینامه خاویر زانتی - فوتبالیست

زندگینامه خاویر زانتی - فوتبالیست

خاویر زانتی در نزد هواداران اینتر بسیار محبوب و دوست داشتنی بود. بسیاری از هواداران او را بزرگترین بازیکن تاریخ اینتر می دانند. پاداش این بازیکن وفادار و تأثیر گذار در اینتر کاپتانی این تیم بوده است. زانتی درباره حضورش در اینتر می گوید اینتر اولین دری بود که به روبه من برای ورود به فوتبال اروپا باز شد. من خیلی جوان بودم وقتی آمده بودم و فکر نمی کردم روزی به اروپا بروم از همان روز اولی که به ایتالیا رفتم بی صبرانه دوست داشتم برای اینتر بازی کنم من همیشه سپاسگذار خواهم بود از هواداران اینتر که از روز اول مرا حمایت کردند و همیشه به اینتر وفادار خواهم ماند و فوتبالم را در این تیم به پایان می رسانم و هیچ زمان اینتر را ترک نخواهم کرد(که همین کار را کرد). تقریباً خاویر همیشه برای اینتر در ترکیب اصلی فیکس بازی کرد. در طی سالها فوتبالش خاویر کمتر به خاطر کارت قرمز از زمین اخراج نشده است او در هفده فبریه 1999 بود که برای اولین بار و آخرین بار از ترکیب اینتر به خاطر کارت قرمز اخراج شد او در رقابتهای کوپا ایتالیا در بازی اینتر در مقابل پارما از زمین بازی اخراج شد.

خاویر زانتی از لحاظ اخلاقی هم بازیکن شایسته ای بود او یک مؤسسه خیریه برای کودکان با وضع نامساعد و بی سرپرست در کشورش آرژانتین تأسیس نموده است.

خاویر در در تیم اینتر در کنار کامبیاسو در پست هافبک بازی میکرد او از زمانی که مایکون در ترکیب اینتر قرار گرفته بود از دفاع راست به پست هافبک منتقل شده بود.
خاویر زانتی از زمانی که در اینتر بازی میکرد 14 سرمربی را به خود دید. او از این لحاظ تنها بازیکن اینتر است و با تاکتیک های 14 مربی مختلف در اینتر بازی نموده است.خاویر زانتی با تیم اینتر تا سال 2010 قرارداد داشت.

زندگینامه خاویر زانتی - فوتبالیست

خاویر زانتی در رده ملی هم همیشه برای آرژانتین عالی بوده است. از مهمترین افتخارات او در رده ملی می توان به نایب قهرمانی در المپیک 1996 آتلانتا اشاره کرد. او در جام جهانی 1998 و 2002 هم برای آرژانتین بازی کرده است ولی در جام جهانی 2006 با تصمیم جنجال بر انگیز خوزه نستور پکرمن از ترکیب تیم آرژانتین کنار رفت و به جای او لیونل اسکالونی دعوت شد تا تعجب هواداران و رسانه ها را بر انگیزد. با انتخاب آلفیو بازیله به عنوان سرمربی آرژانتین بار دیگر خاویر زانتی به ترکیب تیم ملی دعوت شد تا در 7 فبریه 2007 در مقابل فرانسه در یک دیدار دوستانه بازی کند، که در آن بازی آرژانتین با تک گل ساویولا به پیروزی رسید که زانتی در به ثمر رسیدن گل نقش اساسی داشت.
زانتی در رقابتهای کوپا آمریکا 2007 کاپتان آرژانتین بود. او قبلاً در رقابتهای کوپا آمریکا 1995 و 1999 و 2004 برای آرژانتین به میدان رفته بود.

زندگینامه خاویر زانتی - فوتبالیست

خاویر زانتی و همسرش

وقتی خاویر نوزده ساله بود با دختری به نام پائولا آشنا شد و هفت سال بعد با هم ازدواج کردند. در حال حاضر پائولا زانتی برای مربی گری به دانشگاه میرود و در زمینه عکاسی تخصص دارد. در 11 ژوئن 2005 خاویر و پائولا صاحب یک فرزند دختر به نام سول زانتی شدند.
در حال حاضر خاویر زانتی سفیر فیفا برای کودکان نیازمند در آرژانتین است او همچنین به همراه همسرش پائولا یک مؤسسه خیریه احداث کرده اند. البته خاویر علاقه داشت که کمک های نیکوکارانه او مخفیانه باشد ولی هم وطنش استبان کامبیاسو که با او هم باشگاهی بود از اقدامات نیکوکارانه خاویر پرده بر می داشت.

افتخارات خاویر زانتی

زندگینامه خاویر زانتی - فوتبالیست

خاویر زانتی در اینتر میلان

سری آ: ۰۶-۲۰۰۵؛ ۰۷-۲۰۰۶؛ ۰۸-۲۰۰۷
جام یوفا: ۹۸-۱۹۹۷
کوپا ایتالیا: ۰۵-۲۰۰۴؛ ۰۶-۲۰۰۵
سوپر کاپ ایتالیا: ۲۰۰۵؛ ۲۰۰۶؛ ۲۰۰۸

خاویر زانتی در تیم ملی

مسابقات کشورهای آمریکا ۱۹۹۵: مدال طلا
المپیک ۱۹۹۸ آتلانتا: مدال نقره

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx