اهمیت تجلیل از دستاوردهای کوچک در چیست؟

Add a Comment
9 Min Read

آیا به دنبال یافتن راهی برای ایجاد انگیزه، تعامل یا رضایت بیشتر از زندگی خود هستید؟ تجلیل از دستاوردهای کوچک به طور مداوم باعث افزایش انرژی موردنیاز شما می شود.

همه انسان ها در زندگی اهداف بزرگی مانند خرید ملک، نوشتن رمان یا ایجاد NGO (تشکل های مردمی) دارند. اهداف بزرگ برای کمک به انسان در یافتن رضایت از زندگی کلیدی هستند. با این وجود اگر دسترسی به این اهداف طولانی مدت باشد، ممکن است که انرژی و انگیزه خود را از دست بدهد. به همین دلیل اهمیت دادن به این دستاوردها برای موفقیت الزامی است.

از این رو در این مقاله قصد داریم، برای آشنایی خوانندگان گرامی با دلایل اساسی ارج نهادن به این دستاوردهای کوچک و تاثیر آن بر ادامه زندگی برخی از آن ها را شرح دهیم. توصیه می کنیم که از این دستاوردهای کوچک غافل نشوید.

دلایل اهمیت تجلیل از دستاوردهای کوچک

دستاوردهای کوچک هر چیزی است که شما به دست می آورید و با نیت شما در یک راستا قرار می گیرد. این موارد شامل دستاوردهای شغلی، روابط فردی و شغلی، تغییر عادات و امور مالی می شوند. اگر کمال گرایی و خود انتقادی را در خود پرورش داده باشید، دستاوردهای کوچک به راحتی به دست می آیند.

این دستاوردها برای رسیدن به نتیجه های بهتر لازم هستند. در واقع آن ها پله های ترقی محسوب می شوند که باید یکی یکی آن ها را طی کرد تا به بالای پلکان رسید.

در این میان مهم است که این دستاوردهای کوچک را گرامی بداریم و انرژی لازم برای ادامه مسیر را از آن ها به دست آوریم. تجلیل از دستاوردهای کوچک دلایل دیگری نیز دارد که در ادامه توضیح داده ایم.

 

دلایل اهمیت تجلیل از دستاوردهای کوچک

 

  • انرژی

وقتی انرژی کم است، احتمال دارد که انجام هر کاری چالش برانگیز باشد. سعی کنید تا جایی که امکان دارد، هدف خود را مشخص کنید. این مسئله قابل درک است که چرا بدون انرژی، مبل جاذبه بیشتری نسبت به تردمیل برای افراد دارد. هنگامی که به دستاوردهای کوچک خود اهمیت می دهید، انرژی کمی به خود خواهید داد که در طول زمان به آن اضافه می شود.

همین حالا به کار کوچکی که امروز انجام داده اید، فکر کنید. شاید این کار کوچک این باشد که با وجود هوای سرد و خستگی خود، زباله ها را بیرون برده اید. در این لحظه به خود بگویید، من به خودم افتخار می کنم که در آن وضعیت آب و هوایی وحشتناک برای حفظ آرامش خانه ام کار می کنم.

با گذشت زمان خواهید دید که دستاوردهای کوچک باعث افزایش انرژی شما می شود. هنگامی که انرژی بیشتری را تجربه می کنید، احساس انگیزه بیشتری برای انجام همه امور کوچک و بزرگ در لیست کاری خود را خواهید داشت.

این امر چرخه مثبتی ایجاد می کند. بدین صورت که به چیزی دست می یابید، برای آن جشن می گیرید و انرژی خود را برای کارهای بیشتر افزایش می دهید و این روند را تکرار می کنید. این امر اهمیت تجلیل از  دستاوردهای کوچک را نشان می دهد.

در واقع تجلیل از این دستاوردها شما را به رسیدن به پیروزی های بزرگ رهنمون می کند. برعکس آن نیز صدق می کند، یعنی با به سرانجام نرساندن کارهای کوچک به دست آوردن اهداف بزرگ چالش برانگیزتر است.

  • رشد فردی و شغلی

تاکید بر دستاوردهای کوچک به شما کمک می کند که میزان پیشرفت خود را پیگیری کنید. این امر به ویژه هنگامی که می خواهید عادت جدیدی در خود ایجاد کنید یا سبک زندگی خود را تغییر دهید، مفید است.

تغییرات رفتاری از بزرگ ترین چالش هایی است که انسان با آن روبرو است. وقتی در مسیر رشد فردی و شغلی هستید، این تغییرات رفتاری مفید به شمار می روند.

تقویت مثبت از طریق تجلیل دستاوردهای کوچک به شما کمک می کند که پس از انحرافی کوچک از مسیر، دوباره به آن بازگردید. رشد در هر زمینه ای از زندگی یک روند است و این روند نیاز به استفاده از ابزار دارد. تجلیل از دستاوردهای کوچک ابزاری در مسیر تبدیل شدن به شخص ایده آل خود است.

رشد فردی و شغلی مسئله ای است که بسیاری افراد خواهان آن هستند. با ما در پرورش افکار همراه باشید که به این منظور دست یابید و چگونگی رسیدن به آن ها را بیاموزید.

  • عشق به خود

عشق به خود بزرگترین سرمایه گذاری است که تاکنون انجام داده اید. شما تنها کسی هستید که همه زندگی خود را می شناسید. وقتی خود را بدون قید و شرط دوست داشته باشید، قادر خواهید بود که از هر مانعی عبور کنید. تجلیل از دستاوردهای کوچک یکی از راه های عشق ورزیدن به خود است.

وقتی برای مراسم های مختلف مانند ازدواج و تولد جشن می گیرید، عشق خود به دیگران را نشان می دهید. بنابراین وقتی برای دستاورهای خود نیز اهمیت قائل می شوید، عشقی که نسبت به خود دارید را تایید می کنید.

تجلیل از دستاوردهای کوچک به شما یادآوری می کند که چقدر فوق العاده هستید. این موضوع به شما کمک می کند که بیشتر روی بازخورد مثبت خود تکیه کنید. دیگر هرگز منتظر نمانید که دیگران به شما بگویند که چقدر فوق العاده هستید و خود شروع به تصدیق موفقیت ها و دستاوردهای خود کنید.

همچنین عشق به خود منجر به ایجاد روابط بهتر با دیگران می شود. وقتی که خود را دوست داشته باشید، به دیگران نشان می دهید که می خواهید چگونه با شما رفتار شود.

یکی از تمرین های روزانه  قانون جذب نیز عشق به خود و دیگران است. این قانون برای جذب افکار مثبت و دفع افکار منفی به کار می رود. این افکار مثبت در دستیابی به دستاوردهای مثبت زندگی کمک می کنند.

 

شادی و خوشبختی

 

  • شادی و خوشبختی

طبق گفته روانشناس رونگیایی، دکتر جیمز هولیس، جستجوی انسان برای شادی و خوشبختی در واقع هدف اصلی زندگی نیست، بلکه به نفع انسان است که زندگی خود را در یافتن معنای آن بسازد.

در واقع شادی و خوشبختی به خودی خود اهداف نیستند، اما آن ها نتیجه آن لحظه هایی هستند که در حال انجام کارهای واقعا مفید هستید.

وقتی کاملا درگیر زندگی خود می شوید، اعتماد به نفس شما بالاتر می رود، اقداماتتان با اهداف شما مطابقت می کنند، عشق به خودتان بیشتر می شود و زندگی پر از معنا را تجربه می کنید.

اگر می خواهید خوشبختی را تجربه کنید، باید راه هایی برای ادغام معنا با شادی و خوشبختی در زندگی خود بیابید. تجلیل از دستاوردهای کوچک یافتن معنای زندگی را تسریع می کند.

توصیه ای برای تجلیل از دستاوردهای کوچک

توصیه می شود که دستاوردهای کوچک خود را به صورت روزانه در دفتری ثبت کنید. در پایان هر هفته با مشاهده هر آنچه را که در طول هفته با موفقیت کسب کرده اید، انباشت پیروزی را به چشم خود خواهید دید.

اگر می خواهید برد بزرگ تری را تجربه کنید، دفتر پیروزی خود را در پایان هر سال ورق بزنید که شاهد اینکه چقدر پربار شده است، باشید.

 

تجلیل از دستاوردهای کوچک

کلام آخر

دستاوردهای کوچکی که در زندگی به دست می آیند، برای رسیدن به موفقیت های بزرگتر ضروری هستند. بنابراین مهم است که به آن ها توجه داشته باشیم و بابت آن ها به خود پاداش دهیم.

دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می دهد، این دستاوردها برای ادامه روند زندگی و مسیر موفقیت و پیشرفت انسان مهم هستند. در این مقاله برخی از این دلایل اهمیت تجلیل از دستاوردهای کوچک را شرح داده ایم.

منبع

https://www.lifehack.org/898495/small-victories

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx