زندگینامه مارک آندره تراشتگن – دروازه بان

نظرات 2
6 دقیقه زمان مطالعه

زندگینامه مارک آندره تراشتگن – دروازه بان

پادکست زندگینامه مارک آندره تراشتگن – دروازه بان

بیوگرافی مارک آندره تراشتگن (زندگینامه ورزشکاران)

مارک آندره تراشتگن دروازه بان اهل آلمان است که اکنون در تیم بارسلونا و همچنین در تیم ملی آلمان فعالیت دارد. وی به عنوان برترین دروازه بان جهان شناخته شده است. مارک دارای ۱۸۷ سانتی متر قد و ۸۵ کیلوگرم وزن است. او در ضربه با پای راست بسیار مهارت دارد و اکنون در باشگاه بارسلونا پیراهن شماره ی یک را به تن می کند. مارک در بین دروازه بان های فعلی دارای بیشترین میزان پرش و دقیق ترین ارسال توپ است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه مارک آندره تراشتگن این دروازه بان درخشان و ستاره ی فوتبال در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی مارک آندره تراشتگن

دوران کودکی و نوجوانی مارک آندره تراشتگن

مارک آندره تراشتگن در ۳۰ آوریل سال ۱۹۹۲ در مونشن گلادباخ آلمان متولد شد. مارک زمانی که تنها سه سال داشت، به باشگاه مونشن گلادباخ وارد شد.

مارک ابتدا در پست مهاجم بازی می کرد، ولی با توجه به این که در حمله و گل زدن ضعیف بود، از این پست کنار گذاشته شد. چندی بعد به جای دروازه بان اصلی که مصدوم شده بود، در چهارچوب دروازه جای گرفت و استعداد خود را در این جایگاه به همگان نشان داد. او همچنین می تواند به چند زبان آلمانی، انگلیسی، اسپانیایی، کاتالان، ایتالیایی و فرانسوی صحبت کند و الگوی او در ورزش الیور کان است.

آغاز فعالیت حرفه ای

در سال ۲۰۰۹ بود که مارک آندره تراشتگن به تیم اصلی مونشن گلادباخ منتقل شد و چهار فصل را در آن جا به دروازه بانی پرداخت. بعد از آن با امضای قراردادی ۱۲ میلیون یورویی به تیم بارسلونا پیوست. مارک برای اولین بار در بازی های بین المللی در سال ۲۰۱۲ در تیم ملی فوتبال آلمان حضور پیدا کرد.

در فصل ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ به عنوان دروازه بان اصلی در تیم بارسلونا انتخاب شد و موفق شد همراه تیمش جام قهرمانان اروپا را بالای سر ببرد. مارک در فصل ۲۰۱۵ – ۲۰۱۴ موفق به دریافت جایزه ی سیو سال به خاطر مهار دقیق ضربه روبرت لواندوفسکی شد.

همچنین مارک با حضور خود در تیم ملی آلمان سبب شد، تا برای اولین بار موفق به دریافت جام قهرمانی کنفدراسیون بشود. مارک آندره از جمله دروازه بانانی است که موفق به دفع پنالتی مسی شده است؛ این در صورتی است که تعداد این دروازه بانان با انگشت قابل شمارش است. وی مبلغی حدود ۱۸ میلیون دلار از فوتبال و مبلغی معادل ۵ میلیون دلار از تبلیغات دریافت می کند.

مارک آندره تراشتگن

باشگاه های حرفه ای

مارک آندره تراشتگن در سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ در باشگاه بروسیا مونشن گلادباخ دوم فعالیت داشت، همچنین در سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ در باشگاه بروسیا گلادباخ حضور داشت. از سال ۲۰۱۴ تا به امروز نیز در باشگاه بارسلونا به دروازه بانی مشغول است.

تیم ملی

مارک آندره تراشتگن از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ برای تیم ملی زیر ۱۶ سال آلمان، در سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ در تیم ملی زیر ۱۷ سال آلمان، در سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ در تیم ملی ۱۸ سال آلمان، در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ در تیم ملی ۱۹ سال آلمان، در سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ در تیم زیر ۲۱ سال آلمان و در سال ۲۰۱۲ تا به امروز درتیم ملی آلمان فعالیت دارد.

زندگی نامه مارک آندره تراشتگن

موفقیت در تیم بارسلونا

در سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ هفت بازی، در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ سی و شش بازی، در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ سی و هفت بازی و در سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ در سی و سه بازی در لالیگا حضور داشته است.

در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ سیزده بازی، در سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ ده بازی، در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۶ نه بازی، در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ نه بازی و در سال ۲۰۱۸ تا  ۲۰۱۹ در نه بازی در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته است.

در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ هشت بازی، در سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ هفت بازی، در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ یک بازی، در سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ دو بازی را در مسابقات کوپا دل ری در کنار تیمش حضور داشته است.

در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ همراه تیمش در جام خوان گمپر حضور داشته است.

در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ همراه با تیمش موفق در سوپر جام اسپانیا بازی کرده است.

در سال ۲۰۱۵ در سه بازی و در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ در یک بازی در مسابقات بین المللی جهان شرکت کرده است.

در سال ۲۰۱۵ نیز موفق در سوپر جام اروپا شرکت کرده است.

زندگی خصوصی مارک آندره تراشتگن

زندگی خصوصی مارک آندره تراشتگن

در سال ۲۰۱۱ با دانیلا ییله آشنا شد و در سال ۲۰۱۶ با او نامزد کرد و یک سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۷ در توسکانی ایتالیا ازدواج کردند. جالب است بدانید که شرط ازدواج دانیلا با وی این بود که مارک در دانشگاه مشغول به تحصیل شود و با مدرک تحصیلی عالیه از دانشگاه فارغ التحصیل شود.

عکس های مارک آندره تراشتگن

مارک آندره تراشتگن

زندگینامه مارک آندره تراشتگن

بیوگرافی مارک آندره تراشتگن

مارک آندره تراشتگن

بیوگرافی مارک آندره تراشتگن

مارک آندره تراشتگن

۴.۳/۵ - (۱۱۶ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx