استفاده از قانون جذب در فرزند پروری

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

تلاش و کوشش بخشی از نظم طبیعی زندگی است. یک درخت گیلاس برای تولید میوه در صورت داشتن محیط مناسب شکوفا می‏شود. زندگی هم مانند درخت گیلاس است. ماهیت اساسی آن، تلاش و کوشش و تقلای والدین جهت رشد و پرورش فرزندان است. اگر ما استفاده از قانون جذب را در فرزند پروری انتخاب کنیم، می توانیم خانه ای شاد، آرام و با احترام را تجربه کنیم. بله، این حتی می تواند به معنای از بین بردن خلق و خوی نامناسب و تلخ و دلهره و ناآرامی برای همیشه از محیط خانواده باشد.

ما در این مقاله سعی می کنیم نحوه استفاده از قانون جذب در فرزندپروری را به مخاطبان گرامی یاد دهیم که چگونه در پرورش و رشد و تعالی فرزندان نقش موفقی ایفا کنند. با ما در پرورش افکار همراه شوید که تحولی مثبت در مسیر فرزندان دلبند خود شاهد باشید.

قانون جذب برای والدین

قانون جذب برای والدین

قانون جذب، به عنوان بخشی از فلسفه اندیشه جدید، بیان می کند که هر آنچه را که تمرکز کنید، لزوماً در واقعیت شما نمایان می شود. این مطلب توضیح می دهد که وقتی روی چیزهای مثبت تمرکز کنید، آن چیزها در زندگی شما بارور می شوند و وقتی روی چیزهای منفی تمرکز کنید، موارد منفی بیشتری را جذب خواهید کرد.

این قانونی است که توسط جامعه معنوی به عنوان قاعده حاکم بر جهان پذیرفته شده است. من دوست دارم که قانون جذب در فرزندپروری را به عنوان یک پیشگو تصور کنم. چه درگیر اصطلاحات معنوی باشید و چه نباشید، من معتقدم که زندگی با اجرای این قانون برای والدین لذت بخش خواهد بود.

وقتی روی چیزی تمرکز می کنید مانند یک آهنربا ، بیشتر آن موضوع را به زندگی خود جذب می کنید در والدین، تأثیرات این قانون دو برابر شدیدتر است و می تواند به سرعت به یک چرخه تبدیل شود. اگر روی رفتار بد کودک خود متمرکز شده باشید، احتمالاً بیشتر بعد منفی آن را درک خواهید کرد. حتی اگر واقعاً بیشتر از آن نباشد، اما با همین منظر رفتار خوب فرزند را پنهان خواهید کرد و ما را به سمت یک الگوی فکری سخت گیرانه سوق می‏دهد.

قانون جذب در فرزندپروری از این اصل استفاده می کند که رفتاری را که در خانه خود تجربه می کنیم و با افکار، اعمال خود جذب خود کرده ایم، افراد اطراف ما به ویژه فرزندانمان، به سادگی آن را منعکس می کنند و به آنها واکنش نشان می دهند. معمولاً کودکان ما فقط آنچه در درون ما اتفاق می افتد را منعکس می کنند.

بنابراین، اگر در حال حاضر فرزندان شما در محیط خانه رفتارهای شیطنت آمیزی از خود نشان می دهند ممکن است وقت آن باشد که از خود بپرسید:
چگونه در رفتار بچه هایم سهیم هستم؟

آیا بچه های من به کم صبر بودن و استرس سرسام آور من پاسخ می دهند؟

آیا فرزندانم عاجزانه به دنبال زمان باکیفیتی در کنار من هستند، زیرا من اخیراً وقت ویژه ای به آنها اختصاص نمی دهم؟

پاسخ صادقانه به این سوالات می تواند به سرعت به ریشه اصلی رفتار نادرست آنها برسد.
سپس، وقتی می فهمیم که رفتارهای شاید بد ما شاهدی برای این موضوع است که نشان می دهد کودک ما رفتار بدی دارد، این موضوع را ثابت می کند که باید تمرکز اصلی خود را تقویت کرده و یک الگوی فکری جدید را طراحی کنید.

چهار نکته درباره فرزندپروری صحیح

چهار نکته درباره فرزندپروری صحیح

 

در زیر چهار نکته در زمینه قانون جذب در فرزندپروری وجود دارد که می تواند محیط خانواده را از هرج و مرج، سرخوردگی و استرس به هماهنگی، لذت و آرامش تبدیل کند.

نکته اول : مدل سازی برای فرزندان خودکه چگونه هر لحظه از روز رفتار صحیحی داشته باشند

کودکان بیش از آنکه به صحبت های ما گوش دهند، آنچه را که انجام می دهیم تماشا می کنند. بنابراین، اگر سر آنها فریاد می زنید، در زمانی که ساکت هستند، آنها را وادار می‏کنید تا آنچه را که می خواهید انجام دهند و اگر از لحن بی احترامی استفاده کنید، فقط به آنها می آموزید که چگونه با شما رفتار کنند.

راهکار مناسب این است که یک نفس بکشید و تعهد دهید که صحبت های خود را سنجیده بیان می‏کنید. برای کودک خود الگو قرار دهید که چگونه یک انسان، شاد، سالم و عاقل به نظر رسد، صحبت کرده و رفتار کند. سپس تماشا کنید که چگونه شما را دنبال می کنند. در این مرحله بیشتر می توان به نقش قانون جذب در فرزند پروری پی برد.

نکته دوم : شما قدرتمندترین آینه عزت نفس فرزند خود هستید

فرزند شما بیش از هر کس دیگری شما را تأیید می کند. شما آینه ای هستید که به آنها می گویید چقدر شایسته یا ناشایست هستند. آنها هر آنچه را که به آنها منعکس کنید، چه مثبت یا منفی باور خواهند کرد. به همین دلیل پایین آوردن عزت نفس خود در برابر آن ها حتی به میزان اندک می تواند احساس ارزشمندی و رفاه را در آنها ویران کند.

 وقتی کودک از اعتماد به نفس پایینی برخوردار باشد، اغلب بد رفتاری کرده و شما را عصبانی می کند. در بحث قانون جذب در فرزندپروی استفاده از قدرت کلمات و اقدامات مثبت برای تشویق به جای دلسرد کردن می تواند نوری باشد که ارزش فرزندتان را روشن می‏کند.

 این اقدامات مثبت می تواند کودک شما را به ایمان آوردن و پیروی از احساسات خود و در نهایت به شخصی تبدیل کند که از حضور در آن لذت می برد. بنابراین، با سپاسگزار بودن از آنچه که انجام می دهد، درخشش، استعدادهای خاص خدادادی و ارزش فرزندتان منعکس می‏شود.

نکته سوم: هرچه بیشتر روی نکات مثبت کودک خود تمرکز کنید، آنها را بیشتر تجربه خواهید کرد.

یکی از جنبه های قدرتمند قانون جذب در فرزندپروری این است که هر چه بیشتر روی نکات مثبت کودک خود تمرکز کنید، فرزند شما آن را گسترش می دهد. بنابراین، اگر بیشتر روز را با دلتنگی درباره همه کارهایی که فرزندتان انجام نمی دهد یا تمام کارهای بد فرزندتان انجام می دهد، بگذرانید، به سادگی، بیشتر تجارب ناامیدکننده را به سمت خود جذب می کنید.

در عوض، ما می توانیم با ایجاد توجه و قدردانی از آنچه دوست داریم، گام های مثبتی برای ایجاد رفتارهای مورد نظر خود برداریم.

وقتی به خانه می آیند یا وقتی وارد اتاق می شوند عشق را به آنها هدیه دهید. به یاد داشته باشید مهم نیست که اکنون در این حس را در خانواده خود تجربه می کنید، هزاران نفر در دنیا وجود دارند که با کمال میل این را تجربه می‏کنند.

نکته چهارم: نظم و انضباط به کودکان می آموزد که بهتر عمل کنند

این احتمالاً دشوارترین نکته در بحث قانون جذب در فرزندپروری برای فرزند است. نظم و انضباط برای تأثیرگذاری لازم نیست حتما با احساس بدی همراه باشد. در حقیقت، بیشتر نظم و انضباطی که مبتنی بر مجازات تنبیهی است مواردی مانند: داد زدن و گرفتن امتیازات، فقط به بچه های ما یاد می دهد که دروغ بگویند و دفعه بعد گرفتار نشوند.

 آنچه می کارید درو می کنید. بنابراین، اگر مجازات شما معطوف به اصلاح همه کارهای بد فرزند شما باشد، شما فقط در آینده نزدیک بیشتر این رفتار بد را به سمت خود جذب می کنید.

برای اینکه نظم و انضباط باعث شود که کودکان واقعاً بهتر عمل کنند، اول، محترم باشید در نگاه دیگران و دوم روی راه حل تمرکز کنید.

 

کلام آخر

با پر کردن خانه از مهربانی، سپاس، انرژی های مثبت و با گفتار و کردارهای مثبت و نهایتا با استفاده از قانون جذب در فرزندپروری می توانیم تعاملات دلپذیرتری را تجربه کنیم و زندگی رویایی را برای فرزندانمان به ارمغان آوریم.

قانون جذب از این ایده پشتیبانی می کند که افراد خوش بین خوشحال تر، سالم تر و عمر طولانی تری دارند. ماکاملا مطمئنیم که والدین با استفاده از این راهکارها می توانند در پرورش فرزندان موفق شوند.

در راه رسیدن به ایجاد خانواده ای با نشاط و شاداب مهم این است که با خانواده بیشتر وقت صرف کنید. نیازی به دادن هدیه گران بها نیست بلکه از هر دقیقه که با آنها می‏گذرانید، لذت ببرید. این لحظات هرگز باز نمی گردد.

منبع:

https://www.streetdirectory.com/travel_guide/15209/parenting/the_secret_law_of_attraction_used_for_your_parenting_success.html

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx