با قانون جذب موفقیت را در جوانی تجربه کنید

7 comments
10 Min Read

با قانون جذب موفقیت را در جوانی تجربه کنید  

چیزهایی که باید در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی بیاموزیم

۲۰ تا ۳۰ سالگی، دورانی مهم و تأثیرگذار در زندگی هر فرد است. تصمیماتی که ما در این زمان از زندگی می‌ گیریم یا درس‌ ها و نکاتی که می‌ آموزیم، در آیند‌ه‌ ی شخصی و کاری ما بسیار مهم هستند. در ادامه‌ با ما همراه باشید تا با نکات مفیدی که می‌ توانید در این دوران بیاموزید و موفقیت جوانان را رقم بزنید آشنا شوید.

اکثر افراد موفق، سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی را دورانی مهم و تأثیرگذار در زندگی‌ شان می‌ دانند. آنها بر این باورند که بسیاری از موفقیت‌ ها و عدم موفقیت‌ های آنها تحت تأثیر کارهایی بوده که در این دوران انجام داده‌ اند. دهه‌ ی دوم و سوم زندگی زمانی است که فرد به پختگی نسبی رسیده و البته هنوز جا برای تجربیات جدید و یادگیری دارد. در ادامه‌ ی این مطلب با نکاتی آشنا می‌ شویم که یادگیری آنها می‌ تواند آینده‌ ی شخصی و کاری یا راز موفقیت در جوانی هر فرد ۲۰ تا ۳۰ ساله‌ را تحت تأثیر قرار دهد.

۱- ایده‌ هایمان را عملی کنیم

همه‌ ی ما در این دوران با ایده‌ های زیادی که هر روز ذهن‌ مان را اشغال می‌ کنند درگیر هستیم و اکثرا این تصور را داریم که ایده‌ های ما در نوع خود بهترین هستند. بهتر است برای اجرای یکی از ایده‌ ها تصمیم جدی بگیریم و آن را عملی کنیم تا هم ایده‌ ی خود را مورد آزمایش قرار دهیم و هم تجربیات جدید عملی بیاموزیم.

با قانون جذب موفقیت را در جوانی تجربه کنید

۲- تمرکز کردن را فراموش نکنیم

باز هم صحبت از افکار و ایده‌ های مختلف است. سعی کنیم زمینه‌ ی کاری خود را مشخص کنیم و زمان روزانه‌ ی خود را صرف کاری واحد و متمرکز کنیم. تصمیم نهایی را بگیریم و با تمرکز روی هدفی خاص کار کنیم.

۳- پشتکار، مهم‌ ترین عامل موفقیت

از شکست خوردن نترسیم. یاد بگیریم که بعد از هر شکست با قدرت به کار خود ادامه دهیم و به این نکته توجه داشته باشیم که هیچ انسانی کامل و بی عیب نیست. همه‌ ی افراد موفق دنیا پیروزی‌ ها و موفقیت‌ هایشان را پس از شکست‌ های فراوان بدست آورده‌ اند.

۴- کار کردن زیاد عامل موفقیت نیست، اما مزیت‌ های زیادی دارد

در این دوران از حداکثر انرژی برای کار کردن استفاده کنیم. کار کردن زیاد و سخت اگر هم به موفقیت نرسد، نکات زیادی را به ما آموزش می‌ دهد. هر چه بیشتر کار کنیم، بیشتر یاد می‌ گیریم و بهتر با مشکلات دست و پنجه نرم می‌ کنیم. کار کردن زیاد در کنار کار کردن هوشمندانه، یک ترکیب عالی برای موفقیت می‌ سازد.

۵- اخلاق کاری را بیاموزیم

ما حدود ۲۴ درصد از زمان زندگی را به کار کردن مشغول هستیم. سعی کنیم در زمان و محل کار اخلاقی مناسب و اجتماعی داشته باشیم. به طور کلی کسی باشیم که به دلیل اخلاق خوبمان، هر کسی آرزوی کار کردن با ما را داشته باشد.

۶- همیشه در حال یادگیری باشیم

هیچ کس نمی‌ تواند ادعا کند که در مورد همه چیز اطلاعات دارد. نقل قولی از سقراط می‌ گوید :”بزرگ‌ ترین دانش آن است که بدانیم چیزی نمی‌ دانیم”. سعی کنیم هموراه در حال یادگیری باشیم. شبکه‌ ی دوستان و آشنایان خود را بزرگتر کرده و سعی کنیم از هر فردی مطالب جدید بیاموزیم.

۷- انتظارات را شفاف کنیم

در موارد کاری مشخص کنیم که چه انتظاراتی از طرف مقابل (چه کارفرما و چه پیمانکار) داریم. بعلاوه سعی کنیم به اطرافیان نشان دهیم که چه انتظاراتی می‌ توانند از ما و تیم کاریمان داشته باشند.

۸- جلسات کاری را کوتاه برگزار کنیم

اغلب جلسات کاری طولانی مدت، خسته کننده هستند و بعلاوه نتایج مثبتی نیز ندارند. سعی کنیم جلسات کاری ۱۵ دقیقه‌ ای را در برنامه‌ ی خود قرار دهیم و به تیم خود و همکارانمان نیز بیاموزیم که در کمترین زمان به نتیجه‌ گیری برسند.

۹- برای مدیریت کردن نیاز به مدرک و عنوان نداریم

اگر علاقه به مدیریت و رهبری داریم، سعی کنیم روحیه‌ ی آن را در خود ایجاد کنیم. برای رهبری یک گروه، رفتار ما و تاثیرگذاریمان مهم است، نه مدرک تحصیلی. بسیاری از مدیران موفق هیچ گونه تحصیلات مدیریتی ندارند اما به گونه‌ ای رفتار می‌ کنند که تأثیرات زیادی روی تیم تحت رهبری‌ شان دارند.

با قانون جذب موفقیت را در جوانی تجربه کنید

۱۰- اولین قرار، بیشترین تأثیر را دارد

سعی کنیم در اولین قرارهای کاری و شخصی به بهترین نحو ظاهر شویم. اولین تصویری که از ما در ذهن افراد ثبت می‌ شود، بسیار مهم و تأثیرگذار است.

۱۱- وقت، طلاست

همه‌ ی ما این عبارت را بارها و بارها شنیده‌ ایم اما متأسفانه کمتر به آن عمل کرده‌ ایم. باید به این نکته پی ببریم که زمان ما در این دنیا محدود است و به خصوص در دوران ۲۰ تا ۳۰ سالگی باید بهترین استفاده را از زمان ببریم و با وجود میل باطنی، زمان کمتری را به تفریح اختصاص دهیم. افراد زیادی هستند که دوست دارند به گذشته سفر کنند و از زمان خود به بهترین نحو استفاده کنند تا موفقیت‌ های بیشتری در زندگی کسب کنند!

۱۲- بیهوده بحث نکنیم

تنها درباره‌ ی مواردی که فایده‌ ای برای آینده‌ ی شخصی و کاری ما دارد بحث کنیم. بسیاری از افراد تنها برای اثبات خودشان با ما بحث می‌ کنند و بحث و گفتگو با این افراد تنها وقت ما را از بین می‌ برد.

۱۳- بهترین مشوق و انگیزه‌ دهنده، خودمان هستیم

بسیاری از اوقات از اطرافیانمان انگیزه می‌ گیریم یا نیاز به تشویق شدن توسط آنها داریم. سعی کنیم برخی اوقات خودمان به خودمان انگیزه دهیم. می‌ توانیم بعد از موفقیت‌ های کوچک به خودمان جایزه دهیم و از این اتفاق خوشحال باشیم.

با قانون جذب موفقیت را در جوانی تجربه کنید

۱۴-  هدف نهایی را مشخص کنیم

برای این مورد وقت بگذاریم و در همین ابتدای مسیر کسب و کار، هدف نهایی خود را مشخص کنیم تا با نظم و هماهنگی بیشتری به سمت آن حرکت کنیم.

۱۵- بی تعصب باشیم

سعی کنیم نظرات و اعتقادات محکمی داشته باشیم. اما هیچ گاه در برابر تغییر مقاومت نکنیم و بیاموزیم که ممکن است ایده و نظر ما اشتباه باشد. همیشه برای تغییر آماده باشیم.

۱۶- تصمیمات را بر پایه‌ی عقلانیت و اطلاعات دقیق بگیریم

در زمان‌ های تصمیم‌ گیری در محیط کار یا برای توجیه تصمیمات‌ مان از دلایل منطقی و عقلی استفاده کنیم. هیچ مدیری دوست ندارد که ما تصمیمی را تنها به خاطر علاقه در کسب و کار او اعمال کنیم.

۱۷- نسبت به دنیای اطراف، بینش منطقی و دقیق داشته باشیم

این که بتوانیم نیاز افراد و جامعه را بیابیم، در موفقیت ایده و کسب و کار ما بسیار مهم است. سعی کنیم با بینش دقیق به اطراف خود بنگریم و به دنبال اهداف و ایده‌ های جدید باشیم.

با قانون جذب موفقیت را در جوانی تجربه کنید

۱۸- بزرگترین سرمایه‌ ی ما سلامتی است

سلامتی مهم‌ ترین و بزرگترین سرمایه‌ ی انسان است و تا زمانی که آن را از دست ندهیم به ارزش آن پی نخواهیم برد. برای سلامت خود و خانواده ارزش قائل باشیم و به این نکته‌ ی ساده توجه کنیم که اگر سالم نباشیم، نمی‌ توانیم به خوبی کار کنیم پس سلامتی را به کار ترجیح بدهیم.
۱۹- صداقت را فراموش نکنیم

صداقت و درستکاری مواردی هستند که باید همیشه آنها را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهیم. حتی اگر اطرافیان نیز دروغ‌ های ما را نفهمند و به ما اعتماد کنند، این ما هستیم که باید همیشه با وجدان خود درگیر باشیم.

۲۰- عشق و خانواده، مهم‌ ترین مسائل زندگی هستند

عشق ورزیدن را بیاموزیم و بدانیم که عشق می‌ تواند مهم‌ ترین انگیزه و محرک برای موفقیت باشد. در هر تصمیمی، خانواده را در اولویت قرار دهیم و فراموش نکنیم که تلاش ما برای موفقیت، همیشه برای راضی و خوشحال کردن خانواده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx