زندگینامه کاکا – فوتبالیست

5 comments 2
12 Min Read

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

پادکست زندگینامه کاکا – فوتبالیست

بیوگرافی کاکا (زندگینامه ورزشکاران)

کاکا فوتبالیست توانمند، باسابقه و یکی از جذاب ترین بازیکن های تاریخ فوتبال برزیل است. دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به شرح زندگی نامه کاکا فوتبالیست سابق اهل برزیل بپردازیم. با ما همراه باشید.

دوران کودکی کاکا

دوران کودکی

در زندگینامه ی کاکا این گونه آمده است که: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته در ۲۲ آوریل ۱۹۸۲ در گاما واقع در برزیل به دنیا آمد. پدرش بوسکو نام دارد و مهندس عمران است، مادرش سیمونی هم معلم دبستان است. برادر کوچک تر او رودریگو که او را با نام مستعار دیگائو می شناسند، نیز فوتبالیست می باشد. جالب است بدانید که برادرش نمی توانست ریکاردو را صدا بزند، به همین دلیل او را کاکا صدا می کرد، بعدها این نام روی او ماند به گونه ای که اکنون سراسر دنیا او را با نام مستعار «کاکا» می شناسند.

خانواده ی کاکا ازلحاظ مالی در وضعیت خوبی قرار داشتند، به همین خاطر او می توانست به خوبی هم روی درس و هم روی فوتبال تمرکز نماید. خانواده ی کاکا زمانی که او هفت ساله بود، به سائوپائولو بزرگ ترین شهر برزیل نقل مکان کردند.

کاکا توسط مدرسه به باشگاهی بومی به نام آلفاویل رفت و با این تیم توانست به فینال مسابقات بومی راه پیدا کند. همان جا بود که استعدادیاب های سائوپائولو او را کشف کردند و به وی پیشنهاد عضویت در آکادمی را دادند. به این ترتیب کاکا در ۸ سالگی به عضویت تیم باشگاهی سائوپائولو درآمد.

اما زمانی که کاکا ۱۸ ساله شد، حادثه ای در استخر برای او اتفاق افتاد که باعث شکستن ستون فقراتش شد که ممکن بود او را فلج کند، و این مسئله برای او به منزله ی پایان آرزوی فوتبالیست شدن باشد، ولی بنا به گفته های خودش عیسی مسیح بود که معجزه کرد تا سلامتی اش را دوباره به دست آورد.

آغاز فعالیت حرفه ای کاکا

آغاز فعالیت حرفه ای

کاکا اولین قرارداد رسمی خود را در ۱۵ سالگی با تیم باشگاهی سائوپائولو بست و در ۱ فوریه ۲۰۰۱ نخستین بازی خود را برای بزرگ سالان این تیم انجام داد. وی ۳ فصل را در تیم سائوپائولو گذراند. در ۱۲۵ مسابقه رسمی بازی کرد و موفق شد ۴۷ گل را به ثمر برساند.

کاکا بعد از عملکرد خوبی که از خود در لیگ برزیل نشان داد موفق شد توجه باشگاه های بزرگ اروپایی را مانند بایرلورکوزن و میلان را به خود جلب نماید.

کاکا در تیم میلان

ورود به تیم میلان

در سال ۲۰۰۳ باشگاه آ.ث.میلان ۸.۵ میلیون یورو به کاکا پرداخت کرد و او را به عضویت باشگاه خود در آورد. کاکا در کمتر از یک ماه موفق شد به ترکیب اصلی تیم راه یابد و در پست هافبک تهاجمی بازی کند.

کاکا موفق شد در نخستین فصل خود ۱۰ گل به ثمر برساند و پاس های گل مهمی بدهد که سبب تثبیت قهرمانی میلان در سری A شد. کاکا با تیم میلان موفق شد به قهرمانی سوپر جام اروپا، نایب قهرمانی جام بین قاره ای و سوپر جام فوتبال ایتالیا دست یابد. وی همچنین توانست در پایان فصل جایزه ی بازیکن سری A را از آن خود کند، کاندید توپ طلای اروپا و رتبه نهم بازیکن سال فوتبال جهان شود.

در فصل ۵-۲۰۰۴ فینال لیگ قهرمانان اروپا بدترین خاطره کاکا در باشگاه میلان رقم خورد، به این دلیل که هم تیمی های او بازی ۳ بر هیچ به نفع خود را، در پنالتی به تیم لیورپول باختند، اما با این حال کاکا به عنوان بهترین هافبک مسابقات انتخاب شد.

در فصل ۷-۲۰۰۶ در مسابقات نیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در مقابل منچستر یونایتد توانست دو گل حساس را به ثمر برساند و میلان را به مسابقات فینال ببرد.

در ۲۳ می ۲۰۰۷ در فینال مقابل لیورپول قرار می گیرد تا این بار انتقام خود را از آن بگیرد. در این مسابقه کاکا هیچ گلی نمی زند ولی دومین پاس گل را برای «اینزاکی» فراهم می کند تا این بار قهرمانی اروپا را به همراه انتقامی سخت از لیورپولی ها تجربه کند.

موفقیت های سال ۲۰۰۷ برای کاکا ادامه داشت. او در ۳۰ اوت توانست به عنوان بهترین بازیکن و فوروارد اروپا انتخاب شود. سپس در ۵ اکتبر به عنوان بهترین بازیکن سال فیفا افتخار کسب کرد. در ۲ دسامبر نیز با دریافت توپ طلای فرانس فوتبال، افتخارات خود را کامل نمود.

حضور کاکا در تیم ملی برزیل

حضور در تیم ملی

کاکا برای بازی در مسابقات جام جهانی جوانان ۲۰۰۱ به تیم ملی جوانان برزیل دعوت شد، اما در دور نیمه نهایی در برابر غنا شکست خوردند و از دور مسابقات حذف شدند.

کاکا برای اولین بار در ۳۱ ژانویه ۲۰۰۲ به تیم ملی بزرگ سالان دعوت شد، تا نخستین تجربه ملی خود را در بازی دوستانه مقابل بولیوی داشته باشد.

وی در سال ۲۰۰۳ برای شرکت در جام طلایی کونکاکاف به عنوان کاپیتان تیم ملی زیر ۲۳ سال انتخاب شد، و توانست ۳ گل را به ثمر برساند. تیم ملی برزیل در این دوره از مسابقات موفق شد در جایگاه دوم قرار بگیرد.

کاکا برای حضور در جام کنفدراسیون های ۲۰۰۵ در ترکیب تیم ملی برزیل قرار گرفت و در هر ۵ بازی برزیل شرکت کرد. او موفق شد در مرحله نهایی پیروزی مقابل تیم آرژانتین یک گل به ثمر برساند.

کاکا آغازگر اولین بازی برزیل در جام جهانی ۲۰۰۶ در برابر کرواسی بود، که موفق شد تک گل پیروزی برزیل را به ثمر برساند و عنوان بهترین بازیکن زمین را به خود اختصاص دهد.

پس از گذشت چند سال، در جام کنفدراسیون های ۲۰۰۹ در رقابت های ملی تیم برزیل حضور پیدا کرد. کاکا در این مسابقات توانست دو گل به ثمر برساند.

او در جام جهانی ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی به دلیل دو کارته شدن یک کارت قرمز دریافت کرد. کاکا در این مسابقات با وجود این که نتوانست گلی به ثمر برساند، اما به دلیل فراهم کردن ۳ پاس گل عالی، لقب بهترین پاسور این رقابت ها را به دست آورد.

کاکا در ۵ مارس ۲۰۱۳ برای بازی در مقابل ایتالیا، روسیه و لندن در ژنو به تیم ملی دعوت شد. سپس بعد از گذشت ۱۸ ماه در اکتبر ۲۰۱۴ برای بازی در مقابل تیم های ژاپن و آرژانتین به تیم ملی برزیل فراخوانده شد.

کاکا در سال ۲۰۱۵ برای شرکت در جام ملت های آمریکای جنوبی، یکی از ۷ بازیکن جانشین در ترکیب ابتدایی برزیل بود.

در روزهای پایانی ماه می ۲۰۱۶ برای بازی در کوپا آمریکای قرن به عنوان بازیکن جانشین به ترکیب تیم ملی برزیل دعوت شد. وی در ۳۰ می در بازی آماده سازی مقابل پاناما در دقیقه ۸۰ بازی وارد زمین شد و برزیل در این بازی پیروز شد. ولی کاکا به دلیل مصدومیت از ناحیه ماهیچه، از راهیابی به مسابقات پیش رو بازماند.

زندگی خصوصی کاکا

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

زندگی خصوصی

کاکا فوتبالیست محبوب برزیلی، برخلاف ستارگان فوتبال زندگی خود را در سلامت و با کمترین حواشی سپری کرده است. او یک مسیحی انجیلی بسیار مذهبی است که در دوازده سالگی این دین را برگزید. کاکا ۱۰ درصد حقوق ماهانه خود را به کلیسای «رناسر ام کریستو» می دهد تا برای امور خیریه خرج شود. او رنگ سفید را دوست دارد، و فیلم های گلادیاتور و تروی جزو فیلم های مورد علاقه ی او هستند.

کاکا در ۲۳ دسامبر ۲۰۰۵ با کارولین چلیکو ۱۸ ساله که اصالتا ایتالیایی بود، در کلیسایی واقع در سائوپائولو ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو فرزند بود. پسر آن ها لوکا سلیکو لیته در ۱۰ ژوئن ۲۰۰۸ به دنیا آمد. پس از آن دخترشان ایزابلا در ۲۳ آوریل ۲۰۱۱ متولد شد.

کاکا با وجود اصالت ایتالیایی همسرش موفق شد تابعیت ایتالیایی بگیرد. او در تبلیغات برند ورزشی «آدیداس» حضور پررنگی داشته است. همچنین با «آرمانی» برند سرشناس پوشاک مردانه قرارداد مدلینگ بست. سایر اسپانسرهای کاکا برندهای دولچه، ژیلت و گابانا هستند که درآمد فراوانی برای او به ارمغان می آورند.

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

کاکا و مارسلو ساراگوسا هافبک برزیلی، دوستان صمیمی هستند به گونه ای که هردو در مراسم عروسی خود، ساقدوش یکدیگر بودند.

مجله تایمز در سال ۲۰۰۷ کاکا را جزو صد چهره تاثیرگذار مردم دنیا معرفی کرد. وی همچنین در آوریل ۲۰۱۲، در توییتر به اولین ورزشکار دارای بیش از یک میلیون فالوور تبدیل شد. کاکا تا مارس ۲۰۱۵ در فیس بوک نیز با ۳۳ میلیون فالوور در رتبه ی پنجم بیشترین تعداد هوادار در شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

عکس های کاکا فوتبالیست

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

کاکا

کاکا و همسرش

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

بازیکن فوتبال کاکا

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

زندگینامه کاکا

کاکا و رونالدو

بیوگرافی کاکا

زندگی نامه کاکا

بازنشستگی کاکا

بازنشستگی

کاکا با وجود پیشنهادهای متعدد از طرف تیم های میلان و سائوپائولو، سرانجام در ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ رسما بازنشستگی خود را اعلام کرد. و خبر داد از این پس علاقه دارد به عنوان مدیر ورزشی کار کند.

کاکا

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

افتخارات باشگاهی

میلان

سری آ : ۰۴–۲۰۰۳
سوپر جام ایتالیا : ۲۰۰۴
لیگ قهرمانان اروپا : ۲۰۰۷
سوپر جام اروپا : ۲۰۰۷
جام باشگاه‌ ها ی جهان : ۲۰۰۷

رئال مادرید

لالیگا : ۱۲–۲۰۱۱
کوپا دل ری : ۱۱–۲۰۱۰
سوپر جام فوتبال اسپانیا : ۲۰۱۲

افتخارات ملی

جام جهانی : ۲۰۰۲
جام کنفدراسیون‌ ها : ۲۰۰۵، ۲۰۰۹

زندگینامه کاکا – فوتبالیست

افتخارات فردی

برنده سامبا طلا در سال ۲۰۰۸
بازیکن خارجی سال سری آ ۲۰۰۴، ۲۰۰۶، ۲۰۰۷
بازیکن سال سری آ ۲۰۰۴، ۲۰۰۷
بهترین پاسور لیگ قهرمانان اروپا ۰۵–۲۰۰۴، ۱۲–۲۰۱۱
تیم سال یوفا ۲۰۰۶، ۲۰۰۷، ۲۰۰۹
بازیکن سال یوفا ۰۷–۲۰۰۶
توپ طلای اروپا ۲۰۰۷
بازیکن سال فوتبال جهان ۲۰۰۷
بازیکن سال ورلد ساکر ۲۰۰۷
بهترین بازیساز سال از نگاه IFFHS ۲۰۰۷
بهترین ورزشگار لاتین سال از نگاه IAAF ۲۰۰۷
تایم ۱۰۰ ۲۰۰۸، ۲۰۰۹
تالار مشاهیر ماراکانا ۲۰۰۸
سامبا طلا ۲۰۰۸
مارکا لیندا ۲۰۰۹
توپ طلای جام کنفدراسیون‌ ها ۲۰۰۹
تیم منتخب جام کنفدراسیون‌ ها ۲۰۰۹
جام جهانی فوتبال بهترین پاسور ۲۰۱۰
تالار مشاهیر آ.ث. میلان ۲۰۱۰

۳.۵/۵ - (۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx