۱۲ کاری که باید برای ایجاد انگیزه انجام کار انجام دهید!

Add a Comment
16 Min Read

اگر شما دارید این مقاله را می خوانید، احتمال دارد که قبلا با توصیه های زیادی درباره ایجاد انگیزه بمباران شده اید. وقتی که احساس می کنید انگیزه انجام کاری را ندارید، آخرین چیزی که می خواهید، توصیه های پیچیده ای است که باعث سردرگمی شما می شوند. از این رو در این مقاله ۱۲ کار ساده و تضمینی برای ایجاد انگیزه انجام کار را ارائه کرده ایم.

مهم نیست که چقدر سن دارید یا آدم مشهوری هستید یا خیر، همه گاهی بی انگیزه می شوند. نکته اصلی این است که نشانه های آن را بشناسید و با دید وسیع خود دوباره ارتباط برقرار کنید و آن جرقه هیجان را دوباره در خود به وجود آورید که انگیزه شما را تقویت کند.

اگر شما هم انگیزه خود را برای انجام کارهایتان از دست داده اید و می خواهید دوباره آن را احیا کنید، با ما در پرورش افکار همراه شوید و از مطالب موجود در این حوزه بهره ببرید.

چه کاری باید برای ایجاد انگیزه انجام کار صورت گیرد؟

همه انسان ها گاهی اوقات موتور انگیزه و انرژیشان خاموش می شود و نیاز دارند، بعد از مدتی توقف در ایستگاه بین راهی این موتور را روشن کنند. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد و همچنین کارهای بسیاری برای حل این مسئله انجام می شود.

در این مقاله ۱۲ کاری که باید افرادی که انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارند، برای بازیابی انگیزه خود انجام دهند، را آورده ایم. برای یادگیری این امور در ادامه با ما همراه شوید.

منتقد درونی خود را متوقف کنید

از لحظه ای که متوجه می شوید که انگیزه ای برای انجام کاری ندارید، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که خود را ببخشید. مهم است که خودتان را قضاوت نکنید یا از اینکه آنقدر که دوست دارید، فعال یا با انگیزه نیستید، احساس گناه نداشته باشید.

این تمایل وجود دارد که افراد خود را بد، نالایق برای موفقیت و پایین تر از حد استاندارد خاصی می بینند که این احساسات افسردگی، خستگی ذهنی و بی حالی را در پی دارد که باید برای ایجاد انگیزه انجام کار آن ها را کنترل کرد.

ساختار معنایی را تغییر دهید

تغییر ساختار معنا به معنی تغییر دادن معنای اولویت دهی به بازسازی خود بیش از هر چیز دیگر است. این مسئله ممکن است که برای برخی افراد ناراحت کننده باشد.

هدف این است که ذهنیت خود را تغییر دهید و خودبازسازی را گامی در مسیر درست همچون پیشرفت و بهره وری بدانید. خودبازسازی عاملی مهم در ایجاد انگیزه برای انجام کارها است.

به این ترتیب، جستجوی حرکت رو به جلو را از طریق معناهای جایگزین (مانند انجام کار بیشتر) متوقف کنید و اجازه دهید که روند بازسازی شروع شود. زمانی را برای تغییر ساختار اختصاص دهید و مالکیت مجدد درونی خود را به دست آورید. وقتی این ارتباط برقرار شود، دیگر هرگز از آن بر نمی گردید.

حالت های احساسی خود را بشناسید

وقتی به خود فضا می دهید که احساس های خود را تکریم کنید، در واقع بین خود و واکنش احساسی خود فاصله ایجاد می کنید. در این فضا حتی اگر انگیزه ای برای انجام کاری نداشته باشید، نحوه نمایش خود به دنیا و به خود را انتخاب می کنید.

ویکتور فرانکل بیان می کند که بین انگیزه ها و واکنش، فاصله ای وجود دارد. در این فاصله قدرت ما در انتخاب پاسخ ما است. در پاسخ ما رشد و آزادی نهفته است.

اگر احساسات خود را رها نکنید و عشقی که به ایجاد فضا برای واکنش به احساسات نیاز دارید را به خودتان بدهید، ایجاد انگیزه انجام کار را در شما سبب خواهد شد. این به تمرین نیاز دارد، اما جای پیشرفت دارد.

وقتی انگیزه انجام کاری را ندارید، به این معنی است که شما تهی شده اید و باید فورا روی پر کردن همه مناطق از جمله ذهن، بدن، احساسات و روح خود در همه سطوح تمرکز کنید.

شناخت احساسات عاملی برای ایجاد انگیزه برای انجام کار

پیچیدگی را کاهش دهید

پیچیدگی را کاهش دهید

از نظر فرد خوش بین همه چیز عالی است. در نتیجه او همیشه به همه چیز بله می گوید و فرصتی برای پردازش احساس های واقعی خود درباره چیزهایی که به آن ها بله می گوید، باقی نمی گذارد. زندگی او مانند نوار نقاله ای از تجربیات می شود. هر کاری که بیش از حد انجام گیرد، موجب بی انگیزگی و فرسودگی خواهد شد.

زندگی در این سطح از واکنش پذیری، جای تعجب باقی نمی گذارد که اگر او برای بهبودی خود وقتی اختصاص ندهد، در زندگی دچار مشکل خواهد شد. این بدین معنی است که با فاصله گرفتن از فوریت های زندگی، کاهش صداها و پیچیدگی ها راه پیش رو پیدا می شود.

تمام تعهدات اضافی ذات اصلی انسان را از بین می برند. باید به خاطر داشته باشید که از انرژی خود مانند طلا محافظت کنید. جیمز کیلیر در کتاب عادت های اتمی بیان می کند که سریع ترین راه برای بالا بردن سطح عملکرد خود این است که تعداد تعهدات خود را به نصف کاهش دهید.

با فاصله گرفتن از تعهدات اضافی نیازهای خود را مرکز توجه قرار می دهید و این کار شما را به مسیر درست هدایت می کند و باعث ایجاد انگیزه برای انجام کار می شود.

با حذف اجبارهای اجتماعی، تماس های اضافی و اطلاعیه های مداوم این امکان فراهم می شود که اولویت چند مرحله مهم بعدی برای یافتن انگیزه خود را تعیین کنید. در نظر داشته باشید که حالت پرواز فقط برای گوشی های همراه نیست! حتما از آن استفاده کنید.

کاهش پیچیدگی برای ایجاد انگیزه انجام کار

 

آدم خواب آلود، به رختخواب برو

آدم خواب آلود، به رختخواب برو

وقتی انگیزه ما از درون تهی می شود، یافتن جرقه درونی نبوغ دشوار است. اشتیاق به زندگی خاموش یا به طور موقت از بین می رود.

خواب با کیفیت بالا باید اولویت داشته باشد و سریع انجام شود. عادت به توجه به نیازهای بدن و سازگاری با آن ها روند کار را تسریع می کند. همچنین به رختخواب رفتن هر شب قبل از ساعت ۹ تا ۹:۳۰ را در نظر بگیرید.

در مقابل وسوسه بررسی ایمیل های کاری مقاومت کنید. این کار با اینکه سخت است، اما ارزشش را دارد. هنگام خواب حتما تلفن خود را در حالت پرواز بگذارید که وقفه ای در خواب شما ایجاد نشود.

استراحت دادن به خود علاوه بر تاثیر بر سلامتی جسمی بر سلامتی ذهن نیز تاثیر دارد. سلامت جسمی و ذهنی به ایجاد انگیزه انجام کار کمک می کند.

استراحت عاملی برای ایجاد انگیزه انجام کار

برای شاگرد بودن خود ارزش قائل شوید

وقتی ارزش خود را براساس بهترین عملکرد، ارقام فروش یا داشتن پاسخ های درست قرار می دهید، هنگامی که عملکرد شما پایین می آید، عزت نفس شما نیز با آن کاهش می یابد. البته این یک دستورالعمل کلی برای موفقیت و رضایت نیست.

برای شاگرد بودن خودتان در اموری که بلد نیستید، ارزش قائل شوید. زیرا مهارت آموزی برای ایجاد انگیزه انجام کار بسیار مهم است. همچنین تام بیلیو، بنیان گذار نظریه تاثیر، در مورد داشتن ذهنیت سفید و اهمیت ارزش گذاری به خود به دلیل تمایل به یادگیری تاکید می کند.

ارزش گذاری برای یادگیری و ایجاد انگیزه انجام کار

 

برای شاگرد بودن خود ارزش قائل شوید

 

 از تاثیرات منفی اجتناب کنید  

دوری از کاهش دهنده های انرژی و افراد منفی برای افرادی که انگیزه انجام کاری را ندارند، بسیار مهم است.

وقتی انگیزه ای ندارید، توانایی های تصمیم گیری شما تحت تاثیر قرار می گیرد. اگر بدبین باشید، شاکیان منفی فقط برای تیره کردن روز شما تلاش خواهند کرد. راه خروج از تاریکی و حرکت به روشنایی اتصال به درون خود است.

اجتناب از افراد منفی برای ایجاد انگیزه انجام کار

 

 از تاثیرات منفی اجتناب کنید  

 

اقدامات شهودی انجام دهید

برای شروع، اهداف خود را بنویسید و مهارت هایی را که برای رسیدن به این اهداف باید یاد بگیرید، کشف کنید. این کار پیشرفت فعال نامیده می شود و شما را از اینکه فقط آرزو کنید که اتفاقی بیفتد، دور می کند و در عوض قدم های اساسی برای رسیدن به اهداف خود بر می دارید. این اقدامات شهودی برای ایجاد انگیزه انجام کار کمک رسان است.

سپس هر هدف را به اهداف ساده و کوچک تقسیم کنید. این کار به این صورت انجام می شود که ۳ کار برتری که بیش از هر کار دیگری می خواهید انجام دهید را بنویسید. این لیست به شما کمک می کند که هر زمان که سطح انرژی و تحمل شما کم شد، تمرکز خود را حفظ کنید.

با صرف انرژی کم شما نیاز به ابزار یا سیستمی دارید که به شما یادآوری کند که مقصد شما کجاست و چه کارهایی را باید پس از این انجام دهید. این عمل بسیار مهم است، زیرا تیک زدن موارد اصلی از این لیست (هر چند کوچک) به شما کمک می کند که احساس قدرت کنید.

موفقیت خود را تصور کنید

تجسم موفقیت باعث تحقق آن می شود و یکی از کارهایی است که باید برای ایجاد انگیزه انجام کارها انجام داد. هر چه بیشتر به خود یاد دهید که هر روز خود را موفق تصور کنید. متعهد شوید که روزانه ۳۰ دقیقه را صرف تجسم خود و در واقع زندگی در رویای خود سازید.

یکی از تمرین های روزانه قانون جذب نیز این است که خود را آنطور که می خواهید در آینده باشید، تصور کنید. طوری که انگار به آن رسیده اید. این کار باعث می شود که انرژی مضاعفی برای ادامه مسیر بگیرید و از قبل کارهایی را که برای تحقق آن نیاز است، بدانید.

آنچه شما روی آن تصور می کنید، واقعیت شما می شود. همه چیز در جهان با انرژی، افکار و عقاید شما شروع می شود.

تصور موفقیت برای ایجاد انگیزه انجام کار

موفقیت خود را تصور کنید

روی امکانات تمرکز کنید

وقتی انرژی ما تمام می شود، تعجبی ندارد که کمترین سطح انگیزه را داشته باشیم. اگر این انرژی را با موارد مناسب جبران نکنید، بسیار سخت خواهد بود که مشتاق و پر از زندگی شوید.

به خود اجازه دهید یک روز تعطیل را بگذرانید، ایمیل هایتان را چک نکنید و برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را در هنگام خوردن میان وعده تماشا کنید.

این امور به شما کمک می کند که ذهن خود را آرام کنید، حواستان پرت شود و به خواب بروید. در نتیجه این امور باعث می شوند که به دید وسیع تر خود وصل شوید و درک واضح تری از آنچه انرژی شما را گرفته است و شایسته آن نیست، داشته باشید.

توجه به این نکته نیز مهم است که سعی کنید، قهرمان همه باشید و نیازهای دیگران را بالاتر از نیازهای خود بدانید. با برداشتن یک گام به عقب و تمرکز بر رشد، ایده ها، پتانسیل و ماموریت خود آتش درون آن شروع به سوختن می کند و باعث ایجاد انگیزه انجام کار می شود.

هنگامی که احساس عدم هماهنگی با دنیا را دارید و انگیزه ای برای انجام کاری ندارید، غالبا یکی از سریع ترین راه ها برای همسو شدن با دید وسیع تر کمک به شخص دیگری است. کمک به دیگران باعث ایجاد انگیزه انجام کار در فرد می شود.

گوش دادن به دوستی درباره داستان زندگی خودش یا کمک به او برای آماده شدن برای مصاحبه از موارد کمک به دیگران محسوب می شود. هدیه دادن همیشه مالی نیست. با بهتر کردن روز یک دوست یا اینکه کاری کنید که او احساس قدرت کند، بهترین هدیه را به او داده اید.

کمک به دیگران برای ایجاد انگیزه انجام کار

به دیگران کمک کنید

باید به کلماتی که در سکوت یا با صدای بلند به خود می گویید، دقت کنید. آن ها باید منعکس کننده فراوانی، مثبت اندیشی، راه حل ها، خوش بینی و شور و هیجان باشند. نباید این کلمات حاوی مضامین شکست پذیری، خود ترحمی و ناامیدی باشند.

هر چقدر گفتگوی درونی مثبت تر باشد، روحیه شما بالاتر می رود و باعث ایجاد انگیزه برای انجام کار می شود. شما در حال جنگ با خود هستید. با اصلاح خود و بالا بردن استاندارد کاری که در زندگی تحمل می کنید، خود را برای موفقیت آماده سازید.

دقت به کلمات برای ایجاد انگیزه انجام کارها

 

به کلمات خود دقت کنید

 

کلام آخر

کارهای زیادی وجود دارد که باید برای ایجاد انگیزه در خود و دیگران انجام داد. این کارها نیاز به پیگیری بلند مدت دارد. در این مقاله ۱۲ کار تضمینی برای ایجاد انگیزه انجام کار را ارائه کرده ایم. این توصیه ها برای کسانی که هیچ گونه انگیزه ای برای انجام کاری ندارند، کارساز و مفید است.

منبع

https://www.lifehack.org/895456/no-motivation-to-do-anything

۴.۹/۵ - (۶۷ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx